ثروتمند‌ترین زنان جهان، زنانی که پولشان از پارو بالا می‌رود!

توسط | دی 4, 1400 | بیوگرافی افراد موفق, موفقیت | 0 نظر

12 دقیقه

باز هم به یکی دیگر از موضوعات جذاب و شیرین در خصوص ثروت رسیدیم. ثروت، کلمه‌ای راز‌آلود و هیجان‌انگیز و خواسته و نیاز همه‌ی انسان‌های روی زمین.

اجازه دهید از همین ابتدا به تعریف مشترکی از ثروت برسیم تا ذهن شما آماده‌تر گردد:

ثروت چیست

ثروت معیاری است برای سنجش ارزش همه‌ی دارایی‌های یک شخص، شرکت، جامعه یا کشور.

اگر ارزش بازار تمام دارایی‌های مشهود و نا‌مشهود یک شخص یا یک شرکت را جمع کرده و سپس همه‌ی بدهی‌ها را از آن کم کنیم، میزان ثروت فرد به دست می‌آید. ثروت را می‌توان مجموع منابع موجود نیز تعریف کرد.

پول، متداول‌ترین ابزار سنجش ثروت است و در واقع اینگونه تصور می‌شود که هر چه فردی پول بیشتری داشته باشد، ثروتمندتر است؛ اما پول تمام ثروت یک شخص نیست. ثروت واقعی شامل این سه مورد می‌شود:

  1. امنیت مالی
  2. زندگی هدفمند
  3. سلامت جسم و روان

به یاد داشته باشید که منابع و امکانات این دنیا به عدالت بین همه تقسیم نشده است. بعضی افراد به آسانی و زود به ثروت می‌رسند و برخی دیگر دیر یا به سختی. بعضی مردم با سطح تحصیلات‌شان، دانش و مهارتی که دارند، با تکنیک‌ها و روش‌هایی که پیاده می‌کنند و یا با ایده پردازی‌ها و تحقق رویاها‌یشان به سطح خاصی از ثروت در این دنیا دست پیدا می‌کنند؛ اما برخی دیگر ساده‌تر. می‌پرسید چگونه؟ مثلا با میراث زیادی که از خاندا‌نشان به آنها ارث می‌رسد و یا با کسب یک جایزه‌ی بزرگ یا برنده شدن در یک قرعه کشی.

حفظ و نگهداری از ثروت

ثروت هر قدر که باشد و به هر روشی که به دست بیاید، به دست آوردن آن شیرین و حفظ و نگهدار‌یش سخت است. سخت و چالش‌برانگیز. اما به نظرتان قضیه به همین‌جا ختم می‌شود که تلاش کنید تا به ثروت برسید و پس از آن تا پایان عمر راحت زندگی کنید؟ متاسفانه خیر. با به دست آوردن و کسب ثروت، کار تمام نمی‌شود؛ بلکه بار مسئولیت شما زیادتر می‌گردد. شما این وظیفه را دارید که از ثروت خود حفاظت و نگهداری کنید. باید مدام مراقب ارزش پول، دارایی‌ها و سرمایه‌ی خود باشید تا سقوط نکند. باید شم اقتصادی خود را تقویت کنید و در کارهایی وارد شوید که انتظار سود در آنها می‌رود.

گاهی ریسک‌پذیری لازم است، گاهی هم نباید بی‌گدار به آب زد و در هر چیزی سرمایه‌گذاری نمود. ورود به بازارهای مالی و سرمایه، بازار بورس، طلا، مسکن، ارز و دلار همه از کارهای تخصصی هستند. تا وقتی شما در این زمینه‌ها آگاهی و دانش لازم را ندارید، اصلا امتحان کردن آن را توصیه نمی‌کنیم. خلاصه باید حواس‌تان حسابی جمع باشد. شما در کنار نگهداری از اصل سرمایه و دارایی‌هایتان باید به فکر بیشتر کردن ارزش آنها نیز باشید. شما باید توانایی خلق پول بیشتر را در خود به وجود آورید؛ مثلا با بهره بردن از راه‌های درآمدی جدید، گسترش فعالیت‌های‌تان و سرمایه‌گذاری‌های جدیدتر.

تمام اینها را گفتیم که بگوئیم ثروتمند شدن شاید آسان باشد اما ثروتمند ماندن اصلا آسان نیست. به دست آوردن هر چیز بهایی دارد و بهای ثروتمند ماندن و استفاده از بهترین امکانات در زندگی، تلاش و تحمل سختی‌های این راه است.

ثروتمند‌ترین زنان جهان

امروز در این مقاله قصد داریم در خصوص ثروتمند‌ترین زنان جهان با شما صحبت کنیم. موضوع جالبی است؛ چون ثروتمند شدن زنان به دلیل محدودیت‌ها و تبعیض‌هایی که در برخی جوامع نسبت به آنها روا داشته می‌شود، سخت‌تر به نظر می‌رسد. اما باید بدانید در طول تاریخ و در کشورهای مختلف زنانی بوده‌اند که با وجود این مسائل، پا در رکاب سختی‌ها گذاشته و برای تحقق رویاهایشان قدم برداشته‌اند. زنانی که علاوه بر کسب ثروت فراوان، به شهرت زیادی هم دست پیدا کرده و نامی ماندگار از خود بر جای گذاشته‌اند.

اگر ما‌یلید این زنان موفق را بشناسید و با زندگی آنها بیشتر آشنا شوید، پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

 

1_ فرانسوا بتانکور مایرز (Françoise Bettencourt-Meyers)، مالک شرکت لورئال

فرانسوا بتانکور مایرز (Françoise Bettencourt-Meyers

فرانسوا بتانکور مایرز (Françoise Bettencourt-Meyers

فرانسوا، اهل کشور فرانسه و ثروتمند‌ترین زن جهان است. مجله‌ی فو‌ربز هر ساله لیست اسامی ثروتمند‌ترین افراد جهان را منتشر می‌کند و در لیست سال 2021 نام خانم فرانسوا با ثروتی معادل 81.9 میلیارد دلار، به عنوان اولین نفر در لیست ثروتمند‌ترین زنان جهان می‌درخشد.

خانم مایرز و خانواده‌اش مالک شرکت لورئال هستند که یک برند مطرح و محبوب در زمینه‌ی محصولات آرایشی و بهداشتی است. این ثروت عظیم پس از فوت مادر فرانسوا ( خانم لیلیان هنریت شارلوت بتانکور) به او ارث رسیده است. کسی که در زمان حیات ثروتمند‌ترین زن جهان و چهاردهمین میلیاردر بزرگ جهان بود و پس از فوتش در سال 2017 ، 33 درصد از سهام این شرکت را برای دخترش به ارث گذاشت.

فرانسوا مایرز یک نویسنده‌ی موفق نیز هست که چندین کتاب در زمینه‌ی مذهبی از جمله روابط بین یهودیان، مسیحیان و خدایان یونانی نوشته است.

او بیشتر اوقاتش را به نوشتن و نواختن پیانو صرف می‌کند و همچنین به عنوان فردی خیر و نیکوکار نیز شناخته می‌شود. وی تا کنون کمک هزینه‌های مالی زیادی در زمینه‌ی تحقیق در مورد ناشنوایی اهدا نموده است.

نام کتاب‌های او عبارتند از:

  • نگاهی به کتاب مقدس، این کتاب در سال 2008 انتشار یافت و موفق به دریافت جایزه ی prix des Lauriers Verts در بخش معنویت شد.
  • خدایان یونانی
  • حیوانات، گیاهان، اندازه گیری‌ها، پول و اعداد در کتاب مقدس
  • درخت خانوادگی آدم، حوا و قبائل اسرائیل
  • ریشه‌ی کلمات و اصطلاحات کتاب مقدس
  • از یک عهد دیگر، یهودیت و کاتولیک

 

2_ آلیس والتون (مدیر فروشگاه زنجیره‌ای والمارت)

آلیس والتون از ثروتمند‌ترین زنان جهان

آلیس والتون

خانم آلیس والتون، تنها دختر آقای سام والتون موسس و رئیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال مارت است. ثروت این خانواده به دلیل رشد چشمگیر ارزش سهام این شرکت است؛ اگر بخواهیم در خصوص ثروتمند شدن آلیس صحبت کنیم قبل از همه باید در مورد پدرش سام بدانیم.

آقای سام والتون

پس از آنکه آقای سام والتون در دهه‌ی 1930 مدرک اقتصاد خود را از دانشگاه میسوری  آمریکا دریافت کرد، برای کسب درآمد، شروع به کار نمود. او در این بین کارهایی از قبیل تحویل روزنامه به مشترکین، پیشخدمتی در رستوران و مسئول صندوق فروشگاه را تجربه کرد. او سپس در سال 1962 اولین فروشگاه تخفیف‌دار وال مارت را در شهر راجرز ایالت آرکانزاس آمریکا تاسیس نمود. سیاست کاری آقای والتون این بود که فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده فروشی خود را در مناطق روستایی تاسیس کند و اجناس را با تخفیف به مشتریان عرضه نماید.

در 5 سال اول فعالیت این شرکت، شعبه‌های زیادی از وال‌مارت راه‌اندازی شد؛ تا جایی که تعداد شعب این فروشگاه زنجیره‌ای در سراسر ایالت آرکانزاس به 24 عدد افزایش یافت. شرکت وال‌مارت در سال 1970 رشد زیادی نمود و به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد.

امروزه فروشگاه‌های والمارت در 27 کشور دنیا در حال فعالیت بوده و 11 هزار و 535 فروشگاه دارند که تحت پوشش 72 عنوان تجاری مشغول به کار می‌باشند. والمارت در کشورهایی همچون آمریکا، کانادا، مکزیک، آلمان، ژاپن و هند شعبه دارد.

دختر آقای سام والتون: آلیس والتون

خب پس از این مقدمه‌ی کوتاه به دختر آقای والتون یعنی خانم آلیس والتون می‌رسیم. آلیس والتون بانویی هنردوست، خیر و نیکوکار می‌باشد که در عین ثروتمندی بسیار هم متواضع است. او در رشته‌ی مدیریت مالی و اقتصادی از دانشگاه ترینیتی سان آنتونیوی ایالت تگزاس فارغ‌التحصیل شده و پس از پایان تحصیلات، کار خود را در شرکت فرست کامرس به عنوان مدیر مالی آغاز نموده است. خانم آلیس به فعالیت‌های زیادی مشغول است از جمله اینکه از اعضای هیئت‌مدیره بنیاد خانواده والتون است و در این موسسه به انجام کارهای خیرخواهانه و بشردوستانه می‌پردازد. آلیس همچنین در هیئت‌مدیره دانشگاه علوم پزشکی آرکانزاس و هیئت‌علمی مدرسه تجارت و مدیریت دانشگاه آرکانزاس نیز مشغول به کار است.

او تا کنون دوبار ازدواج ناموفق داشته و در حال حاضر بیشتر وقتش را به پرورش اسب‌های مسابقه‌ای صرف می‌کند. ثروت آلیس والتون هم اکنون به 64.6  میلیارد دلار رسیده است.

“به کسب و کارتان متعهد باشید. شما باید بیش از هر شخص دیگری به آن باور داشته باشید.” (آلیس والتون )

 

3_ مک کینزی اسکات (همسر سابق جف بزوس)

مک کینزی اسکات از ثروتمند‌ترین زنان جهان

مک کینزی اسکات

مکنزی اسکات، از سهامداران آمازون و همسر سابق جف بزوس (مالک شرکت آمازون و از ثروتمندترین مردان دنیا) است. او از اولین کارمندان جف بزوس بوده و آشنایی آنها در همان محل کار شکل می‌گیرد. این دو پس از 25 سال زندگی مشترک در سال 2019 از یکدیگر جدا شدند و همین جدایی، دلیل ثروتمند شدن خانم مکنزی بود. طبق قوانین آمریکا (تقسیم عادلانه‌ی ثروت) پس از طلاق نیمی از ثروت جف بزوس به مکنزی رسید و او را به سومین نفر در لیست  ثروتمند‌ترین زنان جهان تبدیل کرد. او اکنون بیش از 55 میلیارد دلار ثروت دارد.

 

4_ جولیا کخ (مدیر صنایع کخ)

جولیا کخ

جولیا کخ

صنایع کخ یکی از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی از لحاظ سطح درآمدی است. جولیا کخ، همسر آقای دیوید کخ مدیر عامل و یکی از مالکان این صنایع است. او پس از فوت همسرش در سال 2019 ثروت وی را به ارث برد. میزان ثروت خانم کخ به به 51.4 میلیارد دلار می‌رسد.

 

5_ ژاکلین مارس (مدیر شکلات سازی مارس)

ژاکلین مارس از ثروتمند‌ترین زنان جهان

ژاکلین مارس

ژاکلین بجر مارس، مدیر شکلات‌سازی مارس است که بیش از 31.3 میلیارد دلار ثروت دارد. این ثروت بیشتر از طریق شرکت شکلات‌سازی و آبنبات‌سازی است.

 

6_ یانگ هویان ( فعالیت در زمینه‌ی املاک)

یانگ هویان از ثروتمند‌ترین زنان جهان

یانگ هویان

این خانم چینی در زمینه‌ی املاک و مستغلات فعالیت دارد و مالک شرکت کانتری گاردن است. ثروت او معادل 30.8 میلیارد دلار است و از ثروتمند‌ترین زنان جهان به شمار می‌رود.

 

7_سوزان کلاتن (سهامدار بی ام و)

سوزان کلاتن از ثروتمند‌ترین زنان جهان

سوزان کلاتن

سوزان، زاده‌ی هامبور‌گ آلمان و از سهام‌داران اصلی شرکت خودروسازی بی ام دبلیو (BMW)، کار‌آفرین و سرمایه‌دار است. او که از کودکی به همراه پدرش کار می‌کرد، اکنون ثروتی حدود 29 میلیارد دلار دارد و برای ارتقای جایگاه بی‌ام و زحمت زیادی کشیده است. خانم سوزان همچنین یکی از بزرگترین افراد خیر و نیکوکار کشور آلمان به شمار می‌آید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت