سفارش آنلاین غذا؛ 8 سایت برتر سفارش آنلاین غذا در سال 1403

توسط | مرداد 12, 1400 | کسب و کار | 0 نظر

18 دقیقه

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که گرسنه باشید و دلتان یک غذای خوشمزه بخواهد اما غذایی در خانه موجود نباشد؟ تصمیم می‌گیرید گوشی تلفن را برداشته و به نزدیک‌ترین رستوران محل زندگیتان زنگ زده و غذایی سفارش دهید. حال تصور کنید تلفن آن رستوران اشغال است، دیر پاسخ می‌دهد یا حتی متصدی گوشی را بر‌می‌دارد و غذای مورد نظر شما را ندارد یا آن را تمام کرده است. شما ناامید از این رستوران گوشی را قطع می‌کنید اما شماره‌ی رستوران دیگری را هم ندارید که بتوانید به آن سفارش دهید. موقعیت سخت و ناامیدکننده‌ای است. این شرایط تا چند سال پیش ممکن بود اتفاق بیفتد اما الان دیگر نه.

استارتاپ‌ها

به لطف گسترش اینترنت و استقبال خوب مردم از شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن‌ها و استارتاپ‌های نوپا، دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نیستیم؛ حداقل در چند سال اخیر نبوده‌ایم. دیگر چه بخواهیم و چه نخواهیم ما هم در این دریای ارتباطات حرکت می‌کنیم و باید با موج‌ها هماهنگ شویم. یکی از این ایجاد هماهنگی‌ها می‌تواند استفاده از استارتاپ‌های جدید باشد. تمام استارتاپ‌ها، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی که روز به روز ایجاد می‌شوند، کمک کننده هستند و قصد‌شان این است که زندگی را برای ما راحت‌تر کنند. پس چه بهتر که ما هم از آنها استفاده کرده و از مزایای‌شان بهره ببریم.

همان‌طور که برای درخواست تاکسی دیگر نیاز نیست شماره‌ی آژانس اتومبیل نزدیک منزل را داشته باشید و به راحتی می‌توانید از اپلیکیشن‌های اسنپ، تپسی، کارپینو یا… استفاده کنید، برای سفارش غذا هم نیازی به داشتن شماره‌ی رستوران‌های اطراف نیست. سفارش آنلاین غذا مشکل را حل کرده است.

در این مقاله قصد داریم ده سایتی که در زمینه‌ی سفارش آنلاین غذا فعالیت می‌کنند را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آنها بسیار راحت و سریع غذای دلخواهتان را سفارش دهید. پیشنهاد می‌کنم با ما همراه باشید و مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تاریخچه:

قبل از توضیح هر موضوعی، دانستن تاریخچه‌ی آن می‌تواند جالب و خوشایند باشد. اینکه بدانید این قضیه برای اولین بار از چه زمانی شروع شده و از چند سال پیش مردم به انجام آن مبادرت می‌کردند جالب توجه خواهد بود.

اولین سفارش آنلاین غذا که پیتزایی از مجموعه ی Pizza Hut بود مربوط به سال 1994 می‌باشد. نام نخستین سامانه‌ی سفارش آنلاین غذا World Wide Waiter می‌باشد که در سال 1995 در شمال کالیفرنیا راه‌اندازی شد. این سامانه به نام  waiter.com نیز معروف است.

در کشورمان زود‌فود نام اولین سایت سفارش غذا در سال 88 است. هدف زود‌فود در آن زمان این بود که سفارش اینترنتی غذا را در بین مردم جا بیندازد. زود‌فود سال 96 پس از چندین سال فعالیت مستمر در کنار اسنپ، نام خود را به اسنپ‌فود تغییر داد.

مزیت استفاده از سایت‌های سفارش آنلاین غذا

فرایند آسان سفارش غذا

با استفاده از این سایت‌ها دیگر نیاز نیست برای خرید غذا به رستوران مراجعه کنید یا تلفنی سفارش دهید. با سفارش آنلاین غذا به راحتی و بدون خطا و اشتباه سفارش خود را ثبت می‌کنید. در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌شود و مشکل ترافیک و دیر رسیدن و زود سرد شدن غذا هم نخواهید داشت.

شما از طریق کامپیوتر، لپ‌تاپ و گوشی موبایل می‌توانید سفارش خود را در این سایت‌ها ثبت نمایید و هر بار نیازی به وارد کردن آدرس و جزئیات نیست؛ چون یک بار که این کار را انجام دهید، اطلاعات شما در سیستم ثبت می‌شود.

دسترسی به انواع رستوران‌ها و مجموعه‌های غذایی مختلف

از آنجا که بسیاری از رستوران‌های سنتی همچون دیزی‌سراها، چلوکبابی‌ها، رستوران‌هایی با غذای مدرن و فست‌فودی‌ها و… در این سایت‌ها حضور دارند، دست شما در انتخاب باز است. هر مدل غذایی که بخواهید از هر دسته‌ای که باشد برایتان مهیا شده و به دست‌تان خواهد رسید. امروزه حتی کافه‌های زیادی هم در این سایت‌ها فعالیت دارند و شما حتی می‌توانید صبحانه‌ی آنلاین هم سفارش دهید.

دسترسی به تمام جزئیات

تمام اطلاعات مربوط به انواع غذا در این سایت‌ها دسته‌بندی شده و دسترسی به تمام جزئیات فراهم است. این امر برای سفارش غذای مورد نظر مزیت خوبی محسوب می‌شود و به شما در انتخاب نوع غذا کمک می‌کند. جزئیاتی مانند پیش غذا، غذای اصلی، دسر، نوشیدنی‌ها، منوی غذا، عکس و تصویر غذا، مواد تشکیل دهنده‌ی آن غذا و قیمت، همه و همه در سایت درج می‌شود. حتی امکان انتخاب پرس غذا به صورت مینی، تک نفره، دو  نفره یا خانواده هم هست.

اطلاعات دیگری که شما می‌توانید در سایت ببینید شامل این موارد می‌شود: موجود بودن یا نبودن آن غذا، امتیاز آن مجموعه‌ی غذایی، مدت زمان آماده شدن غذا و ارسال آن، هزینه‌ی ارسال، زمان سفارش‌گیری و …. .

ارائه‌ی تخفیف‌های خوب به مشتری

اعمال تخفیف‌های خوب از طرف هر رستوران یا مجموعه‌ی غذایی می‌تواند یک مزیت رقابتی باشد. مشتری‌ها تخفیف گرفتن را دوست دارند مخصوصا کسانی که زیاد غذای آنلاین می‌خرند چون این کار ضمن کاهش هزینه‌ها، انگیزه‌ی سفارش مجدد را به آنها می‌دهد. برخی مجموعه‌های غذایی به مناسبت‌های مختلف و در روزهای خاصی از سال تخفیف‌های درصد بالایی را لحاظ می‌کنند و این یکی از دلایل استقبال مردم از این سایت‌ها‌ست.

بهره بردن از تجربیات و نظرات دیگران

در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های فروشگا‌هی قسمت نظرات کاربران بسیار مهم و حائز اهمیت است که مورد توجه مشتریان جدید هم قرار می‌گیرد. مردم دوست دارند برای خرید هر چیزی نظرات دیگران نسبت به آن را بشنوند و از تجارب آنها استفاده کنند. در سایت‌های سفارش آنلاین غذا علاوه بر امتیازی که به هر مجموعه‌ی غذایی داده شده، نظرات کاربران و سفارش دهندگان دیگر نیز قابل مشاهده است. در این بخش مشخص می‌شود که مثلا رستوران 1 در چه غذایی بهتر از دیگران عمل کرده و یا رستوران 2 سفارش غذا را دیر تحویل داده است.

امکان پیگیری سفارش

در سایت‌های سفارش آنلاین غذا شما می‌توانید سفارش خود را رهگیری یا پیگیری کنید؛ یعنی به صورت گرافیکی و دقیق می‌توانید ببینید که الان غذای شما در حال آماده شدن است یا با پیک ارسال شده و یا در تحویل آن تاخیر وجود دارد. ضمنا  اگر مایل باشید غذا را تغییر دهید یا چیزی به آن اضافه کنید، با تماس با واحد پشتیبانی سریعا به درخواست شما رسیدگی خواهد شد.

امکان انتخاب رستوران‌های نزدیک یا پر‌تخفیف

زمانی که وارد صفحه‌ی اول سایت سفارش غذا یا اپلیکیشن مربوطه‌ی آن می‌شوید، رستوران‌های تخفیف‌دار به شما نمایش داده می‌شوند. همچنین امکان موقعیت‌یابی شما در این سایت‌های غذا فراهم است و شما بر اساس موقعیت و لوکیشن‌تان می‌توانید رستوران‌های نزدیک را انتخاب کنید تا غذا زودتر به دست‌تان برسد.

سیستم پرداخت متنوع

شما هزینه‌ی غذای سفارش داده شده را هم به صورت آنلاین و هم موقع تحویل درب منزل می‌توانید بپردازید؛ اما یادتان باشد اگر بخواهید از تخفیف‌ها استفاده کنید، مدل پرداخت شما باید آنلاین باشد.

فضای رقابتی

جایی که رقابت زیاد باشد، مراکز و فروشگاه‌ها تلاش‌شان را می‌کنند تا مشتری را راضی نگه دارند. آنها می‌توانند با ارائه‌ی محصولات با‌کیفیت، قیمت‌های مناسب و تخفیف‌های خوب و تسهیلات دیگر این کار را انجام دهند. پس این فضای رقابتی به نفع مشتری تمام می‌شود.

افزایش فروش مجموعه‌های غذایی

رستوران‌ها و مجموعه‌های غذایی وقتی وارد این چرخه می‌شوند، سود زیادی هم می‌برند چون با وجود این سایت‌ها (شرکت‌های واسط) دیگر نیاز نیست برای مشتری‌یابی، بازاریابی، تبلیغات، تولید محتوا و ارائه‌ی امکانات و تسهیلات خاص زحمت بکشند. تمام این کارها با شرکت واسط یعنی همین سایت‌هاست. رستوران‌ها تنها می‌توانند بر افزایش فروش و بالا‌بردن کیفیت کارشان تمرکز کنند.

برترین سایت‌های سفارش غذا

حال که با مزایای استفاده از این سایت‌های سفارش غذا آشنا شدید، هشت مورد از برترین آنها که در این زمینه خوب فعالیت کرده و محبوب شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

1_ اسنپ‌فود

اسنپ‌فود، سفارش آنلاین غذا

اسنپ‌فود

زود‌فود سابق یا اسنپ‌فود از اولین سایت‌های سفارش آنلاین غذا در ایران است که از سال 88 فعالیت خود را شروع کرد. سایت اسنپ‌فود در ابتدا تنها در شهر تهران فعالیت می‌نمود اما در سال‌های بعد با کسب تجربه توانست در سایر شهرهای بزرگ کشور نیز خدمات خود را ارائه دهد. این سایت هم‌اکنون شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، اهواز، قم و شیراز و… را تحت پوشش خود دارد و با همکاری با بیش از 1500 رستوران و مجموعه‌ی غذایی خدما‌تش را به مردم ارائه می‌نماید.

مزایا

اسنپ‌فود مزایا و تسهیلات ویژه‌ای دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 • ارائه‌ی طیف گسترده‌ای از غذاهای ایرانی، سنتی، فرنگی، دریایی، فست‌فود، گیاهی، رژیمی، ایتالیایی، چینی و…
 • وجود سیستم فیلتر‌ینگ قدرتمند در سایت برای انتخاب سریع‌تر و راحت‌تر غذای مورد نظر
 • روش‌های پرداخت متنوع برای مشتری
 • امکان مشاهده‌ی منوی غذای به روز شده‌ی رستوران‌ها
 • یکسانی قیمت منوی غذا در سایت اسنپ‌فود با رستوران‌ها
 • اعمال تخفیف روی غذاهای رستوران‌های مختلف
 • امکان اضافه کردن رستوران‌های جدید به مجموعه طبق نظر مشتریان و آگاهی از این رستوران‌ها
 • امکان سفارش محصولات سوپر‌مارکتی، شیرینی و سفارش از کافی‌شاپ‌ها
 • قابلیت های اسنپ‌فود به طور مستمر در حال آپدیت و به روز شدن هستند
 • قیمت و سرعت اسنپ‌فود نسبت به دیگر اپلیکیشن‌ها بهتر است.
 • اسنپ‌فود از زبان انگلیسی هم پشتیبانی می‌کند.
 • امکان پیدا کردن رستوران‌های اطراف در آن وجود دارد.
 • مشتری می‌تواند رستوران‌های مورد علاقه‌اش را به پروفایل شخصی خویش اضافه کند.
 • پشتیبانی آنلاین و تلفنی دارد.

 

2_ دلینو

سایت دلینو، سفارش آنلاین غذا

دلینو

دلینو وب‌سایتی خوب در زمینه‌ی سفارش آنلاین غذا‌ست که رشد خوبی هم داشته است. سایت دلینو نیز مزایای اسنپ‌فود را داشته و با انواع رستوران‌های سنتی و فست‌فودی همکاری می‌کند. علاوه بر آن مسابقات و تخفیف‌های هیجان‌انگیزی هم به مشتریان ارائه می‌نماید. یکی از مزیت‌های رقابتی دلینو این است که سیستم نرم‌افزاری خود را با اتوماسیون‌های رستوران‌ها یکپارچه نموده و همین باعث می‌شود تا سفارش شما سریع‌تر ثبت و ارسال گردد.

دلینو در حال حاضر در شهرهای تهران، کرج، قم، گرگان، بندرعباس، یزد و ارومیه فعالیت می‌کند و با توجه به استقبال خوب مردم قصد دارد خدماتش را در شهرهای دیگر نیز ارائه دهد. راستی دلینو از زبان انگلیسی هم پشتیبانی می‌کند.

 

3_ ریحون

ریحون

ریحون

نام ریحون وب‌سایتی آشنا برای دوست‌داران غذا و مخصوصا شکموها‌ست. این سایت فعالیتش را از سال 1393 با شعار “زمونه عوض شده” در شهر تهران آغاز کرده است. اکنون حدود 4 سال است که حوزه‌ی کاری‌اش را به دیگر شهرها همچون کرج، مشهد، اصفهان، شیراز، رشت، قزوین و… گسترش داده و به طور کلی در 65 شهر فعالیت می‌کند. ریحون با بیش از 3500 رستوران و مجموعه‌ی غذایی در شهرهای مختلف همکاری داشته و عملکردی مشابه دیگر رقبایش در این زمینه دارد. بیشترین تمرکز ریحون بر اپلیکیشن و برنامه‌ی موبایلی و گرفتن تخفیف‌های خوب از رستوران‌هاست و می‌توان گفت روزی نیست که ریحون تخفیفی نداشته باشد.

لازم به ذکر است که اپلیکیشن موبایلی ریحون به عنوان اپلیکیشن برتر سفارش غذا انتخاب شده و برنده‌ی جشنواره‌ی وب‌ایران نیز شده است. ریحون با تیم حرفه‌ای و جوانی که دارد در تولید محتوا به خصوص در شبکه‌های اجتماعی خوب عمل کرده و موجب استقبال مردم از این وب‌سایت سفارش آنلاین غذا شده است. تمامی این مقالات مفید در خصوص غذا و رستوران را می‌توانید در بخش وبلاگی سایت ببینید.

لینک اپلیکیشن:

https://play.google.com/

 

4_ چیلیوری

چیلیوری که یکی دیگر از سایت‌های سفارش آنلاین غذاست، همچون  نت‌برگ و تیکت، زیر‌مجموعه‌ی شرکت کسب و‌کار نوین ایرانیان می‌باشد. چیلیوری فعالیتش را از سال 1394 آغاز نموده و با بیش از 3000 فست‌فود و رستوران همکاری دارد. وجه تمایز چیلیوری با دیگر رقبایش می‌تواند این باشد که چت آنلاین دارد و غیر از آن اگر رستورانی پیک نداشته باشد، پیک خود چیلیوری غذا را برای مشتریان می‌برد.

چیلیوری اکنون در شهرهای تهران، اصفهان، قم، مشهد، کرج، شیراز و… فعالیت می‌کند.

 

5_ چنگال

چنگال، از سایت‌های سفارش آنلاین غذا‌ست که زیر‌مجموعه‌ی شرکت ایده‌نگر باربد می‌باشد. چنگال از سال 95 فعالیتش را در تهران آغاز نموده و اکنون در اصفهان، قم، کرج، کیش، کرمانشاه، رشت و تبریز نیز خدمت‌رسانی می‌کند. عملکرد چنگال نیز مانند دیگر رقبایش است و با بیش از 1200 رستوران و مجموعه غذایی معتبر و با‌کیفیت همکاری دارد.

استارتاپ چنگال به عنوان وجه‌تمایز نسبت به دیگران، خدمات و سرویس‌های جالبی به مشتریان ارائه می‌کند از جمله: بهره‌مندی از جوایز روزانه‌ی این سایت که مشتریان می‌توانند کد‌تخفیف بگیرند و یا به عنوان جایزه، مبلغی از هزینه‌ی خرید به حساب‌شان بازگردانده شود. در نظر گرفتن جوایز و تسهیلاتی برای مشتریان وفادار نیز از دیگر استراتژی‌های چنگال است. چنگال پشتیبانی آنلاین دارد و دارای اپلیکیشن موبایلی برای اندروید و آیفون است. همچنین در چنگال جزئیاتی از قبیل: فاصله‌ی رستوران تا مقصد شما، حداقل میزان سفارش، هزینه و نحوه‌ی ارسال هم قابل نمایش است.

 

6_ دلیون

دلیون نیز یکی دیگر از سایت‌های سفارش آنلاین غذ‌است که تمرکز‌ش تنها بر روی وعده‌ی صبحانه و میان‌وعده می‌باشد. این استار‌تاپ فعلا فقط در شهر تهران سرویس‌دهی دارد و در چهار منطقه‌ی تهران واقع در شهرک غرب و میر‌داماد خدما‌تش را ارائه می‌کند.

دلیون صبحانه را مهمترین وعده‌ی غذایی می‌داند و معتقد است با توجه به مشغله‌ها و کمبود وقت در بین مردم، صبحانه از برنامه‌ی غذایی آنها حذف شده است؛ به همین علت تمرکز خود را تنها روی آماده‌سازی و ارائه‌ی این وعده گذاشته است.

انواع میان‌وعده و صبحانه‌های ایرانی همچون پک صبحانه، نیمرو، املت، صبحانه‌های فرنگی و خارجی همچون: پنکیک، کرپ، املت اسپانیایی، صبحانه‌ی انگلیسی، انواع ساندویچ و انواع نوشیدنی در دلیون قابل سفارش است.

اگر می‌خواهید از دلیون صبحانه یا میان‌وعده بخرید، از طریق سایت و اپلیکیشن موبایلی می‌توانید این کار را انجام دهید. دلیون پشتیبانی آنلاین و تلفنی داشته و روش‌های پرداخت متنوعی همچون حضوری، آنلاین و اعتباری دارد.

دلیون به مناطق محدودی از تهران سرویس‌دهی دارد و وعده‌ی ناهار و شام هم ارائه نمی‌کند با این حال در تلاش است تا مناطق بیشتری را تحت پوشش بگیرد و وعده‌ی ناهار هم به منوی خود اضافه کند.

 

7_ مامان‌پز

مامان‌پز، سفارش آنلاین غذا

مامان‌پز

مامان‌‌پز نیز یکی از برترین وب‌سایت‌های سفارش آنلاین غذا‌ست که از سال 1393 فعالیت خود را در تهران شروع کرده است. مامان پز با دیگر سایت‌های مشابه خود تفاوتی دارد و آن اینست که تمرکز‌ش تنها بر روی پخت غذاهای خانگی است و غذاها را با همکاری خانم‌های خانه‌دار و از مواد تازه و با‌کیفیت آماده می‌کند. تمام نکات بهداشتی در طبخ غذا رعایت می‌شود و تمام آشپزها کارت بهداشت دارند.

مامان‌پز در حال حاضر با 400 خانم خانه‌دار و 100 رستوران غذای خانگی همکاری می‌کند و  از سال 1396 دریافت سفارش از شرکت‌ها را نیز به خدمات مجموعه‌ی خود اضافه نموده است.

مزیت‌ها:

اگر می‌خواهید از مامان‌پز سفارش غذا دهید، یادتان باشد که با توجه به تهیه‌ی مواد تازه باید سفارش‌تان را از یک روز قبل ثبت کنید. مامان‌پز مزیت‌های زیادی دارد از جمله این که:

 • غذاها طعم و کیفیت غذای خانگی را دارند.
 • برای تهیه و پخت غذا امکان انتخاب مواد اولیه توسط مشتری وجود دارد
 • نوع طبخ، تزئین و نحوه‌ی ارسال سفارش می‌تواند به انتخاب مشتری باشد.
 • این استار‌تاپ برای خانم‌ها به خصوص خانم‌های خانه‌دار اشتغال‌زایی نموده است.
 • غذاهای قابل سفارش از این مجموعه تنوع زیادی دارند: انواع غذاهای خانگی، مجلسی، شرکتی و فینگر‌فودها
 • سیستم فیلتر‌ینگ خوب، روش‌های پرداخت متنوع و پشتیبانی تلفنی و آنلاین دارد.

 

8_ مامی‌فود

مامی‌فود

مامی‌فود

این وب‌سایت سفارش آنلاین غذا عملکردی شبیه سایت مامان‌پز دارد با این تفاوت که محصولات خانگی متنوعی همچون: انواع میوه و سبزیجات، عسل، ترشی، مربا، لبنیات، کیک و شیرینی و… را هم به مجموعه‌اش اضافه نموده است. در مامی‌فود هم شما می‌توانید انواع غذاهای خانگی را با همان طعم و مزه‌ی خاص و خانگی‌اش سفارش دهید و مانند سایت مامان‌پز باید سفارش‌تان را زودتر ثبت کنید.

مامی‌فود اپلیکیشن ندارد. ثبت سفارش به صورت آنلاین و از طریق سایت است. این شرکت در ساعات اداری و غیر‌اداری پشتیبانی تلفنی دارد.

مزیت‌ها:

از دیگر مزیت‌های خوب مامی‌فود این است که:

 • برای خانم‌ها شغل ایجاد کرده است.
 • منوی غذایی تنوع خوبی دارد.
 • دستور پخت غذاها ارائه می‌شود.
 • از وضعیت سفارش‌ها گزارش لحظه‌ای داده می‌شود.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت