بهترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت در سال 1403

توسط | اردیبهشت 24, 1400 | بیوگرافی افراد موفق, موفقیت | 0 نظر

22 دقیقه

شمایی که اکنون در حال خواندن این مقاله هستید، پس حتما به مطالب انگیزشی، موفقیت و رشد شخصی علاقه دارید. همین علاقه است که برای دانستن بیشتر در انسان کشش ایجاد می‌کند. دانستن هر چیزی که به رشد و پیشرفت شخصی و کاری او کمک کند.

امروز قصد داریم راجع به موفقیت با شما صحبت کنیم؛ بله موفقیت! این کلمه‌ی نام آشنا که همه‌ی ما از کودکی آن را شنیده‌ایم و تصویری از آن در ذهن داریم، کلمه‌ای بزرگ با بار معنایی گسترده.

معرفی بهترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت

موفقیت برای هر کس تعریفی دارد و با توجه به شرایط زندگی خودش از آن تعبیر می‌کند، مثلا یکی موفقیت را در دریافت مدرک دکترایش می‌داند، یکی به شاغل شدن در یک کار پر‌درآمد، یکی در  مهاجرت به خارج از کشور، یکی در کمک کردن به کودکان کار، یکی در خلق یک اثر هنری، یکی موفقیت را در به دست آوردن سلامتی‌اش می‌بیند و دیگری در ترک اعتیاد‌ش.

پس موفقیت‌ها کوچک و بزرگ هستند و در انسان‌های مختلف فرق می‌کنند، اما چیزی که ثابت می‌ماند این است که همه‌ی آدم‌ها خواهان رسیدن به موفقیت هستند و آن را دوست دارند. از این‌که در نظر دیگران فرد موفقی جلوه کنند لذت می‌برند و گویی با تحسین دیگران انگیزه و اعتماد به نفس بیشتری هم پیدا می‌کنند.

پس هر کسی در زندگی خود به دنبال رسیدن به موفقیت است، اما آیا هر کسی می‌تواند در هر زمینه‌ای که بخواهد موفق شود و به هدف برسد؟ مسلما خیر.

همه می‌دانیم که موفقیت، یک جاده‌ی پر پیچ و خم است که پیمودن راه آن بدون یادگیری، بدون مشورت با افراد خبره و کاردان، بدون تحمل سختی‌ها و مشکلات و بدون آزمون و خطا میسر نمی‌باشد. بله بر خلاف تصور عموم که فکر می‌کنند موفقیت مقصد است، امروز به شما می‌گوییم که این‌گونه نیست. موفقیت بیشتر از اینکه مقصد و هدف و غایت آرزوی ما باشد، یک مسیر است. راه رسیدن است و در واقع احساس خوبی است که در طی کردن یک راه درست به ما دست می‌دهد. آرامشی است که از ته دل آن را احساس می‌کنیم. حسی است که به ما می‌گوید راه را درست رفته‌ایم و ما خرسند و خوشحال از طی کردن این مسیر‌یم.

جالب این‌که هر چه چالش‌های مسیر پیش روی ما بیشتر باشد، هر چه سختی‌ها و مصائب بیشتری را درک کنیم و هر چه با موقعیت‌های بحرانی بیشتری مواجه شویم، زمانی که به این مسائل فائق آییم، احساس بهتری داریم. احساس موفقیت بیشتری به ما دست می‌دهد و در درون‌مان بیشتر خود را ستایش می‌کنیم.

امروز می‌خواهیم در مورد انسان‌های موفقی صحبت کنیم که در زندگی به دستاوردهای زیادی رسیده‌اند و اکنون خودشان نیز در حال یاد دادن آموخته‌های خود به دیگران هستند یا زمانی بوده‌اند. کسانی که از پس روزهای سخت بر آمده و موفق شدند و اکنون می‌خواهند داستان موفقیت‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند. آنها قصد دارند برای تمام کسانی که به دنبال موفق شدن، کامیابی و رشد و توسعه ی شخصی و کاری خود هستند چراغی روشن کنند. آن‌ها این کار را با سخنرانی‌ها، همایش‌ها، سمینارها و با نگارش کتب موفقیتی انجام داده‌اند.

افراد زیادی هم در کشور عزیزمان و هم در خارج از کشور در نگارش حوزه‌ی موفقیت قدم گذاشته‌اند اما اسامی که برای‌تان ذکر می‌کنیم، نام چند نفر از مشهورترین نویسندگان خارجی است. اگر اهل خواندن کتب موفقیتی باشید، حتما آن‌ها را می‌شناسید. پس ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت که به ترتیب خواهید خواند:

ناپلئون هیل، برایان تریسی، جیم ران، آنتونی رابینز، دارن هاردی، وین دایر، استر هیکس، باب پراکتور

ناپلئون هیل

ناپلئون هیل، زاده‌ی 26 اکتبر سال 1883 در شهر پوند ایالت ویرجینیا، یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین نویسندگان کتاب‌های موفقیتی و رشد شخصی در آمریکا است. کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” عنوان پر‌فروش ترین کتاب اوست. کتابی که در بین 10 کتاب پر فروش تاریخ در حوزه‌ی رشد و توسعه‌ی فردی قرار دارد. با کمی جستجو در مورد زندگینامه‌ی او به ابهامات و اتهامات جنجال‌برانگیزی بر‌می‌خوریم که به او نسبت داده اند. برخی او را به دروغگویی، کلاهبرداری و حتی آدم‌ربایی هم متهم کرده‌اند.

ش

ناپلئون پس از چندین شکست کاری در زمینه‌های مختلف و پس از آشنایی با اندرو کارنگی، به نویسندگی در حوزه‌ی موفقیت روی آورد و مدتی بعد از طریق انتشار کتاب هشت جلدی‌اش به نام قانون موفقیت (law of success)، به درآمد و ثروت زیادی رسید. اگر چه هیل پس از فوت اندرو کارنگی گفته بود که کتاب قانون موفقیت نتیجه‌ی چند روز صحبت و مصاحبه با او و 100 فرد موفق آمریکایی است، اما خود کارنگی در زمان حیاتش و وارثان او پس از مرگش هرگز این دیدار را تایید نکردند.

ناپلئون کتاب‌های نا‌موفق هم داشت از جمله کتاب” نردبام جادوئی به سمت موفقیت” که یک شکست تجاری بود. اما انتشار کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” در سال 1937 او را دوباره به ثروت و موفقیت باز‌گرداند و موجب آشنایی و ازدواج او با همسر دومش رزالی بیلاند شد. ناپلئون هیل سرانجام در 8 نوامبر سال 1970 از دنیا رفت. او در سال‌های پایانی زندگی‌اش با بیماری‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کرد و همسر سومش(‌آنی لو) وظیفه‌ی مراقبت و پرستاری از او را به عهده داشت.

نفر بعدی که در لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت قرار دارد برایان تریسی است.

برایان تریسی

برایان تریسی متولد 5 ژانویه سال 1944 در کشور کاناداست. او یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان موفقیتی و سخنرانان انگیزشی در دنیاست که کتاب‌ها و سمینارهای مختلفی با موضوعات مدیریت موثر، اعتماد به نفس، هدف‌گذاری، استراتژی‌های کسب و کار و فروش موفق ارائه کرده است.

لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت

برایان مانند بسیاری از افراد موفق جهان دوران جوانی سختی داشته و با فقر دست و پنجه نرم می‌کرده است اما از طرفی اهداف بزرگی هم در سر داشت. روزی با خودش فکر کرد که چرا من جزو میلیاردر‌های جهان نباشم؟ پس روی تکه‌ای کاغذ یک هدف بزرگ برای خودش نوشت: ” ماهیانه هزار دلار درآمد از فروش” بالاخره او پس از تلاش زیاد در کارش پیشرفت کرد و به موفقیت رسید. برایان تریسی در سال 1979 با باربارا ازدواج کرد و آن دو اکنون 4 فرزند دارند.

آقای تریسی تا‌کنون سفرهای زیادی به بیش از 80 کشور دنیا داشته است و در آنجا به برپایی سمینار و همایش و .. پرداخته و در 22 حرفه‌ی مختلف فعالیت کرده است. او می‌تواند به سه زبان اسپانیایی، آلمانی و فرانسوی صحبت کند و تا کنون چندین شرکت راه‌اندازی نموده است. برایان تریسی هم اکنون یکی از مهم‌ترین و معتبرترین صاحب‌نظران در زمینه‌ی موفقیت و رشد شخصی و کاری به شمار می‌آید. از او کتاب‌های زیادی چاپ شده است از جمله:

اوج موفقیت، پیش به سوی ثروت، 12 اصل رهبری عالی، افکار‌تان را تغییر دهید تا زندگی‌تان تغییر کند، بهانه ممنوع، به روش خود ثروتمند شوید و ….

جیم ران

جیم ران یکی از بزرگ‌ترین سخنرانان انگیزشی و نویسندگان راه و رسم موفقیت در سر‌تا‌سر جهان است. او برای دیگر مربیان انگیزشی حکم استاد داشته و از دل آموزش‌های بی‌نظیر او افرادی چون برایان تریسی و آنتونی رابینز بیرون آمده‌اند. جیم ران در سال 1930 به دنیا آمده و تا سن 25 سالگی یک زندگی ساده و معمولی داشته است. زندگی جیم ران از آنجایی تغییر می‌کند که با یک سخنران بزرگ به نام جان ارل شف (John Earl Shoaff) آشنا می شود و آن‌چنان شیفته‌ی منش و سخنان او شده که تصمیم می‌گیرد  فنون موفقیت را نزد او بیاموزد.

لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت

شش سال پس از این آشنایی، آموزش‌های ارل شف نتیجه می‌بخشد و جیم ران به یک میلیونر تبدیل می‌شود اما حیف که دست روزگار نمی‌گذارد که استاد(ارل شف) شاهد موفقیت شاگردش(جیم) باشد چون یک سال پیش از این اتفاق خوش(میلیونر شدن جیم)، ارل شف از دنیا می رود. جیم پس از میلیونر شدن تصمیم می‌گیرد تا رمز و رموز موفقیت‌اش را به گوش جهانیان برساند و به همین منظور سخنرانی‌ها و همایش‌های زیادی در قاره‌های مختلف آسیا، اروپا، آفریقا و استرالیا برگزار می‌کند. تا‌کنون بیش از 4 میلیون نفر از مردم سرتاسر جهان از آموزش‌های جیم استفاده کرده‌اند.

جیم در سال 1985 از طرف “انجمن سخنرانان ملی آمریکا” به عنوان برترین و حرفه‌ای ترین سخنران سال انتخاب شده است.

جیم ران در سال 2009 بدرود حیات گفت و این جهان را با آثار و کتاب‌های ماندگاری ترک کرد.

نام برخی کتاب‌های او عبارتند از :

هفت کلید طلایی ثروتمند شدن، دوازده ستون، فصل‌های زندگی، جادوی کار پاره وقت، فرزانگی، پنج قطعه‌ی اصلی از پازل زندگی، قاتل شما چیست و ….

چند جمله‌ی معروف از جیم ران :
 • _آرزو نکن که آن مشکل ساده‌تر باشد، بلکه آرزو کن خودت بهتر شوی. برای مشکلات کمتر آرزو نکن، بلکه برای توانایی‌های بیشتر خودت آرزو کن. آرزو نکن که با چالش‌های کمتری روبرو شوی بلکه آرزو کن خرد و تدبیر تو بیشتر شود.
 • _روز‌ها گران‌قیمت هستند. وقتی که روزی را سپری می‌کنید بدین معنی است که یک روز کمتر برای زندگی کردن دارید. پس مطمئن شوید که روزانه را هوشمندانه استفاده کنید.
 • _بیاموزید چطور با آنچه دارید شاد باشید و با این حال برای هر چه که می‌خواهید سعی کنید.
 • _انگیزه چیزی است که شما را مجبور به آغاز کار میکند. عادت‌ها چیزی هستند که شما را مجبور به ادامه‌ی مسیر می‌کنند.

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز سخنران حرفه‌ای و نویسنده‌ی مطرح حوزه‌ی خود‌یاری است. او متولد سال 1961 در آمریکا‌ست و در خانواده‌ای فقیر با وضع زندگی نا‌به‌سامان و مادری معتاد بزرگ شده است. در جوانی به دلیل یک کشمکش با خانواده از خانه جدا شد و زندگی جدیدی در پیش گرفت. فقر آن‌چنان به او روی آورده بود که او را با مشکلات عدیده ای رو به رو ساخته بود. از زندگی در یک خانه‌ی 40 متری بدون آشپزخانه گرفته تا بد خوابی و تغذیه‌ی نامناسب و اضافه وزن زیاد تا 120 کیلوگرم.

لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت

آنتونی ولی تسلیم این شرایط نشد و تصمیم گرفت اوضاع را به نفع خود تغییر دهد. او با روشی جدید( کمک گرفتن از نیروی ذهن و الگو قرار دادن یک فرد سالم و دارای تناسب اندام) توانست 15 کیلوگرم از وزنش را کم کرده و به تناسب اندام برسد.

سپس همین قضیه نظر او را جلب کرد و آن‌قدر در زمینه‌ی روانشناسی و بهره بردن از قدرت فکر و ذهن، مطالعه کرد و آموزش دید تا توانست از همین تکنیک‌ها (nlp و برنامه‌ریزی عصبی کلامی و …) در جنبه‌های مختلف زندگی افراد استفاده کند و به نتیجه برسد. او در این زمینه موفقیت‌های بزرگی به دست آورد و به فردی مشهور و محبوب در دنیای موفقیت تبدیل شد.

رابینز در برنامه‌های تلویزیونی زیادی شرکت کرد، در چندین فیلم نقش آفرینی نمود، سمینارها و سخنرانی‌های زیادی را برپا کرد و به عنوان یک سخنران حرفه‌ای و کار‌بلد شهره شد تا آنجا که در سال 2007 به عنوان سخنران برتر در کنفرانس تد معرفی گشت. بی‌شک جیم ران یکی از افراد تاثیرگذار در زندگی آنتونی رابینز بوده است. این آَشنایی که در سنین جوانی رابینز اتفاق افتاد موجب اشتیاق و انگیزه‌ی بیشتر او برای رسیدن به موفقیت و تغییر زندگی‌اش شده است.

آنتونی رابینز تا‌کنون با افراد برجسته و مطرح زیادی در سرتاسر جهان مراوده داشته و به آنها مشاوره می‌داده است. افرادی هم چون: پاپ فرانسیس، مارگارت تاچر، جرج بوش، اوباما ، مادر ترزا، نلسون ماندلا و … همچنین آنتونی رابینز تا‌کنون سه بار ازدواج کرده و 4 فرزند دارد. او هم اکنون در خانه‌ی رویایی خود در فلوریدا به همراه خانواده زندگی می‌کند و هنوز هم در زمینه‌ی موفقیت و خود‌یاری فعال و پویا‌ست.

در زیر نام برخی کتاب‌های او آمده است :

 • مطرح ترین و مشهورترین کتاب او “قدرت نامحدود” نام دارد که در سال 1987 منتشر شده است.
 • “غول درون خود را بیدار کن” عنوان دیگر کتاب پر‌فروش او‌ست که در سال 1991 انتشار یافته است.
 • مهارت در بازی زندگی
 • گام های بزرگ
 • یادداشت‌هایی از یک دوست
 • قدرت شگرف بودن و …
برخی سخنان آنتونی رابینز :
 • _اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می‌دهید، همان چیزی را خواهید داشت که همیشه داشته‌اید.
 • _ یک تصمیم واقعی از این طریق مشخص می‌شود که اقدام جدید کرده باشید. اگر عملی وجود نداشته باشد، در واقع تصمیمی هم نگرفته‌اید.
 • _ رهبران ۵ درصد از وقت خود را صرف مشکل و ۹۵ درصد از وقت خود را صرف راه حل می­کنند. راه حل را پیدا کنید و مشکل را از سر راه بردارید!

دارن هاردی

دارن هاردی نیز یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین نویسندگان حوزه‌ی خود‌یاری و کار‌آفرینی موفق در جهان است. او متولد 1 فوریه 1971 در آمریکا‌ست. زندگی او از کودکی دستخوش رویدادهای تلخی شد. از جمله طلاق پدر و مادرش و طرد شدن از سوی مادر. پس از این قضیه، دارن نزد پدرش که مردی منضبط بود بزرگ شد و در کنار او انضباط و نظم را یاد گرفت.

لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت

با وجود این اتفاقات تلخ، دارن هرگز تسلیم نشد و به امید روزهای مثبت پیش رو تلاشش را بیشتر کرد. تا جایی که اکنون او را به عنوان فردی ثروت‌آفرین و پولساز می‌شناسند چون هم خودش ثروت فراوانی را به دست آورده است و هم راه و روش درآمد زایی و کسب پول و ثروت را به دیگران آموزش داده است.

دارن هاردی در 18 سالگی کار مستقل خود را شروع کرد و بدون تحصیلات خاصی به ثروت یک میلیون دلار دست یافت. تاسیس شبکه‌های تلویزیونی، تاسیس شرکت و انتشار مجله‌ی موفقیت و مدیر عاملی آن از دیگر فعالیت‌های او بود و برایش شهرت و ثروت زیادی به همراه داشت.

دارن به نویسندگی روی آورده بود و با نگارش اصول موفقیت و رشد فردی در سراسر جهان شناخته شده‌تر می شد. او در سال 2010 کتاب “اثر مرکب” را نوشت کتابی که به ارائه‌ی رمز و رموز ساده برای موفقیت اشاره می کند و تا کنون به 20 زبان دنیا ترجمه شده و محبوبیت زیادی دارد.

کتاب “اثر مرکب” در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد و افراد کتاب‌خوان و اهل مطالعه به احتمال زیاد آن را خوانده‌اند.

یک سال بعد از آن، او کتاب “بهترین سال زندگی تو” را منتشر کرد و پس از آن کتاب “ترن کارآفرینی” را.

دارن هاردی در سال 2001 با جورجیا ازدواج کرد و زندگی مشترک خود را شروع نمود.

موفقیت‌های او هم‌چنان ادامه داشت. دارن در سخنرانی به مهارتی فوق العاده دست یافته بود و توانایی‌اش در این امر موجب شد تا در سال 2016 از سوی انجمن ملی سخنرانان به عنوان سخنران برتر سال انتخاب شود.

نام کتاب‌های دارن هاردی:
 • اثر مرکب، بهترین سال زندگی تو، عادت‌های موفقیت افراد فوق العاده، درس‌های یک زندگی، ارتش کار‌آفرینان، ترن هوایی کار‌آفرینی.
 • دارن هاردی اکنون در کالیفرنیای آمریکا زندگی می‌کند.

وین دایر

وین دایر سخنران و نویسنده‌ی بزرگ انگیزشی و از الهام بخش‌ترین و تاثیر‌گذارترین افراد در این حوزه است. وین دایر را “پدر جنبش مدرن خودیاری” و “پدر انگیزه” می‌نامیدند. او متولد سال 1940 در میشیگان است و متاسفانه بیشتر دوران کودکی خود را در یتیم خانه گذرانده است. او بعدها به ارتش آمریکا پیوست و پس از آن وارد دانشگاه شد و مدتی به عنوان استاد مشاوره‌ی دانشگاه به فعالیت مشغول شد.

لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت

وین دایر در آن زمان مقالات موفقیت زیادی می‌نوشت و محبوب شده بود. مردم از او خواستند تا دست نوشته‌هایش را به کتاب تبدیل کرده و منتشر کند. او همین کار را کرد. اولین کتابش به نام” قلمروی خطاهای شما” را در سال 1976 منتشر کرد.  او پس از استعفا از شغلش به نویسندگی و سخنرانی و کار در حوزه‌ی خود‌یاری روی آورد و به برنامه‌ها و تاک شو‌های تلویزیونی زیادی دعوت شد.

 • کتاب “قلمروی خطاهای شما” به همراه کتاب “خاطراتی از بهشت”، عناوین بهترین کتاب‌های او هستند.
 • کتاب “قلمروی اشتباهات شما” که بیش از 35 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است، جزو پر‌فروش‌ترین کتاب‌های تاریخ است.
 • بیشتر کتاب‌های وین دایر در مورد عرفان و معنویت است.
 • وین دایر  در سال 1987 موفق به دریافت جایزه‌ی گلدن گاول از توست مسترز بین المللی شده است.
 • وین دایر سه بار ازدواج کرده و 6 فرزند دارد و از همسر سومش مارسلین نیز در سال 2003 جدا شده است.
 • وین دایر در سال 2015 در سن 75 سالگی به دلیل حمله‌ی قلبی از دنیا رفت.
نام برخی کتاب‌های وین دایر :
 • باورهای غلط شما (تفکرات منفی را رها کنیم)
 • آسمان مرز من است
 • باور کنید تا ببینید (راه دگرگونی خویشتن)
 • ۱۰۱ راه برای دگرگونی زندگی شما (۱۰۱ روش برای بهتر زیستن)
 • ۹ اصل معنوی
 • ۱۰راز برای کسب موفقیت و آرامش درون (۱۰ راز موفقیت و آرامش)
 • تغییر (هدف زندگی خود را بیابید)
 • بینش الهی
 • به من مربوط است
 • چگونه عاشقانه زندگی کنیم؟
 • و …
برخی سخنان وین دایر:
 • _هر چه به افراد و اشیا وابستگی کمتری داشته باشید در سفر زندگی با موانع کمتری روبرو خواهید شد.
 • _این شمایید که به مردم می‌آموزید که چگونه با شما رفتار کنند.
 • _اگر مختارید بین حق به جانب بودن و مهربانی یکی را انتخاب کنید، مهربانی را انتخاب کنید.

استر هیکس

خانم استر هیکس نویسنده و سخنرانی مشهور متولد 5 مارس سال 1948 در آمریکا‌ست. معروف‌ترین کتاب او “بخواهید تا به شما داده شود” نام دارد. او در سخنرانی‌هایش با بیان قوانین هستی و روشن سازی آنها و استفاده از قانون جذب، به هموار کردن مسیر موفقیت و پیشرفت آدم‌ها کمک می کند.

لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت

نام برخی کتاب‌های او :
 • شروعی دوباره 1 ( 1988 )، شروعی دوباره 2 ( 1991)، بخواهید تا به شما داده شود ( 2005 )، قدرت شگفت انگیز آرزوی های شما ( 2005 )، قانون جذب ( 2006 ) و …

و آخرین نفر که در لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت قرار دارد باب پراکتور است که در ادامه به وقایعی از بیوگرافی این مدرس و نویسنده ی کانادایی میپردازیم.

باب پراکتور

باب پراکتور، سخنران، مشاور، مدرس، نویسنده، کار‌آفرینی موفق و متخصص قانون جذب است که در سال 1934 در کانادا متولد شده است. او زمان کودکی و نوجوانی و حتی جوانی چندان خوبی نداشته، همیشه به دنبال پول بوده و همیشه بدهکار و مقروض بوده است. آشنایی با کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” و بهتر کردن خود باوری‌اش او را به مرحله‌ی جدیدی از زندگی وارد کرده و کم‌کم زندگی‌اش را تغییر می‌دهد.

لیست برترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت

باب پراکتور اکنون یکی از رکورد‌داران فروش کتاب است تا جایی که تا‌کنون 100 میلیون نسخه از کتاب‌های او به فروش رسیده و به بیش از 50 زبان دنیا ترجمه شده‌اند. او سمینارهای انگیزشی زیادی را نیز در سراسر جهان برپا کرده است.

نام برخی کتاب‌های او :
 • الفبای موفقیت، هنر زندگی، پازل موفقیت، مساله پول نیست، تو ثروتمند زاده شده ای.
 • باب پراکتور در فیلم راز حضور پیدا کرده است و از این لحاظ بسیار مشهور شده است.
 • نام همسر باب، لیندا پراکتور (Linda Proctor) است. آنها اکنون سه فرزند دارند و به خوشی با هم زندگی می کنند.
برخی سخنان او را با هم بخوانیم:
 • _چیزی که غالباً تکرار می‌کنید چه آن حرف مثبت باشد، چه منفی، همان در زندگی‌تان نمود پیدا می‌کند.
 • _اگر به بدهی‌ها فکر کنی، تا ابد بدهکار می‌مانی. چون تبدیل به همان چیزی می‌شوی که به آن فکر می‌کنی.
 • _همیشه مهم‌ترین و پایدارترین رابطه‌ای که می‌توانید ایجاد کنید، رابطه‌ی شما با خودتان است.
 • _وقتی بتوانید ذهن ناخودآگاه‌تان را متقاعد کنید که ثروتمند هستید و پولدار بودن احساس خوشایندی دارد، ذهن ناخودآگاه‌تان به طور خودکار راه‌هایی می‌یابد تا تصورات شما به واقعیت تبدیل شوند.
 • _هدفی را که دارید به وضوح تصور کنید تا ذهن‌تان آن را باور کند و بتوانید به آن دست پیدا کنید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت