اعتماد‌ سازی در اینستاگرام

توسط | فروردین 4, 1400 | بازاریابی | 0 نظر

7 دقیقه

همان‌طور که می‌دانید، فضای مجازی زندگی همه‌ی افراد از جمله پیر و جوان، حتی بچه‌ها و نوجوانان را تحت تاثیر خود قرار داده است. سرعت زندگی امروزی همراه با وسایل الکترونیکی پیشرفته، هیچ چاره‌ای برای بشر نمی‌گذارد جز این‌که خودش را با تغییرات محیط وفق داده و هم پای تکنولوژی پیش برود. در بین شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام در بین مردم ایران و جهان بسیار محبوب و پر‌مخاطب است. افراد مختلفی در آن صفحه  دارند و فروشندگان و صاحبان صنایع، محصولات متنوعی را به مردم معرفی می‌کنند. مخاطبان این کسب و کارها، دنبال کنند‌گانی هستند که ممکن است بعدها به مشتری تبدیل شوند؛ بنابراین فاکتور بسیار مهم در این بین، جلب اعتماد مردم است. اعتماد‌سازی حتی در زندگی واقعی هم بسیار مشکل است و نیازمند گذشت زمان می‌باشد؛ چه برسد به یک فضای مجازی که دو طرف هیچ شناختی از هم ندارند و هرگز همدیگر را از نزدیک ندیده‌اند. بنابراین ریسک بسیار بالایی دارد و همواره با ترس و تردید و هراس همراه است.

اینستاگرام متاسفانه علیرغم همه‌ی ویژگی‌های مثبتی که دارد و فرصت‌هایی که در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، به محلی برای کلاهبرداری و سوء استفاده‌های رایج در فضای آنلاین تبدیل شده که همین مسئله، بحث اعتماد‌ سازی را با چالش بیشتری مواجه می‌کند. در این مقاله سعی شده تا روش‌های مفید و کاربردی را جهت اعتماد‌ سازی در اینستاگرام ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

7 نکته برای اعتماد سازی در اینستاگرام

1.برند سازی تجارت الکترونیک

برند شما هویت و اصالت کسب و کار شما را تعیین می‌کند؛ بنابراین هر چقدر برند شما معتبر‌تر و مشهور‌تر باشد و افراد بیشتری آن را بشناسند، احتمال اعتماد آن‌ها هم به شما بیشتر خواهد بود. مثلا دو برند اپل و سامسونگ را در نظر بگیرید. مخاطبان هرگز در مورد کیفیت و خدمات این دو تردیدی نمی‌کنند و اگر مجبور به انتخاب بین یکی از این‌ها با یک برند ناشناخته شوند، قطعا یکی از این دو برند را انتخاب می‌کنند، چون این دو، امتحان خود را پس داده‌اند و جای خود را در جهان بین کاربران باز کرده‌اند؛ البته باید این حقیقت را بپذیرید که اعتماد، به مرور زمان ایجاد می‌شود و چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیافتد.

2.به مخاطبان خود پک‌های آموزشی رایگان ارائه دهید

این کار برای مشتریان و مخاطبان شما بسیار با ارزش است. بعضی از مردم، عاشق آموزش و یادگیری هستند و مایلند تا روزانه و به طور مستمر مطلبی را یاد بگیرند. با آگاهی از این ماجرا شما هم می‌توانید با آموزش رایگان به آن‌ها، بر جذابیت و ایجاد اعتماد در پیج‌تان بیا‌فزایید. اگر محصول شما فیزیکی است، پست‌ها و عکس‌هایی را در رابطه با ویژگی‌های محصول و نحوه‌ی عملکرد آن به اشتراک بگذارید. اگر محصول‌تان فیزیکی نیست، ویدیو‌ئی را در خصوص مزیت‌های آن آماده کرده و در اختیار مخاطبان خود قرار دهید تا آن‌ها از تاثیر محصولات در زندگی خود آگاه شوند. اگر محصول شما برای دنبال‌کنند‌گان‌تان کارآمد باشد، حتما آن‌ را خریداری می‌کنند و اگر محصول‌تان باکیفیت باشد، به شما اعتماد خواهند کرد.

3.برای خدمات و محصولات خود، تضمین در نظر بگیرید

این کار روی خرید مشتری‌ها تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد مخصوصا اگر شما کسب و کار خود را تازه راه‌اندازی کرده و هنوز موفق نشده باشید تا اعتماد مردم را به خود جلب کنید. یکی از این تضمین‌ها ضمانت برگشت وجه است. اگر شما به محصول خود و کیفیت آن اطمینان خیلی زیادی دارید، می‌توانید این حق را برای مشتری قائل شوید تا در صورت هرگونه نارضایتی از محصول، آن را مسترد کرده و وجه خود را پس بگیرند.

4.به مشتری اجازه‌ی اظهارنظر داده و آن را منتشر کنید

واقعیت این است که مشتریان به حرف خریداران قبلی بیش از شما اعتماد می‌کنند؛ بنابراین نظرات کاربران را در رابطه با خرید و استفاده از محصول، ثبت کرده و با مخاطبان‌تان به اشتراک بگذارید تا خریداران بر این اساس تصمیم گرفته و کالایی را خریداری کنند.

5.مخاطبان باید از واقعی بودن شما مطمئن باشند

به منظور افزایش اعتماد کاربران خود باید خود واقعی‌تان را به آن‌ها نشان بدهید. اگر بلاگر هستید باید عکس‌ها و ویدیو‌هایی از زندگی واقعی خود با مردم به اشتراک بگذارید و اگر فروشنده هستید، باید از فضای کارگاه‌تان، گفتگو با مشتریان و خریداران محصول، فیلمی تهیه کرده و به آن‌ها نشان بدهید. مردم دوست دارند لحظه‌های واقعی را در فضای مجازی ببینند. این کار، اعتماد آن ها را به شما بیشتر می‌کند و می‌توانند آسوده خاطر از محصولات شما خریداری کنند.

6.مسئولیت اجتماعی خود را از یاد نبرید

امروزه افراد بسیار زیادی حامی حیوانات و محیط زیست هستند و در منازل خود حیوانات خانگی نگهداری کرده و آن‌ها را چون فرزندان خود دوست می‌دارند. افراد خیلی زیادی به کارهای خیر و حمایت از کودکان فقیر و بی‌سرپرست علاقه‌مند هستند و در این راه هزینه‌های زیادی هم می کنند. حتی اگر شما جزو هیچ کدام از این افراد نیستید، باید به نظرات مخاطبان خود احترام گذاشته و حتی برای جلب توجه آن‌ها، مردم را به انجام کارهای خیر تشویق کنید. خودتان هم می‌توانید در فعالیت‌هایی مثل حمایت از محیط زیست یا آموزش به کودکان کار شرکت کنید یا بخشی از عواید فروش خود را به بچه های بی سرپرست یا بد سرپرست اختصاص دهید. با این کار، مردم به خرید بیشتر از شما تشویق می شوند. در این باره حتما با مخاطبان خود صحبت کنید و آن‌ها را از قصد و نیت خود در این زمینه آگاه سازید.

7.در تبلیغ محصول خود اصول و قواعد را رعایت کنید

اگر می‌خواهید در فضای اینستاگرام برای محصول خود تبلیغ کنید، هرگز به طور مستقیم این کار را انجام ندهید. از مردم نخواهید تا محصولات شما را بخرند چون این کار آن‌ها را دل‌زده کرده و با خودشان فکر می‌کنند شما از اعتماد آن‌ها سوء استفاده کرده و فرصت را برای تبلیغ محصول خود غنیمت دانسته‌اید؛ بنابراین به شما بدبین شده و به مرور پیج‌تان را ترک می‌کنند.

نکاتی که ارائه شد، نکاتی اساسی و کلیدی برای جلب اعتماد مشتریان در پیج اینستاگرام شماست. شما می توانید با بهره‌گیری و به کار بردن این نکات، اعتماد دنبال‌کنندگان خود را جلب کرده و آن‌ها را به مشتری تبدیل نمایید. یادتان باشد که اعتماد‌ سازی یک پروسه‌ی طولانی است و نیازمند صرف وقت و انرژی و نشان دادن حسن نیت شماست، پس در این راه عجله نکنید و صبور باشید تا موفق شوید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت