معرفی انیمیشن ماشین‌ها 3؛ بالاخره روزی شکست می خورید!

توسط | آذر 18, 1401 | فیلم انگیزشی | 0 نظر

12 دقیقه

بسیاری از افراد بر این باورند که اگر روزی به موفقیت دست یابند، این جایگاه تا ابد باقی خواهد ماند و همیشگی خواهد بود. اما نه؛ همان‌طور که با تلاش و پشتکار بسیار به رؤیای خود رسیدید، همان‌طور نیز با گذر زمان همه چیز را از دست می‌دهید. روزی فرا می‌رسد که دیگر توان مدیریت سابق را ندارید و یا به‌مانند گذشته دیگر ایده‌های خلاقانه و ناب از ذهنتان تراوش نمی‌کند. در چنین روزی چه باید کرد؟ آیا باید همه چیز را باخت و بی‌خیال همهٔ آنچه به دست آورده‌ایم، شویم؟ قطعاً جواب این پرسش نه خواهد بود؛ چرا که شما باید بار دیگر خودتان را پیدا کنید! بله خودتان…

بسیاری از شرکت‌های بزرگ و برجسته دنیای تجارت و کسب‌وکار، مدیران خود را تغییر می‌دهند؛ و این جایگزینی باعث می‌شود روند شرکت همواره روبه پیشرفت و توسعه باشد.

اما چه کسی لایق‌ترین فرد برای تخت پادشاهی شماست؟ کسی درست شبیه به خودتان یا حتی فراتر!

مروری بر داستان انیمیشن ماشین‌ها 3؛ از سقوط تا پروازی دوباره

فکر می‌کنم که همه‌تان لایتینگ مک کوئین را می‌شناسید، خودرویی توانمند، با استعداد و نابغه که از کاپ پیستون و شرکت دایناکو گذشت؛ تا یک خودروی تصادفی را از خط پایان عبور دهد و نام خود را میان همگان بر سر زبان‌ها بیندازد.

حال پس از گذشت چندین سال لایتینگ مک کوئین، فرد اول مسابقات اتومبیل‌رانی است. او با انگیزه و قدرتمند همانند همیشه به پیروزی‌های متوالی خود ادامه می‌دهد و انگار دیگر رقیبی برای او پیدا نمی‌گردد. همه چیز خوب پیش می‌رود؛ از اوضاع ساکنین رادیاتور اسپرینگ گرفته تا خود مک کوئین، شرایط مناسب و خوشحال‌کننده به نظر می‌رسد. تا اینکه همه چیز با آمدن جکسون استورم خراب می‌شود.

جکسون استورم خودرویی تازه‌وارد است که با تکنولوژی‌های جدید این زمینه تعلیم و تمرین دیده و اکنون به‌عنوان نخستین خودروی این فناوری تازه‌، پا میدان گذاشته است. جکسون استورم در اولین رقابت خود با اختلافی فاحش از مک کوئین پیشی گرفته و مقام اول را از آن خود می‌کند. همین اتفاق آتش حسادت و رقابت را در دل مک کوئین شعله‌ور می‌کند. او نهایت سعی و تلاش خود را برای غلبه بر آن به کار می‌گیرد. اما بی‌فایده است چون که دیگر توان این کار را ندارد.

رفقای مک کوئین همه‌وهمه بازنشسته شده و جای خود را به ماشین‌های تازه‌وارد می‌دهند. تمامی کارشناسان و مجریان برنامه‌های ورزشی اتومبیل‌رانی از مک کوئین به‌عنوان فردی یاد می‌کنند که دوران اوجش به اتمام رسیده و باید جای خود را به جکسون استورم و امثال آن بدهد، اما با وجود تمامی این‌ها، مک کوئین نمی‌خواهد قبول کند که در چشم بقیه یک خودروی پیر است و باید کناره‌گیری کند. او امید دارد که توان شکستن دادن جکسون استورم را دارد.

در یکی دیگر از مسابقات فصل، مک کوئین عزم خود را جزم کرده که رقابت را از جکسون استورم ببرد و حتی در یک دور به لطف سرعت تیم پشتیبانی خود در تعویض چرخ‌ها، از استورم پیش می‌افتند، اما بار دیگر استورم از او پیشی می‌گیرد.

مک کوئین با عصبانیت گاز می‌دهد و ناگهان تصادفی وحشتناک برای وی رخ می‌دهد و واژگون می‌شود.

مروری بر داستان انیمیشن ماشین‌ها 3

مروری بر داستان انیمیشن ماشین‌ها 3

پس از چهار ماه، او در حال تماشای ویدئوی مسابقات دکتر هادسون است که چگونه عمر حرفه‌ای‌اش پایان‌یافته و با خود این فکر را می‌کند که به‌جای آغاز دوران بازنشستگی، بار دیگر به دنیای حرفه‌ای بازگردد و این بار جکسون استورم را شکست دهد. راستی و داستی، اسپانسرهای مک کوئین و مالکان شرکت راستیز سهام این کمپانی را به فردی به اسم استارلینگ فروخته‌اند. استارلینگ همه چیز را برای بازگشت دوباره مک کوئین محیا کرده؛ او فناوری‌هایی را که جکسون استورم را تعلیم داده‌اند، برقرار ساخته است. فناوری‌هایی که عبارت‌اند از: تونل باد، تردمیل، واقعیت مجازی و شبیه‌ساز!

مک کوئین با مربی خود که دختری به اسم کروز است، آشنا شده است. استرلینگ مک کوئین را به تمرین زیر نظر کروز رامیرز می‌سپارد، اما مک کوئین نمی‌تواند خود را با روش‌های تمرینی مدرن وفق دهد و هنوز با تفکرات قدیمی و کهنه خود دست و پنجه نرم می‌کند. استرلینگ وقتی که این بی‌رمقی و عدم اهمیت مک کوئین را به این تکنولوژی می‌بیند، او را مجبور به بازنشستگی می‌کند؛ اما غرور مک کوئین این اجازه را نمی‌دهد که مانند ماشین‌های کهنه و اسقاطی یک جا بنشیند و دست از مسابقه دادن بکشد.

به همین دلیل مک کوئین با قاطعیت اعلام می‌کند که هنوز هم آمادگی لازم را برای اجرای مسابقات و شکست جکسون استورم دارد. سپس مک کوئین که استرلینگ را نا امید نسبت به خود می‌بیند، پیشنهاد می‌کند که اگر در اولین مسابقه فصل پیروز شود این خودش است که تصمیم می‌گیرد به مسابقه دادن در سطح اول دنیا ادامه می‌دهد یا خیر؛ در غیر این صورت فوراً بازنشسته می‌شود.

مک کوئین که اعتقادی به این تکنولوژی‌های مدرن تمرین اتومبیل ندارد، سعی می‌کند که به روش سنتی، خود را برای رقابت جکسون استورم آماده کند و پیرو همین تصمیم، او نزدیکی ساحل فایربال تلاش خود را آغاز می‌کند، اما در نهایت بیشتر وقت خود را صرف آموزش رانندگی به کروز در زمین‌های شنی می‌کند. مک کوئین سپس سعی می‌کند به مسابقه‌ای ناشناس در یک مسیر خاکی معروف به نام Thunder Hollow بپیوندد، اما ناخواسته وارد دربی تخریب شکل 8 با کروز می‌شود که برنده می‌شود؛ اگرچه هر دوی آن‌ها هویت خود را پنهان می‌کنند. هنگامی که کروز منحرف می‌شود، با ترکیدن کامیون حمل آن، پوشش گلی مک کوئین از بین می‌رود و مک کوئین رسوا می‌شود.

مک کوئین که از اتلاف وقت تمرین مضطرب شده است، از کروز عصبانی می‌شود و در این روند به طور تصادفی جام او را می‌شکند. کروز فاش می‌کند که او در تمام زندگی‌اش می‌خواست مانند مک کوئین یک مسابقه دهنده باشد، اما هرگز مسابقه‌ای را شروع نکرد، زیرا احساس می‌کرد که از دیگر مسابقه دهنده‌ها ترسیده و از آن‌ها جا مانده است. او به‌عنوان مربی مک کوئین استعفا می‌دهد و به مرکز آموزشی بر می‌گردد.

مک کوئین گناهکار و بدون هیچ گزینه دیگری با دوستش ماتر تماس می‌گیرد تا از او مشاوره بگیرد. او به مک کوئین پیشنهاد می‌کند که اسموکی مربی داک را در شهر زادگاه داک در توماس ویل جورجیا پیدا کند؛ بنابراین مک کوئین به کروز می‌رسد و او را متقاعد می‌کند که دوباره به او ملحق شود.

در توماس ویل، مک کوئین با اسموکی ملاقات می‌کند که نشان می‌دهد علی‌رغم این واقعیت که داک پس از تصادفش دیگر هرگز مسابقه نداد، اما خوشحالی جدیدی در آموزش مک کوئین پیدا کرد. پس از اینکه مک کوئین پذیرفت که هرگز به‌اندازه استورم سریع نخواهد بود، اسموکی و دوستانش به مک کوئین کمک می‌کنند تا ترفندهای جدیدی را برای غلبه بر ضعف سرعت خود بیاموزد و از کروز به‌عنوان شریک جنگی خود استفاده کنند؛ با این حال، در طول مسابقه پایانی تمرین، کروز ناگهان از او سبقت می‌گیرد و او دچار فلاش‌بک سقوط می‌شود و اعتمادبه‌نفس او را متزلزل می‌کند.

در مسابقه اتومبیل‌رانی که در فلوریدا برگزار می‌شود، مک کوئین از رتبه پائین شروع می‌کند، اما با کمک اسموکی در پیچ‌ها، موفق می‌شود به‌تدریج رتبه‌ها را بالا ببرد. استرلینگ که هنوز معتقد است مک کوئین نمی‌تواند برنده شود، به کروز دستور می‌دهد تا به مرکز آموزشی برگردد تا یک مسابقه دهنده جدید برای مسابقه بعدی آماده کند؛ علی‌رغم اینکه می‌خواهد بماند و مسابقه را تماشا کند. مک کوئین با شنیدن مبادله و به‌یادآوردن رؤیای مسابقه کروز، در عوض ادامه دادن خود به مسابقه، خود را برای گرفتن جای او در مسابقه آماده می‌کند و معتقد است که او کلید شکست دادن استورم است.

کروز درحالی‌که در ابتدا متزلزل مسابقه را آغاز می‌کند، اما به لطف مربیگری مک کوئین و درس‌هایی که از او فراگرفته است موفق می‌شود که رتبه را بالا ببرد و در نهایت درست پشت سر استورم قرار می‌گیرد.

استورم که احساس خطر می‌کند سعی می‌کند کروز را بترساند، حتی تا حدی که در دور آخر او را به دیوار بکوبد. کروز با استفاده از یکی از حرکات قدیمی داک، استورم را پشت سر می‌گذارد و از او سبقت می‌گیرد.

هنگامی که کروز پیروزی خود را جشن می‌گیرد، استرلینگ به او نقشی در تیمش پیشنهاد می‌دهد، اما او در عوض یک پیشنهاد متقابل از مالک افسانه‌ای تکس دینوکو می‌گیرد. استرلینگ در مورد شرط خود به مک کوئین یادآوری می‌کند، اما زمانی که مک کوئین مسابقه‌ای را که کروز با همان عدد به پایان رساند آغاز کرد، سهمی از برد دریافت می‌کند و در نتیجه شرط را برنده می‌شود، سپس تکس با استرلینگ صحبت می‌کند.

مدتی بعد، مک کوئین و کروز به رادیاتور اسپرینگز بازمی‌گردند، جایی که مک کوئین فاش می‌کند که تکس Rust-eze را از استرلینگ خریداری کرده است. مک کوئین که اکنون با رنگ‌های مسابقه‌ای قدیمی داک تزئین شده است، تصمیم می‌گیرد به مسابقه ادامه دهد اما ابتدا کروز را برای فصل آینده جام پیستون آموزش می‌دهد.

سه‌گانه ماشین‌ها

سه‌گانه ماشین‌ها

سه‌گانه ماشین‌ها

هرچقدر هم که برای آینده خود و موفقیتتان برنامه‌ریزی کنید، اما این مسئله با دوام نخواهد بود و شما از یک جایی به بعد باید ستارگانی همانند خود را متولد کنید؛ تا با او هم شما اعتبار و ارزش خود را حفظ کنید و هم در بحث معنوی کار باعث شوید تا جوانانی در مسیر موفقیت خود قرار بگیرند.

سه‌گانه ماشین‌ها این را به ما آموزش داد که هم می‌توان فردی موفق و پیروز بود و هم فردی موفق و پیروز را متولد کرد.

انیمیشن ماشین‌ها 3 بیش از دو قست قبلی به مقوله موفقیت پرداخته و برخلاف قسمت اول این انیمیشن که معنویات بر موفقیت برتری می‌یافت، اما این بار موفقیت در جایگاه اصلی خود معنا شده است. مک کوئینی که در آغاز هیچ ماشینی حتی به گرد لاستیک‌هایش هم نمی‌رسد، در اواسط شکست تلخی را تجربه می‌کند و در پایان با کروز بار دیگر طعم شیرین موفقیت را می‌چشد.

عوامل انیمیشن ماشین‌ها 3

انیمیشن ماشین‌ها 3 (3 Cars) یک پویانمایی رایانه‌ای سه‌بعدی آمریکایی کمدی است که توسط استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار تولید و توسط والت دیزنی پیکچرز منتشر شده است. این پویانمایی در 16 ژوئن 2017 در آمریکا منتشر شد. انیمیشن ماشین‌ها 3 هجدهمین فیلم پویانمایی بلند پیکسار و سومین فیلم از دنباله فیلم ماشین‌ها بعد از ماشین‌ها 2 در سال 2011 است. این انیمیشن به کارگردانی برایان فی و صداپیشگی اوون ویلسون، کریستلا آلونزو، آرمی هامر، بانی هانت، لَری دِ کِیبِل گای، ناتان فیلیون، کری واشینگتن و لی دلاریا می‌باشد.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت