کوتاه کننده‌ی لینک؛ معرفی 10 سایت برتر ایرانی در سال 1403

توسط | مرداد 31, 1400 | آموزش سئو, بازاریابی | 0 نظر

12 دقیقه

اگر در توییتر فعال هستید یا از تلگرام و کانال‌های موجود در آن استفاده می‌کنید، حتما با لینک‌های مختلفی که شما را به صفحه‌ی مشخصی هدایت می‌کنند، آشنایی دارید. یکسری اعداد، حروف و علائمی چون دش، درصد و… که پشت سر هم ردیف شده‌اند. اگر به لینک‌ها دقت کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید که آنها کوتاه شده‌اند. در واقع ما برای زیباسازی مطالب و محدودیت‌هایی که در استفاده از لینک‌ها وجود دارد آنها را کوتاه می‌کنیم؛ به عنوان مثال از آنجا که در توییتر با محدودیت کلمات و تعداد کاراکتر مواجه هستیم، به سراغ سرویس‌های کوتاه کننده‌ی لینک رفته و از آنها استفاده می‌نماییم.

امروز در این مقاله قصد داریم در این خصوص بیشتر صحبت کرده و در پایان شما را با ده وب‌سایتی که برای کوتاه کردن لینک‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید، آشنا نماییم. پس با ما همراه باشید.

کوتاه کننده‌ی لینک چیست؟

کوتاه کننده‌های لینک در واقع سایت‌هایی هستند که لینک‌های طولانی را کوتاه کرده و روی دامین اصلی سایت لینکی جدید به شما ارائه می‌کنند. حال اگر برایتان سوال پیش آمده که این کار چه ضرورتی دارد و اصلا چرا باید لینک‌های طولانی را کوتاه نماییم، در ادامه به شما خواهیم گفت.

چرا باید از کوتاه‌کنندگان لینک استفاده کنیم؟

۱- کوتاه کردن لینک‌های خیلی بلند و طولانی

لینک‌های طولانی، چندان از نظر بصری خوشایند نیستند و ما بسیاری از جاها نمی‌توانیم این لینک‌های طولانی را ارسال کنیم. به عبارت دیگر در برخی از سایت‌ها بعضی از لینک‌های مطالب آنقدر بلند است که قابل انتشار در شبکه‌های اجتماعی و حتی سایت‌ها نیست؛ بنابراین ما با کوتاه کردن لینک‌ها، آنها را قابل استفاده می‌کنیم.

۲- استفاده از لینک‌های کوتاه جهت انتشار در شبکه‌های اجتماعی

همان‌طور که اشاره کردیم، در توییتر، محدودیت تعداد کاراکتر داریم؛ پس می‌توانیم لینک‌های کوتاه شده را همراه با توضیحات منتشر کنیم و نگرانی بابت این محدودیت نداشته باشیم. علاوه بر توییتر، در اینستاگرام؛ تلگر‌ام و فیسبو‌ک هم از لینک‌های کوتاه شده استفاده می‌کنند.

۳- کوتاه کردن لینک برای لینک‌های فارسی

برخی مواقع جهت کوتاه کردن لینک‌هایی که آدرس فارسی دارند، از این کوتاه کننده‌ها استفاده می‌کنیم. تصور کنید می‌خواهید آدرس یک صفحه‌ی فارسی را برای دوست‌تان ارسال کنید یا آن را در سایتی قرار دهید؛ امکان دارد لینکی که می‌دهید بسیار طولانی و پر از اعداد و حروف و علائم باشد که چندان زیبا نیست. در این مواقع می‌توانید با استفاده از این سرویس‌ها، لینک کوتاه شده را ارسال نمایید.

۴- کوتاه کردن برای رد‌گیری کلیک‌ها

برای کسانی که در حوزه‌ی دیجیتال مار‌کتینگ و تولید محتوا فعالیت می‌کنند، اهمیت دارد که کاربران چقدر روی لینک‌های آنها کلیک می‌کنند؛ چون این رد‌گیری کلیک‌ها به آنها نشان می‌دهد که در جلب اعتماد و اطمینان مخاطب تا چه اندازه موفق عمل کرده‌اند.

۵- استفاده از لینک‌های کوتاه برای عدم نمایش لینک واقعی

ممکن است شخصی به هر دلیلی، تمایل نداشته باشد که لینک واقعی را نشان دهد. به همین دلیل از این روش استفاده می‌کند که این مورد اکثرا برای لینک‌های افیلیت مارکتینگ و زیر‌مجموعه‌گیری قابل استفاده است؛ چون نمی‌خواهند مخاطب متوجه شود که دارد از لینک زیر‌مجموعه‌گیری استفاده می‌کند. در لینک‌های همکاری در فروش هم با این مسئله زیاد مواجه می‌شویم.

۶- کوتاه کردن لینک برای غیر‌مستقیم کردن لینک

ممکن است شما به هر دلیلی نخواهید که به سایتی لینک مستقیم بدهید. در این مواقع کوتاه کردن لینک به کمک شما می‌آید.

ده سایت برتر کوتاه کننده‌ی لینک

1_ وان دا ( www.1da.ir)

کوتاه کننده‌ی لینک وان دا

کوتاه کننده لینک وان دا

سایت وان دا یکی از برترین سایت‌های کوتاه کننده‌ی لینک ایرانی می‌باشد که در سال‌های اخیر رشد خوبی هم داشته است. از امکانات این سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه‌ی آمار دقیق و لحظه‌ای
 • امکان کسب درآمد از بازدیدها
 • زیر‌مجموعه‌گیری و اسکریپت کوتاه کننده‌ی لینک برای سایت
 • پشتیبانی سریع و پاسخ به مشکلات و سوالات کاربران
 • این سایت برای ثبت نام در سایت 1000 تومان پاداش در نظر گرفته و برای هر هزار بازدید غیرمستقیم از تبلیغات با آی پی ایران، 10000 تومان پرداخت می‌کند.

 

2_ یون (yun.ir)

کوتاه کننده‌ی لینک یون

یون

سایت یون از قدیمی‌ترین و معتبرترین سرویس‌های کوتاه کننده‌ی لینک ایرانی به شمار می‌آید. دامنه‌ی این سایت قبلا yon.ir بود اما اکنون آدرس آن به yun.ir تغییر یافته است. در این سایت که مدیریت لینک‌ها در آن بسیار ساده است، شما به راحتی می‌توانید لینک‌های خود را کوتاه کنید و محدودیت خاصی نخواهید داشت؛ چون برای لینک‌های کوتاه شده تاریخ انقضایی در نظر گرفته نشده است. همچنین شما بدون عضویت هم می‌توانید لینک‌های خود را کوتاه نمایید اما اگر عضو سایت شوید از امکانات بیشتری بهره خواهید برد. از قابلیت‌ها و امکانات خوب این سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان ایجاد لیستی از لینک‌ها
 • ارائه‌ی گزارش‌های کامل در خصوص آمار بازدید از لینک‌های شما
 • تفکیک گزارش‌ها بر حسب کشور، تاریخ، روز و ساعت بازدید، لیست ارجاع دهنده‌ها، دستگاه کاربر و…
 • تنظیم کلمه‌ی عبور، تاریخ شروع و پایان اعتبار لینک
 • ارائه‌ی ربات کوتاه کننده‌ی لینک و ارائه‌ی API در اختیار برنامه‌نویسان

 

3_ بیتن (Bitn.ir )

کوتاه کننده لینک بیتن

کوتاه کننده لینک بیتن

سایت بیتن از قدرتمند‌ترین و برترین سرویس‌های کوتاه کننده‌ی لینک به شمار می‌آید و نزد وب‌مستران بسیار محبوب است. شما می‌توانید از تمام امکانات این سایت به صورت رایگان بهره ببرید. امکانات این سایت شامل موارد زیر است:

 • امکان ویرایش لینک‌ها
 • نمایش تاریخچه‌ی دقیق و منابع کلیک کرده
 • نمایش مناطق جغرافیایی و محلی که افراد در آنها روی این لینک‌ها کلیک کرده‌اند.
 • امکان کنترل حرفه‌ای لینک
 • بیتن افزونه‌ی کوتاه کننده‌ی لینک وردپرس و ربات کوتاه کننده‌ی لینک تلگرام نیز دارد.

 

4_ ریزی (rizy.ir)

کوتاه کننده‌ی لینک ریزی

کوتاه کننده لینک ریزی

اگر به دنبال یک سرویس کوتاه کننده‌ی لینک رایگان ایرانی می‌گردید، ریزی سایت خوبی است. شما در این سایت می‌توانید به راحتی لینک‌های بلند و طولانی خود را کوتاه کرده و سپس در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. غیر از آن می‌توانید از طریق این لینک‌های کوتاه شده کسب درآمد هم بکنید. برای این کار به صورت رایگان در سایت ثبت‌نام می‌کنید، سپس لینک‌هایتان را کوتاه کرده و آنها را به اشتراک می‌گذارید تا به درآمد هر بازدید اضافه شود.

وقتی در سایت ریزی ثبت‌نام می‌کنید، برایتان امکان کوتاه کردن لینک به دو صورت مستقیم و درآمد‌زا وجود خواهد داشت. همچنین اگر به داشبورد کاربری خود دسترسی داشته باشید، می‌توانید از امکانات زیر استفاده کنید:

 • کوتاه سازی لینک‌ها با آدرس دلخواه
 • امکان ویرایش و حذف لینک‌ها
 • نمایش آمار بازدید لینک‌ها
 • زیر‌مجموعه‌گیری به منظور کسب درآمد بیشتر
 • سرعت بالای سایت، پشتیبانی قوی و پرداختی‌های به موقع

 

5_ پی لینک (plink.ir)

سایت کوتاه کننده لینک پی‌لینک در واقع یک سرویس قدرتمند و رایگان است که شما به راحتی می‌توانید در آن لینک‌های بلند و طولانی خود را کوتاه کنید. از قابلیت‌های این سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان مشاهده‌ی آمار بازدیدها
 • قابلیت دامنه‌ی اختصاصی همراه با امکان مدیریت لینک‌ها
 • این سایت اپلیکیشن کوتاه کننده‌ی لینک اند‌روید و ربات کوتاه کننده‌ی لینک تلگرام هم دارد

 

6_ بی تو ان (b2n.ir)

کوتاه کننده لینک b2n

کوتاه کننده لینک b2n

سایت بی تو ان جزو برترین سرویس‌های کوتاه کننده‌ی لینک فارسی است و کار با آن بسیار ساده می‌باشد. این سایت نسبت به بسیاری از کوتاه کننده‌ها  سرعت بالاتری دارد. همچنین برای دیدن آمار، نیازی به عضویت در سایت نیست. شما با وارد کردن لینک کوتاه شده در بخش آمار این سایت، امکان این را دارید تا میزان استفاده از لینک کوتاه شده را متوجه شوید.

این سایت یک ویژگی خیلی خوب دارد و آن این است که همزمان با کوتاه کردن لینک شما، یک QRکد هم به شما می‌هد تا در موبایل هم بتوانید از آن استفاده کنید.

 

7_ان یو آر ال (nurl.ir)

این سرویس نیز یکی از بهترین کوتاه کننده‌های لینک به شمار می‌آید که چند سالی است شروع به فعالیت نموده است. تمام لینک‌ها در این سرویس به صورت مستقیم و بدون تبلیغات مزاحم است. اگر شما در این سایت ثبت‌نام کرده و عضو شوید، امکان کنترل کاملی در لینک‌ها خواهید داشت. ارائه‌ی تاریخچه‌ی دقیق، منابع کلیک کرده و منطقه‌ی جغرافیایی افرادی که روی لینک‌ها کلیک کرده‌اند در این سایت فراهم است. ضمنا امکان ویرایش لینک‌ها در این سایت وجود دارد.

8_ زایا (Zaya.Io)

کوتاه کننده لینک زایا

سایت زایا از جمله برترین سرویس‌های جدید به منظور کوتاه‌سازی لینک‌هاست. زایا که زیر‌مجموعه‌ی سون هاست می‌باشد، امکانات و قابلیت‌های ویژه‌ای دارد همچون:

 • امکان کوتاه کردن لینک با سایت شخصی خودتان
 • بررسی آمار و جزئیات و عملکرد لینک‌ها
 • شخصی‌سازی لینک‌ها
 • داشتن حریم خصوصی
 • مناسب برای کمپین‌های مناسبتی با تاریخ انقضا

سایت زایا که به تازگی ربات تلگرام کوتاه کننده‌ی ‌لینک خود را راه‌اندازی کرده است، به طور مستمر امکانات خود را به روز‌رسانی می‌کند.

 

9_ فی ناین (Fi9.Ir)

سایت فی‌ناین نیز یکی از برترین سرویس‌های کوتاه کننده است که می‌تواند لینک‌های بزرگ و طولانی شما را به صورت کاملا مستقیم و بدون هیچ تبلیغی به لینک‌های کوچکتر و کوتاه‌تر تبدیل نماید. ضمنا محدودیت زمانی هم در پایداری لینک‌ها وجود ندارد.

10_ باتون (ba2n.ir)

این سایت یکی از برترین کوتاه کننده‌های لینک برای درآمد‌زایی است. به نحوی که تقریبا از کل سایت‌های معرفی شده درآمد بیشتری دارد. اگر قصد درآمد‌زایی داشته باشید، برایتان انتخاب خوبی خواهد بود.

حرف آخر

تا اینجا با ده سایت ایرانی خوب به منظور کوتاه سازی لینک‌های طولانی آشنا شدیم. اما به خاطر داشته باشید که معمولا این سایت‌ها با مشکلاتی هم مواجه می‌شوند. به عنوان مثال ممکن است فیلتر یا تعطیل شوند. پس بهتر است از سایت‌هایی استفاده کنید که هم معتبر بوده و هم قابل اعتماد باشند.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت