سحرخیز باش؛ 23 چهره معروفی که صبح خیلی زود بیدار می‌شوند!

توسط | مرداد 17, 1400 | موفقیت | 0 نظر

16 دقیقه

تصور کنید که شما اکنون در حال گسترش کسب و کار خود هستید. استارتاپی را راه‌اندازی کرده‌اید که روز به روز نیاز به پیشرفت و ترقی دارد. شما به عنوان رهبر اصلی این کسب و کار باید آن را به سوی مسیر درست سوق داده و هدایت کنید. حال در این شرایط چه چیزی برای شما و کسب و کارتان نقش اصلی را بازی می‌‌کند؟ چه چیزی تفاوت‌ها را رقم می‌زند؟ تنها و تنها زمان…

دیگر هر کسی می‌داند که زمان را نمی‌توان خرید؛ بلکه باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. به قول معروف: «هر چه زودتر، بهتر.» شما که در سودای رسیدن به موفقیت هستید، فکر می‌کنید می‌توانید با تا ظهر خوابیدن به هدف خود برسید؟ قطعا نه. چه کارآفرین باشید چه همسر رئیس‌جمهور،  باید صبح زود از خواب برخیزید چرا که جدا از بحث زمان و فرصت طلبی، سحرخیزی به شما این امکان را می‌دهد که با حواس‌پرتی کمتر و انرژی تازه‌تر به انجام برخی کارها نظیر امور خلاقانه، ورزش مناسب و گذران وقت با خانواده بپردازید.

در پایان با جمله‌ای معروف از آدولف هیتلر مقدمه را به پایان می‌رسانم: «مردها ۶ ساعت می‌خوابند، زن‌ها ۷ ساعت و احمق‌ها ۸ ساعت!»

افراد معروفی که صبح زود از خواب بیدار می‌شوند

۱- تیم کوک، مدیر عامل اپل

تیم کوک از افراد سحرخیز

تیم کوک

مدیر عامل کنونی این غول تکنولوژی، بسیار به سحرخیز بودن معروف است. بنا به گزارشی، تیم کوک هر روز صبح ساعت ۳:۴۵ از خواب بر می‌خیزد و به مدت یک ساعت ایمیل‌هایش را آنالیز می‌نماید. پس از آن به باشگاه ورزشی می‌رود و بقیه ایمیل‌ها را در استار باکس چک می‌کند و نهایتاً به دفتر کار خود می‌رود. تیم کوک در این خصوص می‌گوید: «البته وقتی شما عاشق کار خود باشید، به فعالیت‌های خود به چشم کار نگاه نمی‌کنید.»

 

۲- میشل اوباما، همسر باراک اوباما (رئیس‌جمهور پیشین آمریکا)

میشل اوباما

میشل اوباما

در حالی که خود شخص باراک اوباما، به کم‌خواب بودن معروف است اما در برابر همسرش حرفی برای گفتن ندارد. میشل اوباما در مصاحبه با اپرا می‌گوید که هر روز ۴:۳۰ صبح، قبل از فرزندانش از خواب بیدار می‌گردد.

او در این باره می‌گوید: «اگر ورزش نکنم احساس خوبی نخواهم داشت و افسرده خواهم شد.»

 

۳- تیم آرمسترانگ، مدیر عامل AOL

تیم آرمسترانگ از افراد سحرخیز

تیم آرمسترانگ

مدیر اجرایی سابق گوگل، در مصاحبه با گاردین می‌گوید که خیلی اهل خواب نیست و هر روز ساعت ۵ یا ۵:۱۵ از خواب بیدار می‌گردد، ورزش می‌کند، کتاب می‌خواند، سایت‌ها را مرور می‌کند و با دختر خود که او هم از قضا بسیار سحرخیز است وقت می‌گذراند. آرمسترانگ می‌گوید که سعی می‌کند تا قبل از ساعت ۷ صبح ایمیلی ارسال نکند.

 

۴- اورسلا برنز، مدیر عامل زیراکس

اورسلا برنز

اورسلا برنز

برنز که هر روز صبح ساعت ۵:۱۵ از خواب بیدار می‌شود، ساعات اولیه صبح را برای چک کردن ایمیل‌هایش استفاده می‌کند. او گاهی اوقات تا نیمه‌شب نیز به کار مشغول می‌شود. اورسلا همانند بسیاری از کارآفرینان موفق جهان، زمانی را به ورزش اختصاص داده و دو روز در هفته با یک مربی خصوصی تمرین می‌کند.

 

۵- جف ایملت، مدیرعامل شرکت جنرال الکتریک

جف ایملت از افراد سحرخیز

جف ایملت

ایملت در مصاحبه با Fortune می‌گوید که هر روز صبح ساعت ۵:۳۰ برای تمرینات قلبی عروقی از خواب برمی‌‌خیزند. وی در این زمان به مطالعه مقالات گوناگون مشغول شده و شبکه CNBC را تماشا می‌کند. بنا بر گفته خود جف ایملت، وی ۲۴ سال است که هفته‌ای ۱۰۰ ساعت کار می‌کند.

 

۶- ایندرا نویی، مدیر عامل شرکت پپسی

ایندرا نویی

ایندرا نویی

نویی هر روز ساعت ۴ صبح از خواب بیدار می‌شود. وی در مصاحبه با Fortune گفته است: «خواب برای من هدیه‌ای از طرف خدا بوده است؛ هدیه‌ای که هرگز از آن نصیبی نبرده‌ام!

وی در گفته‌ای دیگر اذعان داشته که هیچ‌گاه دیر تر از ۷ صبح در محل کار حاضر نشده است.

 

۷- دن لی، مدیر عامل شرکت NextDesk

دن لی از افراد سحرخیز

دن لی

آقای دن لی در مصاحبه با Tech Insider بیان کرده که هر روز صبح ساعت ۳:۳۰ از خواب بیدار می‌شود. این کار هر کسی نیست. نخستین کاری که دن لی در ساعات اولیه صبح انجام می‌دهد، نوشیدن دو لیتر آب به همراه دو فنجان قهوه و یک اسموتی است. وی سپس ۳۰ دقیقه از زمان خود را به مطالعه اختصاص می‌دهد.

دن لی ساعت ۵:۱۵ صبح و زمانی که اغلب مدیران و انسان‌های موفق برمی‌خیزند، در سالن ورزش حاضر است و تا ساعت ۶:۱۵ تمرین می‌کند. پس از تمرین، دن به مدت یک ساعت دوش می‌گیرد، صورتش را اصلاح می‌کند و به محل کار خود می‌رود تا ساعت ۷:۱۵ پشت میز کارش حاضر باشد.

 

۸- جک دروسی، مدیر عامل توئیتر و Square

جک دروسی

جک دروسی

بنا به گفته مجله نیویورک تایمز، بنیان‌گذار توییتر هر روز ساعت ۵:۳۰ صبح از خواب بیدار می‌شود تا هم مراسم مراقبه خود را داشته باشد و هم مسافتی حدود شش مایل را پیاده‌روی کند.

 

۹- سرجیو مارچیونه، مدیر عامل شرکت فیات کرایسلر

سرجیو مارچیونه از افراد سحرخیز

سرجیو مارچیونه

مارچیونه هر روز از ساعت ۳:۳۰ آغاز به کار می‌کتد تا نگاهی بر شرایط بازار اروپا و اخبار این زمینه داشته باشد. یکی از مدیران در مورد برنامه و اخلاق کاری مارچیونه می‌گوید: «سرجیو روز هشتمی در هفته اختراع نموده که ما در آن کار می‌کنیم.» مدیر دیگری درباره وی گفته است: «زمانی که در ایتالیا، تعطیلات می‌رسید او برای کار به آمریکا می‌آمد و وقتی که در آمریکا زمان تعطیلات بود، وی برای کار به ایتالیا بازمی‌گشت.»

 

۱۰- کوین اولری مدیر عامل شارک تانک

کوین اولری

کوین اولری

اولری پس از چک کردن بازارهای اوراق قرضه، به مدت ۴۵ دقیقه مشغول تمرین با الپتیکال یا دوچرخه‌سواری و تماشای برنامه‌های مربوط به کسب و کار تلویزیون می‌شود. به این ترتیب این فرد سحرخیز، پس از یک ساعت مطالعه و پژوهش ساعت ۹:۳۰ در محل کار خود حاضر است.

 

۱۱- باب ایگر، مدیر عامل دیزنی

باب ایگر از افراد سحرخیز

باب ایگر

بنا بر گفته شخص ایگر، وی هر روز صبح ساعت ۴:۳۰ از خواب برمی‌خیزد. او در مصاحبه با Fortune عنوان کرده است: «ساعات اولیه صبح برای من بسیار سازنده و بدون اتلاف است. در این ساعات دوچرخه‌سواری می‌کنم، هفته‌ای دو بار با دستگاه‌های هوازی مشغول به کار می‌شوم، با مربی خود به تمرین می‌پردازم و وزنه‌برداری انجام می‌دهم. در این لحظات به خوبی می‌توان فکر کرد. من بر این باور هستم که ورزش استرس را تسکین می‌دهد و به بهبود توان کاری یاری می‌کند.»

بیل جرج (استاد مدرسه بازرگانی هاروارد و مدیرعامل سابق مدترونیک)، روش کاری ایگر را دریچه‌ای به سوی ایده‌های جدیدتر و خلاقانه‌تر معرفی می‌کند.

 

۱۲- ریچارد برانسون، مدیرعامل گروه ویرجین

ریچارد برانسون

ریچارد برانسون

برانسون در مصاحبه‌ای با Business Insider گفته است: «حتی وقتی در جزیره خصوصی خود در حال استراحت هستم؛ صبح‌ها ساعت ۵:۴۵ از خواب بیدار می‌شوم. تمام توان خود را به کار می‌گیرم تا از ساعات اولیه صبح بهترین بهره‌برداری ممکن را داشته باشم و بعد به محل کار بروم.»

 

۱۳- مری بارا، مدیر اجرایی جنرال موتورز

مری بارا از افراد سحرخیز

مری بارا

بارا مانند همتای پیشین خود دنیل آکرسون (مدیر اجرایی فعلی جنرال موتورز) بسیار سحرخیز است. بنا به مشخصات درج شده از وی در پروفایل او در نیویرک تایمز، بارا حتی پیش از آنکه به سمت مدیرعاملی منصوب شود، در ساعت ۶ صبح در دفتر کار خود حاضر بود.

 

۱۴- بیل گراس، بنیان‌گذار PIMCO

بیل گراس

بیل گراس

روز کاری گراس، کمی زودتر از یک صبح زود آغاز می‌گردد! او ساعت ۴:۳۰ از خواب بیدار می‌شود تا شرایط بازار را آنالیز کرده و در ساعت ۶ صبح پشت میز کارش حاضر می‌شود.

 

۱۵- مارتا استوارت، نویسنده آمریکایی

مارتا استوارت از افراد سحرخیز

مارتا استوارت

استوارت، بسیار به سخت‌کوشی معروف است؛ اما برخی از بخش‌های دیگر زندگی وی از جمله ساعات خواب او نادیده مانده است. مارتا استوارت قبل از رسیدن خدمه خود، ساعت ۶:۳۰ صبح از خواب بیدار می‌شود و به حیوانات خانگی خود (اسب، الاغ و بیش از ۲۰۰ مرغ) صبحانه می‌دهد.

در ضمن وی تا آخر شب بیدار می‌ماند و به مطالعه می‌پردازد یا اینکه به تماشای تلویزیون می‌نشیند. او در مصاحبه‌ای گفته است: «این سبک زندگی شاید برای برخی خسته کننده باشد اما برای من نه. من به خواب، کم‌ترین اهمیت را می‌دهم و معتقدم که خواب خودش می‌آید.»

استوارت فقط 4 ساعت در روز می‌خوابد.

 

۱۶- کارا گلدین، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Hint Water

کارا گلدین

کارا گلدین

وی طی مصاحبه‌ای با Business Insider، اذعان داشته که راس ساعت ۵:۳۰ از خواب بیدار می‌شود، تقویم خود را نگاه می‌کند و ایمیل‌های خوانده نشده را می‌خواند تا مطمئن شود هیچ کار ضروری تا قبل از شام از قلم نیفتاده باشد. او پس از خاتمه این کارها، قهوه خود را می‌نوشد و با همسرش به پیاده‌روی می‌رود تا پس از آن ساعت ۷:۱۵ در محل کار خود حاضر گردد.

 

۱۷- دیوید کوش، مدیرعامل ویرجین آمریکا

دیوید کوش از افراد سحرخیز

دیوید کوش

کوش به عنوان مدیرعامل ویرجین آمریکا، از ریچارد برانسون (بنیانگذار اصلی ویرجین) عقب نمانده و در ساعت ۴:۱۵ صبح از خواب بر می‌خیزد، ایمیل‌های مورد نظر خود را ارسال می‌کند، به رادیو ورزشی گوش می‌دهد، مقاله‌ای می‌خواند و در سالن ورزشی دوچرخه‌سواری می‌کند.

 

۱۸- دارل کاونز، مدیرعامل شرکت Zulily

دارل کاونز

دارل کاونز

مدیرعامل این شرکت خرده‌فروشی آنلاین، سحرخیز است و هر روز صبح ساعت ۶ از خواب بیدار می‌شود. وی در این باره می‌گوید: «بخشی از اعلام آلارم بیدار شدن من، پیش‌نمایشی از تصویر بروزرسانی شده محتوای سایت است. بنابراین اولین کاری که انجام می‌دهم مقایسه سایت با تصویر مورد نظر است تا تطابق بین آن‌ها برقرار باشد.»

 

۱۹- سالی کراچک، مدیر عامل و بنیان گذار Ellevest

سالی کراچک از افراد سحرخیز

سالی کراچک

یکی از مدیران سابق شرکت، درباره سحرخیز بودن کراچک جمله‌ای را بیان می‌کند: «در هیچ زمانی به اندازه ساعت ۴ صبح، کارایی سالی کراچک بالا نیست.»

خود کراچک در این مورد می‌گوید: «یک فنجان قهوه دم می‌کنم. نور چراغ‌ها را در حالت کم نگه می‌دارم و به گربه دخترم اجازه می‌دهم که کنار رایانه‌ام بخوابد.»

وی در ادامه به توضیحات خود اضافه کرده که در این ساعت از زمان، ذهن او در روشن‌ترین و خلاق‌ترین حالت خود واقع شده و هنوز درگیر مکالمات داخلی نشده است. او اضافه می‌کند: «در این بازه زمانی از روز، ایده‌های درهم و برهمی به ذهنم خطور می‌کند که برخی از آن‌ها واقعا خوب هستند.»

 

۲۰- هاوارد شولتز، مدیر عامل استارباکس

هوارد شولتز

هوارد شولتز

بنا به گزارش Portfolio.com شولتز روز خود را با تمرینات ورزشی آغاز می‌کند که معمولا دوچرخه‌سواری به همراه همسرش است. وی همیشه خود را تا ساعت ۶ صبح به دفتر کار می‌رساند.

 

۲۱- تیم گان، مشاور Project Runway

تیم گان از افراد سحرخیز

تیم گان

این فرد سحرخیز، روز کاری خود را از ساعت ۵:۳۰ صبح آغاز نموده و در حین خواندن نیویورک پست، قهوه خود را می‌نوشد. تیم گان یکی از هواداران سرسخت سحرخیزی است. او در ادامه شرح می‌دهد که عاشق بیدار شدن قبل از طلوع خورشید است و حتی روزهای تعطیل خود را با ۵۰ دراز و نشست در تختخواب آغاز می‌نماید.

 

۲۲- ویتوریو کولاو، مدیرعامل وودافون

ویتوریو کولاو

ویتوریو کولاو

به گزارش گاردین، کولاو هر روز ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می‌شود و بعد از تمرینات ورزشی تا حدود ساعت ۱۰:۴۵ شب کار می‌کند. وی پس از صرف شام با خانواده، راس ساعت ۱۱:۳۰ به تختخواب می‌رود تا آماده خوابیدن شود.

 

۲۳- پل انگلیش، از بنیان‌گذاران کایاک

پل انگلیش از افراد سحرخیز

پل انگلیش

انگلیش سحرخیز، در مصاحبه با Inc می‌گوید: «راس ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می‌شوم و معمولا چند دقیقه قبل از اینکه از تختخواب بلند شوم، ذهن خود را در یک مدیتیشن کوتاه آرام می‌کنم. من پس از چک کردن ایمیل در گوشی همراهم به ورزش می‌پردازم. حدود 10 سال است که تمرین یوگا انجام می‌دهم تا جایی که حتی یک اتاق مخصوص مراقبه در منزل خود ساخته‌ام.»

 

(لازم به ذکر است که منبع مقاله businessinsider می‌باشد که ترجمه اولیه آن را سایت زومیت انجام داده است.)

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت