هایلایت اینستاگرام و روش ایجاد و استفاده از آن

توسط | دی 15, 1401 | اینستاگرام | 0 نظر

10 دقیقه

اینستاگرام بدون شک یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو در جهان است که بیش از یک میلیارد کاربر دارد. کاربران اینستاگرام تعداد باورنکردنی عکس و ویدئو آپلود می‌کنند و به طور مرتب پیام‌های دایرکت ارسال و دریافت می‌کنند.

شاید شما دیده باشید که افرادی استوری‌های اینستاگرام خود را در دایره‌های کوچک و منظمی در پروفایل خود نشان می‌دهند و تعجب کرده‌اید که چگونه این کار را انجام می‌دهند. یا شاید شنیده‌اید که دوستان به هایلایت‌های اینستاگرام خود اشاره می‌کنند و تعجب کرده‌اید که منظور آنها چیست.

این مقاله، راهنمایی برای هایلایت‌های اینستاگرام است که در آن توضیح می‌دهد که چه هستند، مزایای آنها برای پروفایل شما چیست و نحوه استفاده از آنها چگونه است.

هایلایت اینستاگرام چیست؟

هایلایت اینستاگرام اساساً استوری‌های اینستاگرامی هستند که انتخاب می‌کنید تا به طور دائم در پروفایل شما قرار بگیرند. اگر استوری را به هایلایت اضافه کنید، حتی پس از ۲۴ ساعت قابل‌مشاهده خواهد بود، بنابراین این یک راه عالی برای اجرای موفق‌ترین استوری‌های شما است. هایلایت‌ها یک ویژگی فوق‌العاده اینستاگرام است که باید از آن استفاده کنید.

وقتی شما یک هایلایت را باز می‌کنید، می‌توانید؛ مانند یک استوری معمولی آن را تماشا کنید، با این تفاوت که لیست بینندگان را نخواهید دید. بعد از اینکه استوری را که ذخیره کردید به مدت ۲۴ ساعت اجرا شد، لیست بازدیدکنندگان پاک می‌شود و تنها چیزی که می‌بینید تعداد بازدیدهاست.

محدودیت برای یک هایلایت اینستاگرام ۱۰۰ عکس یا ویدئو است، اگرچه می‌توانید هر تعداد که می‌خواهید هایلایت ایجاد کنید. هنگامی که تعداد زیادی برای قرارگرفتن روی صفحه‌نمایش وجود دارد، می‌توانید به چپ و راست آنها را ورق بزنید.

هایلایت اینستاگرام در هسته خود یک ویژگی ساده است، اما استفاده از آن می‌تواند گیج‌کننده باشد. برای مثال، ممکن است در فهمیدن نحوه افزودن کاورهای سفارشی یا نحوه حذف هایلایت‌هایی که دیگر نمی‌خواهید، مشکل داشته باشید. اما نگران نباشید، این مقاله شما را با تمام کارهایی که می‌توانید با هایلایت‌های اینستاگرام انجام دهید، از ایجاد تا حذف، راهنمایی می‌کند.

روش ساخت هایلایت اینستاگرام

اگر هنوز هیچ هایلایت اینستاگرامی ندارید، می‌توانید یکی از استوری‌های فعلی خود یا از موارد آرشیو شده ایجاد کنید. البته این بدان معناست که باید ویژگی آرشیو را فعال کنید. معمولاً به‌صورت پیش‌فرض فعال است، اما در اینجا نحوه بررسی مجدد آن و روشن‌کردن آرشیو استوری‌ها در صورت نیاز آمده است:

 1. از پروفایل خود، روی نماد منو در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.
 2. به قسمت Setting و بعد از آن Privacyو نهایتاً Story بروید.
 3. برای انجام آرشیو استوری‌ها، کلید Save story را روشن کنید.

آرشیو کردن استوری 1

آرشیو کردن استوری 2

پس از روشن‌شدن آرشیو، می‌توانید اولین هایلایت خود را ایجاد کنید. در اینجا نحوه ایجاد اولین هایلایت اینستاگرام با افزودن استوری فعلی به آن آمده است:

 1. استوری اینستاگرام خود را باز کنید.
 2. روی Highlight در پایین صفحه ضربه بزنید.
 3. در پاپ‌آپ Add to Highlights، روی New ضربه بزنید.
 4. نامی برای هایلایت وارد کنید و در صورت تمایل کاور آن را ویرایش کنید.
 5. در نهایت روی Add و سپس Done ضربه بزنید.

اضافه کردن به هایلایت

اگر می‌خواهید با استفاده از استوری که قبلاً پست کرده‌اید، هایلایت اینستاگرام بسازید، می‌توانید این کار را نیز انجام دهید:

 1. از پروفایل خود، روی New ضربه بزنید.
 2. تمام استوری‌هایی را که می‌خواهید به این هایلایت جدید اضافه کنید بررسی کنید و روی Next ضربه بزنید.
 3. هایلایت خود را نام‌گذاری کنید و کاور آن را تنظیم کنید.
 4. در نهایت روی Add and Done ضربه بزنید.

نحوه اضافه‌کردن استوری‌های جدید به هایلایت

فرض کنید یک هایلایت اینستاگرام دارید که مختص یک موضوع است. این می‌تواند یک سری عکس خنده‌دار از گربه شما یا هنر موردعلاقه شما از سراسر جهان باشد.

در این موارد، باید به‌اضافه کردن استوری‌های جدید به هایلایتی که قبلاً دارید ادامه دهید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 1. هایلایت را باز کنید.
 2. روی More در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.
 3. از منو، Edit Highlight را انتخاب کنید.
 4. استوری‌ها را انتخاب کنید.
 5. برای علامت‌زدن استوری‌هایی که می‌خواهید به این هایلایت اضافه کنید، ضربه بزنید.
 6. پس از آماده‌شدن، روی Done ضربه بزنید.

ادیت هایلایت

چگونه یک کاور سفارشی به هایلایت اینستاگرام اضافه کنیم؟

ممکن است شما متوجه شده باشید که وقتی یک هایلایت اینستاگرام ایجاد می‌کنید، برنامه به طور خودکار تصویر کاور را از استوری‌هایی که ذخیره می‌کنید انتخاب می‌کند. همچنین ممکن است متوجه شده باشید که اکانت‌های بزرگ اینستاگرام اغلب دارای کاورهای هایلایت سفارشی هستند (برای مثال با آرم‌ها و رنگ‌های برندشان).

در اینجا نحوه اضافه‌کردن یک کاور سفارشی برای هایلایت اینستاگرام شما ارائه شده است:

 1. هایلایت را باز کنید و روی دکمه More در گوشه سمت چپ پایین ضربه بزنید.
 2. روی Edit Highlight، و سپس Edit Cover ضربه بزنید.
 3. کاور فعلی خود را از نزدیک و لیست کاورهایی که می‌توانید از زیر آن انتخاب کنید مشاهده خواهید کرد. روی نماد تصویر سمت چپ ضربه بزنید.
 4. کاور سفارشی را از گالری عکس خود انتخاب کرده و آن را تنظیم کنید.
 5. وقتی آماده هستید، روی Done ضربه بزنید.

نحوه حذف یک هایلایت اینستاگرام

شاید شما در مورد نمایش عکس‌های خاص در پروفایل خود، نظر خود را تغییر داده‌اید، یا شاید فقط می‌خواهید هایلایت‌های خود را مرتب کنید؛ زیرا تعداد آن‌ها خیلی زیاد شده است. دلیل شما هرچه باشد، می‌توانید به‌راحتی هایلایت اینستاگرام را حذف کنید:

 • ضربه بزنید و روی هایلایتی را که می‌خواهید حذف کنید نگه دارید.
 • Delete Highlight> Delete را از منو انتخاب کنید.

همچنین شما می‌توانید فقط استوری‌های خاصی را از هایلایت اینستاگرام خود حذف کنید، نه اینکه آن را به‌طورکلی حذف کنید:

 1. هایلایت را باز کنید و به استوری که می‌خواهید حذف کنید بروید.
 2. از گوشه پایین سمت راست روی More ضربه بزنید.
 3. Remove from Highlight را از منو انتخاب کنید.
 4. برای تأیید روی آن ضربه بزنید.

پاک کردن هایلایت

نحوه مشاهده تعداد بازدیدها در هایلایت اینستاگرام

ممکن است شما از روی کنجکاوی یا برای اهداف تجاری بخواهید ببینید که یک هایلایت اینستاگرام چه تعداد بازدید دریافت کرده است. تعداد بازدیدها سودمند هستند؛ زیرا به شما اطلاع می‌دهند که چه زمانی آنها را تغییر دهید یا بر اساس عملکرد آنها حذف کنید. بااین‌حال، تعداد بازدیدها و افرادی که یک هایلایت خاص را مشاهده کرده‌اند به ۴۸ ساعت محدود می‌شود. پس از آن دوره، آن آمار برای همیشه از بین رفته است. در اینجا نحوه مشاهده تعداد هایلایت در اینستاگرام آمده است.

 1. به اکانت اینستاگرام خود بروید و روی عکس پروفایل در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.
 2. روی هایلایت ضربه بزنید تا باز شود.
 3. در قسمت پایین سمت چپ، در کنار Seen by، تعداد بازدید فعلی نشان داده می‌شود.

چگونه بررسی کنیم که چه کسی هایلایت شما را دیده است؟

مراحل زیر را دنبال کنید تا ببینید آیا یک اکانت خاص هایلایت شما را مشاهده کرده است یا کلاً چه کسانی آنها را مشاهده کرده‌اند. باز هم شما محدود به ۴۸ ساعت هستید. هایلایت‌های شما تا زمانی که آنها را حذف نکنید دائمی هستند، اما آمار مشاهده زمان محدودی دارد.

 1. به پروفایل خود در اینستاگرام بروید.
 2. روی نماد هایلایت مورد نظرتان ضربه بزنید.
 3. روی دکمه Seen by در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید تا لیست افرادی که هایلایت شما را دیده‌اند را ببینید.

همچنین در صورت تمایل می‌توانید هایلایت را از شخصی پنهان کنید و همیشه می‌توانید با تغییر privacy settings در منوی Settings، آن را لغو کنید.

برای چه‌کارهایی می‌توانید از هایلایت اینستاگرام استفاده کنید؟

هایلایت اینستاگرام پروفایل شما را بسیار هیجان‌انگیزتر می‌کند و به دنبال‌کنندگان شما تمام این استوری‌های انتخاب شده را برای تماشا ارائه می‌دهد. اگر یک اکانت اینستاگرام برای وبلاگ یا فروشگاه آنلاین خود دارید، آنها واقعاً ضروری هستند.

در اینجا چند ایده از مواردی که می‌توانید از هایلایت اینستاگرام استفاده کنید آورده شده است:

 • شامل انواع مختلفی از محتوایی که منتشر می‌کنید.
 • نمایش دسته‌بندی محصولاتی که می‌فروشید.
 • فید اینستاگرام خود را از نظر بصری ثابت نگه دارید.
 • امکان دسترسی سریع مردم به اطلاعات.

نتیجه

به‌طورکلی، هایلایت اینستاگرام راهی عالی برای ذخیره استوری‌های موردعلاقه شما و به‌اشتراک‌گذاری دائمی آنها با فالوورهایتان است. کسانی که کسب‌وکار توسعه‌یافته دارند آنها را برای تبلیغ محصولات و شرکت خود مفید می‌دانند. صرفه نظر از توانایی دیدن افرادی که هایلایت شما را مشاهده کرده‌اند و چند نفر آنها را دیده‌اند و امکان حذف و تغییر هایلایت‌ها به‌دلخواه شما، بدون شک اینستاگرام راهی عالی برای “برجسته‌کردن” زندگی یا تجارت شما است.

شما می‌توانید مدیریت پیج اینستاگرام خود را به گروه 5درصدی‌ها بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به بخش مدیریت پیج اینستاگرام مراجعه بفرمایید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت