ثروتمندترین جوانان جهان، همین الان شروع کن!

توسط | آبان 17, 1401 | افراد موفق خارجی | 2 نظرات

20 دقیقه

قطعا همه ما تاکنون نام تعداد زیادی از ثروتمندترین افراد جهان را شنیده‌ایم؛ اما شاید اسم معروف‌ترین ثروتمندان جوان جهان، به گوشتان هم نخورده باشد. آشنایی با افکار ثروتمندترین جوان‌های جهان، که به کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، برزیل، آلمان، هنگ‌کنگ، ایرلند و نروژ تعلق دارند، می‌تواند الگوی مناسبی برای انگیزه و پیشرفت کاری ما در هر زمینه‌ای باشد.

ثروتمند شدن، آنهم در اوج جوانی آرزویی است که از قدیم گفته‌اند؛ بر جوانان عیب نیست! البته که داشتن پول و سرمایه هنگفت، برای برخی از جوانان نه تنها آرزو نیست بلکه به حقیقت پیوسته است.

در این مقاله قصد دارم جوانانی را به شما معرفی کنم که به معنای واقعی کلمه پول پارو می‌کنند. در حالی که چند تن از آنان کمتر از ۴۰ سال دارند، پول خردشان میلیون است و با میلیارد سر و کار دارند.

جوان‌ترین ثروتمندان جهان که در این مقاله ۱۴ نفر از آنها را به شما معرفی خواهیم کرد، دارایی‌ و سرمایه‌ای بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار را در اختیار دارند. این پولدارترین جوانان جهان و ثروتمندترین جوان‌های دنیا با کمتر از ۳۵ سال سن توانسته‌اند در میان ۲۰۹۵ میلیاردر جهان جایگاه بالایی کسب کنند. این شما و این لیست ثروتمند‌ترین جوانان دنیا از نگاه مجله فوربس.

لیست ۱۴ نفره ثروتمندترین جوانان دنیا

۱۴-لیزا دراکسل مایر

لیزا دراکسل مایر از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

لیزا دراکسل مایر، از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

لیزا یکی از مالکین شرکت ساخت قطعات خودرو به نام Fritz Draexlmaier Holdings GmbH است که با همراهی پدرش، توانسته به یکی از موفق‌ترین شرکت‌های ساخت قطعات اتومبیل تبدیل شود. تلاش وی او را با ۱ میلیارد دلار ثروت خالص در لیست جوان‌ترین ثروتمندان جهان قرار داده است.

۱۳-لودویگ تئودور براون

لودویگ براون، مانند خواهرش حدود ۱۰ درصد از سهام کمپانی ساخت تجهیزات پزشکی بی‌. براون (B. Braun) در شهر ملزونگن (Melsungen) آلمان را در اختیار دارد.  او با ثروت خالص ۱ میلیارد دلاری خود جزو ثروتمندترین افراد جوان جهان است. پدر تئودور در دهه ۷۰ میلادی، مدیریت یک شرکت تجهیزات پزشکی با فروش سالانه ۲۴ میلیون دلار را بر عهده داشت اما ۴۰ سال بعد درآمد کمپانی براون به ۶ میلیارد یورو رسیده است. این کمپانی در سال ۱۸۳۹ توسط اجداد آنها تاسیس شده و هم اکنون تعداد کارکنان آن نزدیک به ۶۴ هزار نفر هستند.

۱۲-پدرو دگدوی بوئنو

پدرو دگدوی بوئنو از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

پدرو دگدوی بوئنو، از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

پدرو به تازگی توانسته خود را با ثروت ۱.۱ میلیارد دلاری‌اش در لیست پولدارترین جوانان جهان قرار دهد. پدرش از ثروتمندترین افرادی بود که در زمینه مراقبت‌های بهداشتی فعالیت می‌کرد. پدرو مدیر عامل و بزرگترین سهامدار شرکت آزمایشگاهی Diagnosticos da América SA است که اخیرا ارزش سهام آن رشد ۳ برابری داشته است. انگیزه، تلاش، تخصص و اطلاعات بالا باعث شده او هم جزو ثروتمندترین جوان‌های جهان باشد.

۱۱-کاترینا اندرسون

کاترینا اندرسون از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

کاترینا اندرسون، از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

کاترینا آندرسن دختر یوهان اچ. اندرسن جونیور و خواهر آلکساندرا اندرسون است. او با ثروتی بالغ بر ۱.۱ میلیارد دلار نفر دوم این لیست است.

یوهان مالک شرکت هلدینگ نروژی «فراد» است. این شرکت در سال ۲۰۰۱ تاسیس شد و در حال حاضر تنها ۷۵ کارمند دارد. در مورد یک تجارت خانوادگی صحبت می‌کنیم! تنها تفاوت این است که اکثر مشاغل خانوادگی سالانه میلیاردها دلار درآمد ندارند.

پدرش ۴۲.۲ درصد از سهام خود را به کاترینا منتقل کرد و او را به یکی از ثروتمندترین زنان روی کره زمین تبدیل کرد.

۱۰-الکساندرا اندرسون

الکساندرا اندرسون از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

الکساندرا اندرسون، از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

الکساندرا آندرسون، یک دختر سوارکار نروژی، با ثروتی بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار، جوان‌ترین دختر میلیاردر جهان معرفی شده است.

او هنوز بیستمین سال تولد خود را جشن نگرفته است. الکساندرا به همراه خواهرش کاترینا که ۲۰ سال سن دارد، رتبه ۱۴۷۵ در بین میلیاردرهای جهان را کسب کرده‌اند.

ثروت الکساندرا زمانی بیشتر شد که پدرش یوهان آندرسون‌ در سال ۲۰۰۷ سهام خود را در شرکت نروژی «فراد» به نام او و خواهرش ثبت کرد. خانواده آندرسون، ثروت خود را از طریق تجارت در صنعت دخانیات به دست آورده است. پدربزرگ این خانواده، مالک یک شرکت تولید سیگار بود.

خانواده آندرسون این شرکت را در سال ۲۰۰۵ به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار فروخت و مبلغ دریافتی را در بخش املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کرد. در سال ۲۰۰۷ پدر الکساندرا ۸۰ درصد از سهم خود در شرکت «فراد» را به نام دخترانش ثبت کرد.

این دختر نروژی علی‌رغم ثروت هنگفتی که دارد، اکثر اوقاتش را در خانه‌اش در آلمان با اسب‌ها سپری می‌کند. او در رشته سوارکاری مدال‌های زیادی کسب کرده است. اما چهارمین میلیاردر جهان پس از دو خواهر نروژی باز هم یک جوان نروژی به نام گوستاف ویتزوی است که تنها ۲۲ سال سن دارد.

۹-الیزابت فورت ونگر

فورت ونگر با ثروتی بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار به همراه برادرش از سرمایه گذاران تیم رسانه‌ای خانوادگی خود به نام بوردا (Burda Media Group) هستند. رسانه بوردا یک رسانه آلمانی است که در زمینه‌های مختلف و به موضوعات متفاوتی می‌پردازد. بوردا محبوبیت زیادی میان مردم دنیا دارد و باعث شده که الیزابت به یکی از پولدارترین جوان‌های دنیا تبدیل شود.

۸- اوا ماریا براون لودیک

او به لطف میراث ۱۲ درصدی سهام شرکت ساخت تجهیزات پزشکی B. Braun Melsungen همانند برادرش لودیک تئون براون، با ثروت خالص ۱.۲ میلیارد دلاری به یکی از پولدارترین جوانان جهان در سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است.

۷-ایوان اشپیگل

ایوان اشپیگل از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

ایوان اشپیگل خالق اسپ چت و از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

این ممکن است کمی طولانی شود؛ درست است که اشپیگل با ثروت خالص ۱.۹ میلیاردی خود در رتبه هفتم قرار گرفته است اما در لیست محبوب ترین‌ها در صدر لیست قرار دارد.

شرکتی که اشپیگل مدیریت آن را بر عهده دارد یعنی Snapchat با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری از طرف غول تجارت الکترونیک دنیا یعنی علی بابا، با صعود ارزش شرکتش همراه بوده است.

اشپیگل ۲۹ ساله با دارایی خالص ۱.۹ میلیارد دلار یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای جهان است. اشپیگل زندگی شاد و راحتی دارد؛ خودش هم این موضوع را می‌داند و گفته است: «من یک مرد جوان و تحصیل کرده هستم. من واقعا بسیار خوش شانسم و زندگی معمولا منصفانه نیست.» در همین راستا مجله بیزینس اینسایدر به بررسی اتفاقات و مسائل جالب زندگی ایوان اشپیگل مدیرعامل Snapchat و جوان‌ترین میلیاردر جهان پرداخته است.

اشپیگل در منطقه «پاسیفیک پالیسایدز» که بخشی زیبا و شیک از لس آنجلس است، بزرگ شده است. او بزرگ‌ترین پسر خانواده است. پدر و مادرش هر دو وکیل هستند و زمانی که او نوجوان بود، از یکدیگر جدا شدند. با ورود اشپیگل به دانشگاه استنفورد، با ریجی براون و بابی مورفی آشنا شد‌. دوستانی که بعدها با کمک یکدیگر Snapchat را تاسیس کردند. مورفی در این زمینه به مجله فوربس گفته است: «ما چندان بازیگوش نبودیم، بنابراین سعی کردیم تا چیزهایی را بسازیم که جالب باشند.» آن‌ها انجمن دوستی Kappa Sigma را راه انداختند.

اشپیگل با فاصله بسیار کمی از فارغ التحصیلی، از استنفورد بیرون آمد تا به صورت تمام وقت روی Snapchat کار کند. این سه نفر اپلیکیشن اولیه Snapchat را در سال ۲۰۱۲ توسعه دادند؛ زمانی که دفتر کارشان در خانه پدری اشپیگل در پالیسایدز بود. اگرچه دفتر کار Snapchat بعدها به منطقه Venice منتقل شد اما اشپیگل همچنان در خانه پدری زندگی و کار می‌کرد، چون بابت آن اجاره‌ای نمی‌پرداخت.

بالاخره در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ اشپیگل خانه خودش را با قیمت ۳.۳ میلیون دلار در منطقه برنت وود خرید. این خانه سه اتاق خواب و یک تراس بزرگ دارد و مساحت آن به بیش از ۲۸۰۰ فوت مربع می‌رسد. بعد از آنکه استارت آپ Snapchat توانست سرمایه خوبی کسب کند، اشپیگل در ماه ژوئن سال گذشته برای خودش یک خودرو فراری خرید.

او در ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ برای اولین بار ستاره پاپ یعنی تیلور سوئیفت را ملاقات کرد. بعد از این ملاقات، آن‌ها چند بار دیگر هم یکدیگر را ملاقات کردند و در نهایت اشپیگل اعلام کرد می‌خواهد کمپانی ناشر محصولات صوتی و تصویری Big Machine را بخرد که آثار سوئیفت را هم منتشر می‌کرد. با این حال هرگز این معامله انجام نشد.

اشپیگل بارها گفته است که دوست دارد استارت آپ Snapchat بیشتر در حوزه موسیقی درگیر شده و حضور پررنگ‌تری در این حوزه داشته باشد، تا جایی که بسیاری پیش‌بینی کرده‌اند Snapchat به زودی بخش انتشار محصولات صوتی و تصویری خودش را راه اندازی می‌کند.

اکنون سرعت رشد و محبوبیت اسنپ چت به قدری زیاد است که در کنار برنامه‌هایی همچون تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک حضوری پررنگ دارد. البته ارزش سهام اسنپ چت از ابتدای سال تاکنون ۵۰ درصد کاهش یافته است.

۶-بابی مورفی

بابی مورفی از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

بابی مورفی خالق اسپ چت و از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

همانطور که در بالا گفته شد، پنجاه دصد موفقیت‌های اسنپ چت به دلیل حضور بابی موفی است. مورفی از پدری آمریکایی و مادری فیلیپینی در کشور آمریکا به دنیا آمده است و یکی از بنیانگذاران و مدیران ارشد فناوری (CTO) برنامه پیام رسان چندرسانه‌ای Snapchat است. مورفی به همراه ایوان اشپیگل یکی از موفق‌ترین رسانه‌های اجتماعی محبوب را طراحی کردند. او در حال حاضر با توجه به دارایی خالصی در حدود ۱.۹ میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین مردان جوان جهان است.

۵-جاناتان کوک

یکی دیگر از ثروتمندترین جوانان جهان جاناتان کوک؛ با ثروتی بالغ بر ۲ میلیارد دلار است که به همراه برادر بزرگش جفری در زمینه املاک فعالیت دارند. پدر آن‌ها از ثروتمندان هنگ کنگ بود و املاک زیادی را در اختیار داشت و پس از مرگش در سال ۲۰۱۸ سهام شرکت املاک و مستغلات «سان هانگ کای پراپرتیز» (Sun Hung Kai Properties) که بزرگترین شرکت از نوع خود در هنگ کنگ بود، به پسرانش رسید. جاناتان به همراه برادرش فروش هتل‌ها و آپارتمان‌ها در هنگ کنگ و چین را مدیریت می‌کند. سهام شرکت آنها از زمان همه‌گیری ویروس کرونا ۱۸ درصد کاهش داشته است.

۴-گوستاو مگنار ویتزو

گوستاو مگنار ویتزو از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

گوستاو مگنار ویتزو به همرا پدرش

یکی از جوانان میلیاردر جهان، گوستاو مگنار ویتزو با ثروتی بالغ بر ۲.۳ میلیارد دلار است.

ویتزو اهل نروژ است و پدرش هم یکی از کارآفرینان موفق نروژی در عرصه پرورش ماهی قزل آلا است که از ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌آید. گوستاو که در لیست پولدارترین جوانان جهان قرار دارد با مالکیت نیمی از شرکت سالمر (Salmar) که یکی از بزرگترین شرکت‌های پرورش ماهی است، توانسته درآمد بسیار زیادی را برای خود رقم بزند و کسب و کارهای جدیدی را راه اندازی کند. در میان مردان این لیست گوستاو ۲۶ ساله کم سن و سال‌ترین پولدار جوان دنیاست.

۳-جان کالیسون

جان کالیسون از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

جان کالیسون از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

جان کالیسون، در سال ۲۰۱۰ زمانی که ۱۹ سال سن بیشتر نداشت همراه با برادر خود، پاتریک که دو سال از وی بزرگتر است، شرکت فناوری استریپ را تاسیس کرد.

استریپ، جهت تغییر شیوه پرداخت‌های آنلاین مردم و شرکت‌های تجاری طراحی شده بود. به نظر ساده می‌آید اما با وجود اینکه تجارت الکترونیک روز به روز در حال پیشرفت بود، تا آن زمان هیچکس به فکر تغییر روش‌های پرداخت آنلاین نیفتاده بود. Stripe به جای اینکه کاربران را برای خرید، مجبور به ایجاد حساب کاربری در وب سایت‌ها کند، شرکت‌ها را قادر ساخت تا پردازش پرداخت را به وب سایت‌های خود متصل کنند.

از زمان آغاز به کار این شرکت مشتریان بزرگی داشته که به عنوان مثال می‌توان به فیس‌بوک اشاره داشت.

سرمایه گذاران پیشین این شرکت افرادی مانند Peter Thiel، Max Levchin و Elon Musk هستند.

داستان موفقیت جان کالیسون یک فرمول قابل پیش‌بینی ندارد. او در سال ۱۹۹۰ در لامبرک ایرلند متولد شد و در نهایت با خانواده‌اش به روستایی کوچک در ایرلند نقل مکان کرد. جان کالیسون در دانشگاه هاروارد پذیرفته شد و در آنجا مشغول به تحصیل گردید. اما حضور او در دانشگاه هاروارد مدت زیادی طول نکشید زیرا او در همان سال اول برای تاسیس شرکت فعلی خود آنجا را رها کرد. پیش از ترک ایالات متحده، او یک میلیونر بود. جان کالیسون و برادرش پاتریک در ابتدا یک شرکت نرم افزاری سودآور داشتند که مدیریت معاملات را برای فروشندگان eBay آسان‌تر می‌ساخت. شرکت Stripe کالیسون، در سال ۲۰۱۶ به ۹.۲ میلیارد دلار ارزش پیدا کرد که باعث شد ثروت هر یک از برادران به ۱.۱ میلیارد دلار برسد و در حال حاضر نیز جان کالیسون با دارایی خاص ۳.۲ میلیارد دلاری خود در رتبه سوم لیست ثروتمندترین جوانان دنیا قرار دارد.

۲-پاتریک کالیسون

پاتریک کالیسون از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

پاتریک کالیسون از جوان‌ترین ثروتمندان جهان

نوبتی هم که باشد، نوبت برادر بزرگتر است!

پاتریک کالیسون در سال ۱۹۸۸ در ایرلند متولد شد. او بزرگترین فرزند خانواده است. اولین بار در سن ده سالگی (سال ۱۹۹۸) شروع به برنامه نویسی کرد. او فارغ التحصیل کالج کسل تروی (Castletroy) و دانشگاه MIT است.

پاتریک کالیسون تحصیل در این دانشگاه را رها کرد و همانطور که گفته شد به همراه برادر کوچکترش جان، شرکتی نرم افزاری به نام Shuppa در سال ۲۰۰۷ تاسیس کرد. او نتوانست در ایرلند برای این شرکت خود سرمایه جذب کند که منجر شد تا به سیلیکون ولی برود و توجه شتاب‌دهنده Y Combinator را جلب کند. در آنجا آن‌ها با دو فرد دیگر که فارغ التحصیل آکسفورد بودند ادغام شدند و نام شرکت به Auctomatic تغییر کرد. این دو برادر یک سال بعد شرکت را به یک شرکت کانادایی به فروش رساندند و میلیونر شدند! او در ادامه در این شرکت ماند و در مسند سرپرست مهندسی شرکت به فعالیت پرداخت. پاتریک کالیسون، مانند برادر کوچکترش با سرمایه خالص ۳.۲ میلیون دلاری خود رتبه دوم لیست ثروتمندترین جوانان دنیا را به خود اختصاص داده است.

۱-لوکاس والتون

لوکاس والتون ثروتمندترین جوان جهان

لوکاس والتون ثروتمندترین جوان جهان

لوکاس والتون، نوه سام والتون، بنیان‌گذار شرکت والمارت است. پدر لوکاس، جان تی. والتون، دومین پسر سام بود. جان در سال ۲۰۰۵ بر اثر یک سانحه هوایی درگذشت. لوکاس که تنها فرزند جان والتون بود، در سال ۱۹۸۶ به دنیا آمد و در نشنال سیتی سان دیگو بزرگ شد. وقتی سه ساله بود، به نوعی سرطان نادر کلیه مبتلا شد که ظرف پنج ماه بهبود یافت. مادرش دلیل خوب شدن او را رژیم غذایی گیاهی با محصولاتی که خودش در باغ خانگی پرورش می‌داد، می‌دانست. ‌

لوکاس مدرک کارشناسی در مدیریت پایدار محیط‌زیست از دانشگاه کلورادو دریافت کرد و در سال ۲۰۱۰ فارغ‌التحصیل شد. سپس تحصیلات خود را در بازدهی انرژی ادامه داد. جان والتون یک ششم ثروتش را به همسرش کریستی، یک‌سوم را به تنها پسرش لوکاس، و بقیه را به سازمان‌های خیریه بخشید. لوکاس همچنین ۲۰ درصد سهم پدرش در هلدینگ خانوادگی «والتون اینترپرایز» را به ارث برد. با اینکه مجله فوربس نام لوکاس را در میان ۳۰ ثروتمند برتر آمریکا قرار داده، اما ثروت او را صرفا ارثی می‌داند؛ یعنی او فعالیت خاصی برای افزایش این ثروت انجام نمی‌دهد. لوکاس در سال‌های اخیر همه تمرکز خود را صرف مدیریت پایدار و سرمایه‌گذاری‌ها و پروژه‌هایی کرده که «بنیاد خانوادگی والتون» انجام می‌دهد. هدف این سازمان پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای مشکلات اجتماعی و زیست‌محیطی است. لوکاس که رئیس کمیته برنامه محیط‌زیست و عضو هیات‌مدیره این سازمان است، تاکنون حدود ۱۵۰ میلیون دلار از ثروتش را به بنیاد بخشیده است. به جز کارهایی که برای بنیاد خانوادگی والتون انجام شده، لوکاس چندان در محافل عمومی ظاهر نمی‌شود. او حضوری در رسانه‌های اجتماعی هم ندارد و دیگر جزئیات زندگی شخصی او نامشخص است.

نکته‌ای جالب!

کایلی جنر یکی از ثروتمندترین زنان خود ساخته آمریکا

کایلی جنر یکی از ثروتمندترین زنان خود ساخته آمریکا

کایلی جنر یکی از ثروتمندترین زنان خود ساخته آمریکا و از کارآفرینان موفق این کشور است. او توانست با تاسیس برند آرایشی خود و فروش آنها به بزرگترین شرکت‌های آرایشی، درآمد زیادی کسب کند و سال ۲۰۱۹ در لیست جوان‌ترین ثروتمندان جهان رتبه اول را با توجه به سنش کسب کند. کایلی جنر صاحب دو برند لاک ناخن به نام‌های Wear Something Spar – kylie و Rainbow in the S kylie و همچنین بنیانگذار برند کندال و کایلی همراه با خواهر بزرگترش کندال جنر است. هنگامی که مجله فوربس در ماه مارس ۲۰۲۰ لیست سالانه جوانترین میلیاردرهای جهان را منتشر کرد، کایلی جنر با ۱.۲ میلیارد دلار دارایی خالص، برای دومین سال پولدارترین زن جوان دنیا معرفی شد؛ اما در ماه آوریل مشخص شد که تجارت او به خاطر تاثیر همه‌گیری بیماری کرونا ضربه زیادی خورده و حدود ۶۰ درصد از ارزش سهام شرکتش کاسته شده اما او اسناد مالیاتی جعلی منتشر کرده و ثروت خود را بیش از آن چیزی که در واقعیت وجود دارد نشان داده است. این نشریه تخمین زده که دارایی فعلی کایلی ۹۰۰ میلیون دلار است و دیگر به عنوان یک میلیاردر شناخته نمی‌شود و بدین ترتیب او را از تخت سلطنت جوان‌ترین ثروتمندان خود ساخته پایین کشید.

2 دیدگاه ها

 1. سعیدجعفری

  سلام نه‌فقط نیاز مالی شدید داریم

  fd

   پاسخ

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
  ×
  اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
  مشاهده‌ی سایت