سئو خارجی چیست؟ + 13 تاکتیک برای بهینه‌سازی آن

توسط | آذر 21, 1401 | آموزش سئو | 0 نظر

21 دقیقه

برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) باید چندین فاکتور را رعایت کنیم. یکی از مهم‌ترین آنها سئو خارجی یا Off-Page است. سئو خارجی برای رتبه‌بندی خوب در موتورهای جستجو ضروری است. اما بهینه‌سازی سئو خارجی برای موتورهای جستجو چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤال و سؤالات مشابه در این مقاله با ما همراه شوید.

سئو خارجی چیست؟

«سئوی خارجی» (که «سئوی خارج از سایت» نیز نامیده می‌شود) به اقداماتی اشاره دارد که خارج از وب‌سایت شما انجام می‌شود تا بر رتبه‌بندی شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) تأثیر بگذارد.

بهینه‌سازی برای عوامل رتبه‌بندی خارج از سایت، شامل بهبود درک موتور جستجو و کاربر از محبوبیت، مرتبط بودن، قابل‌اعتماد بودن و اعتبار سایت است. این کار توسط سایر جاهای معتبر در اینترنت (صفحات، سایت‌ها، افراد و غیره) انجام می‌شود که به وب‌سایت شما لینک می‌دهند یا آن را تبلیغ می‌کنند و به طور مؤثر کیفیت محتوای شما را تضمین می‌کنند.

در گذشته، بسیاری از «سئو خارجی» و «لینک‌سازی» به‌جای یکدیگر استفاده می‌کردند، اما در واقعیت، بسیاری از تاکتیک‌های سئو خارجی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید، از جمله:

 • ساخت نام تجاری (brand building)
 • ساخت استناد (citation building)
 • بازاریابی محتوا
 • رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر.

این تاکتیک‌ها به موتورهای جستجو و کاربران کمک می‌کند تا وب‌سایت شما را بهتر درک کنند و اعتبار، اعتماد و ارتباط سایت شما را افزایش دهند.

در واقع:

وب‌سایت شما = سئو داخلی

سایت یا پلتفرم‌های دیگر = سئوی خارجی

مقایسه سئو داخلی، سئوی خارجی و سئو تکنیکال

تمام تاکتیک‌های سئو را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد: سئوی داخلی (On-Page)، سئوی خارجی (Off-Page) و سئو تکنیکال. اما آنها با هم چه تفاوتی دارند؟

 • سئوی داخلی تاکتیک‌هایی را که در سایت خود استفاده می‌کنید پوشش می‌دهد که به موتورهای جستجو کمک می‌کند محتوای شما را بهتر درک کنند و رتبه‌بندی کنند. همه اینها تحت سئو داخلی صفحه، ایجاد محتوا، بهینه‌سازی تگ‌های عنوان، بهینه‌سازی تصویر و موارد دیگر قرار می‌گیرند.
 • سئوی خارجی شامل فعالیت‌هایی در خارج از وب‌سایت شما یا “پشت‌صحنه” است.
 • سئوی تکنیکال به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که مستقیماً بر پروفایل سازی و خزیدن سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر می‌گذارد. به‌عنوان‌مثال می‌توان به بهینه‌سازی سرعت سایت، داده‌های ساختاریافته و موارد دیگر اشاره کرد.

مقایسه سئو داخلی سئو خارجی و سئو تکنیکال

چرا سئوی خارجی مهم است؟

وب‌سایت‌های دارای اعتبار بالاتر نسبت به وب‌سایت‌هایی که دارای اعتبار پایین یا فاقد اعتبار هستند رتبه بهتری دارند؛ زیرا موتورهای جستجو آنها را معتبرتر، مرتبط‌تر و قابل‌اعتمادتر می‌دانند.

شما می‌خواهید به موتورهای جستجو نشان دهید که مردم به شما اعتماد دارند، محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند و سایت شما را ارجاع می‌دهند. لینک‌ها یکی از راه‌های نشان‌دادن این‌ها هستند؛ اما نمی‌توانید به‌تنهایی روی لینک‌سازی تمرکز کنید. بسیاری دیگر از تکنیک‌های سئوی خارجی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. بیایید به تعدادی از آنها نگاهی بیندازیم.

۱۳ تکنیک سئوی خارجی

بیایید نگاهی به ۱۳ تاکتیک مختلف سئو خارجی بیندازیم که می‌توانید برای افزایش اعتبار و ترافیک جستجوی ارگانیک استفاده کنید:

 1. لینک بیلدینگ
 2. برند بیلدینگ
 3. بازاریابی محتوا
 4. PR
 5. سئوی محلی (GMB و Citations)
 6. رسانه‌های اجتماعی
 7. انجمن‌ها
 8. اینفلوئنسر مارکتینگ
 9. مناسبت‌ها (Events)
 10. پست مهمان
 11. پادکست‌ها
 12. ریویوها یا نظرات
 13. Content Syndication

 

تاکتیک سئو خارجی شماره ۱: ایجاد لینک یا لینک بیلدینگ

باتوجه‌به الگوریتم گوگل، لینک بیلدینگ بخشی جدایی‌ناپذیر از هر استراتژی سئوی خارجی است. اما مهم است که بدانیم چگونه می‌توان بهترین لینک برای وب‌سایت و جایگاه خود ایجاد کرد.

کسب بک‌لینک از وب‌سایت‌های معتبر به شما کمک می‌کند تا سایت شما به‌عنوان یک مرجع قرار گیرد. این لینک‌های معتبر مانند یک “رأی اعتماد” از یک سایت به سایت دیگر کار می‌کنند.

هدف شماره ۱ لینک‌سازی، باید کسب لینک‌های باکیفیت از سایت‌های معتبر باشد. همیشه باید به کیفیت به‌جای کمیت تمرکز کنید.

بخشی از استراتژی ایجاد لینک شما باید شامل بستن شکاف لینک بین سایت شما و سایت رقبای شما باشد. اگر آنها از سایت‌های معتبری که به شما لینک نمی‌دهند، بک‌لینک کسب می‌کنند، ممکن است شما بخشی از ترافیک‌های باکیفیت را از دست بدهید.

۳ نوع لینک برای سئو خارجی

قبل از شروع ساختن یا کسب بک‌لینک، ضروری است که انواع مختلف لینک‌ها و همچنین عواملی را که بر ارزش یک لینک به وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارند، بشناسید.

 • لینک‌های طبیعی

یک لینک طبیعی به طور طبیعی به وب‌سایت شما می‌آید.

تیم شما برای به‌دست‌آوردن لینک هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد. شخصی که آن محتوا را می‌نویسد تصمیم گرفته است که به محتوای شما لینک دهد، چه به این دلیل که برند شما را دنبال می‌کند یا محتوای شما را از طریق جستجو کشف کرده باشد.

درهرصورت، آنها محتوای شما را باارزش یافته‌اند.

 • لینک‌های ساخته شده

یک لینک ساخته شده از طریق ارتباط به وب‌سایت شما می‌آید.

تیم شما برای به‌دست‌آوردن این لینک تلاش کرده است، چه از طریق تماس با مدیران وب‌سایت، ناشران یا روزنامه‌نگاران. حتی ممکن است محتوا را با یک کمپین تبلیغاتی تبلیغ کرده و در معرض دید قرار داده باشید که به مردم کمک کند تا محتوا را کشف کنند.

حتی اگر این لینک را ایجاد کرده‌اید، همچنان محتوای ارزشمندی برای کاربران ایجاد کرده‌اید.

 • لینک‌های ایجاد شده

یک لینک ایجاد شده از طریق ارسال‌های شخصی در دایرکتوری‌ها، انجمن‌ها یا بیانیه‌های مطبوعاتی به وب‌سایت شما می‌آید.

تیم شما این لینک را عمداً و بدون انجام هیچ ارتباطی ایجاد کرده است. این تاکتیک سئو خارجی برای ساخت لینک معمولاً به‌عنوان یک عمل سئو کلاه‌سیاه ثبت می‌شود؛ زیرا موتورهای جستجو به این نوع تاکتیک لینک‌سازی نگاهی تحقیرآمیز دارند.

هنگام ساخت لینک، روی لینک‌های طبیعی یا ساخته شده تمرکز کنید.

 

تاکتیک سئو خارجی شماره ۲: ساخت برند یا برند بیلدینگ

اکنون می‌دانیم که گوگل به برندها پاداش می‌دهد.

فعالیت‌های ساخت برند باید بخش مهمی از استراتژی بازاریابی و سئو گسترده و بخشی از رویکرد شما به سئو خارجی باشد. همه اینها به ایجاد قدرت آنلاین شما، هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو بازمی گردد.

اما چگونه ساختن برند با استراتژی سئوی شما تلاقی می‌کند و معیارهای موفقیت چیست؟

جستجوهای برند

شاید یکی از حیاتی‌ترین شاخص‌هایی که شما در حال ساختن برند خود هستید، افزایش جستجوی برند باشد. این می‌تواند نام تجاری، محصولات یا جستجوهای نام دامنه شما باشد.

برای مشاهده اینکه چگونه جستجوهای برند شما در طول زمان تغییر کرده است می‌توانید به Google Trends نگاهی بیندازید.

نام تجاری خود را وارد کنید و ببینید که چگونه علاقه مردم در طول زمان تغییر کرده است. می‌توان تا سال ۲۰۰۴ به گذشته نگاه کرد.

دلیل دیگری نیز وجود دارد که چرا تمرکز بر تلاش‌های برندسازی بسیار مهم است، و آن SERPهای برند است.

SERPهای برند چیست؟

اینها نتایج جستجویی هستند که وقتی شخصی نام برند شما را جستجو می‌کند نشان داده می‌شود.

ممکن است در نظر داشته باشید که این‌ها تنها بر شهرت تأثیر دارند، اما یک سئوی قوی نیز می‌باشند. تلاش‌های برندسازی به گوگل کمک می‌کند تا اعتبار شما را درک کند. به همین دلیل است که به یک تاکتیک ضروری سئو خارجی تبدیل شده است.

هنگامی که یک نام تجاری ایجاد می‌کنید، خواهید دید که به طور طبیعی لینک‌ها و اشارات را در سراسر وب کسب می‌کنید، حتی بدون اینکه فعالانه برای آنها کار کنید.

 

تاکتیک سئو خارجی شماره ۳: بازاریابی محتوا

وقتی به بازاریابی محتوا فکر می‌کنیم، بسیار آسان است که آن را تنها به‌عنوان یک تاکتیک سئوی داخلی در نظر بگیریم، یعنی ایجاد و انتشار محتوایی که در وب‌سایت شما قرار دارد.

اما با نگاهی کلی‌نگر، بازاریابی محتوا هم تاکتیک‌های داخلی و هم تاکتیک‌های خارجی را در برمی‌گیرد. انتشار محتوای عالی در سایت شما تنها بخشی از بازاریابی محتوا است. هر محتوایی که در هر نقطه از وب ایجاد و منتشر می‌کنید، تحت بازاریابی محتوا قرار می‌گیرد.

اگر یک پست مهمان بنویسید یا یک اینفوگرافیک منتشر کنید که به یک وبلاگ‌های سطح بالا لینک می‌خورد، این بازاریابی محتوا است.

ایجاد محتوای عالی و جذاب می‌تواند تبلیغ محتوای شما را آسان‌تر کند و می‌تواند دیگران را نیز تشویق کند تا آن را به اشتراک بگذارند. تاکتیک‌های معمول بازاریابی محتوا که به تقویت سیگنال‌های خارجی کمک می‌کنند عبارت‌اند از:

 • پست‌های وبلاگ
 • اینفوگرافیک
 • نظرسنجی، مطالعات و مقالات تحقیقاتی
 • کتاب‌های الکترونیکی

بازاریابی محتوا همچنین با سایر تکنیک‌های خارجی مانند لینک‌سازی، رسانه‌های اجتماعی و PR به‌خوبی کار می‌کند.

خیلی ساده، اگر محتوای عالی دارید، در مورد آن به مردم بگویید.

 

تاکتیک شماره ۴ سئو خارجی: PR

PR و سئو برای مدت طولانی به‌عنوان دو رشته بازاریابی متفاوت در نظر گرفته می‌شدند، اما در سال‌های اخیر، مرزها محو شده‌اند و این دو در کنار هم قرار گرفته‌اند.

PR دیجیتال در حال حاضر تاکتیک انتخابی برای ایجاد لینک برای بسیاری از سئوکاران است، باتوجه‌به اینکه این راه عالی برای به‌دست‌آوردن لینک‌های معتبر در مقیاس است، می‌توانید از تاکتیک‌های آن برای تبلیغ یک داستان عالی و محتوای قابل لینک‌دهی مرتبط استفاده کنید و در نتیجه می‌توانید حجم قابل‌توجهی از لینک‌ها را به دست آورید.

یک کمپین PR عالی همچنین می‌تواند:

 • باعث افزایش آگاهی از برند و نتایج جستجوی برند شود.
 • کسب‌وکار شما را در مقابل مخاطبان هدف شما قرار دهد و آنها را وادار کند که در مورد شما صحبت کنند.
 • ترافیک referral را هدایت می‌کند.
 • شما را به‌عنوان یک رهبر فکری در صنعت خود قرار می‌دهد و به ایجاد سیگنال‌های اعتماد کمک می‌کند.

 

تاکتیک شماره ۵ سئو خارجی: سئوی محلی

درحالی‌که سئوی محلی به‌خودی‌خود یک‌رشته کامل از سئو است، عناصر خاصی تاکتیک‌های کلیدی سئو خارجی هستند. دو تاکتیک Google My Business وcitations را موردتوجه قرار دهید.

 • Google My Business

Google My Business نقش حیاتی در حضور آنلاین تقریباً هر کسب‌وکار محلی ایفا می‌کند.

GMB وب‌سایت شما نیست و فراموش نکنیم که هر تلاشی که بر روی هر چیزی به جز سایت شما متمرکز باشد، به‌عنوان سئو خارجی به‌حساب می‌آید.

اخیراً گزارش شده است که 46٪ از کل جستجوهای گوگل به دنبال اطلاعات محلی هستند و از هر ۵ مصرف‌کننده ۴ نفر از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات محلی استفاده می‌کنند. این یک واقعیت ساده است که اگر کسب‌وکار شما در بین نتایج GMB محلی نشان داده نمی‌شود، شما موقعیت رقابتی خود را از دست می‌دهید.

 • استناد (Citations )

یک Citation اشاره‌ای به کسب‌وکار آنلاین شما است که معمولاً به NAP کسب‌وکار شما (نام، آدرس و شماره‌تلفن) اشاره می‌کند. آنها را به‌عنوان فهرست‌های تجاری در نظر بگیرید.

اگر یک کسب‌وکار محلی هستید که به دنبال رتبه‌بندی برای عبارات جستجوی هدفمند جغرافیایی در SERP هستید، نمی‌توانید از اهمیت Citation اجتناب کنید.

اما یکی از کلیدهای موفقیت با Citation، ثبات است. استنادهای متناقض نشان‌دهنده عدم انسجام است.

باید برای اطمینان از مطابقت همه رفرنس‌های NAP خود وقت بگذارید.

لینک سازی در سئو خارجی

تاکتیک شماره ۶ سئو خارجی: رسانه‌های اجتماعی

نمی‌توان انکار کرد که ما در یک‌دنیای اجتماعی زندگی می‌کنیم. ۹۳ درصد از کاربران عادی اینترنت وارد شبکه‌های اجتماعی می‌شوند.

رسانه‌های اجتماعی نقش بزرگی در استفاده از وب و جستجو برای پاسخ به سؤالات ما دارند. در واقع پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نوعی موتور جستجو (موتور پاسخ) هستند.

بااین‌حال، باید بدانید که اشتراک‌های اجتماعی یک عامل رتبه‌بندی مستقیم نیستند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را به‌عنوان موتورهای جستجو و پلتفرم‌های اکتشافی در نظر بگیرید.

حضور شما در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند شما را در مقابل مشتریان بالقوه‌ای قرار دهد که به دنبال پاسخ به سؤالات خود یا برندهای مناسب در شبکه‌های اجتماعی مورداستفاده خود هستند.

رسانه‌های اجتماعی اغلب به‌عنوان یک پلتفرم خدمات مشتری استفاده می‌شوند.

مشتری می‌خواهد با نام تجاری شما صحبت کند. اکثر مشتریان شما به‌عنوان اولین درگاه تماس، با شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار می‌کنند.

شما باید حضوری قوی داشته باشید، به طور حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید و شبکه اجتماعی را به‌عنوان یک کانال برند دیگر در نظر بگیرید.

 

تاکتیک سئو خارجی شماره ۷: انجمن‌ها

احتمالاً از دیدن انجمن‌ها به‌عنوان یک تاکتیک سئو خارجی شگفت‌زده شدید. چرا؟

زیرا برای سال‌ها سئوکاران، انجمن‌ها، نظرات و سایر پلتفرم‌ها را به‌عنوان راهی برای ایجاد لینک‌ها (باکیفیت بالا یا پایین) اسپم می‌کردند. به همین دلیل، توجه بسیاری به طور کامل از انجمن‌ها دور شد.

هنگامی که انجمن‌ها به‌عنوان بخشی از یک استراتژی جامع‌تر استفاده می‌شوند، می‌توانند ارزش واقعی را به بازاریابی شما اضافه کنند. به‌جای استفاده از انجمن‌ها برای ایجاد لینک، با یک طرز فکر متفاوت وارد انجمن شوید.

به استفاده از انجمن‌ها به‌عنوان راهی برای درگیرشدن مستقیم در گفتگوهایی که به تخصص شما مربوط می‌شود، برای قراردادن خود به‌عنوان یک متخصص و به‌سرعت تبدیل‌شدن به یک متخصص نگاه کنید.

تعداد بسیار کمی از پلتفرم‌های دیگر به شما اجازه می‌دهند با مشتریان بالقوه‌ای که در مورد آنچه شما ارائه می‌دهید سؤال می‌پرسند، بحث‌های بازداشته باشید. این یک راه فوق‌العاده برای شروع ایجاد روابط و اعتماد است.

با کمی تلاش و تعهد، می‌توانید نسبتاً به‌راحتی یک جامعه قوی و اعتماد مخاطبان را در انجمن‌ها ایجاد کنید.

محبوبیت انجمن‌ها از زمان اوج خود در دهه ۲۰۰۰ کاهش‌یافته است، بنابراین احتمال بسیار خوبی وجود دارد که رقبای شما آنجا نباشند که باعث می‌شود حضور در انجمن‌ها بسیار آسان‌تر شود.

 

تاکتیک سئو خارجی شماره ۸: اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ امروزه به اشکال مختلف ارائه می‌شود. چند سال به عقب برگردید. تاکتیک این بود که وبلاگ‌نویسان پست‌های حمایت شده را انجام می‌دادند. امروز همه چیز درباره اینستاگرام، یوتیوب و تیک تاک است.

اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند راهی فوق‌العاده برای ساختن برند شما، تقویت محتوای شما و دستیابی به مخاطبان جدید باشد.

ما قبلاً بحث کرده‌ایم که چگونه شبکه‌های اجتماعی به‌تنهایی موتورهای جستجو هستند. درحالی‌که آنها متفاوت از گوگل استفاده می‌شوند، شکلی از موتور جستجو هستند که در آن کاربران فعالانه به دنبال یافتن محتوا هستند.

اینفلوئنسرها می‌توانند کمک زیادی به حضور شما به‌عنوان یک کسب‌وکار در این پلتفرم‌ها کنند.

از اینفلوئنسر مارکتینگ به‌عنوان راهی برای ایجاد لینک استفاده نکنید، مگر اینکه آنها nofollow  باشند. لینک‌های موجود در محتوای اسپانسر شده، دستورالعمل‌های وبمستر گوگل را نقض می‌کنند.

 

تاکتیک سئو خارجی شماره ۹: رویدادها (ایونت‌ها)

رویدادها در استراتژی‌های بازاریابی عمل می‌کنند و باور کنید یا نه، می‌توانند به استراتژی سئو خارجی شما کمک کنند.

اکنون بیش از هر زمان دیگری، رویدادهای آنلاین قابل‌توجه هستند. آنها نه‌تنها می‌توانند به جذب مخاطبان شما کمک کنند، بلکه می‌توانید از سروصدای واقعی در اطراف کسب‌وکار خود نیز بهره‌مند شوید که باعث ایجاد تعامل اجتماعی و حتی لینک‌ها می‌شود.

استفاده از رویدادهای استراتژی بازاریابی خود را کاهش ندهید. آنها ممکن است به تلاش بیشتری برای اجرای صحیح نیاز داشته باشند؛ اما آنها همچنین یک راه عالی برای پوشش PR هستند.

 

تاکتیک سئو خارجی شماره ۱۰: پست مهمان

پست مهمان شامل ارسال محتوا به وب‌سایت شخص دیگری برای ارائه اطلاعات و ارزش برای مخاطبان است.

هنگامی که پست مهمان به‌درستی انجام شود، می‌تواند به استراتژی بازاریابی شما کمک بیشتری کند تا اینکه فقط به‌عنوان راهی برای ایجاد لینک استفاده شود.

پست مهمان، برند شما را در مقابل مخاطبان هدف قرار می‌دهد، ترافیک هدفمندی را به دست می‌آورد و به شما کمک می‌کند تا به‌عنوان یک متخصص در حوزه کاری خود قرار بگیرید.

هدف اصلی شما از پست مهمان باید دستیابی به یک مخاطب جدید، قرارگرفتن در مقابل ترافیک سایت مرتبط و ایجاد برند شما باشد. وقتی با این طرز فکر به تاکتیک نزدیک شوید، متوجه می‌شوید که می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

لینک‌ها نباید تنها دلیلی باشند که شما پست مهمان را ارسال می‌کنید. اگر این اتفاق بیفتد این یک مزیت اضافی است.

لینک بیلدینگ برای سئو خارجی

تاکتیک سئو خارجی شماره ۱۱: پادکست

پادکست‌ها در حال حاضر بسیار محبوب هستند و هر ماه شنوندگان بیشتری را به دست می‌آورند.

اگر از آنها به‌عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده نمی‌کنید، ممکن است فرصت‌های بزرگی را از دست بدهید.

بیایید به مزایای آن نگاه کنیم:

 • اکثر کسب‌وکارها هنوز از پادکست‌ها به‌عنوان بخشی از استراتژی خود استفاده نمی‌کنند که راهی عالی برای کسب مزیت رقابتی است.
 • آنها یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبان جدید، به اشتراک گذاشتن تخصص خود و به‌دست‌آوردن دید در موتورهای جستجوی غیر از گوگل هستند.

 

تاکتیک سئو خارجی شماره ۱۲: نظرات (Reviews)

آیا می‌دانستید که ۸۹ درصد از مردم قبل از خرید با نظرات آنلاین مشورت می‌کنند؟

شهرت آنلاین شما هرگز این‌قدر مهم نبوده است. نظرات، یک تاکتیک مدیریت اعتبار آنلاین و سئو خارجی است که بسیار دست‌کم گرفته شده است.

همان‌طور که TrustPilot می‌گوید، «شاید کم‌ارزش‌ترین مزیت جمع‌آوری نظرات این است که وقتی به‌درستی اجرا شوند، نظرات می‌توانند به گوگل کمک کنند تا سایت شما را بهتر درک کند. درک رایج این است که گوگل از آنها برای استخراج سیگنال‌های برند استفاده می‌کند که می‌تواند اعتبار دامنه سایت شما و در نهایت موقعیت شما در جستجو را افزایش دهد.

وقتی به اصول اولیه بازگردید، سئو خارجی همگی به ساخت برند شما و ایجاد سیگنال‌هایی بازمی‌گردد که شما را به‌عنوان یکی از وب‌سایت‌هایی که شایسته رتبه‌بندی در بالای SERPها هستند، نشان می‌دهد.

کسب‌وکاری که در پلتفرم‌های دیگر نظرات خوبی جمع‌آوری کرده است، خود را به‌عنوان یک برند معرفی می‌کند. نظرات عالی به افزایش تبدیل‌ها و اعتماد کمک می‌کند.

 

تاکتیک شماره ۱۳ سئو خارجی: Content Syndication

گاهی اوقات، یک وبلاگ برای تکمیل مقالات اصلی خود به دنبال انتشار محتوایی از منابع دیگر است. این کار آسان‌تر از ایجاد محتوای تازه است.

یاهو شاید یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌هایی باشد که معمولاً محتوا را از منابع دیگر پخش می‌کند.

همچنین ممکن است برای افزایش دسترسی خوانندگان خود، محتوای خود را به وب‌سایت‌های دیگر ارسال کنید.

اما این به‌عنوان یک تاکتیک سئو خارجی چگونه عمل می‌کند؟

بیایید نگاهی به آنچه گوگل می‌گوید بیندازیم:

اگر محتوای خود را در سایت‌های دیگر پخش کنید، گوگل همیشه نسخه‌ای را که فکر می‌کند برای کاربران در هر جستجوی داده شده مناسب‌تر است، نشان می‌دهد که ممکن است نسخه‌ای باشد که شما ترجیح می‌دهید یا نباشد. بااین‌حال، اطمینان از اینکه هر سایتی که محتوای شما در آن پخش می‌شود، دارای پیوندی به مقاله اصلی شما باشد، مفید است. همچنین می‌توانید از کسانی که از مطالب شما استفاده می‌کنند بخواهید از متاتگ noindex استفاده کنند تا موتورهای جستجو نتوانند نسخه محتوای آن‌ها را ایندکس کنند.

Content Syndication اغلب به دلایل واضح مربوط به تکراری بودن آن، توسط گوگل ایندکس نمی‌شود. اما این بدان معنا نیست که همیشه باید از آن اجتناب کنید.

پخش محتوا می‌تواند به تقویت محتوای شما کمک کند. توجه بیشتر به کار منتشر شده شما می‌تواند تأثیر مثبتی بر سیگنال‌های برند داشته باشد، حتی زمانی که URLها به‌صورت اصلی canonicalize شوند.

نتیجه

بهبود “سئوی خارجی” یک وب‌سایت شامل بهبود موتور جستجو و درک کاربر از کیفیت یک سایت است. این امر با دریافت لینک از سایت‌های دیگر (به‌ویژه سایت‌هایی که خود معتبر و قابل‌اعتماد هستند)، ذکر نام تجاری، اشتراک‌گذاری محتوای شما، و «رأی اعتماد» از منابع خارج از وب‌سایت شما اتفاق می‌افتد.

اگر شما تمایل دارید که سئو سایت خود را بهبود ببخشید، می‌توانید برای آموزش کامل سئو بسته آموزش جامع سئو ما را خریداری کنید. درصورتی‌که برای یادگیری سئو فرصت ندارید می‌توانید برای مشاوره و انجام سئو با بخش خدمات سئو ما تماس بگیرید. ما به طور تضمینی می‌توانیم به صورت کامل سئو سایت شما را بهبود بخشیم.

شما می‌توانید نظرات خود را در پایین همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت