کتابفروشی اینترنتی؛ معرفی ۱۰ مورد از بهترین‌ها در سال 1403

توسط | مرداد 30, 1400 | کسب و کار | 0 نظر

24 دقیقه

دوستان و همراهان عزیز، امروز قصد داریم در خصوص یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیا حرف بزنیم. کاری که انجام آن، هم یک سرگرمی خوشایند به حساب آمده و هم موجب رشد و ارتقای علمی شما می‌شود؛ ضمنا تاثیر خودش را در تفکر و نوع رفتار فرد هم نشان می‌دهد. این کار لذت‌بخش چیزی نیست جز مطالعه و کتاب‌خوانی.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها دنبال کنید؛ چون ضمن اینکه اطلاعات مفیدی در خصوص کتاب‌خوانی در اختیار‌تان می‌گذارد، ده مورد از برترین سایت‌های فروش اینترنتی کتاب را نیز به شما معرفی می‌کند تا جهت خرید کتاب بتوانید از آنها استفاده نمایید.

همه‌ی ما از دوران کودکی که به مدرسه رفتیم و یا پیش از آن اگر خواندن می‌دانستیم، با دنیای پر رمز و راز کتاب‌ها آشنا شده‌ایم. اما کتاب‌ها که تنها به کتاب‌های مدرسه و درسی ما محدود نمی‌شوند؛ بلکه موضوعات بی‌شمار  و کتب جذاب دیگری نیز وجود دارند که ما هرگز در مدرسه با آنها آشنا نشده‌ایم. کتاب‌هایی که اگر علاقه‌مند به خواندن‌شان باشید، آنها را در هر جایی از گوشه و کنار شهر می‌توانید پیدا کنید.

 

دنیای کتاب و کتاب‌خوانی

در این دنیای پر‌هیاهو موضوع برای دانستن بسیار است و هر پدیده حرف‌های بی‌شماری برای گفتن دارد؛ از دنیای انسان‌ها بگیرید تا حیوانات و گیاهان و حتی جامدات. هر کدام از آنها مجددا به دسته‌بندی‌های ریز‌تری تقسیم‌بندی می‌شوند و به همین ترتیب تخصصی‌تر و کوچک‌تر می‌گردند. کافیست علاقه‌ی خود را پیدا کرده و بدانید بیشتر مایلید در چه زمینه‌ای مطالعه کنید. آنگاه با جستجویی کوتاه در اینترنت، هزاران هزار عنوان کتاب در آن زمینه پیدا خواهید کرد که خواندن هر کدام از آنها درب‌های جدیدی از علم و آگاهی را به رویتان باز می‌کند.

اگر اهل مطالعه باشید، از دیدن کتاب‌های مختلف در کتابخانه‌ها یا کتابفروشی‌ها لذت خواهید برد. حتی دیدن کتاب و ورق زدن صفحات آن و بوی کاغذ نیز حالتان را خوب می‌کند. شاید روزی وسوسه شوید که خودتان هم نوشتن را شروع کرده و نویسندگی کنید. کتاب این قدرت جادویی را دارد که مانند یک ماشین زمان عمل کند و شما را با موضوعات خود به گذشته و آینده ببرد. امروز می‌خواهیم شما را بیشتر با دنیای کتاب‌ها آشنا کنیم و مطالب جالبی در خصوص مطالعه و خواندن برایتان بازگو نماییم. پس ما را همراهی کنید.

اندازه و قطع کتاب‌ها

قطعا وقتی به نمایشگاه‌های کتاب رفته یا به کتابفروشی‌ها و کتابخانه‌ها مراجعه کرده‌اید، کتاب‌هایی را که در سایز‌ها و اندازه‌های مختلف چاپ شده‌اند، دیده‌اید. بعضی از آنها بزرگ و حجیم و برخی دیگر کوچک و جیبی هستند.

به طور کلی به اندازه‌ی طول و عرض کتاب، سایز یا قطع گفته می‌شود. کتاب‌ها در واقع بسته به نوع کاربرد‌شان و برای استفاده‌ی آسانتر و مطالعه‌ی راحت‌تر افراد، در قطع‌ها و اندازه‌های مختلفی چاپ می‌شوند.

هر قطع یا اندازه‌ی کتاب نامی داشته؛ همچنین اندازه (طول و عرض) دقیقی برای خودش دارد که در زمان برش باید رعایت شود. نام قطع‌های کتاب عبارتند از:

 • وزیری
 • رقعی
 • رحلی
 • خشتی
 • سلطانی یا تیموری
 • جیبی یا بغلی
 • نیم وزیری
 • نیم رقعی
 • نیم ورقی
 • نیم ربعی
 • پالتویی
 • بیاضی
 • حمایلی
 • جا‌نمازی

از میان این قطع‌ها، قطع وزیری، رحلی، رقعی و جیبی معروف‌ترین و پرکاربرد‌ترین آنها هستند.

دسته‌بندی مختلف کتاب‌ها

دسته بندی کتاب

دسته بندی کتاب

کتاب‌ها دسته‌بندی‌های مختلفی دارند که به طور کلی، به دو دسته‌ی داستانی و غیر‌داستانی طبقه‌بندی می‌شوند.

کتاب‌های داستانی

کتاب‌های داستانی در واقع شامل موضوعاتی هستند که ساخته و پرداخته‌ی ذهن نویسنده می‌باشند؛ مانند کتاب‌های داستانی عاشقانه، رمان‌ها، کتاب‌های کودک و… به خاطر داشته باشید که نویسنده در نگارش یک کتاب داستانی ممکن است از موضوعات مختلفی استفاده کرده و چندین ژا‌نر مختلف را به صورت ترکیبی به کار ببرد. یعنی احتمال دارد یک کتاب داستانی تنها در یک ژانر قرار نگیرد و شامل چندین ژانر هم باشد.

کتاب‌های غیر‌داستانی

کتاب‌های غیر‌داستانی آنهایی هستند که اطلاعات مبتنی بر واقعیات دارند؛ مانند کتب زندگینامه، کتاب‌های تاریخی، فرهنگ‌ها و دائره‌المعارف‌ها.

دسته‌بندی جامع کتاب

نوعی از دسته‌بندی جامع کتاب نیز به شکل زیر است:

1_ کتاب‌های مرجع:

این گونه کتاب‌ها از ابتدا تا انتها خوانده و مطالعه نمی‌شوند؛ بلکه برای دسترسی به اطلاعاتی خاص در یک زمینه‌ی مشخص به آنها رجوع می‌شود. این کتب معمولا به صورت الفبایی یا انواع دیگر فهرست‌بندی شده‌اند که خواننده از روی فهرست به قسمت مورد نظر دست پیدا کرده و اطلاعاتی که می‌خواهد را دریافت می‌کند. چند نمونه از این کتاب‌ها عبارتند از:

 • دست‌نامه‌ها
 • فهرست‌ها
 • دایره المعارف‌ها
 • واژه نامه‌های عمومی و تخصصی
 • اطلس‌ها
 • و…
2_ کتاب‌های غیر‌مرجع

کتاب‌های سرگرم‌کننده در این دسته جای می‌گیرند؛ مانند رمان‌های کوتاه و بلند، کتب شعر و…

3_ کتاب‌های نیمه مرجع

کتاب‌های نیمه‌مرجع، کتاب‌هایی هستند که اگرچه مرجع نیستند اما خواننده ممکن است مرتب به آنها رجوع کند؛ مانند کتاب‌های درسی و علمی.

دسته‌بندی براساس موضوع و خط اصلی داستان

دسته‌بندی دیگری نیز وجود دارد که کتاب‌ها را به انواع مختلف طبقه‌بندی می‌کند و آن بر حسب موضوع و خط اصلی کتاب است. البته انواع کتاب زیاد هستند و ممکن است بیش از 20 مورد هم باشند؛ اما قالب اصلی داستان یک کتاب معمولا در یکی از  ژانر‌های زیر قرار می‌گیرد که ما به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

عاشقانه  (Romance)

این ژانر که معمولا مورد پسند همگان است، محتوایی در خصوص روابط و احساسات میان دو نفر دارد. رمان‌های عاشقانه خودشان به زیر‌مجموعه‌هایی تقسیم بندی می‌شوند مانند: رمان‌های تاریخی.

فانتزی (Fantasy)

این ژانر از محبوب‌ترین ژانر‌های نگارش کتاب به شمار می‌آید. معمولا داستانی هستند که از افسانه‌ها و فولکور در جهان واقعی الهام گرفته شده‌اند. ریشه‌ی ژانر فانتزی از سنت‌های شفاهی گرفته شده و از قرن بیستم به بازی‌های ویدئویی، فیلم‌ها، تلویزیون و… راه یافته است.

ترسناک (Horro)

این مضامین که نویسنده در آن با به تصویر کشیدن و خلق یک واقعه، مکان یا انسان ترسناک سعی در ترساندن و مضطرب کردن مخاطب دارد هم از محبوب‌ترین موضوعات کتاب به شمار می‌آیند.

ماجراجویی (Action and adventure)

این مدل کتاب‌ها که معمولا ریسک، هیجان و خطر‌آفرینی زیادی در خط داستانی خود دارند، تلاش می‌کنند تا خواننده را به هیجان وا‌ دارند.

مهیج (Thriller)

این مدل موضوعات، سرشار از هیجان هستند. معمولا در تم داستانی آنها قهرمانی وجود دارد که کشور یا یک مکان را از دست اشرار و نیروهای شیطانی پاک می‌کند. قهرمانان این کتاب‌ها، جنگجو، باهوش و مقاوم بوده و از مشکلات ترسی ندارند.

علمی تخیلی (Science fiction)

این عنوان کتاب‌ها علاقه‌مندان خاص خود را دارند و با موضوعاتی مانند سفر در زمان، اکتشافات فضا، علم و فناوری، زندگی‌های فر‌ازمینی، زیر‌زمین، زیر‌دریاها و… سعی در همراه کردن مخاطب با خود را دارند. این کتاب‌های سرگرم‌کننده حتی می‌توانند زمینه‌ساز و انگیزه‌بخش برای اکتشافات و اختراعات جدید باشند.

طنز (Humer)

طنز در لغت به معنی طعنه زدن می‌باشد؛ اما در قدیم به معنی تیغ جراحی بوده است.

در کتاب‌های طنز همان‌طور که می‌دانید مسائل سیاسی یا اجتماعی جامعه با ادبیاتی شیرین و لطیف مورد انتقاد قرار می‌گیرد. در واقع طنز را اینگونه تعریف می‌کنند: “اثری ادبی که با استفاده از بذله، وارونه سازی، خشم و نقیضه، ضعف‌ها و تعلیمات اجتماعی جوامع بشری را به نقد می‌کشد”.

انگیزشی (Motivational)

همان‌گونه که از نام این کتاب‌ها برمی‌آید، هدفشان انگیزه بخشی و امید دادن به انسان است. در مواقعی از زندگی که انسان دچار یاس و ناامیدی شده و یا زندگی را کسل کننده، بی‌فایده و بی‌هدف می‌انگارد، مطالعه‌ی این مدل کتاب‌ها می‌تواند واقعا سودمند باشد. مطالعه‌ی کتاب‌های انگیزشی و روانشناسی، خود‌یاری، رشد و توسعه‌ی فردی پیشنهاد بسیار خوبی جهت شناخت بیشتر خود و کمک به استفاده‌ی حداکثری از پتانسیل‌ها و توانایی‌های‌مان در زندگی هستند.

هنری (Art)

این کتاب‌ها در خصوص هنر صحبت می‌کنند و به توضیح چگونگی خلق یک اثر هنری می‌پردازند. موضوعات این کتاب‌ها همچنین می‌تواند در خصوص زندگی هنرمندان و افراد معروف نیز باشد و یا حتی به نقد آثار هنری بپردازد.

کتاب‌های کودک (Children’s)

از آنجا که کودکان در طی مراحل رشد خود علاوه بر خوراک، پوشاک، بازی و سرگرمی، به رشد مهارت‌های ذهنی هم نیاز دارند، استفاده از کتاب‌های کودک و آشنا کردن کودکان با کتاب‌خوانی از سنین پایین می‌تواند قدم بزرگی در این زمینه باشد. کتاب‌های کودک می‌توانند والدین را در رشد و تربیت فرزندان یاری دهند. با آموزش مباحث مختلف به کودکان، آنها را برای زندگی در آینده و رویارویی با حوادث و اتفاقات ناشناخته آماده می‌کنند.

مزیت‌های کتاب‌خوانی برای کودکان

در زیر به بیان مزیت‌های کتاب‌خوانی برای کودکان می‌پردازیم:

 • کمک به رشد مغزی و عاطفی کودک
 • سرگرم‌کنندگی و مشغولیت برای کودک
 • کمک به افزایش هوش کودک و مهارت‌های زبانی در او
 • افزایش تمرکز کودک
 • افزایش خلاقیت، ایده‌پردازی و بهبود قوه‌ی تخیل کودک
 • ایجاد حس عاطفی و ارتباط صمیمانه بین والدین و کودک
 • کمک به درک بهتر موضوعات پیرامون و ایجاد علاقه نسبت به یادگیری در کودک

حال که با دسته‌بندی‌های مختلف کتاب‌ها و موضوعات آنها آشنا شدید، به ذکر چندین مورد از فواید مطالعه می‌پردازیم. شاید شما هم مشتاق شوید و کتاب‌خوانی را جزو برنامه‌های روتین و هر روزه‌ی خود قرار دهید.

فواید کتاب‌خوانی و مطالعه

بر کسی پوشیده نیست که مطالعه و کتاب‌خوانی چه تاثیرات بزرگی روی کیفیت زندگی، طرز تفکر و رفتار فرد دارد. کتاب‌ها مانند مدرسه‌ای هستند که به ما می‌آموزند، بی‌آنکه خسته شوند یا از ما ناامید گردند. آنها آگاهمان می‌کنند و ما را از تاریکی‌ها بیرون می‌کشند. کتاب مانند غذایی است که شما به مغز خود می‌دهید و آبی است که نهال ذهن‌تان را با آن آبیاری می‌کنید؛ پس همانطور که به نوع غذایی که می‌خورید و سالم بودن آن اهمیت می‌دهید، خوراک مغز‌تان که همان کتاب است نیز باید برایتان مهم باشد.

اولا اینکه حتما مطالعه داشته باشید و کتاب بخوانید. ثانیا هر کتابی نخوانید. باید بدانید که چه کتابی مناسب شماست و با روحیات‌تان سازگار است. کتاب‌های ارزشمند که به انسان آگاهی اضافه می‌کنند و کاری می‌کنند که پس از خوانده شدن، شما دیگر آن انسان قبل نباشید؛ اینها کتاب‌هایی هستند که ارزش وقت گذاشتن و مطالعه دارند. پس به خوراک مغز‌تان دقت کنید و ورودی‌های ذهن خود را با فیلتر‌هایی که می‌گذارید مدیریت نمایید.

فواید کتاب‌خوانی و مطالعه

فواید کتاب‌خوانی و مطالعه

اکنون شما را با شماری از فواید مطالعه و کتاب‌خوانی آشنا می‌کنیم تا بیشتر در این خصوص آگاهی یابید.

1_ کسب علم، دانش و آگاهی

کتاب‌ها دنیایی از اطلاعات هستند. شما اگر در هر زمینه‌ای خواهان افزایش آگاهی و دانش خود می‌باشید، می‌توانید به کتاب‌های مربوط به آن موضوع مراجعه کنید. از آنجا که علم و دانش بشری مدام در حال تغییر و تحول است و رشدی رو به جلو  دارد، پیشنهاد می‌کنیم جهت مطالعه از منابع جدید و علوم به روز استفاده کنید.

2_ افزایش آرامش و کاهش استرس در زندگی

زندگی‌های شهری و ماشینی، هیا‌هوها، مشکلات اقتصادی و اجتماعی، ترافیک، آلودگی، بیماری‌ها و معضلات دیگر همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا آرامش را از انسان امروزی سلب کنند. گاهی مشکلات زیاد است و صبر و طاقت ما کم. در این مواقع ترس، اضطراب و نگرانی، وجود‌مان را فرا می‌گیرد و ما را از تجربه‌ی یک زندگی آرام محروم می‌کند. در این مواقع به کتاب پناه ببرید که مامنی خوب و قابل اطمینان در زمان‌های پر‌استرس است. تحقیقات علمی هم همین را نشان داده است.

در این خصوص مطالعه‌ای در سال 2009 در دانشگاه ساسکس انجام شد و نتایج نشان داد که مطالعه کردن موثرترین راه برای مقابله با استرس است.

3_ تحریک ذهن، کمک به بهبود حافظه، تمرکز و قدرت تخیل

وقتی مطالعه می‌کنید و درگیر داستان یک کتاب می‌شوید، در واقع مغز و عملکردهای شناختی شما تحریک می‌شوند. این تحریکات به قسمتی از مغز که کار تجزیه و تحلیل اطلاعات را انجام می‌دهد کمک می‌کند و موجب فعال‌تر شدن آن می‌گردد. بعدها که می‌خواهید به کمک مغز‌تان موضوعی را تجزیه و تحلیل کنید، بهتر و راحت‌تر این کار را انجام می‌دهید. تحریک کردن مغز موجب کنترل پیشرفت بیماری آلزایمر می‌شود؛ زیرا هر چه مغز‌تان فعال‌تر و درگیر‌تر باشد، قدرت ذهن‌تان بیشتر شده و از دست نمی‌رود.

همان‌طور که دیگر عضلات بدن شما به ورزش و تمرین نیاز دارند تا قوی شوند و خوب کار کنند، مغز هم برای کارکرد بهتر و قوی شدن نیاز به تمرین دارد. مطالعه کردن، بازی شطرنج، انجام بازی‌های فکری، بازی‌های کامپیوتری و یا درست کردن پازل راه‌هایی برای تقویت عملکرد مغزی شما هستند.

در خصوص حافظه هم همین‌طور است. زمانی که شما کتابی مطالعه می‌کنید و خط داستان، حوادث و رویدادها، شخصیت‌ها و گفتگوهای آنها را در ذهن خود نگه می‌دارید، در واقع حافظه‌ی شما هم بهتر کار می‌کند. زمان مطالعه به خصوص هنگام خواندن کتاب‌های تخیلی، قوه‌ی تخیل شما به کار می‌افتد و فعال‌تر می‌شود. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید همه چیز را در ذهن خود ببینید.

4_گسترش دامنه‌ی لغات و واژگان

هر چه بیشتر مطالعه کنید و کتاب‌های زیادتری بخوانید، حین خواندن با لغات، کلمات، عبارت‌ها و اصطلاحات بیشتری از زبان خود آشنا خواهید شد. می‌توانید آنها را در مکالمات روزمره‌ی خود استفاده کرده و فن بیان خود را بهتر کنید. این امر می‌تواند همچنین موجب فصاحت و بلاغت در گفتار شما نیز بشود. اگر بیان مناسبی داشته باشید و فن بیان‌تان خوب باشد، می‌دانید در هر موقعیتی و با هر کسی باید چگونه صحبت کنید. این امر اعتماد به نفس و در نهایت عزت نفس شما را افزایش خواهد داد.

5_ بهبود مهارت‌های نوشتاری در افراد

حتما شنیده‌اید که می‌گویند اگر می‌خواهی نویسنده‌ی خوبی شوی، کتاب‌های زیادی مطالعه کن. اگر می‌خواهی شاعر خوبی باشی، شعرهای زیادی بخوان. هر چه بیشتر مطالعه کنید مهارت‌های نوشتاری شما هم بهبود می‌یابد و بهتر می‌نویسید.

6_ تقویت مهارت‌ها

در خصوص همه‌ی موضوعات، کتاب‌های مرتبطی چاپ و منتشر شده است. برای یادگیری مهارت‌های جدید هم می‌توانید به سراغ کتاب‌های مربوط به آن بروید و با مطالعه‌ی آنها مهارت‌هایتان را تقویت کنید. کتاب‌های آشپزی، طراحی، سخنوری، بازیگری و… از این قبیل کتب کمک‌کننده هستند.

7_ کتاب، یک سرگرمی راحت، ارزان، قابل حمل و در دسترس

سرگرمی‌ها بخشی از زندگی ما هستند که به ما انگیزه می‌دهند و ما را شاد و خوشحال نگه می‌دارند. بعضی از سرگرمی‌ها پرهزینه و گران هستند و برای سرگرم شدن با آنها نیاز است که اقدامی بکنید؛ مثلا سفرها، برخی ورزش‌ها یا فعالیت‌های تفریحی، هیجانی و…

کتاب‌خوانی اما یک سرگرمی عالی است که هزینه‌ی زیادی هم ندارد. اگر نمی‌توانید جهت خرید کتاب زیاد هزینه کنید، می‌توانید با ثبت‌نام و عضویت در یک کتابخانه آنها را به امانت بگیرید. اگر نمی‌توانید به کتاب‌های فیزیکی و کاغذی هم دسترسی داشته باشید، می‌توانید از کتاب‌های صوتی یا الکترونیکی استفاده نمایید.

8_ کمک به خواب بهتر و باکیفیت‌تر

بله درست است. کتاب خواندن کیفیت خواب شما را بهبود می‌بخشد؛ چون همان‌گونه که گفتیم، در آرامش‌بخشی و کاهش استرس نقش دارد. به همین دلیل است که همیشه توصیه می‌شود قبل از خواب چند صفحه کتاب بخوانید. به این صورت هم آرام‌تر می‌شوید و هم چشمان‌تان خسته شده و با آرامش خیال به رختخواب خواهید رفت.

9_ انگیزه‌بخشی و الهام‌بخش بودن

حتما شنیده‌اید که گاهی زندگی یک نفر با شنیدن یک جمله، خواندن یک کتاب یا دیدن یک فیلم عوض شده است. بله این اتفاق هم می‌تواند بیفتد. کتاب‌ها قدرت الهام‌بخشی دارند و به شما انگیزه می‌دهند. از کتاب‌های خود‌یاری و رشد و توسعه‌ی فردی بهره بگیرید و روی خودتان کار کنید.

هر چه بیشتر روی اعتماد به نفس، عزت نفس، خودباوری و استقلال خود کار کنید، زندگی با‌کیفیت‌تری را تجربه خواهید کرد. کتاب‌ها این قدرت را دارند که شما را از جا بلند کرده و به حرکت و اقدام وادار بکنند. فقط باید به مطالبی که می‌خوانید فکر کنید و ساده از کنارشان عبور نکنید. شاید با پیاده کردن تکنیک‌ها و تما‌رین آن، شما هم زندگیتان تحولی مثبت یابد.

10_ با مطالعه و کتاب خواندن باهوش‌تر، دقیق‌تر و اجتماعی‌تر می‌شوید.

کتاب ذهن شما را باز می‌کند. باافزایش تمرکز، توجه شما را نسبت به برخی مسائل بیشتر می‌کند. آنها که کتاب می‌خوانند، بیشتر مایلند تا از محیط اطرافشان آگاه شوند. ما در کتاب‌ها مهارت‌های اجتماعی می‌آموزیم و این امر در بهبود ارتباطات اثر‌بخش در محیط خارج هم نقش دارد. افراد اهل مطالعه ارتباطات بهتری دارند و روابط اجتماعی مناسب‌تری با دیگران برقرار می‌کنند. آنها مودب هستند، اعتماد به نفس داشته و حرف‌های زیادی برای گفتن دارند؛ ضمنا نظر خود را ابراز می‌کنند.

حال که با فواید مطالعه آشنا شدید، شاید دلتان بخواهد که همین الان کتابی پیش روی خود باز کرده و شروع به خواندن کنید. اگر هم به کتاب دسترسی ندارید و یا به دنبال موضوعات مورد علاقه‌ی خود می‌گردید اصلا نگران نباشید. ما به شما وب‌سایت‌هایی معرفی خواهیم کرد که با مراجعه به آنها می‌توانید کتاب مورد علاقه‌ی خود را به صورت آنلاین خریده و مطالعه کنید. پس با ما همراه باشید.

بهترین سایت‌های کتابفروشی اینترنتی ایران در سال 1400

1_ کتاب فردا

کتابفروشی اینترنتی فردا

کتابفروشی فردا

www.fardabook.com

این کتابفروشی اینترنتی، فعالیت خود را به طور آزمایشی از سال 1389 شروع کرد. این وب‌سایت یک هدف داشت و آن هم ایجاد یک سیستم یکپارچه در حوزه‌ی فروش آنلاین کتاب. در واقع سیستمی که به این شکل راه‌اندازی شد، با الهام از نمونه‌های موفق کتابفروشی اینترنتی در دنیا چون آمازون، دات کام و کتابفروشی‌های زنجیره‌ای بارنس اند نابل و بوردرز طراحی شده و مبنای یک پروژه در مقطع کارشناسی ارشد بوده است.

در حال حاضر در این سیستم بیش از 87 هزار عنوان کتاب وجود داشته که کاربران می‌توانند به صورت اینترنتی و آسان آنها را خریداری کنند. بسیاری از ناشران نیز از این روش جهت فروش کتاب‌های خود استفاده می‌نمایند.

 

2_ مژده‌بوک

www.mojdehbook.com

مژده‌بوک کتابفروشی اینترنتی خوبی است که مجموعه‌ی کاملی از کتاب‌های مختلف را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. در این وب‌سایت 30000 عنوان کتاب شامل: 19000 کتاب از نویسندگان ایرانی و خارجی، 7000 مترجم و کتب دیگر می‌شود. همچنین همکاری با 1700 ناشر  از جمله افتخارات این وب‌سایت است.

در سایت مژده‌بوک در سمت راست صفحه گروهای مختلف کتاب را ملاحظه می‌کنید که می‌توانید موضوع مورد نظر خود را از آن دسته‌بندی پیدا کنید. گروه‌هایی شامل: مدیریت، اقتصاد، حسابداری، شیمی، فیزیک، ریاضیات، کشاورزی، دامپروری، برق، کامپیوتر، تاریخ، جغرافیا، فلسفه، ادبیات، روانشناسی و…

3_ جیحون

کتابفروشی اینترنتی و انتشارات جیحون

کتابفروشی و انتشارات جیحون

www.jeihoon.net

این کتابفروشی اینترنتی که فعالیتش را از سال 86 با هدف آسان نمودن فرایند خرید کتاب آغاز کرده، به فروش انواع کتاب و در کنار آن محصولات فرهنگی دیگر می‌پردازد.

4_ قاصدک

کتاب فروشی قاصدک

کتاب فروشی قاصدک

www.qps.ir

این کتابفروشی اینترنتی در سال 95 تحت نظر انتشارات انوار الهدی و کتابفروشی هدایت به وسیله‌ی پورتال شاپرک، توسط تیم قاصدک راه‌اندازی شده است. در کتابفروشی قاصدک انواع کتاب‌های درسی، عمومی، ادبیات، دینی و مذهبی، کتاب‌های نفیس، دانشگاهی، زبان و کودک و نوجوان موجود است.

در این وبسایت علاوه بر کتابفروشی اینترنتی، نرم‌افزار‌های مربوط به کتاب، نشریات و سرگرمی نیز عرضه می‌شود.

 

5_ کتاب رایا

کتاب فروشی رایا

کتاب فروشی رایا

www.rayabook.net

کتابفروشی اینترنتی رایا در سال 1388 فعالیتش را در خصوص پخش و توزیع کتب کمک آموزشی آغاز نمود. این مجموعه پس از شش ماه فروش تلفنی کتاب، فروش در تمام بخش‌ها و ارسال کتاب به کلیه‌ی نقاط تهران را در دستور کار خود قرار داد. اکنون این کتابفروشی با تیمی حرفه‌ای به ارسال کتاب در تمام نقاط کشور و در کمترین زمان ممکن مشغول است.

6_ کتابیسم

www.ketabism.ir

کتابفروشی اینترنتی کتابیسم به معرفی کتاب‌های ارزشمند دنیا می‌پردازد. در ضمن آن امکان جستجو و خرید اینترنتی کتب فارسی و غیر‌فارسی را برای کاربران خود در سراسر کشور فراهم نموده است.

 

7_ انتشارات نگارنده‌ی دانش

www.negarandedanesh.com

انتشارات نگارنده‌ی دانش به تولید کتاب‌های کاربردی مشغول است و در این راه سه موضوع مهم را در اولویت قرار داده است.

 • مطالب کامل و جدید
 • کیفیت ظاهری
 • مدنظر قرار دادن اولویت‌های مخاطب

دستیابی به این هدف در گروی همکاری با مولفان برجسته و متخصصان طراز اول می‌باشد تا بتوانند نیازهای کاربران فرهیخته‌‌ی خود را برآورده سازند.

8_وب‌سایت کتاب. آی آر

www.ketab.ir

این وبسایت در واقع یک پایگاه جامع و کامل است که اطلاعات تمام کتاب‌های منتشر شده از سال 1375 تا‌کنون در آن موجود است. کاربران در این سایت می‌توانند از طریق جستجوی عنوان کتاب، نام نویسنده، نام ناشر و یا موضوع، به اطلاعات کتاب مد نظر خود دست یابند.

همچنین کاربران در صفحه‌ی اصلی این سایت می‌توانند اطلاعاتی در مورد آخرین کتاب منتشره‌ی کشور با فاصله‌ی زمانی کمتر از یک هفته از انتشار توسط ناشر را مشاهده کنند.

از دیگر ویژگی‌های خوب این کتابفروشی اینترنتی می‌توان به امکان دستیابی کاربران به مشخصات کتاب‌شناختی کامل، تصویر روی جلد و فایل پی‌دی‌اف صفحات ابتدایی کتاب اشاره کرد.

تضمین تحویل به موقع کالا و سیستم پشتیبانی پاسخگو از نقاط قوت این کتابفروشی اینترنتی است.

 

9_ ای کتاب

www.store.iketab.com

در این سایت کتابفروشی اینترنتی، اطلاعات جامع و کاملی در خصوص ناشران، نویسندگان و مترجمین وجود دارد. علاوه بر آن ای کتاب به معرفی تازه‌ترین عناوین کتاب نیز پرداخته است.

10_ فدک بوک

www.fadakbook.ir

کتابفروشی اینترنتی فدک بوک را می‌توان مرجع تخصصی معرفی و فروش کتاب در ایران دانست. کتاب‌های مختلف در دسته‌بندی‌های گوناگون به خصوص کتب دانشگاهی در این وبسایت موجود است.

وجوه تمایز فدک بوک با دیگر کتابفروشی‌های آنلاین را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

 • داشتن یک تیم قدرتمند در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و بازاریابی اینترنتی
 • اداره و پشتیبانی این وبسایت توسط مجموعه‌ی تخصصی نشر و پخش کتب دانشگاهی
 • توزیع کتاب‌های منتشر شده‌ی ناشران، مولفان و مترجمین
 • تامین کتاب‌های مورد نیاز دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی پژوهشی و…

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت