بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس

توسط | بهمن 12, 1401 | طراحی سایت, معرفی نرم افزار | 0 نظر

22 دقیقه

عملکرد جستجو یک عنصر ضروری هر وب‌سایت است. این ابزار به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا به‌سرعت اطلاعات را پیدا کنند؛ به‌ویژه در وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، سایت‌های خبری، فروشگاه‌های آنلاین و پایگاه‌های دانش با مخازن محتوای زیاد.

وردپرس یک سیستم جستجوی داخلی دارد که می‌تواند مفید باشد. بااین‌حال، فقط می‌تواند جستجوهای اساسی را برای بازیابی اطلاعات ضروری انجام دهد.

افزونه‌های جستجوی وردپرس می‌توانند با جایگزینی سیستم جستجوی داخلی وردپرس یا بهبود آن، عملکرد جستجوی وب‌سایت شما را بهتر کنند. برای کمک به پیداکردن افزونه مناسب برای شما، ما ۱۰ تا از بهترین پلاگین‌های جستجو وردپرس را ارائه خواهیم داد.

چرا از پلاگین جستجوی وردپرس استفاده کنیم؟

درحالی‌که ویژگی جستجوی پیش‌فرض وردپرس، کار جستجو را در یک وب‌سایت آسان می‌کند؛ اما فاقد گزینه‌های سفارشی‌سازی و پیکربندی است؛ بنابراین، ارائه نتایج دقیق و مرتبط دشوارتر است.

پلاگین‌های جستجوی وردپرس، عملکرد جستجوی سایت را با ادغام ویژگی‌های بیشتر بهبود می‌بخشند یا به شما اجازه می‌دهند نوارهای جستجوی سفارشی ایجاد کنید.

هر افزونه ممکن است مجموعه‌ای از ویژگی‌های متفاوت داشته باشد. به‌طورکلی، در اینجا مواردی وجود دارد که می‌توانید از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس انتظار داشته باشید:

 • جستجوی زنده AJAX: این ویژگی نتایج را با ورود بازدیدکنندگان به عبارت‌های جستجو نمایش می‌دهد و به آنها امکان می‌دهد اطلاعات را پیدا کنند و سریع‌تر در وب‌سایت حرکت کنند.
 • تجزیه‌وتحلیل جستجو: تجزیه‌وتحلیل جستجو بینش‌هایی را در مورد آنچه مشتریان در سایت شما به دنبال آن هستند ارائه می‌دهد.
 • جستجو و فیلتر محصول: برای سایت‌های WooCommerce، این افزونه به شما امکان می‌دهد فرم‌های جستجو را برای یافتن محصولات موردنظر و فیلترکردن نتایج ایجاد کنید.
 • تنظیم جستجو: اکثر افزونه‌های جستجوی وردپرس به شما امکان می‌دهند نوع محتوایی را که باید شامل یا از نتایج حذف شود، تعریف کنید.

افزونه‌های جستجوی وردپرس به‌غیراز ارائه نتایج دقیق‌تر و مرتبط‌تر، مزایای زیر را نیز ارائه می‌دهند:

 • مسیریابی ساده‌تر: اگر وب‌سایت شما محتوای زیادی دارد، بازدیدکنندگان می‌توانند به‌سادگی از نوار جستجو برای یافتن اطلاعات خاص استفاده کنند.
 • محتوای در دسترس تر: افزونه‌های جستجو می‌توانند جستجوهای گسترده‌ای را تا فیلدهای سفارشی و انواع پست انجام دهند و محتوای شما را بیشتر نمایان کنند.
 • بهبود نرخ تبدیل: افزونه‌های جستجو به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا به‌سرعت محصول، خدمات یا اطلاعات موردنیاز خود را پیدا کنند. این باعث افزایش شانس تبدیل‌شدن آنها به مشتریان بالقوه می‌شود.

۱۰ تا از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس

در این مقاله ما ۱۰ تا از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس، از جمله افزونه‌های رایگان و پریمیوم را فهرست کرده‌ایم. این افزونه‌ها همچنین کاربردهای مختلفی مانند افزونه‌های جستجوی مخصوص WooCommerce را پوشش می‌دهند.

پلاگین جستجوی وردپرس Ivory

1. Ivory Search

Ivory Search یک افزونه جستجوی فریمیوم است که به شما امکان می‌دهد فرم‌های جستجوی نامحدود ایجاد کنید و هرکدام را جداگانه پیکربندی کنید.

با هر فرم، می‌توانید محتوای قابل‌جستجو را پیکربندی کنید و نمایش نتایج خاص را محدود کنید.

هنگامی که فرم جستجو را پیکربندی کردید، افزونه کد کوتاهی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا آن را در هر نقطه از سایت خود جاسازی کنید.

این افزونه همچنان از Customizer WordPress برای سفارشی کردن فرم‌های جستجو استفاده می‌کند. حتی اگر از قالب وردپرس مبتنی بر block استفاده می‌کنید، این افزونه Customizer را اضافه می‌کند تا بتوانید از آن برای شخصی‌سازی فرم‌های جستجو استفاده کنید.

Ivory Search دارای ادغام با Google Analytics است. اگر این ویژگی را فعال کنید و گوگل آنالیتیکس را روی سایت خود نصب‌کرده باشید، می‌توانید فعالیت‌های جستجو را به‌عنوان category، action و label events ردیابی کنید.

می‌توانید تعداد پست‌های نمایش‌داده‌شده را پیکربندی کنید و آنها را به ترتیب صعودی یا نزولی ارائه دهید. با نسخه پریمیوم آن که ۱۹٫۹۹ دلار در سال هزینه دارد، می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس نویسندگان خاص، وضعیت پست و تعداد نظرات فعال یا غیرفعال کنید.

Ivory Search به‌خوبی با افزونه‌های مختلف وردپرس مانند bbPress و WooCommerce ادغام شده است. علاوه بر این، با ارتقا به طرح Pro Plus برای ۴۹٫۹۹ دلار در سال، می‌توانید محصولات WooCommerce را بر اساس SKU جستجو کنید.

تنظیمات Ivory Search

ویژگی‌های کلیدی

 • فرم‌های جستجوی نامحدود ایجاد کنید.
 • ادغام WooCommerce به شما امکان می‌دهد فرم‌های جستجوی سفارشی برای محصولات ایجاد کنید.
 • برای ردیابی جستجوها در وب‌سایت خود با Google Analytics یکپارچه شوید.

نکات منفی

هنوز هم برای سفارشی‌سازی فرم جستجو به WordPress Customizer متکی است.

پلاگین جستجوی وردپرس AJAX Search Lite

2. AJAX Search Lite

AJAX Search Lite یک نوار جستجوی زنده AJAX را برای بهبود تجربه کاربر فراهم می‌کند.

از این افزونه برای جایگزینی فرم جستجوی تم با AJAX به‌راحتی استفاده کنید. این ویژگی با تم‌هایی کار می‌کند که از فایل searchform.php وردپرس استفاده می‌کنند. همچنین، از کد کوتاه ارائه شده برای نمایش فرم‌های جستجو در هر نقطه از سایت خود استفاده کنید.

این پلاگین بسیار قابل‌تنظیم است و دارای ویژگی‌های متعددی است، از جمله جستجو در پست‌ها و صفحات، eight built-in templates، filter boxes سفارشی، و post exclusions.

همچنین می‌توانید محل متن را برای قسمت جستجو تغییر دهید. همه گزینه‌های سفارشی‌سازی ظاهر از طریق پنل تنظیمات افزونه قابل‌دسترسی هستند.

ویژگی تکمیل خودکار جستجوی Google را می‌توان از صفحه تنظیمات افزونه فعال کرد تا به کاربران کمک کند تا هنگام تایپ جستجوی خود را تکمیل کنند. یکی دیگر از ابزارهای گوگل، پیشنهادات کلمات کلیدی جستجو است که در صورت عدم وجود نتایج منطبق، پیشنهاداتی را نشان می‌دهد.

گزینه‌ای برای اضافه‌کردن تصاویر به نتایج جستجو، افزودن عناصر تعاملی به طراحی وب‌سایت وجود دارد. شما می‌توانید اندازه تصویر و منبع را در نتایج جستجو تعیین کنید؛ چه برای تصویر برجسته، محتوای پست یا گزیده پست.

نسخه رایگان می‌تواند در انواع پست سفارشی، مانند محصولات WooCommerce، ایونت‌ها و موارد نمونه کار جستجو کند.

تنظیمات AJAX Search Lite

ویژگی‌های کلیدی

 • دکمه جابه‌جایی ساده برای جایگزینی فرم جستجوی پیش‌فرض وردپرس.
 • ادغام گوگل آنالیتیکس
 • از تکمیل خودکار جستجوی Google و پیشنهادات کلمه کلیدی جستجو پشتیبانی می‌کند.
 • کوچک‌سازی جاوا اسکریپت و یک روش بهینه بارگذاری اسکریپت برای حفظ عملکرد وب‌سایت شما.

نکات منفی

 • مسیریابی رابط کاربری ادمین افزونه ممکن است مشکل باشد.
 • گزینه‌ای برای افزودن فرم‌های جستجوی بیشتر وجود ندارد.

پلاگین جستجوی وردپرس Relevanssi

3. Relevanssi

Relevanssi جستجوی پیش‌فرض وردپرس را با دادن دسترسی و کنترل کامل بر نتایج جستجوی وب‌سایت از طریق طیف گسترده‌ای از فیلترها و عملکردهای خود بهبود می‌بخشد.

این افزونه یکی از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس است؛ زیرا به حداقل تنظیمات نیاز دارد. نیازی به نگرانی در مورد جاسازی آن با استفاده از یک کد کوتاه یا یک بلوک وردپرس نیست؛ زیرا آن جایگزین ویجت جستجوی استاندارد وردپرس می‌شود. به‌سادگی از ویجت جستجوی پیش‌فرض وردپرس استفاده کنید و Relevansi ویژگی‌های آن را بهبود می‌بخشد.

شما باید ابتدا باید سایت خود را ایندکس کنید. به Settings -> Relevanssi بروید و برگه ایندکسینگ را باز کنید. برای ایجاد ایندکس سایت روی Build the index کلیک کنید.

به طور پیش‌فرض نتایج جستجو را بر اساس ارتباط آنها مرتب می‌کند؛ اما می‌توانید آن را به تاریخ ارسال در پنل تنظیمات افزونه تغییر دهید. نتایج عبارت‌های جستجو را هایلایت می‌کند و پیشنهادات «Did you mean?» را ارائه و یافتن محتوا در وب‌سایت را برای بازدیدکنندگان آسان‌تر می‌کند.

بازدیدکنندگان می‌توانند در تمام انواع پست وردپرس، از نظرات و تگ‌ها گرفته تا دسته‌ها و فیلدهای سفارشی جستجو کنند. بااین‌حال، شما فقط می‌توانید نتایج را از دسته‌های خاص نشان دهید.

Relevanssi همچنین به شما امکان می‌دهد تصاویر را بر اساس عنوان یا توضیحات جستجو کنید. این برای عکاسی، نمونه کارها، یا سایر سایت‌های پر تصویر مفید است.

می‌توانید نسخه پریمیوم را با قیمت ۹۹ دلار در سال یا نسخه مادام‌العمر را با قیمت ۳۴۹ دلار خریداری کنید تا قفل ویژگی‌ها و عملکردهای بیشتری را باز کنید.

علاوه بر این، Relevanssi یک پایگاه دانش جامع برای کمک به شما در یادگیری بیشتر در مورد این افزونه فراهم می‌کند.

Relevanssi تنظیمات

ویژگی‌های کلیدی

 • نتایج جستجوی مبتنی بر مرتبط بودن
 • جستجوی تصویر
 • گزینه جستجوی مدیریت به شما امکان می‌دهد از Relevanssi برای رابط مدیریت وردپرس استفاده کنید.
 • پایگاه دانش جامع

نکات منفی

 • برای فعال‌کردن جستجوی AJAX به یک افزونه اضافی نیاز دارد.

FiboSearch – AJAX Search For WooCommerce

4. FiboSearch – AJAX Search for WooCommerce

FiboSearch for WooCommerce یک افزونه جستجوی محبوب وردپرس است که برای فروشگاه‌های WooCommerce ساخته شده است.

این سیستم، جستجوی پیش‌فرض WooCommerce را با ویژگی جستجوی زنده پیشرفته بهبود می‌بخشد، جایی که مشتریان می‌توانند بلافاصله پیشنهادات جستجو را هنگام تایپ مشاهده کنند. آنها را می‌توان به‌سادگی فقط با نام محصولات نمایش داد یا شامل عکس، قیمت و توضیحات باشد.

این افزونه می‌تواند جستجوهایی را در عناوین محصول، توضیحات و SKU محصول انجام دهد تا تجربه جستجوی وب‌سایت شما را بهبود بخشد. با رفتن به WooCommerce -> FiboSearch می‌توانید فرم جستجو و شکل نتیجه را سفارشی کنید.

در این پنل می‌توانید مکان‌نمای فرم جستجو و لیبل دکمه سابمیت را پیکربندی کنید. در برگه تکمیل خودکار، می‌توانید محدودیت آیتم‌های نتایج جستجوی زنده را تنظیم کنید و کاری کنید که نتایج جستجو، تصویر محصول، قیمت، پنل جزئیات یا SKU را نشان دهند.

چیزی که این پنل پیکربندی را عالی می‌کند این است که دارای یک بخش پیش‌نمایش است که نشان می‌دهد فرم جستجو و نتایج چگونه خواهد بود.

می‌توانید پلاگین را با استفاده از یک کد کوتاه جاسازی کنید یا آن را به‌عنوان ویجت جستجو قرار دهید.

نسخه پریمیوم از ۴۹ دلار در سال شروع می‌شود و جستجوی fuzzy، fast search engine، synonyms و جستجوی فیلدها و ویژگی‌های سفارشی را ارائه می‌دهد.

تنظیمات FiboSearch

ویژگی‌های کلیدی

 • پنل پیکربندی بصری با پیش‌نمایش فرم جستجو و نتایج
 • گزینه‌هایی برای نمایش تصویر محصول، قیمت، پنل جزئیات یا SKU در نتایج جستجو

نکات منفی

 • ویژگی‌هایی مانند synonyms ، جستجوی fuzzy و جستجوی فیلد سفارشی فقط در نسخه پریمیوم موجود است.

Advanced-Woo-Search

5. Advanced Woo Search

Advanced Woo Search افزونه دیگری برای ایجاد فرم‌های جستجوی AJAX و صفحات نتایج برای سایت‌های WooCommerce است. استفاده از آن آسان و بسیار قابل‌تنظیم است، حتی برای نسخه رایگان.

این افزونه از یک کد کوتاه و ویجت برای درج فرم جستجو در سایت وردپرس استفاده می‌کند.

همچنین گزینه‌ای برای فعال‌کردن ادغام یکپارچه وجود دارد و همه قابلیت‌های پیش‌فرض جستجوی سایت وردپرس را با جستجوی پیشرفته Woo جایگزین می‌کند. بااین‌حال، برخی از تم‌ها ممکن است از این ویژگی پشتیبانی نکنند؛ بنابراین قبل از راه‌اندازی آن در سایت، حتماً تست کنید.

صفحه تنظیمات به شما امکان می‌دهد stop words را اضافه کنید. یعنی عبارات جستجویی که از جستجو حذف می‌شوند. علاوه بر این، می‌توانید مترادف‌هایی را برای فهرست کلمات مشابه اضافه کنید و نتایج جستجو را گسترش دهید.

فرم جستجو دارای سه موضوع مختلف ازپیش‌ساخته شده است. سایر گزینه‌های سفارشی‌سازی فرم جستجو شامل غیرفعال‌کردن جستجوی AJAX، نمایش دکمه clear و تمام صفحه موبایل است.

نسخه پریمیوم از ۵۹ دلار شروع می‌شود و ویژگی‌هایی مانند فیلترهای نتایج جستجو و دکمه افزودن به سبد خرید را ارائه می‌دهد که به کاربران امکان می‌دهد مستقیماً محصولات را از نتایج جستجو به سبد خرید اضافه کنند.

ویژگی‌های کلیدی

 • دکمه افزودن به سبد خرید در نتایج جستجو
 • پنل مدیریت افزونه بصری
 • فهرست‌کردن stop words و مترادف به تنظیم دقیق نتایج جستجو کمک می‌کند.

نکات منفی

 • ویژگی یکپارچه‌سازی همیشه با تمام تم‌های وردپرس کار نمی‌کند.

یکی از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرسWoof

6. WOOF Products Filter for WooCommerce

این افزونه یکی از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس است. فیلتر محصولات WOOF عملکرد و تجربه جستجوی فروشگاه WooCommerce شما را بهبود می‌بخشد. این افزونه نتایج جستجوی دقیقی را ارائه می‌دهد و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد محصولات را بر اساس دسته‌ها، رنگ‌ها یا تگ‌هایشان فیلتر کنند.

صفحه تنظیمات افزونه با WooCommerce یکپارچه شده است؛ بنابراین باید به WooCommerce -> Settings  مراجعه کنید و برگه Products Filter را برای پیکربندی افزونه انتخاب کنید. در این پنل می‌توانید ساختار، طراحی، CSS سفارشی و جاوا اسکریپت افزونه را تغییر دهید.

فیلتر محصولات WOOF همچنان از ویجت قدیمی خود برای ادغام فیلتر محصول در سایت پشتیبانی می‌کند. از طریق ویرایشگر ویجت وردپرس قابل‌دسترسی است و برای تم‌های non-block وردپرس در دسترس است.

این افزونه اکنون بیشتر بر روی کدهای کوتاه تمرکز دارد و سازگاری و انعطاف‌پذیری بهتری را برای تم‌های وردپرس مبتنی بر block-based ایجاد می‌کند.

گفته می‌شود، کار با کدهای کوتاه برای مبتدیان می‌تواند دشوار باشد. درحالی‌که هیچ راهنمایی در پنل مدیریت افزونه وجود ندارد.

ویژگی جستجوی محصول AJAX آن، به کاربران اجازه می‌دهد تا صفحه محصول WooCommerce را بدون بارگیری مجدد فیلتر کنند. این ویژگی برای بهبود تجربه کاربری عالی است؛ زیرا بازدیدکنندگان می‌توانند نتایج را به‌سرعت جستجو و فیلتر کنند تا محصولات موردنظر خود را پیدا کنند.

درحالی‌که این ویژگی در اکثر تم‌های وردپرس کار می‌کند، توصیه می‌کنیم برای اطمینان از عملکرد آن، آن را آزمایش کنید.

تنظیمات Woof

ویژگی‌های کلیدی

 • جستجوی AJAX، فیلترکردن محصول را بدون بارگیری مجدد صفحه سریع‌تر می‌کند.
 • تعداد زیادی گزینه‌های سفارشی‌سازی و جاسازی با استفاده از کدهای کوتاه
 • حالت Turbo با ایجادنکردن درخواست‌های بزرگ MySQL هنگام فیلترکردن محصولات، جستجو و فیلتر محصول را سرعت می‌بخشد.

نکات منفی

 • برای مشاهده لیست کد کوتاه باید صفحه documentation آن را باز کنید.

ACF: Better Search

7. ACF: Better Search

ACF: Better Search عملکرد جستجوی پیش‌فرض را برای کاربران افزونه Advanced Custom Fields بهبود می‌بخشد. امکان جستجوی محتوا با استفاده از فیلدهای سفارشی را اضافه می‌کند.

پس از نصب، افزونه به طور خودکار جایگزین جستجوی پیش‌فرض می‌شود. این پایگاه‌داده، SQL موجود شما را تغییر می‌دهد و جستجوی استاندارد را به فیلدهای انتخابی Advanced Custom Fields تغییر می‌دهد. همچنین می‌توانید برخی از گزینه‌های تنظیم دقیق را از پنل تنظیمات افزونه انجام دهید.

این افزونه جستجوی رایگان شامل چندین فیلد سفارشی مانند Number، Text، Text Area، Email و File است که می‌توانید در پنل تنظیمات افزونه انتخاب کنید. همچنین گزینه‌هایی برای تنظیم دقیق عملکرد جستجو وجود دارد، مانند جستجوی افزونه برای عبارات یا کلمات دقیق برای دقیق‌تر کردن نتایج.

ACF: Better Search همچنین یک Lite Mode برای افزایش سرعت جستجو ارائه می‌دهد. این کار انتخاب فیلدهای سفارشی را کنار می‌گذارد و جستجو را کمتر دقیق می‌کند.

این افزونه با نسخه‌های رایگان و پریمیوم افزونه Advanced Custom Fields کار می‌کند.

ویژگی‌های کلیدی

 • راه‌اندازی آسان و تنظیمات کاربرپسند
 • حالت Lite جستجو را سریع‌تر می‌کند.
 • از فیلدهای سفارشی مختلف از افزونه Advanced Custom Fields پشتیبانی می‌کند.

نکات منفی

 • به افزونه Advanced Custom Fields نیاز دارد.

SearchWP Live AJAX Search

8.SearchWP Live AJAX Search

SearchWP Live AJAX Search یکی از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس رایگان است که قابلیت AJAX را به جستجوی داخلی وردپرس اضافه می‌کند.

استفاده از افزونه ساده است. افزونه را نصب کنید و عملکرد AJAX به طور خودکار به ویژگی جستجوی پیش‌فرض وردپرس اضافه می‌شود. نیازی به تغییر تنظیمات یا پیکربندی این افزونه نیست.

برای تم وردپرس non-block، از SearchWP Live AJAX Search در ویرایشگر ویجت استفاده کنید. می‌توانید فرم جستجو را به‌راحتی به هر قسمت ویجت اضافه کنید.

این افزونه بهترین عملکرد را با افزونه SearchWP premium دارد. هنگامی که هر دو افزونه فعال می‌شوند، می‌توانید ویژگی AJAX زنده را در هر فرم جستجو در سراسر سایت وردپرس شخصی‌سازی و پیاده‌سازی کنید.

ویژگی‌های کلیدی

 • با عملکرد جستجوی داخلی وردپرس به‌خوبی کار می‌کند.
 • ساده‌ترین راه برای ایجاد فرم جستجوی مبتنی بر AJAX

نکات منفی

 • گزینه‌های سفارشی‌سازی پیشرفته به افزونه SearchWP premium نیاز دارند.

یکی از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس WP Extended Search

9. WP Extended Search

WP Extended Search یک افزونه جستجوی راحت و رایگان وردپرس است که به شما امکان می‌دهد فرم‌های جستجوی سفارشی را با تنظیمات مختلف ایجاد کنید.

پس از نصب افزونه، تنظیمات مشابه عملکرد جستجوی پیش‌فرض وردپرس اعمال می‌شود.

برای ایجاد یک جستجوی سفارشی، به Extended Search -> Settings Names بروید و روی افزودن Add New Settings Name کلیک کنید. هنگامی که نام فرم جستجو را اضافه کردید و آن را منتشر کردید، کد کوتاه برای جاسازی آن و گزینه پیکربندی تنظیمات جستجو را مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات جستجوی سفارشی به شما امکان می‌دهد کنترل کنید که آیا در عنوان، محتوا، گزیده‌ها یا همه آنها جستجو کنید. اگر WooCommerce را فعال کرده‌اید، گزینه‌ای برای بهینه‌سازی افزونه برای جستجوی SKUهای محصول، ویژگی‌ها و فیلدهای سفارشی نیز وجود دارد.

این افزونه همچنین به شما امکان می‌دهد پست‌های یک دوره خاص را حذف کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید پست‌های قدیمی و نامربوط را از نتایج جستجو دور نگهدارید.

ویژگی‌های کلیدی

 • پشتیبانی داخلی ووکامرس
 • ساده برای پیکربندی و مبتدی پسند
 • گزینه‌ای برای حذف پست‌های قدیمی‌تر

نکات منفی

 • فاقد ویژگی‌های پیشرفته مانند جستجوی زنده AJAX

Jetpack Search

 

10. Jetpack Search

  Jetpack Search یک افزونه جستجوی جدید برای وردپرس از Automattic، توسعه دهنده Jetpack است. اگرچه این یک افزونه نسبتاً جدید در فهرست پلاگین وردپرس است، اما ارزش بررسی را دارد.

این افزونه قابلیت جستجوی پیش‌فرض وردپرس را با Elasticsearch، یک سرویس جستجوی میزبانی شده وردپرس، جایگزین می‌کند. Elasticsearch عملکرد جستجو، دقت و تجربه کلی کاربر را بهبود می‌بخشد.

یکی از ویژگی‌های کلیدی این افزونه، فهرست جستجوی real-time آن است که هر بار که محتوای جدیدی را منتشر می‌کنید یا ویرایش می‌کنید، به طور خودکار به‌روز می‌شود. همچنین با اصلاحات املایی، fuzzy matching و نتایج اولویت‌بندی شده بر اساس آمار سایت همراه است.

Jetpack Search بر اساس تعداد رکوردهایی که در نتایج جستجوی شما نمایش داده می‌شود، اشتراک‌های ماهانه را ارائه می‌دهد. این رکوردها شامل پست‌ها، صفحات، انواع پست‌های سفارشی و سایر مطالب در وب‌سایت وردپرس شما است. برنامه‌های پولی از ۲٫۵۰ دلار در ماه برای حداکثر ۱۰۰ رکورد شروع می‌شود.

ویژگی‌های کلیدی

 • فهرست جستجوی real-time به شما امکان می‌دهد بدون نگرانی در مورد ایندکس سایت، روی ایجاد محتوای جدید تمرکز کنید.
 • تصحیح املایی، fuzzy matching، و نتایج اولویت‌بندی شده، نتایج جستجو را واضح‌تر می‌کند.

نکات منفی

 • این مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌حل برای وب‌سایت‌های پرمحتوا نیست.

نتیجه

این ۱۰ تا از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس دارای ویژگی‌های مختلفی هستند که آنها را برای وب‌سایت‌های مختلف مناسب می‌کند. به‌عنوان‌مثال، FiboSearch به طور خاص برای سایت‌های WooCommerce طراحی شده است.

اگر هنوز در انتخاب یکی از آن‌ها برای جستجوی سایت خود مردد هستید، در اینجا برخی از موارد دلخواه و توصیه‌های ما آورده شده است:

Ivory Seach – یکی از بهترین پلاگین‌های جستجوی وردپرس برای ایجاد فرم‌های مختلف جستجوی سفارشی

AJAX Search Lite – بهترین افزونه جستجوی وردپرس برای افزودن ویژگی جستجوی AJAX به وب‌سایت شما

Relevanssi یا SearchWP Live AJAX Search – بهترین پلاگین‌های جستجوی رایگان وردپرس که جایگزین ویژگی جستجوی پیش‌فرض وردپرس می‌شوند و به حداقل پیکربندی نیاز دارند.

FiboSearch – افزونه جستجوی وردپرس عالی با گزینه‌های سفارشی‌سازی گسترده برای سایت‌های WooCommerce

به یاد داشته باشید که بیشتر این افزونه‌ها در دایرکتوری افزونه‌های وردپرس موجود هستند و می‌توانید قبل از تصمیم‌گیری نهایی آنها را امتحان کنید. برای پلاگین‌های پریمیوم، از سایت‌های دمو موجود استفاده کنید تا ببینید چقدر خوب کار می‌کنند.

شما می‌توانید برای طراحی سایت خود از خدمات طراحی سایت ما استفاده کنید.

اگر علاقه‌مند به طراحی سایت هستید و یا برای کسب‌و‌کار خود نیاز به یک وب‌سایت مناسب دارید، می‌توانید بسته آموزش طراحی سایت بدون کد نویسی(مقدماتی) و دوره جامع طراحی سایت(0 تا 100) را از فروشگاه ما تهیه بفرمایید.

 

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت