آموزش گذاشتن استوری در اینستاگرام

توسط | دی 20, 1401 | اینستاگرام, بازاریابی, تولید محتوا | 0 نظر

فهرست مطالب این مقاله

18 دقیقه

در حال حاضر بیش از ۵۰۰ میلیون نفر هر روز استوری اینستاگرام را در دستگاه‌های تلفن همراه خود ایجاد و تماشا می‌کنند. از هر سه نفر یک نفر گفته است که پس از دیدن استوری‌هایی در مورد برندهایی که آن محصولات را نشان می‌دهند، به برندها و محصولات علاقه بیشتری نشان می‌دهد. به طور خلاصه، گذاشتن استوری در اینستاگرام دسترسی و تعامل شما را افزایش می‌دهد و در برخی موارد بر رفتار خرید تأثیر می‌گذارد.

گذاشتن استوری‌ اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا با مخاطبان هدف خود به روشی معتبر ارتباط برقرار کرده و با آنها تعامل برقرار کنید تا روابطی ایجاد کنید که وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد.

در واقع، ویژگی استوری اینستاگرام برای کمک به برندها برای اشتراک‌گذاری سریع عکس‌ها و ویدئوها با فالوورها، ساخته شده است. به‌علاوه، استوری‌ها به مخاطبان شما نگاهی به آنچه در پشت‌صحنه می‌گذرد، می‌دهند که دنبال‌کنندگان آن را دوست دارند.

شما در این مقاله، یاد خواهید گرفت که چگونه از گذاشتن استوری در اینستاگرام برای افزایش مخاطب استفاده کنید.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام که با نام‌های Insta Stories نیز شناخته می‌شود، قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و ویدئوهایی را که پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند، پست کنند.

محتوای به اشتراک گذاشته شده از طریق استوری اینستاگرام، در شبکه استاندارد محتوای پروفایل یا در فید اینستاگرام ظاهر نمی‌شود. در عوض، استوری‌ها در نواری در بالای فید ظاهر می‌شوند.

هنگامی که کاربران، یک استوری اینستاگرام ارسال می‌کنند، تصویر پروفایل آن‌ها حلقه‌ای رنگارنگ در اطراف آن پیدا می‌کند تا سایر کاربران را مطلع کند.

برای مشاهده استوری یک شخص، به‌سادگی روی عکس پروفایل او ضربه بزنید. استوری آنها به‌صورت تمام صفحه ظاهر می‌شود و شما می‌توانید تمام محتوایی که آنها در ۲۴ ساعت گذشته پست کرده‌اند را مشاهده کنید.

هنگام مشاهده یک استوری، می‌توانید با ضربه‌زدن روی سمت چپ و راست صفحه‌نمایش، به عقب یا جلو پرش کنید.

در نهایت، برخلاف اکثر پست‌های رسانه‌های اجتماعی، استوری‌ها هیچ لایک یا کامنت عمومی ندارد.

استوری‌های اینستاگرام چگونه کار می‌کنند؟

اینستاگرام گزارش داده است که استوری، کاربران را تشویق کرده است که از این پلتفرم بیشتر و بیشتر استفاده کنند.

اینکه استوری‌های اینستاگرام بعد از ۲۴ ساعت پاک می‌شوند به این معنی است که فوریتی وجود دارد که اکثر اشکال اشتراک‌گذاری اجتماعی ندارند. این یک فرصت باورنکردنی برای جلب‌توجه مردم است.

اگر حساب شما Public است، استوری شما برای همه قابل‌مشاهده است. اما اگر حساب شما Private باشد، استوری شما فقط برای کسانی قابل‌مشاهده است که شما را دنبال می‌کنند.

بینندگان این امکان را دارند که مستقیماً از طریق پیام مستقیم (دایرکت) به استوری شما پاسخ دهند، آن را لایک کنند یا با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند. شما این گزینه را دارید که پاسخ‌ها را در تنظیمات برنامه خود غیرفعال کنید.

همچنین می‌توانید با باز کردن استوری و کشیدن انگشت به بالا روی صفحه ببینید چه کسی آن را مشاهده کرده است.

استوری‌های اینستاگرام چقدر دوام دارند؟

استوری‌های اینستاگرام معمولاً ۲۴ ساعت فعال می‌مانند و پس از آن پاک می‌شوند. بااین‌حال، هر استوری تا ۱۵ ثانیه طول می‌کشد تا اینستاگرام به استوری بعدی برود.

بنابراین، اگر ویدئویی بیشتر از ۱۵ ثانیه آپلود کنید، اینستاگرام آن را برای استوری شما به قطعات ۱۵ ثانیه‌ای تقسیم می‌کند. می‌توانید از یک برنامه ویرایش ویدئوی اینستاگرام برای تقسیم یک ویدئوی طولانی‌تر به قسمت‌های ۱۵ ثانیه‌ای برای ارسال به‌عنوان استوری استفاده کنید.

استوری‌های اینستاگرام در مقابل هایلایت استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام قابلیتی است که به شما امکان می‌دهد محتوای زودگذر را تا ۲۴ ساعت در دسترس قرار دهید. هایلایت استوری اینستاگرام مجموعه‌ای از استوری‌های ذخیره‌شده اینستاگرام هستند که در پروفایل کاربر قرار دارند.

این یک مکان عالی برای به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربر، نظرات مشتریان و سؤالات متداول است (اساساً هر چیزی که کاملاً جایی در فید ندارد؛ اما برای مخاطبان شما ارزشمند است.)

نحوه ایجاد هایلایت اینستاگرام را در اینجا بیاموزید.

چرا باید از استوری اینستاگرام استفاده کنید؟

استوری‌های اینستاگرام می‌توانند تعامل و ارزش زیادی را ایجاد کنند. چه شما در حال اشتراک‌گذاری یک استوری از یک حساب بیزینس یا پروفایل شخصی خود باشید، چه ناشران سعی در افزایش آگاهی از برند داشته باشند و ترافیک ویدئوها یا خبرنامه‌های خارج از اینستاگرام را افزایش دهند، گذاشتن استوری اینستاگرام به آن‌ها اجازه می‌دهد تا محتوای سرگرم‌کننده ناپدیدشدنی را منتشر کنند که صدا و شخصیت برند را القا می‌کند.

استوری‌ها راهی عالی برای برندها برای آزمایش انواع مختلف محتوا هستند، زیرا برخلاف فید دائمی شما، استوری‌ها در ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند. صاحبان مشاغل کوچک از استوری‌های خود برای پست‌کردن همه چیز استفاده می‌کنند، از ویدئوهای ویرایش نشده زندگی روزمره خود گرفته تا عکس‌های محصولات جدیدشان و کلیپ‌های کوتاهی از پاسخ‌دادن به سؤالات متداول. برندها همچنین از استوری‌های خود برای نشان‌دادن قدردانی مشتری با اشتراک‌گذاری مجدد استوری‌ها و پست‌های دنبال‌کنندگان خود در استوری‌های خود استفاده می‌کنند.

نحوه مشاهده استوری اینستاگرام

وقتی در اپلیکیشن موبایل اینستاگرام هستید، استوری‌های اینستاگرام در بالای صفحه‌نمایش شما ظاهر می‌شود. بیایید به نحوه مشاهده استوری اینستاگرام بپردازیم.

۱. اینستاگرام را باز کنید و به صفحه اصلی بروید.

هنگامی که به صفحه اصلی اینستاگرام بروید، یک سری آیکون دایره‌ای در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد که هرکدام نشان‌دهنده استوری‌های فعال ارسال شده توسط کاربرانی است که دنبال می‌کنید.

اگر می‌خواهید استوری خودتان را ببینید باید در سمت چپ استوری‌هایی که دنبال می‌کنید بر روی عکس پروفایل خود بزنید.

۲. برای مشاهده استوری آن کاربر، روی نماد دایره‌ای ضربه بزنید.

هر نماد دایره‌ای که در بالای صفحه اصلی خود می‌بینید یک دایره رنگی در اطراف خود دارد که نشان می‌دهد کاربر اخیراً یک استوری ارسال کرده است.

روی آن ضربه بزنید تا استوری کاربر باز شود. استوری به طور خودکار پخش می‌شود و به استوری بعدی یا استوری کاربر بعدی می‌رود.

۳. روی چپ و راست ضربه بزنید تا استوری یک کاربر را بررسی کنید.

یک استوری اینستاگرام می‌تواند شامل تعداد زیادی عکس و ویدئو باشد که به ترتیب به اشتراک گذاشته شده در کنار هم قرار گرفته‌اند.

برای دیدن استوری‌های قبلی، روی صفحه سمت چپ ضربه بزنید. برای مشاهده استوری‌های اخیر، روی سمت راست ضربه بزنید. استوری‌ها را از قدیمی‌ترین تا جدیدترین به‌صورت سازمان‌دهی شده خواهید دید.

اگر می‌خواهید برخی از استوری‌ها را رد کنید، می‌توانید به‌راحتی با ضربه‌زدن به سمت راست این کار را انجام دهید.

نحوه ساخت یک استوری اینستاگرام

۱. در ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید.

برای باز کردن صفحه استوری در اینستاگرام ۴ راه وجود دارد.

 • زمانی که روی صفحه خانه هستید به سمت راست بکشید.
 • در صفحه پروفایل خود روی علامت [+] بالا در سمت راست ضربه بزنید و از منوی باز شده گزینه Story را انتخاب کنید.
 • روی علامت [+] در پایین وسط صفحه ضربه بزنید و از منوی پایین صفحه Story را انتخاب کنید.
 • روی عکس پروفایل خود که یک علامت + آبی‌رنگ دارد ضربه بزنید.

گذاشتن استوری در اینستاگرام ورود

اکنون، برای ایجاد یک استوری جدید در اینستاگرام، دو گزینه اصلی وجود دارد:

 • یک عکس یا ویدئو از آلبوم گوشی خود انتخاب کنید.
 • از برنامه برای ضبط محتوای جدید استفاده کنید.

شایان‌ذکر است که ابعاد ایده‌آل برای استوری‌های اینستاگرام ۱۰۸۰ پیکسل عرض در ۱۹۲۰ پیکسل ارتفاع، با نسبت تصویر 9:16 است. شما می‌توانید از این ابعاد برای ساخت یک عکس یا ویدئوی خاص برای گذاشتن استوری اینستاگرام خود استفاده کنید.

اگر می‌خواهید گرافیک سفارشی خود را ایجاد کنید، ابزارهای طراحی آنلاین رایگان مانند Canva را بررسی کنید. برای افزایش کیفیت ویدئو مقاله افزایش کیفیت ویدئو + معرفی 10 ابزار برتر آن را مطالعه کنید.

۲. یک فیلتر و حالت ضبط تصویر را انتخاب کنید.

هنگامی که شروع به ایجاد استوری خود کردید، می‌توانید با کشیدن انگشت به راست و چپ روی کاروسل فیلتر در پایین صفحه، فیلتری را انتخاب کنید.

به‌غیراز فیلتر، می‌توانید هنگام گرفتن عکس یا فیلم‌برداری مستقیم از برنامه، حالت عکاسی را انتخاب کنید. گزینه‌ها در سمت چپ صفحه ظاهر می‌شوند.

شما چند گزینه برای انتخاب دارید:

معمولی

عادی یعنی انتخاب هیچ گزینه‌ای. این به این معنی است که می‌گوید: با یک‌بار ضربه‌زدن روی دکمه دوربین، عکسی ثبت می‌شود و نگه‌داشتن آن یک ویدئو ضبط می‌کند.

استوری‌های اینستاگرام می‌تواند ۱۵ ثانیه طول بکشد، بنابراین اگر می‌خواهید ویدئویی طولانی‌تر به اشتراک بگذارید، در ۱۵ ثانیه فیلم بگیرید یا کلیپ طولانی‌تر خود را به قسمت‌های ۱۵ ثانیه تقسیم کنید.

Create

این گزینه شما را به صفحه‌ای می‌برد که در آن می‌توانید یک استوری از ابتدا ایجاد کنید. در این صفحه می‌توانید استیکرها را انتخاب کنید، گیف‌ها را قرار دهید و متن بنویسید.

Boomerang

حالت بوم‌رنگ فیلم‌های حلقه‌ای GIF را که تا سه ثانیه طول می‌کشد را ایجاد می‌کند.

Layout

حالتی است که چیدمان عکس‌های شما را به صفحه‌ای با چهار مربع می‌برد که در آن می‌توانید چهار عکس مختلف بگیرید.

Hands-free

اگر می‌خواهید دوربین خود را طوری تنظیم کنید که خودش برای شما فیلم بگیرد، از حالت هندزفری استفاده کنید. قبل از شروع ضبط مطمئن شوید که آن را در جایی ثابت قرار دهید.

Dual

این گزین حالتی را نمایش می‌دهد که در آن هم دوربین جلو و هم دوربین پشت موبایل شما فعال است و می‌توانید به طور هم‌زمان از ۲ دوربین استفاده کنید. در این حالت دوربین جلو تصویر بزرگ‌تر و دوربین پشت تصویر کوچک‌تر را نشان می‌دهد.

گذاشتن استوری در اینستاگرام منو اصلی

۳. با استفاده از دوربین عکس یا فیلم بگیرید.

اکنون که حالت فیلتر و ضبط تصویر خود را انتخاب کرده‌اید، زمان آن فرارسیده است که فیلم‌برداری و تولید محتوا را شروع کنید. دکمه را برای فیلم‌برداری از یک ویدئو نگه دارید و برای گرفتن عکس یک‌بار ضربه بزنید.

اگر فیلتر را دوست ندارید، می‌توانید آن را تغییر دهید. همچنین می‌توانید استیکر، متن و نقاشی اضافه کنید.

۴. هنگامی که عکس یا ویدئوی خود را ویرایش کردید، روی Your Story ضربه بزنید.

همچنین می‌توانید با ضربه‌زدن روی نماد دانلود در بالا، عکس یا ویدئوی ویرایش‌شده خود را در گالری خود ذخیره کنید.

استیکرهای استوری اینستاگرام

استیکرهای استوری اینستاگرام کارتونی، گیف یا متنی هستند که می‌توانید روی استوری‌های خود قرار دهید تا آنها را جذاب‌تر و تعاملی‌تر کنید. می‌توانید از استیکرها برای افزودن متن به ویدئوهای خود برای گفتن استوری استفاده کنید یا یک نظرسنجی به عکس محصولات جدید خود اضافه کنید تا از دنبال‌کنندگان خود بپرسید که در مورد کدام یک از آنها بیشتر هیجان‌زده هستند.

برای افزودن استیکر به استوری خود، عکس یا ویدئویی بگیرید یا آپلود کنید و سپس روی دکمه استیکرها (یک صورت خندان در سمت راست بالای صفحه) ضربه بزنید تا برچسب‌های قابل تنظیم برای آب‌وهوا، زمان فعلی، مکان و موارد دیگر را پیدا کنید. می‌توانید برچسب‌ها را با کشیدن آن‌ها روی صفحه‌تان و تغییر اندازه آن‌ها با نزدیک‌کردن یا بزرگ کردن آن‌ها با دو انگشت حرکت دهید.

چگونه یک پست اینستاگرام را در استوری خود به اشتراک بگذارید؟

۱- اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید.

۲. پستی را که می‌خواهید در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، در فید خود قرار دهید.

۳. روی نماد هواپیمای کاغذی ضربه بزنید.

۴. منوی Share ظاهر می‌شود.

۵. گزینه اول Add post to your story را بزنید.

۶. پست عکس یا ویدئو به‌صورت خودکار به‌عنوان پیش‌نویس استوری آپلود می‌شود.

۷. برای افزودن استیکر یا گیف، کشیدن یا تایپ متن، روی نمادهای بالای پنجره ضربه بزنید.

۸. برای پست‌کردن، روی استوری خود در گوشه سمت چپ پایین ضربه بزنید، یا اگر نمی‌خواهید آن را به طور گسترده به اشتراک بگذارید، Close Friends را انتخاب کنید.

ایده‌هایی برای گذاشتن استوری در اینستاگرام

دانستن اینکه چگونه در استوری اینستاگرام خود پست کنید یک چیز است، اما دانستن اینکه چه چیزی را پست کنید یک چیز متفاوت است.

برای کسب‌وکارهایی که به دنبال بیان داستان خود در اینستاگرام هستند، مهم است که بدانند فالوورهای ایده‌آل شما چه کسانی هستند و علاقه‌مند به دیدن چه چیزی در اینستاگرام هستند. به یاد داشته باشید، اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید چیزی را در این فرایند آموزش دهید یا تبلیغ کنید.

در زیر، چند ایده برای استفاده از استوری اینستاگرام برای جذب فالوور و ایجاد مشتری ارائه شده است:

۱. ارسال ویدئو از یک رویداد اداری

گاهی اوقات بهترین کاری که یک کسب‌وکار می‌تواند در اینستاگرام انجام دهد این است که تاحدامکان انسان باشد. یکی از راه‌های انجام این کار، ارسال یک ویدئوی مختصر از عملکرد یک شرکت است.

خواه یک مهمانی تعطیلات اداری باشد یا جشن اهدای جوایز، ارسال فیلم از آن در استوری شما سرگرمی آسان و لحظه‌ای برای دنبال‌کنندگان شما است.

۲. اخبار فوری در مورد صنعت خود ارسال کنید.

شما می‌توانید از استوری اینستاگرام خود برای گزارش آخرین اتفاقات صنعت خود استفاده کنید. با طراحی مناسب، می‌توانید اخبار کوچک – که ارزش یک مقاله کامل را ندارد – به یک استوری در حساب اینستاگرام خود تبدیل کنید.

این باعث می‌شود کاربران به سراغ شما بیایند تا از روندهای بازار مطلع شوند. شما حتی می‌توانید نظر آنها را جویا شوید.

۳. محصول خود را نشان دهید.

ممکن است محصول شما از نظر افراد عادی ساده‌ترین یا جذاب‌ترین محصول نباشد. استوری اینستاگرام شما قالب مناسبی برای نشان‌دادن نحوه استفاده از آن محصول به مشتریان بالقوه است. یک ویدئوی طولانی را پست کنید که به کلیپ‌های ۱۵ ثانیه‌ای تقسیم شده است که به کاربران نشان می‌دهد محصول یا خدمات شما چه کاری انجام می‌دهد و چه کمکی به مشتریان شما می‌کند.

برای مثال، اگر نرم‌افزاری می‌فروشید، می‌توانید ویدئویی تهیه کنید که به افراد نشان می‌دهد چگونه وارد سیستم شوند، از داشبورد نرم‌افزار استفاده کنند و با عملکردهای مختلف موجود در محصول آشنا شوند.

فقط به یاد داشته باشید که قبل از آپلودکردن ویدئو در استوری اینستاگرام، ابعاد آن را تغییر دهید. به یاد داشته باشید، ابعاد تصویر استوری اینستاگرام ۱۹۲۰ پیکسل ارتفاع و ۱۰۸۰ پیکسل عرض، با نسبت تصویر 9:16 است.

۴. یک رویداد شرکتی را تبلیغ کنید.

آیا شرکت یا سازمان شما هرسال میزبان یک کنفرانس تجاری است یا در یک کنفرانس بزرگ شرکت می‌کند؟ شما می‌توانید از استوری اینستاگرام خود برای تبلیغ آن رویداد استفاده کنید و به دنبال‌کنندگان خود بگویید که در آنجا شما را جستجو کنند. با یک طراح گرافیک کار کنید یا خودتان کارهای هنری انجام دهید تا یک بروشور رویداد را با تمام اطلاعاتی که برای پیداکردن شما نیاز دارد به تصویر بکشید.

بیشتر این کارها را می‌توانید مستقیماً در اینستاگرام انجام دهید. به‌عنوان‌مثال، از گزینه‌های زیر در استوری خود استفاده کنید:

 • نام رویداد
 • مکانی که رویداد واقع شده است.
 • تاریخ‌هایی که در آن شرکت خواهید کرد.
 • شماره غرفه شما
 • هشتگ رسمی رویداد

۵. یکی از پست‌ها یا ویدئوهای وبلاگ شرکت خود را پیش‌نمایش کنید.

اگر رسانه‌های اجتماعی منبع اصلی ترافیک وبلاگ شما نیستند، با وجود این گذاشتن استوری اینستاگرام می‌تواند به خوانندگان کمک کند آن پست یا ویدئو را برای اولین‌بار کشف کنند و بعداً آن را پیدا کنند.

۶. شرکت‌های دیگری که شما را دنبال می‌کنند یا با شما کار می‌کنند را ذکر کنید.

با افزایش فالوور اینستاگرام شما، در نهایت اکانت‌های تجاری دیگری نیز می‌خواهند شما را دنبال کنند. چه آن حساب‌ها شرکای تجاری شما باشند یا صرفاً طرف‌داران شما، در نظر داشته باشید که در استوری اینستاگرام خود به آن‌ها پیام بدهید.

این یک روش منفعل اما مؤثر برای تقویت روابط شما با کاربرانی است که برای رشد کسب‌وکار شما مهم هستند.

نتیجه

مانند هر کاربر اینستاگرام، برندها می‌توانند از استوری‌ها برای فعال نگه‌داشتن اکانت خود استفاده کنند. اما همچنین می‌تواند راهی ارزشمند برای به‌اشتراک‌گذاری محتوای پشت‌صحنه و ایجاد رابطه عمیق‌تر با مخاطبان باشد.

اگر یک هشتگ مخصوص برند ایجاد کنید، می‌توانید پست‌هایی از افرادی که قبلاً محصول یا خدمات شما را دوست دارند و از آن استفاده می‌کنند، بیابید. سپس می‌توانید آن پست‌ها را در استوری‌های خود به اشتراک بگذارید تا مخاطبان خود را متوجه کنید و در مورد حرکات برندها مطلع شوید.

در این مقاله روش گذاشتن استوری در اینستاگرام را بررسی کردیم و در مورد ایده‌های مختلف برای گذاشتن استوری در اینستاگرام صحبت کردیم. برای درک اینکه چقدر استوری‌هایی که پست کردید در نرخ تعامل و بازدید شما نقش داشته است باید آمار استوری اینستاگرام خود را بررسی کنید.

اگر برای مدیریت پیج اینستاگرام خود به کمک نیاز دارید می‌توانید از خدمات ما در زمینه مدیریت پیج اینستاگرام استفاده کنید.

ضمناً برای یادگیری ترفندهای اینستاگرام بسته آموزش 5درصدی شدن اینستای ما را تهیه بفرمایید.

 

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت