دیجیتال مارکتر کیست؟ چگونه دیجیتال مارکتر شویم؟

توسط | دی 1, 1401 | بازاریابی, کسب درآمد | 0 نظر

فهرست مطالب این مقاله

19 دقیقه

دیجیتال مارکتینگ دیگر یک صنعت خاص نیست. این به بخشی جدایی‌ناپذیر از فعالیت‌های بازاریابی در سراسر صنایع تبدیل شده است تا مشتریان بالقوه را درگیر کند، ترافیک را هدایت کند و لیدهای باکیفیت ایجاد کند.

برندهایی که می‌خواهند در دنیای دیجیتالی امروزی موفق شوند، به مارکترهایی با تخصص دیجیتالی نیاز دارند تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به‌صورت آنلاین قابل‌مشاهده کنند. دیجیتال مارکتر ماهر به دانش و صلاحیت‌هایی نیاز دارد که فراتر از استراتژی‌های بازاریابی اولیه و مهارت‌های خلاقیت است. اگر به دنبال یک شغل برتر دیجیتال مارکتینگ هستید، یک مکان خوب برای شروع، درک مهارت‌های موردنیاز و کاری است که دیجیتال مارکترها انجام می‌دهند.

یک دیجیتال مارکتر از کانال‌های دیجیتال برای دستیابی به مشتریان، ایجاد آگاهی از برند و ارتقای محصولات و خدمات استفاده می‌کند.

به دلیل ترکیب منحصربه‌فرد برنامه‌ریزی، خلاقیت و استراتژی که نقش آن‌ها نیاز دارد، دیجیتال مارکترها وظایف زیادی دارند. آنها باید بر طیف وسیعی از مهارت‌ها و ابزارها تسلط داشته باشند تا بتوانند در صدر کانال‌های رسانه دیجیتال در حال رشدی که برای ایجاد، استقرار، مدیریت و پیگیری کمپین‌ها استفاده می‌کنند، بمانند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ با شروع اینترنت در جهان محبوبیت پیدا کرد. فناوری‌ها و روندهای مدرن، سازمان‌ها را وادار به تغییر استراتژی‌های بازاریابی خود کرده است. ایمیل در ابتدا یک ابزار بازاریابی محبوب بود که توسط موتورهای جستجو دنبال می‌شد و سپس توسط پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی هدایت می‌گردید.

دیجیتال مارکتینگ به تمام تلاش‌های بازاریابی اطلاق می‌شود که از رسانه‌های دیجیتال (یا «دستگاه‌های الکترونیکی» و «کانال‌های دیجیتال») برای دستیابی به مشتریان و تبلیغ برندها، محصولات و خدمات، از جمله وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو، برنامه‌های تلفن همراه، ایمیل، متن و موارد دیگر استفاده می‌کنند.

اهداف بازاریابی دیجیتال می‌تواند به همان اندازه متنوع باشد: ایجاد هویت برند یا شرکت، ارتباط با مشتری، کمپین‌های اطلاعاتی، افزایش تعامل کاربران، تبدیل مرورگرها به خریداران، افزایش درآمد و غیره.

گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های دیجیتالی مختلف، بازاریابی برند، محصولات و خدمات خود را برای مشتریان آسان‌تر کرده‌اند.

نمونه‌هایی از دیجیتال مارکتینگ

چند نمونه از دیجیتال مارکتینگ عبارت‌اند از:

وب‌سایت‌ها

وب‌سایت‌ها برای بازاریابی دیجیتال عالی هستند – هم سایت شرکتی شما و هم سایت‌های دیگران – مجموعه‌ای بی‌پایان از مکان‌ها را برای تبلیغات ارائه می‌دهند. اینها شامل پست‌های حمایت شده در فیس‌بوک و اینستاگرام، تبلیغات گوگل، تبلیغات بنری و هر کانال اجتماعی دیگری است که تبلیغات پولی را می‌پذیرد.

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی توسط شرکت‌ها برای ارتباط با مشتریان فعلی برای تشویق تعامل بیشتر و همچنین ارتباط با مشتریان بالقوه برای ترغیب آنها برای پیوستن به جامعه شما استفاده می‌شود. ایجاد یک استراتژی بازاریابی ایمیلی جامع یک راه کم‌هزینه عالی برای درگیر نگه‌داشتن مخاطب و در ذهن داشتن برند شما است.

بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

درگیرکردن کاربران در تمام پلتفرم‌های اجتماعی، اکنون راهی کلیدی برای تعامل مستقیم کاربران با برندها است. این نه به قراردادن تبلیغات پولی، بلکه به محتوای اصلی که در فید توییتر، اینستاگرام، فیس‌بوک، Pinterest، LinkedIn، یا TikTok نشان داده می‌شود – همه مکان‌هایی که یک برند می‌تواند به مخاطبان متصل شود و محصولات آن و تبلیغات دهان‌به‌دهان را به نمایش بگذارد – مربوط است.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) و بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)

آنها با هم نشان‌دهنده روند استفاده از موتورهای جستجو مانند گوگل برای افزایش احتمال رتبه‌بندی محتوای شما در چند صفحه اول نتایج جستجوی شخصی هستند. این مؤلفه نهایی و حیاتی بازاریابی محتوا تضمین می‌کند که پست‌های وبلاگ و سایر دارایی‌های مکتوب شما به طور مؤثر رتبه شما را در گوگل بهبود می‌بخشد، بنابراین آنها می‌توانند مشتریان جدیدی را جذب کنند و آموزش دهند.

بازاریاب دیجیتال

دیجیتال مارکترها چه می‌کنند؟

وظیفه یک دیجیتال مارکتر هدایت آگاهی از برند و تولید لید از طریق کانال‌های دیجیتال است و این بدان معناست که بازاریابان دیجیتال روزهای خود را صرف ایجاد، ارسال یا به‌روزرسانی محتوا، نظارت یا مدیریت تعاملات و کمپین‌های اجتماعی یا انجام کارهای دیگر در تلاش برای تقویت کانال‌های دیجیتال یک شرکت می‌کنند.

بسته به شرکت، صنعت و سابقه یک نقش، یک روز از زندگی یک بازاریاب دیجیتال اغلب شامل مدیریت کمپین‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، کار بر روی بهینه‌سازی موتور جستجو یا تلاش‌های بازاریابی موتور جستجو، نظارت بر کمپین‌های ایمیل و ایجاد محتوا برای یک وبلاگ شرکتی است.

به طور معمول، دیجیتال مارکترها برخی یا همه مسئولیت‌های دیجیتال مارکتینگ زیر را دارند:

بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی همه چیز در مورد دستیابی به مخاطبان گسترده‌ای است که از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، ردیت و لینکدین استفاده می‌کنند – و این نیاز به تدبیر کمپین‌های محتوای هوشمند و مرتبط دارد. یک مدیر رسانه‌های اجتماعی همچنین باید به تعاملات خود با مردم (به‌نوعی، جنبه خدمات مشتری در نقش وجود دارد) و همچنین فرصت‌هایی برای جلب اینفلوئنسرهای برجسته، توجه داشته باشد.

بازاریابی درون‌گرا (inbound Marketing)

بازاریابی درون‌گرا هر کاری را توصیف می‌کند که شامل توانایی وب‌سایت شرکت شما برای جذب، تعامل و تبدیل کاربران می‌شود. به طور معمول، این شامل پرکردن سایت شما با محتوای جالب و مفید است – مقالات، پست‌های وبلاگ مفید و غیره – که برای مخاطبانی که می‌خواهید جذب کنید جذابیت دارد. این‌ها باید به طور متفکرانه طراحی و نوشته شوند تا یا در جست‌وجوی‌های متداول جستجو شده رتبه بالایی داشته باشند یا به‌اندازه کافی جذاب باشند که مخاطبان شما آنها را از طریق کانال‌های دیگر به اشتراک بگذارند. بازاریابی درون‌گرا به بخش مهمی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی تبدیل شده است، اما اجرای مؤثر آن تا حدی مشکل است؛ زیرا هر محتوایی که بیش از حد تبلیغاتی باشد به‌اندازه کافی به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

بازاریابی ایمیلی

اگر می‌خواهید یک دیجیتال مارکتر شوید، باید یاد بگیرید که چگونه به طور مؤثر با مشتریان از طریق ایمیل درگیر شوید. به‌طورکلی، تلاش‌های بازاریابی ایمیلی شما مستقیم‌ترین راه برای تقویت روابط با مشتریان فعلی شما، آگاه نگه‌داشتن آنها با به‌روزرسانی‌ها و افزایش سطح تعامل آنها با برند شما خواهد بود. البته، یک کمپین بازاریابی ایمیلی بسیار هدفمند و کم‌هزینه نیز روشی مؤثر برای دستیابی به مشتریان یا مشتریان هدف جدید است.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به تولید محتوای باکیفیت بالا و توسعه یک استراتژی محتوای جامع اشاره دارد. یک متخصص بازاریابی محتوا در ایجاد محتوای قانع‌کننده در هر تعداد از اشکال و کانال‌های مختلف، از جمله مقاله‌ها، ویدئوها، پادکست‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر تخصص دارد.

روابط‌عمومی

دیجیتال مارکترها اغلب در تلاش‌های شرکت خود برای به‌دست‌آوردن پوشش از سایر نشریات شرکت می‌کنند. یعنی اعضای تیم شما را برای نوشتن مقاله‌های تخصصی یا ایده‌هایی برای وبلاگ‌های معروف یا مجلات آنلاین یا اعطای مصاحبه با روزنامه‌های دیجیتال، پادکست‌ها و غیره آماده می‌کنند. این به نوبه خود به افزایش آگاهی شرکت و ایجاد رهبری آن به‌عنوان متخصص در زمینه خود کمک می‌کند.

تبلیغات پرداخت به‌ازای کلیک (PPC)

رویکرد مستقیم، به‌سادگی پرداخت برای تبلیغات، تضمین می‌کند که مشتریان بالقوه بیشتری را در برند یا وب‌سایت خود به دست آورید. باتوجه‌به سرمایه‌گذاری واقعی، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک نیازمند یک استراتژی دقیق فکر شده است تا اطمینان حاصل شود که تبلیغات شما فقط در جایی قرار می‌گیرند که بیشترین تأثیر را داشته باشند.

بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو)

سئو هنر افزایش رتبه یک وب‌سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو است تا در نهایت منجر به افزایش ترافیک آن وب‌سایت شود. به عبارت ساده‌تر، دیجیتال مارکترها که در سئو تخصص دارند، در مورد کلمات و عباراتی تحقیق می‌کنند که ممکن است توسط مشتریانی که به دنبال اطلاعات آنلاین هستند مورداستفاده قرار گیرند و سپس محتوای خود را حول آن پرس‌وجوها تغییر شکل می‌دهند و درعین‌حال مواردی مانند ایندکس محتوا و ساختار لینک را نیز در نظر دارند.

تجزیه‌وتحلیل بازاریابی

تجزیه‌وتحلیل بازاریابی به ابزارهای مختلفی اشاره دارد که به شما امکان می‌دهد تجزیه‌وتحلیل post-mortem را در مورد موفقیت تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ خود انجام دهید. در واقع، این یک نقطه قوت مهم بازاریابی دیجیتال است. اکنون می‌توانید تفکیک‌های بسیار دقیقی در مورد اینکه ترافیک دیجیتال شما از کجا می‌آید و به کجا می‌رود، کلمات کلیدی یا تصاویر مؤثر در جذب کلیک‌ها و غیره را دریافت کنید. مرتب‌سازی این مقدار اطلاعات تضمین می‌کند که هر کمپین بازاریابی دیجیتال از کاستی‌های قبلی درس می‌گیرد تا مخاطبان صحیح را در حرکت روبه‌جلو هدف قرار دهد.

شرح شغل دیجیتال مارکتینگ

حتی با وجود درجه تنوع گسترده در وظایف مختلف و مهارت‌های بازاریابی دیجیتالی موردنیاز موقعیت‌های مختلف، بیشتر مسئولیت‌های زیر را در شرح شغل معمولی بازاریابی دیجیتال خواهید یافت:

  • طرح کلی، استراتژی و اجرای کمپین‌های بازاریابی دیجیتال، از جمله بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) و بازاریابی موتور جستجو (SEM)، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و تلاش‌های PPC
  • مدیریت و شکل‌دادن به تلاش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، از جمله تعیین پلتفرم‌ها و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی بهینه
  • قبل از اندازه‌گیری عملکرد و ایجاد گزارش، کمپین‌ها را برای تعیین معیارهای مناسب و شاخص‌های عملکرد کلیدی (KPI) تجزیه‌وتحلیل کنید.
  • شناسایی فرصت‌های جدید برای تولید لید و افزایش تبدیل
  • برای به حداکثر رساندن کارایی کمپین‌های بازاریابی دیجیتال، از جمله با طراحان، توسعه‌دهندگان و متخصصان ارتباطات، در رشته‌های مختلف همکاری کنید.

مشاغل دیجیتال مارکتینگ

صنعت بازاریابی دیجیتال حوزه وسیعی است که مجموعه متنوعی از نقش‌های شغلی مختلف را در برمی‌گیرد. در اینجا تنها تعدادی از مشاغل برتر در دیجیتال مارکتینگ آورده شده است:

کارشناس دیجیتال مارکتینگ

در یک موقعیت متخصص بازاریابی دیجیتال – یا عنوان شغلی مدیر دیجیتال مارکتینگ اگر تجربه بیشتری دارید – بر توسعه استراتژی محتوای کلی و همچنین همه کمپین‌های بازاریابی آنلاین نظارت خواهید داشت. به‌عنوان یک متخصص بازاریابی دیجیتال، شما مسئول افزایش آگاهی از برند و شناخت برند در حین هدایت ترافیک باهدف به‌دست‌آوردن مشتریان جدید خواهید بود. شما اغلب مسئول همگام‌شدن با فناوری جدید برای بهینه‌سازی تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود هستید. تجزیه‌وتحلیل تلاش‌های بازاریابی شما نیز موردنیاز خواهد بود.

متخصص سئو

در این موقعیت‌های بازاریابی دیجیتال، از مهارت‌های خود به‌عنوان یک متخصص سئو برای کمک به افزایش ترافیک و بهبود محتوا استفاده خواهید کرد. یک متخصص سئو یا مدیر سئو پروژه‌های محتوا را به طور خاص باهدف کمک به شرکت در کسب شتاب در نتایج جستجو توسعه می‌دهد. این نوع متخصص سئو همچنین ورودی‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌تواند برای سازندگان محتوا در مورد استراتژی محتوای موردنیاز برای افزایش عملکرد در گوگل و همچنین رسانه‌های اجتماعی استفاده شود.

کارشناس بازاریابی محتوا

یک متخصص بازاریابی محتوا، خالق محتوا و همچنین صاحب یک برنامه استراتژی محتوا خواهد بود تا از افزایش ترافیک و همچنین رتبه‌بندی گوگل اطمینان حاصل کند. شما می‌توانید برنامه‌ای برای استفاده از مطالب چاپی تا ویدئویی و وبلاگ‌نویسی و رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنید. شما ممکن است به یک مدیر سئو گزارش دهید یا در بخش بازاریابی با استفاده از کلمات کلیدی تیم سئوکار کنید تا اثربخشی محتوای خود را بهبود بخشید.

مدیر رسانه‌های اجتماعی

یک مدیر رسانه‌های اجتماعی بر ایجاد محتوای رسانه‌های اجتماعی مؤثر در همه پلتفرم‌ها تمرکز می‌کند، آن محتوا را به طور استراتژیک برنامه‌ریزی می‌کند تا بازار هدف شما با آن تعامل داشته باشد و ترافیک را به وب‌سایت شرکت شما هدایت می‌کند. در این نقش، شما احتمالاً مسئول رسیدگی به تمام تعاملات مصرف‌کنندگان با نام تجاری خود هستید.

هماهنگ‌کننده اتوماسیون بازاریابی

هماهنگ‌کننده اتوماسیون بازاریابی بر اثرات و نتایج یک کمپین بازاریابی تمرکز دارد. همچنین یک موقعیت فنی‌تر است که در آن بهترین نرم‌افزار را برای کمک به کشف رفتارهای مهم مشتری پیدا خواهید کرد. شما همچنین در هنگام ردیابی عملکرد کمپین درگیر اندازه‌گیری، تجزیه‌وتحلیل وب و آمار خواهید بود.

طراح UX

طراحان تجربه کاربری (UX) مسئول توسعه end-to-end وب‌سایت‌ها و برنامه‌های بازاریابی دیجیتال هستند. چه بر روی یک تیم توسعه وب یا بازاریابی دیجیتال کار کنند، طراحان UX باید وب‌سایت را از یک تجربه بازاریابی کامل درک کنند و برای این منظور، آنها باید مخاطبان را درک کنند و همچنین دانش عمیقی از محصول یا خدمات مشتری خاص داشته باشند.

کارشناس ایمیل مارکتینگ

ایمیل همچنان یکی از قوی‌ترین روش‌ها برای دستیابی به یک مخاطب هدف متعهد است. این یک حوزه تخصصی توسعه محتوا و بازاریابی است که در درجه اول یک فعالیت تولیدکننده لید است و بنابراین متخصصان بازاریابی ایمیلی احتمالاً همراه با مدیران بازاریابی دیجیتال و/یا مدیران محتوا در کمپین‌های هدفمند کار می‌کنند.

دیجیتال مارکتر کیست؟

مهارت‌های ضروری برای تبدیل‌شدن به یک دیجیتال مارکتر

اکنون که می‌دانید یک دیجیتال مارکتر کیست و چه کاری انجام می‌دهد، وقت آن است که مهارت‌های اساسی را که یک بازاریاب دیجیتال را می‌سازد، درک کنید.

  • مهارت‌های تجزیه‌وتحلیل برای طراحی استراتژی‌های کارآمد تجزیه‌وتحلیل داده‌ها.
  • تسلط کامل به تحقیق کلمات کلیدی و آگاهی از کاربرد آن در محتوا.
  • مهارت‌های نوشتاری و ارتباطی عالی برای ایجاد محتوای باکیفیت بالا.
  • مهارت‌های تعامل با مشتری برای شناسایی مخاطبان هدف و رویکرد صحیح برای رسیدگی به آنها.
  • دانش خوب از ابزارهای موتور جستجو؛ SEMrush، Google، Trends، Keyword Planner و غیره. ابزارهای بازاریابی محتوا مانند Grammarly، MS Word، Excel و غیره و ابزارهای رسانه‌های اجتماعی؛ لینکدین، توییتر، فیس‌بوک و غیره.

میانگین حقوق برای یک دیجیتال مارکتر

ازآنجایی‌که مسئولیت‌های واقعی یک دیجیتال مارکتر می‌تواند بر اساس کارفرمای آنها متفاوت باشد، بازاریابان دیجیتال این فرصت را دارند که در برخی موارد حقوق بسیار بالایی دریافت کنند. هزینه زندگی در محل زندگی آنها و سال‌ها تجربه نیز می‌تواند بر درآمد یک دیجیتال مارکتر تأثیر بگذارد.

چگونه یک دیجیتال مارکتر شویم؟

برای شروع کار به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر از این مراحل استفاده کنید:

۱. یک دوره کارآموزی پیدا کنید.

داشتن تحصیلات رسمی همیشه اولویت اصلی کارفرمایانی نیست که می‌خواهند دیجیتال مارکترها را استخدام کنند. ازآنجایی‌که این رشته به‌سرعت تکامل می‌یابد و تغییر می‌کند، بسیاری از کارفرمایان نامزدهایی را ترجیح می‌دهند که تجربه عملی داشته باشند. اگرچه برخی از مشاغل برتر بازاریابی دیجیتال ممکن است به مدرک لیسانس یا فوق‌لیسانس در بازاریابی یا روابط‌عمومی نیاز داشته باشند، شما می‌توانید باتجربه اولیه کارآموزی در مشاغل بازاریابی دیجیتال سطح پایه شروع کنید. اینکه بتوانید بازاریابان دیجیتال فعلی را تحت‌الشعاع قرار دهید، به شما دیدگاهی درونی از نحوه عملکرد بازاریابی دیجیتال و کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا در این زمینه رقابتی بمانید، می‌دهد.

۲. در دوره‌های آنلاین شرکت کنید.

ازآنجایی‌که بیشتر کارهایی که انجام می‌دهید در وب انجام می‌شود، دوره‌های آنلاین ابزار بسیار مفیدی برای توسعه مهارت‌های بازاریابی دیجیتالی هستند که کارفرمایان می‌خواهند. می‌توانید دوره‌های رایگان اولیه را بیابید یا در یک کلاس آنلاین پولی سرمایه‌گذاری کنید که روش‌های مهم بازاریابی را توضیح می‌دهد و برای شما تمرین با ابزارهای برتر بازاریابی دیجیتال را فراهم می‌کند. برخی از دوره‌های آنلاین دارای گواهینامه رسمی هستند که می‌توانید برای نشان‌دادن تخصص خود در رزومه خود قرار دهید.

۳. با وبلاگ تمرین کنید.

به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال شروع به ساختن نمونه کارها کنید و با راه‌اندازی یک وبلاگ، تمرین عملی را انجام دهید. شما می‌توانید از وبلاگ خود به‌عنوان راهی برای آزمایش استراتژی‌های مختلف سئو، یادگیری در مورد طراحی و توسعه وب اولیه، افزایش بازدید و شروع به جمع‌آوری و تفسیر معیارهای کلیدی بازاریابی دیجیتال استفاده کنید. می‌توانید از وبلاگ خود به‌عنوان بخشی از برنامه‌های کاربردی برای نشان‌دادن توانایی‌های خود در ایجاد دسترسی آنلاین استفاده کنید یا می‌توانید به‌سادگی از آن به‌عنوان راهی برای تمرین مهارت‌های جدید قبل از امتحان آنها در یک محیط کاری پرمخاطره استفاده کنید.

۴. با دیگر بازاریابان دیجیتالی شبکه کنید.

ماهیت اجتماعی بازاریابی دیجیتال، ایجاد شبکه با دیگر متخصصان صنعت را ضروری می‌کند. از رسانه‌های اجتماعی برای شرکت در بحث در مورد بهترین شیوه‌های بازاریابی دیجیتال و گسترش شبکه حرفه‌ای خود استفاده کنید. شما می‌توانید از طریق این روابط، خود را در جامعه بازاریابی دیجیتال ادغام کنید و از طریق دیگر دیجیتال مارکترها به طور مستقیم در مورد فرصت‌ها اطلاعات کسب کنید. علاوه بر ایجاد یک حضور حرفه‌ای آنلاین، در کنفرانس‌ها و سایر رویدادهای بازاریابی دیجیتال شرکت کنید تا با رهبران فکری ملاقات کنید و فرصت‌های مربیگری را پیدا کنید.

۵. یک بخش موردعلاقه را انتخاب کنید.

تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید در یک زمینه خاص تخصص داشته باشید یا اینکه ترجیح می‌دهید کمی از همه چیز را انجام دهید. آژانس‌های بزرگ‌تر ممکن است به تخصص بیشتری نسبت به شرکت‌های کوچک با موقعیت بازاریاب دیجیتال داخلی نیاز داشته باشند. اگر تخصص را انتخاب می‌کنید، به دنبال پروژه‌هایی باشید که به شما امکان می‌دهد آن مهارت‌ها را رشد دهید. اگر وظایف کلی دیجیتال مارکتینگ را ترجیح می‌دهید، دوره‌های مدیریت و رهبری را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جنبه استراتژیک و مفهومی بازاریابی دیجیتال در نظر بگیرید.

۶. روی پیشرفت حرفه‌ای خود سرمایه‌گذاری کنید

حتی پس از اینکه اولین شغل خود را به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر به دست آوردید، دائماً به دنبال فرصت‌های یادگیری باشید تا با تغییرات در چشم‌انداز دیجیتال همراه شوید. در مورد ابزارهای جدید بازاریابی دیجیتال تحقیق کنید و خبرنامه‌های نشریات دیجیتال مارکتینگ را بخوانید تا در حین توسعه از بهترین شیوه‌ها مطلع شوید. با همکاران خود صحبت کنید و در مورد نقش آنها در بازاریابی دیجیتال بیشتر بدانید و از منابع کارفرمای فعلی خود برای گسترش پایگاه دانش خود استفاده کنید.

چشم‌انداز شغلی دیجیتال مارکتر

وب با اطلاعات دیجیتالی زیادی احاطه شده است و فضای زیادی برای گسترش دارد. به‌خصوص پس از همه‌گیری کرونا، وابستگی کسب‌وکارها به رسانه‌های دیجیتال برای بیشتر فعالیت‌هایشان به سطوحی رسیده است که منجر به افزایش تقاضا برای دیجیتال مارکترها شده است.

دیجیتال مارکترها برای زنده ماندن در رقابت شدید و به‌دست‌آوردن مزیت رقابتی، باید مهارت‌های موردنیاز و دانش کافی در مورد روندهای بازاریابی مداوم، تکنیک‌های توسعه و ترویج کسب‌وکار نوآورانه و غیره داشته باشند.

شما می‌توانید برای آموزش‌های بیشتر در زمینه دیجیتال مارکتینگ، به بخش آموزش وب‌سایت ما مراجعه کنید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت