تی دی جیکس؛ معلم روزهای نا امیدی

توسط | اسفند 16, 1399 | افراد موفق خارجی, بیوگرافی افراد موفق, موفقیت | 0 نظر

9 دقیقه

“یکی از راه‌های خوشبختی، آن است که کسی را به آنچه که می‌خواهد، برسانی.”

این جمله شاید برای برخی از شما کلیشه‌ای، مسخره یا حتی یک جمله معمولی باشد، اما تی دی جیکس دقیقا همین کارها انجام می‌دهد و راه خوشبختی را به ما نشان می‌دهد؛ آن هم تنها با کلمات! شاید عجیب به نظر برسد، اما به یاد بیاورید که کلمات، بیشتر از گلوله‌ها آدم کشته‌اند!

توماس دکستر جیکس که با نام  به تی دی جیکس شناخته می‌شود؛  کشیش، نویسنده، سخنران و فیلمساز است. او در ۹ ژوئن ۱۹۵۷ در ویرجینیای آمریکا متولد شد.

جیکس به نوعی از آموزگاران به نام و محبوبی است که درمورد زندگی، خوشبختی، شناخت خداوند، موفقیت و انگیزه، سیمنار برگزار می‌کند. در کشور خودمان نیز او دارای طرفدار و بسیار محبوب است. او در ایران به سخنران انگیزشی سیاه پوست لقب گرفته است. سمینار انگیزشی شجاعت، یکی از پرآوازه‌ترین سمینارهای او در ایران است.

تی دی جیکس، ایام نوجوانی خود را صرف مراقبت از پدر و کار کردن در کارگاه‌های محلی کرد، سپس در دانشگاه ویرجینیا ثبت نام کرد و در دفاتر کلیسا مشغول به تحصیل شد. پس از گذشت مدتی از دانشگاه اخراج شد و پس از آن، در کارخانه کاربید مشغول به کار شد.

ازدواج؛ بزرگ‌ترین انگیزه کاری تی دی جیکس

وقتی که در کارخانه مشغول بود، همسر آینده خود را ملاقات کرد. این زوج در ماه مه ۱۹۸۲ ازدواج کردند. در این زمان، تی دی جیکس کشیش یک کلیسای کوچک در مونتگومری ویرجینیا غربی بود که ۱۰ عضو داشت. تلاش‌های تی دی جیکس سبب شد تا طی چند سال، کلیسا رشد کند و او به عنوان یک سخنران تقریبا پر مخاطب شناخته شود؛ به طوری که پس از ۲ بار نقل مکان، اعضای این کلیسا به بیش از ۳۰۰ عضو رسید.

جیکس با شرمن واتکینز آشنا شد. آقای واتکینز که بنیان گذار مجامع حجیم بود که بیش از ۲۰۰ کلیسا زیر مجموعه آن بودند، تی دی جیکس را به عنوان وزیر مجمع انتخاب کرد. با پیشنهاد آقای واتکینز، تی دی جیکس در منطقه جارلستون ویرجینیای غربی، یک کلیسا افتتاح کرد. در سال ۱۹۹۰ مدرک B.A و M.A و در سال ۱۹۹۵ مدرک دکترای خود را از وزارت مطالعات مذهبی و دانشگاه بین المللی مسیحیت دریافت کرد.

پس از این مدت، کلیسای تی دی جیکس محبوب‌تر شده بود. در این هنگام، او تصمیم گرفت تا روی نیازهای معنوی زنانی که رها شده و مورد آزار قرار گرفته بودند، تمرکز کند. او مدرسه‌ای به نام Woman Art Loosed تاسیس کرد و زنان آسیب دیده را تشویق کرد تا از درد گذشته خود برای رسیدن به موفقیت استفاده کنند. امروزه کنفرانس سالانه Woman Art Loosed یکی از فعالیت‌های موفقی است که توسط تی دی جیکس انجام می‌شود.

سمینار سال جدید، من جدید

در مطالب بعدی وبسایت 5درصدی ها، سخنان انگیزشی و همینطور سمینارهای این مرد دوست داشتنی، برایتان در قالب مقاله آماده خواهد شد و حال بخشی مهم از سمینار سال جدید، من جدید را می‌خوانید:

“این حرکت عقربه‌های ساعت نیست که زندگی جدیدت را می سازد. بلکه حرکات درون ذهن توست.

قرار است حرف‌های زیادی در مورد خودت بشنوی… نشنیده بگیریدشان!

دشمنانی که امروز در زندگی‌ات وجود دارند را دیگر نخواهی دید. هیچ سلاحی علیه تو کارساز نیست. هر زبانی که به ضرر تو حرف بزند، خداوند محکومش می‌کند.

امروز نوبت من است. حقیقت این است که اینجا همه در حال تغییر هستند. تو نباید از تغییرات خودت شرمنده باشی. همه ما در این فرآیند تغییرات قرار داریم و به نسخه بهتر و و عالی‌تر خودمان تبدیل می‌شویم.

خدایا بگذار امسال سالی باشد که من نسخه بهتر و عالی‌تر خودم را متولد می‌کنم. به عادت‌های گذشته من اجازه نده که مانع تغییر من شوند.

«سال» جدید، «من» جدید…

چیزی که ما را از بقیه جدا می‌کند، «تغییر» است، احتمال تغییر است، تمایل به رشد است، اشتیاق به بلند شدن از زمین و پایان دادن به حس حقارت است.

از انجام کارهایی که در گذشته می‌کردم، دیگر خسته شده‌ام.

من می‌خواهم آن‌ها را پشت سر بگذارم. کسی در این اتاق هست که هیچکسی فکرش را هم نمی‌کرد که امشب در کلیسا باشد، اما تو آن‌ها را به اینجا کشانده‌ای، چون تو خواستی که آن‌ها یک «منِ جدید در سالِ جدید» باشند و نگرش و ذهنیت جدید داشته باشند.

چون میدان نبرد واقعی در ذهن شماست. مبارزه در اینجا شکل می‌گیرد، با آن می‌خوابی، با آن بیدار می‌شوی، با آن به سرکار می‌روی، به خاطر آن نمی‌توانی غذایت را هضم کنی، جلوی مردم لبخند می‌زنی و هیچکسی نمی‌داند که آتشی درون سرت به پاست.

این یک موقعیت جغرافیایی نیست، بدهی نیست، پول نیست، کسانی که از تو تنفر دارند، نیستند، دشمنان‌ات نیستند، دروغگوها نیستند، غیبت کننده‌ها نیستند، اینجا میدان نبرد نیست.

انرژی‌ات را برای حرف مردم هدر نده، چون چیزی که آن‌ها در مورد تو می‌گویند، مهم نیست، چیزی که تو در مورد خودت می‌گویی سرنوشت‌ات را تهدید می‌کند.

تو هیچ‌وقت توسط حرف‌هایی که دیگران در موردت می‌ زنند، شکست نخواهی خورد، تو فقط با حرف‌هایی که خودت در مورد خودت می‌زنی، شکست می‌خوری.

اگر برای رسیدن به چیزی آنقدر اشتیاق داری که برایش بجنگی،

شب و روز برایش تلاش کنی،

زمان و آرامش و خوابت را صرف آن کنی،

اگر تمام رؤیاپردازی‌ها و نقشه‌هایت برای آن باشد و زندگی‌ات بدون آن بی فایده و بی ارزش به نظر برسد،

اگر با خوشحالی برای رسیدن به آن عرق می‌ریزی،

اذیت می‌شوی و برنامه ریزی می‌کنی و برای رسیدن به آن هیچ ترسی از موانع نداری،

اگر به سادگی دنبال چیزی بروی که می‌خواهی،

با تمام ظرفیت، توانایی، ذکاوت، ایمان، امید و اعتماد به نفس و سماجت زیادی آن را بخواهی،

نه سرما، فقر، قطحی، نه نقرس و بیماری و نه بدن درد و خستگی ذهن، نمی‌تواند مانع رسیدن شما به چیزی که می‌خواهید، شود.

اگر سر سخت و یک دنده هستید، شما آن را تقاضا کنید و سپس به آن حمله کنید، با کمک خدا به خواسته‌تان خواهید رسید. شما درون خود بذر با ارزشی دارید.”

بخش از جملات ناب تی دی جیکس

 • سکوت، طلایی نیست و قطعا به معنای رضایت دادن نیست؛ بنابراین هنر ارتباطات را شروع کنید.
 • متأسفانه بسیاری از ما اغلب زندگی خود را صرف انجام آنچه صرفا آموخته‌ایم می‌کنیم. بعضی از ما آنچه دیگران می‌خواهند، انجام می‌دهیم و بخش عمده‌ی دیگر ما آنچه دیگران نیاز دارند را انجام می‌دهند، نه آنچه خود دوست داریم، پس تعجبی نیست که چرا از زندگی خود لذت نمی‌بریم .
 • از انتخاب هدف خود بنا بر ارزش مالی دست بردارید، چشم انداز شما احتمالاً بزرگتر از چک حقوقی شما است.
 • انجامش بده، حتی اگه روی ویلچری! انجامش بده، حتی اگه از ترس میلرزی!
 • وقتی در بیابان هستید، باید دریابید که برنامه‌ی خدا برای شما چیست؟ شما نمی‌توانید به برنامه‌ی شخص دیگری اعتماد کنید. فقط برنامه‌ای از جانب خدا در بیابان کافی خواهد بود.
 • کسانی که همه چیز را به پروردگار می‌سپارند، در نهایت پروردگار را در همه چیز خواهند یافت…
 • انرژی‌ات را صرف نگران بودن نکن؛ بلکه آن‌را برای داشتن ایمان به کار ببر.
 • همیشه بهترین خودت باش و نیازی به تایید دیگران نداشته باش، فقط تایید خودت را از خداوند بگیر.
 • اگر می‌خواهی شخصیت بهتری داشته باشی، باید یاد بگیری احساس خوبی به خودت داشته باشی.
 • حرف‌های منفی می‌توانند تو را از تبدیل شدن به آنچه برایش خلق شده‌ای، بازدارند.
 • کلید مشکل اینجاست: مردم تو را همانطور می‌بینند که خودت، خودت را می‌بینی.
 • شاد بودن انتخاب شماست! ذهنتان را آماده کنید تا از زندگی لذت ببرید.

دانلود PDF بیوگرافی تی دی جیکس

دانلود پاورپوینت بیوگرافی تی دی جیکس

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت