چگونه با وبلاگ نویسی، برند شخصی خود را بسازیم؟

توسط | اردیبهشت 4, 1400 | بازاریابی, برندسازی, تولید محتوا | 0 نظر

7 دقیقه

شما چه کسی هستید و من چرا باید به شما اهمیت بدهم؟

این، سوال بسیار پررنگی است. واقعیت این است که وقتی صحبت از برند سازی شخصی می‌شود، این سوال روی لب همه است.

برند شما چیست و به زندگی من چه ارزشی می‌بخشد؟ ایجاد یک برند تجاری، صرفا به معنای تغذیه‌ی خود نیست؛ بلکه در مورد فرصت‌های بیشتر برای کمک و ارتباط با افراد صنعت شماست.

یکی از بهترین راه‌های برندسازی، از طریق وبلاگ نویسی است. وبلاگ به عنوان مرکز مشاوره‌ی شما عمل می‌کند. این مزیت همچنین به شما کمک می‌کند تا در رتبه بندی موتورهای جستجو قرار بگیرید. ساخت برند شخصی از طریق وبلاگ نویسی، چیزی فراتر از راه اندازی وبسایت و فراخوانی روزانه‌ی آن است.

در اینجا توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید فراتر از خود محتوا بروید و از وبلاگ نویسی برای ایجاد نام تجاری و گسترش دامنه‌ی اجتماعی خود استفاده کنید.

1. نام تجاری خود را در یک جایگاه خاص ایجاد کنید

چگونه می‌خواهید در اینترنت شناخته شوید؟

من می‌خواستم به عنوان بازاریاب آنلاین شناخته شوم. من بازاریابی را زندگی می‌کنم و نفس می‌کشم. هر ایمیل، وبینار، تبلیغ و پستی که ایجاد می‌کنم، حول آن چرخیده است؛ زیرا این جایگاه خاص من است.

جایگاه خاص شما هر چه باشد، باید چیزی باشد که آن را می‌شناسید و می‌فهمید. شما باید بتوانید در مورد آن بنویسید. هنگام انتخاب جایگاه خود، روی کلمات کلیدی تمرکز کنید. کلمات کلیدی به شما خواهند گفت که آیا افراد در حال حاضر به دنبال مشاوره در جایگاه شما هستند یا نه. برای انجام تحقیقات اساسی در این مورد، با کلمات کلیدی ساده شروع کنید. ببینید چه کسانی بالاتر از بقیه ظاهر می‌شوند؛ این‌ها رقبای شما هستند، سپس می‌توانید از سایر ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با جایگاه خود استفاده کنید. من برای این کار، Ubersuggest را پیشنهاد می‌کنم. کلید واژه‌ی اصلی خود را وارد کرده و جستجو را بزنید. من از طریق لیستی از کلمات کلیدی، به طور متوسط ماهانه جستجو می‌کنم. این کار به من کمک می‌کند تا بفهمم مخاطب به دنبال چه چیزی است. جایگاه خاص خود را پیدا کنید، کلمات کلیدی جایگاه خود را شناسایی کرده و از آن‌ها در همه جا استفاده کنید.

2. از هویت خود برای ساخت برند استفاده کنید

وقتی از تیم فریس در مورد برند تجاری او سوال شد، گفت: “من سعی می‌کنم علی‌رغم توجه عمومی، بهترین نسخه از خودم باشم.”

همه از یک مسیر پیروی نمی‌کنند، اما تیم، برند خود را براساس ایده‌ی اصالت بنا نهاده است. مخاطبانش می‌دانند که او همان مردی است که آن کار را انجام داده و در این باره حرف‌ زیادی برای گفتن دارد. شخصیت او، به عنوان صدای برند اوست.

شما هم زمانی که وارد دنیای وبلاگ نویسی می‌شوید، باید صدای برند خود را داشته باشید؛ به این معنا که از شخصیت خود در لا به لای نوشته‌های خود استفاده کنید. شما باید درک کنید که مردم به خاطر خودتان جذب برند شما می‌شوند. آنچه شما دارید بی نظیر است و باید شخصیت خود را در مارک تجاری خود وارد کنید.

3. زمینه‌ی وبلاگ خود را با توجه به نام تجاری خود طراحی کنید

پس از شناسایی جایگاه و صدای برند خود، زمان ساخت وبلاگ است. طراحی یکی از مواردی است که می‌تواند به نفع شما عمل کند یا به ضررتان. تحقیقات نشان می‌دهند که 94 درصد از مواقع، اولین برداشت افراد با توجه به طراحی شکل می‌گیرد؛ بنابراین طراحی سایت، به اندازه‌ی صدای برند مهم است. طراحی باید به گونه‌ای باشد که باعث تعامل مخاطب شود. با ساخت یک وبسایت با نام شخصی خود شروع کنید و از طرحی که نشان دهنده‌ی شماست، استفاده کنید.

4. به طور مداوم مطالب مرتبط بسیار زیادی بنویسید

اگر تولید محتوای منظم نداشته باشید، برند بزرگی ایجاد نخواهید کرد. نکته‌ی اصلی در اینجا، حجم مطالب و ثبات است.

شما می‌خواهید مطالب زیادی ارسال کنید زیرا:

  • توصیه‌هایی دارید که مردم باید بشنوند.
  • داشتن محتوای بیشتر، سئوی سایت شما را بهبود می‌بخشد.
  • در حال حاضر محتوای رقابتی زیادی وجود دارد.
  • هر چه بیشتر بنویسید، برند خود را خالص‌تر می‌کنید.
  • هر چه برند خود را خالص‌تر کنید، بزرگتر و بهتر خواهید بود.

من می‌دانم که تولید محتوای با کیفیت به طور منظم دلهره‌آور است. در حال حاضر محتوای زیادی وجود دارد. شما باید ایده‌های جدید بیاورید و زمان خود را صرف نوشتن، ویرایش و ارسال کنید، سپس می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای اشتراک گذاری و تعامل با مخاطبان استفاده کنید؛ این کار ساده‌ای نیست، اما اگر می‌خواهید برند خود را بسازید، باید این کار را به طور مداوم انجام دهید.

5. با وبلاگ نویسی مهمان، دسترسی خود را گسترش دهید.

مورد دیگری که من بسیار انجام می‌دهم و توصیه می‌کنم انجام دهید، وبلاگ نویسی مهمان است. این کار، روشی عالی برای ساخت نام تجاری و رشد طرفداران شماست. از دیدگاه جان مورو، این کار نه تنها مهارت نوشتن شما را بهبود می‌بخشد، بلکه باعث ایجاد مخاطبان اصلی شما می‌شود. کار دیگری که وبلاگ نویسی مهمان انجام می‌دهد، ارتباط با سایر اینفلوئنسرها است. وبلاگ نویسی مهمان، بهترین روش برای ایجاد بک لینک به سایت شماست که به رتبه بندی شما در گوگل کمک می‌کند. به محض ایجاد یک نام تجاری نسبتا تثبیت شده، برای گسترش دامنه‌ی فعالیت خود، وبلاگ نویسی مهمان را شروع کنید.

چه مدت طول می‌کشد تا یک برند با وبلاگ نویسی ساخته شود؟

می‌دانم که در ابتدا ممکن است غیرممکن به نظر برسد، اما اینطور نیست. این فقط یک پروسه‌ی زمان‌بر است. به طور متوسط قبل از به نتیجه رسیدن، احتمالا حداقل یک دوره‌ی 12 تا 18 ماهه طول خواهد کشید. اصولا برای رشد، به صبر و استقامت زیادی نیاز دارید؛ به همین دلیل شما باید به طور مداوم محتوای خود را ارسال کنید. وبلاگ نویسی از مواردی است که بلافاصله باعث شهرت شما نمی‌شود. وبلاگ شما باید ارزش واقعی را برای مردم فراهم کند. این راهی برای سریع ثروتمند شدن نیست، همچنین لازم به یادآوری است که شما همیشه نمی‌توانید موفقیت برند خود با توجه به تعداد دنبال کنندگان بسنجید. اغلب اوقات، شما می‌دانید که براساس عمق ارتباطات خود موفق هستید. شما همیشه می‌توانید یک برند را به سرعت رشد دهید، اما اگر می‌خواهید به مدت طولانی ماندگار باشید، باید ساعت‌ها وقت بگذارید.

منبع

https://neilpatel.com/blog/build-personal-brand-blogging

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت