آموزش بیزینسی کردن پیج اینستاگرام در چند مرحله ساده

توسط | دی 26, 1401 | اینستاگرام, بازاریابی | 0 نظر

13 دقیقه

رسانه‌های اجتماعی واقعاً به‌سرعت تغییر می‌کنند. در سال ۲۰۱۶، اینستاگرام پروفایل‌های بیزینس را معرفی کرد و از آن زمان، پروفایل جدید، روش جدیدی از بازاریابی اجتماعی را معرفی کرده است. از زمان شروع به بیزینسی کردن پیج اینستاگرام، دکمه‌های تماس متولد شدند، خرید اینستاگرام برجسته‌تر شد، این پلتفرم، تجزیه‌وتحلیل‌های خود را راه‌اندازی کرد و اکنون همه، از شرکت‌ها گرفته تا استارت‌آپ‌ها و اینفلوئنسرها، یک پروفایل بیزینس در اینستاگرام دارند.

آیا می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه پروفایل شخصی اینستاگرام خود را به یک پروفایل بیزینس تبدیل کنید؟

فکر می‌کنید تفاوت بین پروفایل‌های مختلف اینستاگرام چیست؟

در این مقاله، تفاوت بین پروفایل‌های مختلف اینستاگرام را توضیح خواهیم داد و به‌صورت گام‌به‌گام به شما نشان خواهیم داد که نحوه بیزینسی کردن پیج اینستاگرام شخصی چگونه است.

تفاوت بین حساب‌های شخصی و بیزینس چیست؟

یک اکانت شخصی برای کاربران عادی اینستاگرام عالی است. این کاربران معمولاً استوری‌ها و پست‌های اینستاگرام خود را در مورد زندگی روزمره خود به اشتراک می‌گذارند و حساب اینستاگرام خود را به‌عنوان یک برند یا کسب‌وکار شخصی نمی‌دانند.

در ظاهر، یک حساب کاربری بیزینس و شخصی در اینستاگرام تقریباً مشابه به نظر می‌رسند. استفاده از هر دوی آنها رایگان است، هرکسی می‌تواند برای آنها درخواست دهد و برای به‌اشتراک‌گذاری محتوا به‌صورت آنلاین عالی هستند.

بااین‌حال، تفاوت‌های بزرگی بین گزینه‌های شخصی و حرفه‌ای وجود دارد که شایان‌ذکر است. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید به مواردی مانند Instagram Insights (برای اطلاعات بازاریابی)، تبلیغات اینستاگرام و موارد دیگر دسترسی داشته باشید، به یک حساب بیزینس نیاز دارید.

حساب بیزینس تنها راهی است که می‌توانید اطلاعات تماس را نیز در پروفایل خود قرار دهید.

قبل از ورود پروفایل‌های بیزینس به اینستاگرام، برندها باید سعی می‌کردند یک بیوگرافی کوچک اینستا پر از اطلاعات را برای جذب مخاطبان هدف خود ایجاد کنند. اکنون، شرکت‌ها می‌توانند به‌جای آن، به نسخه “تقویت‌شده” پروفایل شخصی دسترسی داشته باشند.

تفاوت حساب Business  و  creator

اخیراً اینستاگرام پروفایل‌های Creator را معرفی کرده است. حساب‌های Creator به شما امکان دسترسی به ویژگی‌های انحصاری مختلف و تجزیه‌وتحلیل‌های عمیق‌تر را می‌دهند. متأسفانه، اگر می‌خواهید به طور خودکار پست‌ها را از یک ابزار برنامه‌ریزی ثالث منتشر کنید، نمی‌توانید با حساب Creator این کار را انجام دهید. فقط حساب‌های بیزینس، انتشار خودکار و زمان‌بندی را ارائه می‌دهند.

با یک حساب Creator، باید یک سیستم یادآوری راه‌اندازی کنید که در آن ایمیل یا اعلانی دریافت کنید که زمان انتشار فرارسیده است.

از جنبه مثبت، شما دسترسی انحصاری به استودیوی creator اینستاگرام، معیارهای فالو/ آن فالو و آمار تعامل دارید. همچنین می‌توانید صندوق ورودی پیام‌های دایرکت خود را فیلتر کنید، تا مکالمه با مشتریان را آسان‌تر کنید و محصولات را مستقیماً از برندها در پست‌های خود تگ کنید.

در واقع حساب‌های Creator بیشتر برای برندهای شخصی و اینفلوئنسرها استفاده می‌شود و برای برندهای شرکتی بهتر است از حساب بیزینس استفاده شود.

مزایای بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

برخی از افراد ممکن است در مورد تغییر از پروفایل شخصی به حساب بیزینس در اینستاگرام کمی تردید داشته باشند. بااین‌حال، نادیده‌گرفتن مزایای آن دشوار است.

شما با بیزینسی کردن پیج اینستاگرام خود می‌توانید:

۱. به اطلاعات اینستاگرام دسترسی داشته باشید.

احتمالاً دلیل اصلی انتقال افراد از یک حساب شخصی به یک حساب بیزینس این است که حساب‌های بیزینس اطلاعات بیشتری را از کاربران ارائه می‌دهند. اگر از یک حساب شخصی استفاده می‌کنید، هیچ اطلاعاتی در مورد عملکرد استوری‌ها و پست‌های اینستاگرام خود ندارید.

هنگامی که یک پروفایل شخصی اینستاگرام را به یک حساب بیزینس تغییر دادید، به اطلاعات اینستاگرام نیز دسترسی خواهید داشت که داده‌هایی را که برای رشد بیشتر حساب اینستاگرام خود نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

با Instagram Insights (Professional Dashboard) به داده‌های مربوط به فالوورهای جدید اینستاگرام، بازدیدهای پروفایل، impressions، تعداد پست‌ها، reach، کلیک‌های وب‌سایت و کلیک‌های ایمیل دسترسی خواهید داشت.

با اینسایت اینستاگرام، همچنین می‌توانید تفکیک دقیق داده‌های جمعیتی دنبال‌کنندگان خود مانند سن، جنسیت، موقعیت مکانی و پیک فعالیت را مشاهده کنید.

۲. اکانت بیزینس اینستاگرام را به صفحه فیس‌بوک متصل کنید.

می‌توانید صفحه یک حساب بیزینس اینستاگرام را به یک صفحه فیس‌بوک متصل کنید. وقتی اکانت بیزینس اینستاگرام شما به یک صفحه فیس‌بوک پیوند می‌خورد، مزایای زیادی دارد. به‌عنوان‌مثال اشتراک‌گذاری محتوا در حساب اینستاگرام و صفحه فیس‌بوک هم‌زمان صورت می‌گیرد و با این کار در زمان به طور قابل‌توجهی صرفه‌جویی می‌شود.

۳. به استوری اینستاگرام خود لینک اضافه کنید.

استوری‌های اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین فرمت‌های محتوا در اینستاگرام تبدیل شده‌اند؛ بنابراین شما باید از آنها به‌عنوان یک تجارت نیز استفاده کنید. نکته جالب در مورد استوری‌های اینستاگرام این است که حساب بیزینس اینستاگرام می‌تواند لینک در استوری‌های خود قرار دهد. ازآنجایی‌که در پست‌های اینستاگرام نمی‌توان هیچ لینکی قرارداد، استوری‌ها راهی عالی برای هدایت ترافیک ارگانیک اینستاگرام به وب‌سایت شما بدون اجرای تبلیغات اینستاگرامی ارائه می‌دهند.

۴. تبلیغات را در اینستاگرام اجرا کنید.

درحالی‌که پست‌کردن به‌صورت ارگانیک در اینستاگرام می‌تواند توجه زیادی را به خود جلب کند، اگر مخاطبان هدف خود را بشناسید، می‌توانید با تبلیغات کارهای بیشتری انجام دهید.

ایجاد تبلیغات با پلتفرم تبلیغات اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا به مشتریان مناسب در داخل پلتفرم دسترسی پیدا کنید تا بتوانید پتانسیل فروش خود را افزایش دهید. اینستاگرام همچنین می‌تواند برای شما مخاطب ایجاد کند یا شما می‌توانید دقیقاً به افرادی که می‌خواهید دسترسی پیدا کنید.

برای اینکه در اینستاگرام به جایگاه مناسبی برسید، به کمی تقویت نیاز دارید. تبلیغات یک ویژگی عالی هستند (بااین‌حال آنها فقط برای کاربران پروفایل بیزینس در دسترس هستند).

۵. پروفایل اینستاگرام خود را بهبود دهید.

یکی دیگر از مزایای بزرگ بیزینسی کردن پیج اینستاگرام به‌جای یک حساب شخصی، این است که می‌توانید پروفایل خود را متمایز کنید. چند ویژگی اضافی برای یک حساب بیزینس وجود دارد. از جمله دکمه‌های تماس که دسترسی فوری به شرکت شما را فراهم می‌کند.

داشتن اطلاعات بیشتر و دکمه تماس سریع به پروفایل بیزینس شما ظاهر حرفه‌ای‌تری می‌دهد و راه‌های بیشتری را برای مخاطبان شما ارائه می‌دهد تا با شما در تماس باشند.

دکمه‌های CTA در بالای پروفایل بیزینس شما تضمین می‌کند که مشتریان شما می‌توانند تماس بگیرند، ایمیل بزنند یا حتی مکان کسب‌وکار شما را پیدا کنند.

۶. سازگار باشید.

ازآنجایی‌که ۷۸ درصد از اینفلوئنسرها از اینستاگرام برای همکاری با برند استفاده می‌کنند، احتمالاً در نهایت از اینستاگرام به این روش استفاده خواهید کرد. خوشبختانه، می‌توانید از ویژگی محتوای برند (branded content) با حساب بیزینس خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که قوانین تبلیغات آنلاین را رعایت می‌کنید.

همچنین می‌توانید از ویژگی branded content برای دریافت اطلاعات عمیق‌تر از عملکرد پست‌های تبلیغاتی استفاده کنید. به‌این‌ترتیب، لازم نیست منتظر بمانید تا اینفلوئنسر شما جزئیاتی را از طرف خود به شما ارائه دهد.

۷. به طور بالقوه به ویژگی‌های جدید زودتر دسترسی داشته باشید.

درحالی‌که هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر یک حساب بیزینس یا creator دارید، اولین کسی باشید که ویژگی‌های جدید را در اینستاگرام باز می‌کنید، در این مورد شانس خوبی وجود دارد. اینستاگرام دائماً در حال ارائه عملکردهای جدید است. قبل از اینکه جدیدترین ویژگی‌ها فعال شوند، اغلب ابتدا با گروه کوچک‌تری از کاربران متخصص آزمایش می‌شوند.

اگرچه همیشه در صف ویژگی‌های جدید، اولین نخواهید بود، اما اگر یکی از شرکت‌هایی هستید که دائماً تعهد خود را به اینستاگرام ثابت می‌کنید، باید شانس بیشتری داشته باشید.

۸. از پاسخ‌های سریع اینستاگرام استفاده کنید.

هنگامی که یک پروفایل بیزینس در اینستاگرام دارید، می‌توانید از ویژگی پاسخ‌های سریع اینستاگرام نیز استفاده کنید. با پاسخ‌های سریع، می‌توانید با استفاده از یک کلمه میان‌بر به پیام‌های ارسالی مکرر پاسخ دهید. اگر دایرکت‌های تکراری زیادی دریافت می‌کنید، می‌توانید با این ویژگی در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

نحوه بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

اکنون که می‌دانید پروفایل مناسب در اینستاگرام چقدر می‌تواند مفید باشد، بیایید نحوه بیزینسی کردن پیج اینستاگرام را بررسی کنیم.

قبل از شروع فرایند، مطمئن شوید که پروفایل شما روی عمومی تنظیم شده است. حساب‌های خصوصی نمی‌توانند به پروفایل‌های تجاری تغییر کنند.

با رفتن به تنظیمات اینستاگرام شروع کنید. در صفحه پروفایل خود، روی علامت سه خط در بالای سمت راست صفحه ضربه بزنید.

صفحه پروفایل برای بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

در پنجره باز شده روی Settings ضربه بزنید.

ورود به تنظیمات برای بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

 

گزینه Account را انتخاب کنید.

صفحه اکانت برای بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

 

حالا در قسمت پایین صفحه روی گزینه Switch to Professional Account ضربه بزنید.

تغییر به بیزینس برای بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

حالا با صفحه زیر روبه‌رو می‌شوید که باید دکمه Continue را چند بار لمس کنید تا از این قسمت خارج شوید.

ادامه در بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

یک دسته برای پروفایل خود انتخاب کنید. دسته‌ها شامل مواردی مانند وبلاگ شخصی یا سلامت/زیبایی است. در اینجا برای مثال بلاگ شخصی را انتخاب کردیم.

سپس روی Done بزنید.

انتخاب کتگوری در بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

در ادامه شما با پیغام زیر مواجه می‌شوید که باید Ok را انتخاب کنید.

تغییر دادن به بیزینس برای بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

در ادامه از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید اکانت بیزینس باز کنید یا اکانت Creator؟ شما بیزینس را انتخاب کنید.

انتخاب بین بیزینس و کرییتور برای بیزینسی کردن پیج اینستاگرامبا پرکردن آدرس ایمیل، آدرس فیزیکی و شماره‌تلفن، پروفایل بیزینس خود را تنظیم کنید.

وارد کردن اطلاعات تماس برای بیزینسی کردن اینستاگرامهنگامی که جزئیات تماس کسب‌وکار خود را بررسی کردید، روی دکمه Next ضربه بزنید.

در ادامه از شما می‌خواهد که اگر لازم می‌دانید اکانت‌های دیگر مثل فیس‌بوک را به این پیج لینک کنید. شما می‌توانید گزینه Not now را انتخاب کنید.

وارد کردن فیس بوک برای بیزینسی کردن اینستاگرام

نحوه بازگشت از حساب بیزینسی به‌حساب شخصی

اگر به هر دلیلی نظر خود را تغییر دهید و تصمیم بگیرید که دیگر یک حساب بیزینس نمی‌خواهید، مشکلی وجود ندارد. شما می‌توانید به‌سادگی وارد حساب اینستاگرام خود شوید و:

به تنظیمات خود بروید.

روی Business Settings ضربه بزنید.

Switch back to personal account را بزنید.

وقتی اینستاگرام از شما درخواست کرد، تأیید کنید که می‌خواهید تغییر دهید.

هیچ چیزی نمی‌تواند مانع از این شود که بین حساب‌های بیزینس و شخصی جابه‌جا شوید.

نتیجه

اکثر افراد در اینستاگرام با پروفایل شخصی شروع می‌کنند. بااین‌حال، وقتی متوجه شدید که اینستاگرام چقدر می‌تواند برای استراتژی بازاریابی شما قدرتمند باشد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که پست‌های خود را افزایش دهید.

بیزینسی کردن پیج اینستاگرام به شما قدرت بیشتری در اینستاگرام می‌دهد، بنابراین می‌توانید فروش داشته باشید و وفاداری به نام برند خود را ایجاد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینستاگرام برای کسب‌وکار خود، دوره کامل 5درصدی شدن در اینستای ما را از فروشگاه تهیه بفرمایید.

درصورتی‌که برای مدیریت پیج اینستاگرام خود فرصت ندارید، می‌توانید مدیریت پیج اینستاگرام خود را به ما بسپارید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت