تبلیغات اینستاگرام و استفاده از آن برای جذب بیشتر مخاطب

توسط | دی 17, 1401 | اینستاگرام, بازاریابی | 0 نظر

12 دقیقه

تبلیغات اینستاگرام در حال حاضر یک موضوع مهم است. جای تعجب نیست که بسیاری از مردم سعی می‌کنند یاد بگیرند که چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنند.

اینستاگرام با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه، پیشروترین شبکه اجتماعی محتوای بصری است که فرصت فوق‌العاده‌ای را برای دیجیتال مارکترها فراهم می‌کند تا مخاطبان هدف خود را جذب کنند.

اگر می‌خواهید یک کانال بازاریابی جدید را امتحان کنید، اما واقعاً نمی‌دانید از کجا شروع کنید، در اینجا یک راهنما برای تبلیغات در اینستاگرام آورده شده است.

تبلیغات اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اینستاگرامی، استفاده از اینستاگرام برای افزایش آگاهی از برند، مخاطبان، لیدها و فروش شماست. اینستاگرام به‌عنوان پلتفرم رسانه اجتماعی موردعلاقه افراد ۱۶ تا ۳۴ساله، یک پلتفرم بازاریابی بسیار مؤثر برای برندها، کارآفرینان و تولیدکنندگان است.

استراتژی‌های بازاریابی اینستاگرام عبارت‌اند از:

 • محتوای ارگانیک: پست‌های تصاویر، ویدئو یا کاروسل، ریلز، استوری
 • محتوای پولی: تبلیغات اینستاگرام، از جمله تبلیغات استوری، تبلیغات شاپینگ و موارد دیگر
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • ابزار شاپینگ (Shopping tools): تگ‌ها و کاتالوگ محصولات، پرداخت اینستاگرام

چرا در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

تبلیغات اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که کنترل کنید تبلیغات شما کجا نمایش داده شود و چه کسی آنها را ببیند. شما فقط باید تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید برای تبلیغات هزینه کنید، افرادی را که روی آنها کلیک می‌کنند به کجا بفرستید و به چه کسانی دسترسی داشته باشند.

مزایای استفاده از تبلیغات اینستاگرام برای تجارت شما عبارت‌اند از:

 • پلت فرم آسان برای استفاده
 • قیمت‌گذاری مقیاس‌پذیر
 • گزارش‌دهی قوی تا دائماً در حال پیشرفت باشید.

تبلیغ اینستاگرام

انواع تبلیغات اینستاگرام

در اینجا چند نوع تبلیغات اینستاگرامی وجود دارد که می‌توانید برای کمپین‌های خود از آنها استفاده کنید:

 • تبلیغات ویدئویی
 • تبلیغات تصویری
 • تبلیغات کاروسل
 • تبلیغات استوری
 • تبلیغات کالکشن

۱. تبلیغات ویدئویی

ویدئوهای اینستاگرام می‌توانند تا ۶۰ ثانیه طول بکشند و ویدئو باید در فرمت مربع یا افقی گرفته شود. این به شما آزادی عمل بسیار بیشتری برای معرفی و تبلیغ کسب‌وکارتان نسبت به محدودیت ۱۵ ثانیه‌ای قبلی می‌دهد.

۲. تبلیغات تصویری

یک تبلیغ عکس حاوی یک تصویر واحد در قالب مربع یا افقی است. اینها از نظر بصری ساده‌ترین هستند، زیرا شما فقط به یک تصویر نیاز دارید.

۳. تبلیغات کاروسل

اینها می‌تواند شامل ۲ تا ۱۰ ویدئو و/یا تصویر باشد که افراد می‌توانند با کشیدن انگشت روی آن‌ها ببینند.

۴. تبلیغات استوری

استوری‌های اینستاگرام به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند محتوای بصری خود را به اشتراک بگذارند. می‌توانید با استفاده از ویدئوها یا تصاویر در استوری‌های اینستاگرام تبلیغ کنید.

۵. تبلیغات کالکشن

تبلیغات کالکشن مانند تبلیغات ویدئویی عمل می‌کند و به‌عنوان یک ویدئو در فید کاربر ظاهر می‌شود. بااین‌حال، آنها با استفاده از مجموعه‌ای از تصاویر ثابت که مانند یک نمایش اسلاید ویدئو پخش می‌شوند، ایجاد می‌شوند. می‌توانید صدا و متن را به تبلیغات کالکشن اینستاگرام خود اضافه کنید.

نحوه راه‌اندازی اینستاگرام برای تبلیغات

اگر تازه شروع به کارکرده‌اید، در اینجا کاری است که باید انجام دهید تا حساب اینستاگرام خود را برای موفقیت تنظیم کنید.

برای استفاده از بیشتر نکات بازاریابی ارائه شده در اینجا، شما به یک حساب کاربری بیزینس اینستاگرام نیاز دارید. این کار رایگان است و می‌توانید یک حساب جدید ایجاد کنید یا حساب شخصی موجود خود را تبدیل کنید.

مرحله ۱: درابتدا باید اینستاگرام را دانلود کنید.

فقط می‌توانید با استفاده از دستگاه تلفن همراه یک حساب کاربری ایجاد کنید. شما می‌توانید آن را برای iOS یا اندروید دریافت کنید.

مرحله ۲: یک اکانت شخصی بسازید.

روی ایجاد حساب جدید ضربه بزنید. دستورات را دنبال کنید تا ایمیل و شماره‌تلفن خود را وارد کنید و نام کاربری و رمز عبور را انتخاب کنید.

مرحله ۳: اکانت جدید خود را به اکانت بیزینس تغییر دهید.

به پروفایل خود بروید و منو را باز کنید. به تنظیمات بروید و در پایین صفحه گزینه Switch to Professional Account را انتخاب کنید. بیزینس را به‌عنوان نوع اکانت انتخاب کنید و برای تبدیل اکانت خود دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

شما باید توجه داشته باشید که در بیو اینستاگرام بیزینس شما، امکان افزودن لینک و موقعیت مکانی به آن وجود دارد. سعی کنید تمام اطلاعات لازم برای معرفی خود را در بیو خود بنویسید. البته شما در بیو با محدودیت تعداد کلمات روبه رو هستید. هر چه اطلاعات بیشتری به بازدیدکنندگان ارائه دهید، احتمال فالو کردن آن ها نیز افزایش می‌یابد.

تغییر پیج اینستاگرام به بیزینس

 

۶ نکته برای ایجاد تبلیغات اینستاگرام با کارایی بالا

 • از موشن استفاده کنید.
 • معرفی ویدئوی خود را بهینه کنید.
 • با برندسازی و مخاطبان فعلی خود شروع کنید.
 • در هر مرحله از ایجاد تبلیغات ویدئویی بر کیفیت تمرکز کنید.
 • با یک اینفلوئنسر در صنعت خود شریک شوید.
 • بهترین روش‌ها را برای جایگاه و مخاطبان خود درک کنید.

 

۱. از حرکت استفاده کنید.

اینستاگرام از طریق تصاویر مشهور شد؛ اما امروزه ویدئو نیز در این پلتفرم حضور گسترده‌ای دارد. در واقع، ویدئو می‌تواند کلیدی برای بهبود معیارهای تبلیغات شما باشد. ویدئو می‌تواند کلیک‌های بیشتری را در فیس‌بوک ایجاد کند و همین امر می‌تواند برای اینستاگرام نیز صادق باشد.

تبلیغات اینستاگرام باید با استفاده از حرکت ساخته شوند، به‌خصوص در استوری‌ها. کاربران به‌احتمال زیاد به‌جای تصاویر ثابتی که برای پلتفرم بهینه نشده‌اند، با خلاقیت‌های متحرک درگیر می‌شوند. حرکت یک احساس ایجاد می‌کند.

اگر زمان یا منابع لازم برای تولید یک ویدئو را ندارید، می‌توانید یک GIF را به یک ویدئوی اینستاگرام تبدیل کنید یا یک تبلیغ کاروسل ارسال کنید.

۲. معرفی ویدئوی خود را بهینه کنید.

بسیاری از کاربران اینستاگرام به‌جای گشت‌وگذار در هر محتوایی که پیدا می‌کنند، فید و استوری‌های خود را مرور می‌کنند؛ بنابراین، باید چند ثانیه اول تبلیغات ویدئویی خود را برای تشویق کاربران پرمفهوم‌تر کنید.

اطمینان حاصل کنید که ۲ تا ۳ ثانیه اول توجه کاربر را جلب می‌کند. مهم نیست که پیشنهاد تبلیغ شما چقدر عالی است یا اینکه چقدر محصول/خدمت را به مخاطب هدف ارائه می‌دهید، اگر نتوانید در آن دو ثانیه مهم اول، توجه را جلب کنید تا بقیه ویدئو را تماشا کند. پس تبلیغ شما بی‌فایده است.

۳. با برند و مخاطبان فعلی خود شروع کنید.

اگر تبلیغات اینستاگرام اولین تلاش شما برای تبلیغات رسانه‌های اجتماعی است، انتخاب خلاقانه و هدف‌گیری مخاطبان مناسب می‌تواند ترسناک به نظر برسد. با امکانات تقریباً نامحدود، چگونه می‌دانید که ابتدا باید چه رویکردی را در پیش بگیرید؟

به نظر می‌رسد که شما در حال حاضر یک نقطه شروع عالی دارید، برند و مخاطبان فعلی خود.

ابتدا محتوای خود را به‌صورت ارگانیک با مخاطبان خود آزمایش کنید. هنگامی که انواع تصاویر، ویدئوها و کپشن‌ها را که برای فالوورهای شما عملکرد خوبی دارند، شناختید، می‌توانید از همان محتوا در تبلیغات استفاده کنید.

ایده خوبی است که از پست واقعی فید خود به‌عنوان یک تبلیغ استفاده کنید تا کامنت‌ها و اشتراک‌گذاری‌هایی در آن داشته باشید.

۴. در هر مرحله از ایجاد تبلیغات ویدئویی بر کیفیت تمرکز کنید.

به‌عنوان یک برند، باید بهترین خلاقیت خود را ارائه دهید تا تأثیر خوبی بر مخاطبان خود داشته باشید. خوشبختانه، فناوری مدرن، ایجاد ویدئو باکیفیت بالا را بسیار در دسترس قرار داده است.

شما می‌توانید با ابزارهایی که احتمالاً در حال حاضر در اختیار دارید و توجه به جزئیات، یک ویدئوی اینستاگرامی با ظاهری حرفه‌ای بسازید.

همیشه خلاقیت خود را در ویدئوهای ۲۱۶۰ x 3840 4K بسازید. Final Cut Pro برای این کار عالی است. آن را دقیقاً ۱۵ ثانیه بسازید و هنگامی که از نتیجه راضی شدید، آن را به‌عنوان یک استوری منتشر کنید و به‌عنوان یک تبلیغ اجرا کنید.

برترین ابزارها برای افزایش کیفیت ویدئو را می‌توانید در این مقاله مطالعه کنید.

تبلیغات در اینستاگرام

۵. با یک اینفلوئنسر در صنعت خود شریک شوید.

اینفلوئنسرها ویژگی بارز بازاریابی اینستاگرام هستند. شما می‌بینید که آنها همیشه با برندهای مختلف سبک زندگی کار می‌کنند؛ اما آیا می‌دانستید که کسب‌وکارها در تقریباً در هر صنعتی می‌توانند از قدرت اینفلوئنسرها بهره ببرند؟ برای ایجاد یک تبلیغ، با یک اینفلوئنسر کار کنید که مشتریان شما او را می‌شناسند و به او اعتماد می‌کنند.

این کاربران اینستاگرام می‌توانند به منبعی ارزشمند در ایجاد اعتماد در برند شما تبدیل شوند. هنگامی که یک به‌اصطلاح اینفلوئنسر محصولی را در کانال خود ارائه می‌دهد، به‌عنوان یک مرجع قابل‌اعتماد از طرف یک دوست به نظر می‌رسد تا یک تبلیغ توسط افراد مشهور. این نوع اینفلوئنسر مارکتینگ به افزایش آگاهی از برند شما، رشد فالوور و افزایش فروش کمک می‌کند.

همان‌طور که با یک اینفلوئنسر کار می‌کنید، مطمئن شوید که اهداف و معیارهای واضحی برای پیگیری عملکرد کمپین خود تعیین کرده‌اید. قبل از شروع، KPIها (شاخص‌های کلیدی عملکرد) و موارد قابل‌ارائه خود را مشخص کنید. بسته به کمپین، می‌توانید از یک URL یا کد تبلیغاتی منحصربه‌فرد نیز برای ردیابی مستقیم تبدیل‌هایی که از تبلیغ خود دریافت می‌کنید استفاده کنید.

۶. بهترین روش‌ها را برای جایگاه و مخاطبان خود درک کنید.

اگر تبلیغ شما در وهله اول در مقابل مخاطبان ظاهر نشود، تمام تلاشی که برای تبلیغات خلاقانه، هدف‌گیری مخاطب و مشارکت افراد تأثیرگذار انجام می‌دهید، از بین می‌رود. برای اطمینان از اینکه اینستاگرام تبلیغات شما را در الگوریتم خود تشخیص می‌دهد، باید به زبان آن صحبت کنید.

برای ایجاد یک تبلیغ بسیار جذاب در اینستاگرام، ابتدا باید مطمئن شوید که برای همه مکان‌ها بهینه‌سازی می‌کنید. به‌عنوان‌مثال، استوری‌ها باید به‌صورت عمودی ایجاد شوند درحالی‌که محتوای فید باید کمی تمیزتر و رسمی‌تر باشد.

سعی کنید الزامات طراحی برای تبلیغات فید اینستاگرام و تبلیغات استوری را بررسی کنید تا ایده‌ای از رزولوشن و نسبت تصویر مناسب برای تبلیغ خود داشته باشید. تبلیغات فید نیازمندی‌های پیچیده‌تری دارند. سعی کنید از ابزارهای ویرایش مانند Instagram Photoshop Actions استفاده کنید تا تصاویر را چشم‌نوازتر کنید.

همچنین شایان‌ذکر است که تبلیغات فید و تبلیغات استوری لینک‌ها را به طور متفاوتی مدیریت می‌کنند. اینستاگرام قراردادن URL در تبلیغات فید را توصیه نمی‌کند؛ زیرا قابل کلیک نیستند، اما می‌توانید مشتریان را به لینک موجود در بیو خود هدایت کنید. در همین حال، می‌توانید یک لینک “swipe up” به یک استوری اضافه کنید تا به‌عنوان CTA (Call to Action) از آن استفاده کنید.

نتیجه

در این مقاله به بررسی تبلیغات در اینستاگرام و نکات مهمی که باید موردتوجه قرار بگیرند، پرداختیم. امیدواریم اکنون درک بهتری از نحوه تبلیغات در اینستاگرام داشته باشید. برای درک گزینه‌های موجود و ایجاد کمپین‌های خود وقت بگذارید. به‌زودی، خواهید دید که چگونه بازاریابی اینستاگرام می‌تواند مشتریان هدفمندی را ارائه دهد که فروش شما را افزایش دهد.

شما می‌توانید مدیریت پیج اینستاگرام خود را به ما بسپارید و هم‌چنین می‌توانید بسته آموزشی 5درصدی شدن در اینستا را از فروشگاه ما خریداری کنید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت