ایمیل مارکتینگ و معرفی بهترین سرویس‌ها برای آن

توسط | آذر 2, 1401 | تولید محتوا, معرفی نرم افزار | 0 نظر

25 دقیقه

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید؛ هنوز هم افرادی هستند که ایمیل مارکتینگ را در اولویت لیست ابزارهای بازاریابی خود قرار داده و از آن به عنوان راهکاری برای افزایش تبادلات و فروش کسب و کار خود استفاده می‌کنند. در سال ۲۰۲۲ میلادی هستیم و روش‌های زیادی برای بازاریابی و تبلیغات به وجود آمده‌اند. اما بازاریابی ایمیلی اعتبار خود را از دست نداده و به عنوان شیوه‌ای پرکاربرد و آسان در کسب و کارهای مختلف به کار گرفته می‌شود.

برخی کارشناسان معتقدند که به کار نبردن استراتژی‌ ایمیل مارکتینگ، به معنی از دست دادن فرصت‌ تقویت فروش و گسترش روابط با مشتریان است. چرا که طبق آمار، بازاریابی ایمیلی چیزی حدود ۴۳۰۰ درصد بازگشت سرمایه یا(ROI) را برای مشاغل به ارمغان می‌آورد. یعنی قریب به ۴۳ برابر مبلغی که در این راه هزینه می‌شود، بازگشت سرمایه اتفاق می‌افتد.

پس ایمیل مارکتینگ، افزون بر کاهش هزینه‌ی کمپین‌های بازاریابی، می‌تواند سبب افزایش میزان بازخورد‌ها از سوی جامعه‌ی هدف نیز شود؛ ولی با وجود همه‌ی این‌ها، طراحی و مدیریت یک ایمیل مارکتینگ تأثیر گذار، به هیچ عنوان کار آسانی نیست و از سوی دیگر بدون استفاده از ابزارهای مخصوص مثل سرویس‌های ایمیل مارکتینگ، نمی‌توان نتایج بازاریابی را به‌ سادگی بررسی و تحلیل کرد.

ما در این مقاله سعی داریم تا با معرفی بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ ایرانی و خارجی، کار شما را در انتخاب آن‌ها ساده کرده تا بتوانید نتایج مورد نظر خود را از این نوع بازاریابی کسب نمایید.

 

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)؛ روشی است که اغلب اوقات از آن، در راستای حفظ و ارتقا ارتباط با مشتریان گوناگون استفاده می‌شود.

در این کنش و واکنش همچون دیگر انواع بازاریابی، شما محصول یا خدمت خود را با استفاده از یک واسطه، که در اینجا، همان سرویس ایمیل مارکتینگ است، به مشتری هدف خود معرفی خواهید کرد.

با علم به اینکه در این روش، ایمیل‌های اختصاصی برای گروه خاصی از کاربران ارسال می‌شود و این ارسال هم، نیاز به پرداخت هزینه‌های گزاف مالی از سوی کسب و کار شما ندارد؛ می‌توان گفت که ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین و سودآورترین روش‌های بازاریابی دیجیتال به شمار می‌رود و می‌تواند موجب ترقی و پیشرفت برند شما شود.

بازاریابان دیجیتال یا دیجیتال مارکترها معتقدند؛ بهترین ابزار برای انجام یک کمپین تاثیر گذار، هنگامی که شما می‌خواهید برند خود را به کاربران معرفی کنید یا محصول و خدمات خاصی را به آن‌ها ارائه دهید، ایمیل مارکتینگ است. در ایمیل مارکتینگ مشتریان با خواست خود، ایمیل شخصی‌شان را در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار می‌دهند. بنابراین هر کاربر امکان ایجاد ارتباطات گسترده‌ و عمیق‌تر با کسب و کار مد نظر خود را دارد؛ زیرا کاربر از قبل، انگیزه و تمایل خود را به منظور برقراری ارتباط موثر با استفاده از ایمیل، نشان داده است.

 

اهداف کسب و کارها در استفاده از ایمیل مارکتینگ

عموماً کسب و کارها از ایمیل مارکتینگ به دلیل رسیدن به برخی اهداف استفاده می‌کنند؛ من جمله:

 1. معرفی کالا وخدمات جدید
 2. اطلاع رسانی در مورد جشنواره‌های تخفیف
 3. تبریک مناسبت‌های خاص مثل تولد
 4. ایمیل تغییر پسورد یا نام کاربری
 5. ایمیل تایید پیش‌ فاکتور یا فاکتور خرید
 6. ایمیل رسید خرید الکترونیکی
 7. نظرسنجی از مشتریان درباره‌ی کالا وخدمات متنوع
 8. اطلاع رسانی در زمینه‌ی خبرنامه‌ها یا کمپین‌های جدید

 

دلایل اهمیت ایمیل مارکتینگ

دلایل اهمیت ایمیل مارکتینگ

دلایل اهمیت ایمیل مارکتینگ

استفاده از ایمیل مارکتینگ به این علت، حائز اهمیت است که به نوعی یک نقطه‌ی شروع، در مسیر پر پیچ وخمِ جذب مشتریان جدید و کسب رضایت در مشتریان قدیمی به شمار می‌رود؛ البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که ایمیل‌ها، عمدتاً در حفظ و تداوم ارتباط با مشتریان فعلی، بسیار کاربردی هستند.

تجربه‌ی کاربران ثابت کرده که تا به الان، امکان شخصی‌سازی ایمیل، یکی از اصلی‌ترین وبزرگ‌ترین مزیت‌های این شیوه‌ی بازاریابی، محسوب می‌شود؛ همچنین مخاطبان معتقدند که در این نوع بازاریابی، نسبت به دیگر انواع آن، احساس راحتی و نزدیکی بیشتری را در رابطه با کسب‌ و کار مورد نظر خود تجربه کرده‌اند و به همین خاطر است که معمولاً مشتریان پس از مشاهده‌ی چند نوبت بازاریابی ایمیلی، باز هم برای تعامل بیشتر مشتاق هستند.

از دیگر دلایل اهمیت استفاده از این ابزار، امکان اجرای آسان روش‌هایی مثل روش تست A/B است؛ که معمولاً برای انتخاب بهترین شیوه ارتباطی استفاده می‌شود. بنابراین می‌تواند گفت اغلب کاربران اینترنت، دارای ایمیل شخصی یا سازمانی هستند. خوب است بدانید که ماهیت ایمیل برای انجام هر یک از شیوه‌های بازاریابی یک اصل مهم و ضروری است.

پس هر کاربر با در نظر گرفتن ماهیت ایمیل و شیوه‌ای که برای اجرای بازاریابی خود انتخاب می‌کند می‌تواند نوع جدیدی از ارتباط با کاربران یا مشتریان را به وجود بیاورد.

ایمیل مارکتینگ ارزان و سریع است و از این جهت نیز، دارای اهمیت خواهد بود.

تقریبا بیشترین نرخ بازگشت سرمایه را نسبت به انواع دیگر بازاریابی‌ها دارد و از این رو می‌توان روی آن به صورت مستقیم، هدف‌گذاری نمود. از سویی، با استفاده از امکانات مختلف این بازاریابی می‌توان به‌آسانی رفتار کاربر را رصد نموده و در راستای رفع مشکلات و بهبود رابطه‌ی خود با آن‌ها تلاش کرد.

 

ویژگی‌های یک سرویس ایمیل مارکتینگ خوب

در یک بازاریابی ایمیلی خوب، ما به دنبال چه چیزی هستیم؟ در اصل ویژگی‌های یک سرویس ایمیل مارکتینگ خوب چیست؟

یکی از ویژگی‌های اساسی یک سرویس ایمیل مارکتینگ خوب، این است که بتواند گزارش‌های کاملی را درباره‌ی رفتار مخاطب در اختیار ما قرار دهد.

شما با استفاده از یک سرویس ایمیل مارکتینگ کارآمد، می‌توانید به امکانات متنوعی دسترسی داشته باشید و با به کاربردن آن امکانات، خبرنامه‌های ایمیلی فوق‌العاده‌ای را تنها با یک رابط کاربری ساده، بسازید.

بعضی از سرویس‌های بازاریابی ایمیلی، قابلیت Drog and drop دارند؛ با استفاده از این قابلیت، که معادل فارسی آن کشیدن و انداختن است، می‌توانید هر المانی را که به آن علاقه دارید، به بازاریابی ایمیلی خود بیفزایید.

ما در این نوع روابط باید بتوانیم به راحتی ایمیل‌های بیشماری را با محتواهای گوناگون که در اصل شخصی‌سازی و هدفمند سازی شده‌اند را بدون انجام هیچ کار اضافه‌ای، برای مخاطبان خود ارسال کنیم. علاوه بر این موارد، سرویس ایمیل مارکتینگ بایستی حتما کار ما را در فعالیت‌هایی مانند مدیریت فهرست مشتریان، گروه‌بندی و تقسیم کاربران و تهیه گزارش در کمپین‌های ایمیل مارکتینگ، تسهیل کند. این تقسیم بندی‌ها معمولا بر اساس معیارهایی مثل شهر محل سکونت، جنسیت، سن، نوع رفتار در سایت و… انجام می‌شوند.

همچنین یک سرویس ایمیل مارکتینگ مناسب، باید به شما این اطمینان را بدهد که ایمیل‌های ارسال شده از سوی شما به پوشه اسپم مخاطبان منتقل نمی‌شوند.

 

مؤلفه‌های یک سرویس ایمیل مارکتینگ خوب

از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی که در این روش بازاریابی اهمیت دارد، می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 1. نرخ عضویت در خبرنامه ایمیلی/نرخ لغو عضویت
 2. نرخ باز کردن ایمیل
 3. نرخ پرش
 4. نرخ کلیک روی لینک‌ها
 5. نرخ تبدیل یا اقدام به عمل

بنابراین یک سرویس ایمیل مارکتینگ خوب، سرویسی است که تقریبا تمام این ویژگی‌ها را با هم داشته باشد؛ چرا که وجود هر یک از موارد ذکر شده، در ارزیابی کمپین‌های بازاریابی نقش فوق‌العاده مهمی دارند.

 

مزایای استفاده از سرویس‌های ایمیل مارکتینگ

۱) افزایش فروش

استفاده از سرویس‌های ایمیل مارکتینگ ، موجب بالا رفتن حجم جست وجو و همچنین نرخ کلیک می‌شود؛ بنابراین پیشنهاد ما به کسانی که به دنبال افزایش ترافیک سایت و در پی آن، افزایش فروش هستند، این است که هر چه سریع‌تر ایمیل مارکتینگ را آغاز کنند.

۲) بالابردن بازدیدهای تکرار شونده

طبق آمار، قریب به هفتاد درصد از بازدید کنندگان وب سایت‌ها، پس از ورود اولیه، دیگر به آن سایت باز نمی‌گردند.

ولی هنگامی که بازدید کنندگان از طریق ایمیل، اطلاعیه‌ای در راستای معرفی محتوا یا محصولات جدید، دریافت می‌کنند، می‌توان به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کرد و با استفاده از این فضا، امکان تعامل مجدد میان دو طرف را فراهم نمود.

 ۳) افزایش وفاداری مشتریان

با استفاده از سرویس‌های متنوع ایمیل مارکتینگ، احتمالات زیادی وجود دارد تا کسانی که در گذشته، تجربه‌ی ورود به سایت را داشته‌اند، در آینده نیز، از مشتریان ثابت شما شوند؛ این اتفاق در نتیجه‌ی انتقال حس ارزشمندی به آن‌ها می‌تواند بیافتد‌.

 

بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ

حال که با تمام ویژگی‌های یک سرویس ایمیل مارکتینگ کارآمد آشنا شدیم، بهتر است به سراغ معرفی چند مورد از آن‌ها بپردازیم.

سرویس دهنده‌های ایمیل مارکتینگ بسیاری طراحی شده‌اند که این سرویس‌ها، هم نمونه‌ی خارجی و هم نمونه ایرانی دارند؛ اما هدف واحد همه‌ی آن‌ها، بهبود فرایند و شرایط ساخت و ارسال  ایمیل‌‌های تبلیغاتی است.

چالش اصلی ما در انتخاب این سرویس‌ها، این است که نمونه‌های خارجی معمولا پولی هستند و برای استفاده از آن‌ها بایستی هزینه‌ را به صورت دلار پرداخت کنید. در ایران نیز با توجه به تحریم‌های گسترده و دسترسی نداشتن به سیستم بانکی خارج کشور، این کار عملا نشدنی است.

البته همیشه سرویس‌های ایمیل مارکتینگ خارجی که پولی هستند، به صورت روت شده در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌گیرند؛ ولی عموما کابران ایرانی ترجیح می‌دهند تا به جای استفاده از این سرویس‌ها، سرویس‌های ایمیل مارکتینگ داخلی را برای اجرای اهداف خود، به کار بگیرند.

بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ خارجی

بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ خارجی عبارتند از:

1) مِیل چیمپ (Mailchimp):
مِیل چیمپ از بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ

مِیل چیمپ

پیشنهاد اول ما به شما، یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ در کل دنیاست. عمده خدمات این سرویس‌ به‌ شکل کاملاً رایگان ارائه می‌شود. سرویس میل چیمپ با سیستم‌هایی مثل WordPress، Mabento وSpotify سازگاری دارد.

شما به منظور استفاده از خدمات رایگان این شرکت تا سقف ۱۲۰۰ایمیل برای ۲۰۰۰ کاربر در ماه می‌توانید ارسال کنید؛ اما در این صورت، پشتیبانی­ فنی این سرویس رایگان، تنها از طریق ایمیل انجام شده و نشانی یا لوگوی آن نیز در کلیه‌ی ایمیل­‌های شخصی شما نمایش داده می‌­شود.

برای استفاده از تمام امکانات این سرویس حرفه‌ای و مطمئن مثل بهینه‌سازی زمان ارسال، بخش‌بندی پیشرفته، آزمایش چند متغیره و… نیز می‌توانید هزینه‌ای معادل ۱۰ دلار برای ۵۰۰ مشترک در روز، به صورت ماهانه بپردازید. طبیعتا با افزایش تعداد مخاطبان، این هزینه نیز افزایش خواهد یافت. مثلا شما برای دسترسی نامحدود به کل امکانات و بدون محدودیت تعداد کاربران، بایستی مبلغی معادل ۲۹۹ دلار بپردازید.

به طور کلی از قابلیت‌های ویژه‌ی میل چیمپ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قابلیت طراحی ساده‌ی انواع ایمیل‌ها با استفاده از شیوه‌ی دراگ اند دراپ
 2. قابلیت طراحی ایمیل‌های پاسخگویی خودکار و سیستم هوشمند (اتوماسیون ایمیلی)
 3. امکان دسته‌بندی مخاطبان به گروه‌های مختلف
 4. قابلیت بررسی و تحلیل اطلاعات و ارسال گزارش کمپین‌های ایمیلی
 5. امکان تنظیم تایم ارسال و دریافت پیام ایمیل بر طبق موقعیت زمانی کاربران
 6. قابلیت ادغام و سازگاری با دیگر سیستم‌ها همچون وردپرس، مبنتو و اسپاتیفای

اصولاً این شرکت سرویس‌های ارسال ایمیل، خدمات پشتیبانی فنی خود را مقداری کند ارائه می‌کند؛ چرا که تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا به واسطه‌ی ارسال پیام یا ایمیل، چت با کاربر وطی دوره‌های پایگاه‌های آموزشی به سوالات و انتقادات کاربران رسیدگی کند.

وب سایت: https://mailchimp.com

2) کنستانت کانتکت (Constant Contact):
کنستانت کانتکت از بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ

کنستانت کانتکت

این سرویس یکی از پرطرفدارترین سرویس‌­های ایمیل مارکتینگ با رابط کاربری بسیار ساده در سرتاسر جهان، محسوب می‌شود. از قابلیت‌های اساسی این سرویس نیز می­‌توان به امکان دسترسی به لیست‌های پیشرفته کاربران، قالب‌های آماده برای ساخت انواع ایمیل و همچنین تقویم­‌های بازاریابی اشاره نمود.

یکی دیگر از نقاط قوت این سرویس پیشرفته، ارائه کلیه‌ی خدمات سرویس‌­های ایمیل مارکتینگ، بدون محدودیت تعداد ایمیل ‌است. شما می‌توانید بعد از خرید اشتراک از سایت شرکت، بدون هیچگونه محدودیتی به گالری تصاویر این سرویس دسترسی داشته و به سادگی، از آن‌ها در محتوای ایمیل خود در شبکه‌­های اجتماعی نیز استفاده کنید.

علاوه بر این موارد، در صورتی که شما دارای حساب ایمیل پلاس باشید، امکاناتی افزون بر امکانات معمولی، امکانات ویژه‌ای را دریافت خواهید کرد که عبارتند از:

 1. دسترسی به سیستم ارسال ایمیل‌ خودکار (اتوماسیون هوشمند)
 2. قابلیت طراحی و به کارگیری انواع کمپین ایمیلی
 3. امکان انجام نظرسنجی­‌ با مقیاس‌های بسیار وسیع
 4. دسترسی به انواع کوپن­‌های تخفیف
 5. پشتیبانی آنلاین
 6. امکان ارسال مجدد ایمیل در صورت اسپم شدن ایمیل‌های قبلی
 7. قابلیت تست A/B

با استفاده از تست A/B، می‌توان ایمیل­‌های ارسالی خود را به شکل هدفمند ارسال نمود؛ که نتیجه‌ی آن چیزی جز به حداکثر رساندن میزان بهینه‌سازی ایمیل‌ها، و همچنین نرخ باز شدن ایمیل و کلیک آن، نخواهد بود.

شما بعد از خرید اشتراک این کمپانی، نگران مشکلات فنی نخواهید بود؛ چرا که کارشناسان این شرکت با خدماتی مثل آموزش­‌های رایگان و یا پشتیبانی فنی آنلاین تصویری و صوتی، پاسخگوی نیاز کاربران ­هستند.

همچنین استفاده از خدمات کمپانی Constant Contact پس از افتتاح، به مدت ۶۰ روز برای عموم رایگان است؛ شما برای تداوم استفاده از امکانات این سرویس، بایستی ماهیانه ۲۰ دلار پرداخت نمایید.

وب سایت: https://www.constantcontact.com

3) دریپ (Drip):

کمپانی دریپ برای افرادی که صاحب وب­ سایت وردپرسی هستند، سرویس‌‌های پیشنهادات خوبی دارد.

در اصل، Drip یک سرویس ایمیل مارکتینگ قوی برای شرکت‌های تجاری بزرگ آنلاین، آفلاین و وبلاگ‌ نویسی و دیجیتال مارکتینگ است.

این شرکت، طیف گسترده‌ای از ابزارها را به منظور تسهیل در امر اتوماسیون بازاریابی، قیف فروش و یا حتی شخصی‌سازی ایمیل ارائه می‌کند. همچنین دارای یک سیستم یکپارچه‌سازی برای همه صاحبان وب‌ سایت‌های ساخته شده بر اساس وردپرس و ووکامرس هستند. با استفاده از این قابلیت، می‌توان به سادگی فرم‌های پاپ آپ یا ثبت نام را طراحی و تولید کرد. افزون بر این، قابلیت اضافه کردن وب سایت‌های شخصی و جذب مشترکان ایمیلی بیشتر نیز وجود دارد.

همانطور که اشاره شد، قابلیتی که دریپ را از سایر رقبا متمایز می‌کند، این است که دریپ دارای ابزار هوشمند برای اتوماسیون بازاریابی و همچنین قسمت‌بندی دقیق ایمیل‌ می‌باشد. همین ویژگی‌هاست که به شما امکان می‌دهد تا در ساخت فهرست ایمیل‌های خود، به جامعه‌ی هدف رسیده و در نتیجه، فروش بیشتری داشته باشید.

وب سایت: https://www.drip.com/

4) سندین بلو (SendinBlue):
سندین بلو از بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ

سندین بلو

سندین بلو، یکی از بهترین و پرسرعت‌ترین ارائه‌ کننده‌های سرویس ایمیل مارکتینگ، در کل اروپا محسوب می‌شود؛ که علاوه بر ظاهری زیبا و مناسب، از رابط کاربری آسانی نیز، برخوردار است؛ به همین دلیل همواره یک انتخاب خوب برای کسانی است که به تازگی کار ایمیل مارکتینگ را آغاز کرده‌اند.

یکی از ویژگی‌هایی که این سرویس را از باقی سرویس‌ها، متمایز می‌کند، ویرایشگری است که فقط با کشیدن و سپس رها کردن یا همان (DROP&DRAG) می‌­توان هرگونه محتوای ایمیلی را  ویرایش کرد.

سندین بلو (SendinBlue)، افزون بر خدماتی مثل بازاریابی ایمیلی، می‌تواند شما را در بازاریابی پیامکی نیز، یاری کند؛ البته که این موضوع درباره مشتریان داخلی شما صدق نخواهد کرد و چندان به کارتان نمی‌آید، اما برای شرکت‌هایی که به دنبال جلب رضایت مشتریان خارجی هستند، گزینه‌ی بسیار مناسبی است.

برای برخورداری از اشتراک رایگان این وب‌سایت، کافیست وارد وب سایت شده و نوع بازاریابی خود از جمله ایمیلی یا پیامکی را انتخاب نمایید؛ اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مادامی که از اشتراک رایگان این وب سایت استفاده می‌کنید، لوگوی سایت نیز به عنوان سازنده‌ی سرویس در هر ایمیل ارسالی درج خواهد شد. علاوه بر این موارد، پلن رایگان سندین بلو، محدودیت تعداد ایمیل دارد؛ یعنی شما تنها امکان ارسال ۳۰۰ ایمیل در روز را خواهید داشت.

اما برای بهره بردن از قابلیت‌های ویژه‌ای که در سرویس‌های پریمیوم این شرکت وجود دارد، بایستی ماهانه حداقل مبلغی معادل ۲۵ دلار به صورت ماهیانه پرداخت کنید. همچنین برای هر گونه امکانات اضافه نیز، هزینه‌ای مضاعف بر ۲۵ دلار باید پرداخت شود. از امکانات ویژه‌ی سندین بلو پریمیوم، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. امکان چت تصویری با پشتیبان
 2. امکان ترکیب تبلیغات شخصی با تبلیغات فیسبوک
 3. سی آر ام رایگان (CRM)
 4. قابلیت ایجاد صفحات فرود یا لندینگ پیج

همچنین سندین بلو، یک سرویس جداگانه‌ی ایمیل مارکتینگ به نام SMTP انبوه جداگانه نیز دارد؛ شما با استفاده از این سرویس می‌توانید ایمیل‌های خودکار خود را تقویت کنید. شما در طراحی و تولید کمپین‌های بازاریابی ایمیلی، به این مورد احتیاج نخواهید داشت ولی اگر صاحب یک وب‌سایت بزرگ هستید یا می‌خواهید اتوماسیون ایمیل‌های خود را بر پایه‌ی عملکرد مخاطبان در سایت، شکل دهید، این قابلیت برای شما یک ویژگی کارآمد  و مثبت است.

وب سایت: https://www.sendinblue.com

و بهترین سرویس‌ ایمیل مارکتینگ ایرانی عبارت است از:

نجوا:

پنل نجوا جزو نخستین و معروف‌ترین سرویس‌های ارائه دهنده‌ی  خدمات انواع مارکتینگ از جمله پوش نوتیفیکیشن و ایمیل مارکتینگ در  ایران به شمار می‌رود؛ معمولا چنین پنل‌هایی با اهدافی مثل تقویت رابطه‌ی میان کسب‌وکار با کاربران ساخته می‌شوند.

نجوا جزو زیرمجموعه‌های هولدینگ یکتانت محسوب شده و فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ شروع کرد و همانطور که گفتیم  عمدتاً به ‌شکل تخصصی بر روی گسترش خدماتی همچون بازاریابی ایمیلی (Email marketing) و حتی بازاریابی برگشتی (retention marketing) تمرکز دارد.

شما با استفاده از نجوا، که به عنوان بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ ایرانی، از آن یاد می‌شود، قادر خواهید بود که یک کمپین ایمیل مارکتینگ یا پوش‌نوتیفیکیشن راه‌اندازی کرده و سپس برای ارسال آن، تاریخ و یا ساعت مشخصی را معیّن کنید.

یا حتی می‌توانید گروه خاصی از کاربران را انتخاب نموده و پس از آن، اقدام به طراحی و تولید قالب ایمیل مورد نظرتان نمایید.  بعد از ساخت کمپین ایمیل مارکتینگ نیز می‌توانید گزارش‌های خود را در داشبورد مخصوص ببینید. همچنین فقط کافیست گزینه‌ی Report را انتخاب کنید تا بسته‌ی گزارشات زیر را دریافت نمایید:

 1. نرخ دلیور شدن (اطمینان از رسیدن ایمیل و اسپم نشدن) ایمیل
 2. نرخ پرش
 3. نرخ باز شدن ایمیل
 4. نرخ کلیک روی لینک
 5. نرخ عضویت و لغو عضویت

وب سایت: https://www.najva.com

چرا باید از سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا استفاده کنیم؟

دلایل بسیار زیادی برای استفاده از سیستم نجوا وجود دارد؛ برای مثال شما می‌توانید از امکان سیستم پوش‌نوتیفیکیشن و ایمیل ‌مارکتینگ به‌صورت همزمان بهره ببرید. همین موضوع می‌‌تواند تا میزان زیادی در هزینه‌های شما صرفه جویی کنید. دیگر دلیل این است که شما با نجوا از قابلیت طراحی قالب‌های مخصوص برای ارسال ایمیل برخوردار خواهید شد.

در پنل نجوا امکان استفاده از یک سیستم یکپارچه وجود دارد که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می‌شود.

همچنین هر کاربر می‌تواند محتوای ارسالی مورد نظر خود را شخصی سازی کند. علاوه بر آن، قادر است مشترکان را با توجه به ویژگی‌هایشان طبقه‌بندی کند؛ با این کار می‌توان یک ایمیل خاص را برای گروه خاصی از مشترکان ارسال نمود.

هر کاربر می‌تواند تاریخ و ساعت ارسال ایمیل خود را با توجه به شرایط و موقعیت خود و مشترکان مشخص کند.

به دلیل داخلی بودن سرویس، امکان پرداخت ریالی وجود دارد.

همچنین یکی از دقیق‌ترین گزارش‌‌گیری‌ها از کمپین‌های اجرا شده را به شما ارائه می‌دهد. حتی می‌تواند کمپین‌های در حال اجرا را بررسی و آمار مربوطه را به شما گزارش دهد.

 

از کدام سرویس برای ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

ده‌ها سرویس ایمیل مارکتینگ ایرانی و خارجی وجود دارد؛ اما ما می‌توانیم بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ را بر اساس ویژگی‌های کسب و کار دسته‌بندی کنیم.

1) مثلا اگر صاحب یک تجارت کوچک، غیردولتی یا حتی یک نویسنده‌ی وبلاگ تازه کار  هستید، به شما پیشنهاد می‌شود که برای ترتیب دادن کارهایتان و همچنین ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی از کنستانت کانتکت استفاده کنید. هزینه‌ی استفاده از این سرویس معمولا برای چنین کسب و کارهایی مناسب است. یکی از علل انتخاب این سرویس برای کسب و کارهای کوچک، این است که پشتیبانی بسیار قوی‌ای دارد؛  این پشتیبانی موجب می‌شود که خیلی سریع بتوانید در ایمیل مارکتینگ موفق شوید.

2) اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین بزرگ یا یک وب سایت تجارت الکترونیک هستید، پیشنهاد می‌شود که از پنل دریپ Drip استفاده نمایید؛ چرا که جزو بهترین و پرطرفدارترین سرویس‌های بازاریابی ایمیلی برای تجارت الکترونیک به شمار می‌رود.

از قابلیت‌های منحصر به فرد این سرویس، می‌توان به امکان شخصی‌سازی و همچنین اتوماسیون کلیه‌ی فرآیند بازاریابی ایمیلی اشاره کرد. جالب است بدانید بسیاری از وب سایت‌های تجارت الکترونیک معروف و قدرتمند در سراسر دنیا از پنل دریپ Drip استفاده می‌کنند.

3) اگر صاحب کسب وکاری با دپارتمان‌های متفاوت از دیگر پلتفرم‌ها هستید و تصمیم دارید یک ابزار اتوماسیون قوی در بازاریابی داشته باشید پیشنهاد ما به شما سندین بلو SendinBlue است. این پنل امکاناتی از جمله بازاریابی ایمیلی، ایمیل‌های SMTP انبوه و همچنین خبرنامه پیامکی داشته و رابط کاربری آن بسیار آسان می‌باشد.

از دیگر مزیت‌های این سرویس، امکان مدیریت بازاریابی ایمیلی و پیامکی به طور هم‌زمان است. این موضوع موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه خواهد شد.

سرویس ارائه‌دهنده بازاریابی ایمیلیِ سندین بلو، توانسته با ارائه پلن رایگان، پاسخگوی نیاز تعداد بی‌شماری از صاحبان کسب و کار در امر بازاریابی ایمیلی و پیامکی باشد.

4) در صورتی که در زمینه‌ی وبلاگ نویسی یا تولید محتوا به شکل حرفه‌ای فعالیت می‌کنید نیز، توصیه می‌شود از  کانور کیت ConvertKit استفاده کنید.

کانور کیت یک پلتفرم ساده است که در حوزه‌‌ی تقسیم بندی و قیف‌های تبدیل کاربر پیشرفته، خدماتی را ارائه می‌دهد؛ این خدمات به شما کمک می‌کنند تا تجارت وبلاگ نویسی خود را با استراتژی‌های متنوع در ایمیل مارکتینگ گسترش داده و در فروش محصولات و ارائه‌ی خدمات به کاربران هدف موفق عمل کنید؛ درآمدزایی با استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ کانورکیت بسیار راحت خواهد بود.

5) اما در آخر اگر به دنبال تمام امکانات و ویژگی‌های ایده‌آل یک سرویس‌ ایمیل مارکتینگ در یک پنل هستید، بهتر است از هاب اسپات HubSpot استفاده کنید.

این پلتفرم مجموعه‌ی وسیعی از ابزارهای بازاریابی از جمله ایمیل مارکتینگ، CRM، ابزارهای فروش، لایو چت، انواع قالب سایت و… را به عموم کاربران ارائه می‌کند. البته به غیر از هاب اسپات پرو که به ازای یک سری خدمات، مبلغی را از شما دریافت می‌کند، پلن‌های رایگانی نیز در آن وجود دارند که در تهیه‌ی سرنخ در مشتریان عالی عمل می‌کنند؛ چون شما را قادر می‌سازند که مشترکین نامحدودی را به اکانت خود افزوده و ذخیره نمایید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ آشنا کنیم. ایمیل مارکتینگ همانطور که گفتیم یکی از پر بازده‌ترین انواع بازاریابی است؛ پس بی‌دلیل نیست که بازاریابان موفق، همواره آن را به کار می‌گیرند.

از طرفی ایمیل مارکتینگ برای مخاطبان نیز جذاب است؛ به همین خاطر، نوع محتوای منتشر شده در این بازاریابی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. ایمیل مارکتینگ، در شخصی‌‌سازی ایمیل‌های ارسالی به رشد گروه مخاطبان و کاهش نرخ لغو عضویت، بسیار کمک کننده است.

بنابراین شما بایستی بر اساس نوع کسب و کار و همچنین نوع مخاطبین خود، مطلوب‌ترین سرویس ایمیل مارکتینگ را انتخاب کنید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت