برندسازی وبلاگ شخصی!

توسط | اردیبهشت 15, 1400 | بازاریابی, برندسازی, تولید محتوا | 0 نظر

22 دقیقه

آیا می‌خواهید وبلاگ خود را به یک برند تبدیل کنید؟ در اینجا مواردی است که باید در مورد آن‌ها فکر کنید، درباره‌ی آن‌ها تصمیم‌گیری کرده و نسبت به آن‌ها متعهد شوید. برندسازی علمی است که با هنر آمیخته شده است، اما زمانی که می‌خواهید وبلاگ خود را به برند تبدیل کنید، عناصر سازنده‌ای وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید.

 • نام به یادماندنی (چندان هوشمندانه نیست.)
 • URL آسان برای به خاطر سپردن.
 • شرح وظیفه (آنچه انجام می‌دهید و جامعه‌ی هدفی که به آن خدمت می‌کنید.)
 • پالت رنگ
 • گرافیک خاص مانند لوگو.
 • فونت‌های سازگار و استفاده از تصاویر.
 • موضوعات و کلمات کلیدی وبلاگ.
 • برنامه‌ی عمومی.

چرا می‌خواهید وبلاگ خود را به برند تبدیل کنید؟

یک برند به مردم اجازه می‌دهد تا بدانند شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید. خوانندگان جدید سایت، تنها در صورتی ماندگار می‌شوند که این کار را ساده انجام دهید. آن‌ها اگر سردرگم و یا وادار به فکر کردن شوند، آن‌جا را ترک خواهند کرد. با داشتن یک برند مشخص، خوانندگان می‌دانند در انتظار چه چیزی هستند. اگر آن‌ها کاری که انجام می‌دهید را دوست داشته باشند، دور و بر شما می‌چرخند.

هدف شما از وبلاگ نویسی چیست؟

در اینجا به تعدادی ایده برای هدف‌گذاری اشاره شده است:

 • ترافیک وبسایت بیشتری بدست آورید.
 • اشتراک ایمیلی بیشتری بدست آورید.
 • با سایر وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرها ملاقات کرده و ارتباط ایجاد کنید.
 • کسب درآمد داشته باشید.
 • مهارت‌های شخصی خود را افزایش دهید.
 • افزایش سطح مذاکره.

در ابتدای کار باید به چه چیزهایی توجه کنید؟

قبل از اینکه وبلاگ خود را به برند تبدیل کنید، موارد دیگری نیز وجود دارند که ارتباطی با برندسازی ندارند، اما باید به آن‌ها توجه کنید. بدون توجه به این موارد ممکن است تلاش‌های تجاری شما بی‌فایده باشند.

 • مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟
 • چه مشکلی را برای مخاطبان هدف حل خواهید کرد؟
 • جایگاه خاص شما.(تمرکز وبلاگ، همان چیزی که در مورد آن خواهید نوشت.)
 • انتخاب ایمیل.

مزایای برندسازی وبلاگ شخصی!

همانطور که می‌دانید برندسازیِ موثر، شناخت، وفاداری مشتری و سایر مزایای قدرتمند را ایجاد می‌کند. به همین ترتیب، برندسازی وبلاگ شخصی مزایای خاص خود را دارد. از این مزایا می‌توان به ایجاد هیجان در مورد ایده‌ها، محصولات و خدمات و همینطور جذب مشتریان جدید اشاره کرد. یک وبلاگ مفید به خوانندگان خود الهام می‌بخشد، آن‌ها را به مشتری تبدیل می‌کند و به بخش باارزشی از فرایند بازاریابی تبدیل می‌شود که به نوبه‌ی خود به تبلیغ محصولات و خدمات مختلف کمک می‌کند. مقالاتی که در وبلاگ منتشر می‌‌کنید، اگر به اندازه‌ی کافی منحصربه فرد و خلاقانه باشند، این فرصت را دارند که خوانندگان وبلاگ را تبدیل به مشتری کنند.

در برندسازی وبلاگ، سه مورد وجود دارند که بیشترین مراجعه به آن‌ها صورت می‌گیرد:

 • افزایش سلطه. هنگامی که مقاله‌ای برای وبلاگ ایجاد می‌کنید، با ایده‌ها و مهارت‌های نوآورانه، به این دیدگاه که برند شما در خط مقدم صنعت خود قرار دارد، دامن می‌زنید. این به سلطه‌ی شما کمک می‌کند.
 • سئو. باور بکنید یا نه، وبلاگ نقش مهمی در بهبود سئو ایفا می‌کند. بسیاری از مقالات باعث بهبود صفحاتی می‌شوند که می‌خواهید در صفحات جستجو به کاربران نشان داده شوند.
 • اطلاع رسانی به مشتریان. یک وبلاگ علاوه بر ایجاد مشتریان جدید، می‌تواند این مشتریان را در مورد آخرین اتفاقات شرکت مطلع کند.

زمانی که نوبت به برندسازی وبلاگ می‌رسد، بدست آوردن تمام جزئیات با دقت هر چه تمام، امری مهم و حیاتی است. در ادامه به برخی استراتژی‌های کمک کننده در این مسیر اشاره می‌کنیم.

چگونه وبلاگ خود را به برند تبدیل کنید؟

برند ایده‌ای کاملا پیچیده است و امروزه به کلمه‌ای پرکاربرد تبدیل شده است. برند، موجودی است که در طول زمان ساخته شده و به نمادِ چیزی تبدیل شده که در نظر عموم مردم به عنوان ارائه دهنده‌ی کیفیت، اعتماد یا کارایی شناخته می‌شود. از نظر عملی‌تر، برند همان عاملی است که باعث می‌شود خریدار، کالای تولید شده توسط شرکت را حتی اگر گران‌تر از محصولات مشابه باشد، انتخاب کند.

بسیاری از وبلاگ نویسان به جای اینکه به برندسازی وبلاگ خود فکر کنند، وبسایت خود را می‌سازند و بدون در نظر گرفتن تصویری که می‌خواهند ارائه دهند، شروع به تولید محتوا می‌کنند. نکته‌ی مهمی که در مورد برندسازی وبلاگ باید به خاطر داشته باشید، این است که تخصص و تجربه به تنهایی باعث موفقیت یک وبلاگ نمی‌شوند. در برندسازی وبلاگ، صبر سوخت اصلی است. اما موارد دیگری نیز وجود دارند که می‌توان به دستورالعمل کامل اضافه کرد:

 1. در انتخاب نام وبلاگ دقت کنید.

نام وبلاگ، علاوه بر تامل در مورد برند، رنگ و بویی برای وبلاگ شما ایجاد کرده و دارای پیامدهای جستجو است. از جمله سوالاتی که باید در نظر بگیرید، این است که اگر یک شرکت انحصاری باشید، آیا از نام شخصی خود استفاده خواهید کرد؟ آیا اصطلاحات مناسب جستجو را در نام خود وارد خواهید کرد؟

 1. آدرسی به یادماندنی انتخاب کنید.

در حالی که گزینه‌هایی مانند WordPress.com و Blogger به صورت رایگان در دسترس هستند، توصیه می‌شود از URL خود استفاده کنید. بنابراین علاوه بر انتخاب نام وبلاگ، دریافت URL نیز امری ضروری است.

 1. از یک طرح منسجم در کل وبلاگ استفاده کنید.

یکی از نکات مهم برای ایجاد یک تصویر تجاری قوی، استفاده از طراحی منحصربه فرد در سراسر وبلاگ است. از اینکه انسجام بصری تا چه حد می‌تواند در بدو ورود به وبلاگ مهم باشد، تعجب خواهید کرد. در واقع اگر تصاویر منسجم نباشند، بیشتر خوانندگان قصد بازگشت به وبلاگ شما را نخواهند داشت. نکته‌ی اصلی جذب مجدد خوانندگان، ارائه‌ی سطح مشابهی از کیفیت در تمامی مقاله‌هاست. اگر تصاویر این ریتم را از بین ببرند، هیچ محتوای باکیفیتی آن را جبران نمی‌کند.

طراحی شما باید به اندازه‌ی کافی ساده و زیبا باشد تا کاربران بتوانند روی محل مورد نظر شما کلیک کنند. شما می‌توانید از تم‌های برتر استفاده کنید، اما هیچ چیز با یک وبسایت طراحی شده‌ی سفارشی، قابل مقایسه نیست.

 1. از لوگوی انحصاری خود استفاده کنید.

همانطور که وبلاگ باید دارای طرح منسجم باشد، استفاده از لوگوی انحصاری نیز امری حیاتی است. لوگوی شما باید نمایشی واقعی از ارزش‌های وبلاگ شما باشد زیرا نماد اقتدار شماست.

 1. پالت رنگ وبلاگ خود را تعیین کنید.

رنگ، عنصری مهم در برندسازی است. صرفا به این دلیل که گرافیست نیستید از این گزینه صرف نظر نکنید. پالت خود را به دو یا سه رنگ محدود کنید. اگر می‌خواهید از آن‌ها برای عناوین اصلی استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که خوانا هستند. در نظر بگیرید که خوانندگان شما در برابر رنگ‌ها چه واکنشی نشان می‌دهند.

 1. تصاویر مهم‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید.

در بکارگیری تصاویر در مقالات، نکاتی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید:

 • تصاویر، نشانگر نام تجاری شما هستند. برخی تصاویر با ارزش‌ها و ایده‌آل‌های تجاری ما مغایرت آشکاری دارند، اما این ناهمگونی در بعضی مواقع چندان واضح نیست. تا زمانی که تلاش آگاهانه برای انتخاب تصاویر داشته باشید، احتمال اشتباه بزرگ در این زمینه بسیار کم است.
 • سازگاری، نکته‌ی مهمی است که باید به آن توجه شود. هنگام انتخاب، ویرایش و برش تصاویر، سازگاری با سایر تصاویری که در گذشته انتخاب شده‌اند، باید در راس ذهن شما باشد.
 1. برای خوانندگان دلیل بیاورید تا به تخصص شما اعتقاد داشته باشند.

حتی متخصصان شناخته شده با مقالات معتبر نیز برای حفظ مخاطبان خود با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. چرا که انتظارات مخاطب مدام در حال بالا رفتن است. خوشبختانه روش‌هایی وجود دارند که می‌توانید اطمینان حاصل کنید وبلاگ شما توسط مخاطبان هدف خود به عنوان مرجعی در طیف وسیعی از موضوعات دیده می‌شود:

 • با هر مقاله با احتیاط برخورد کنید. این کار فراتر از اطمینان از هیجان‌انگیز، دقیق و تازه بودن محتواست. باید اطمینان حاصل کنید که خوانندگان از پاراگرافی به پاراگراف دیگر با خطاهای ساده روبرو نخواهند شد. اگر اشتباهی پیدا شود، قابل بخشش است. اما اگر این اشتباهات به دفعات تکرار شوند، از اقتدار شما کاسته می‌شود.
 • تلاش‌های تحقیقاتی را افزایش دهید. چه راهی بهتر از نشان دادن تخصص خود، با مطالعه‌ی واقعی موضوعاتی که در مورد آن‌ها می‌نویسید؟ هر چه میزان تحقیق شما در مورد هر مقاله افزایش می‌یابد، نوشتار نیز دقیق‌تر می‌شود.
 1. متنی قوی درباره‌ی وبلاگ خود بنویسید.

هنگامی که من به عنوان یک وبلاگ نویس شروع به کار کردم، نمی‌دانستم که بازدیدکنندگان وقت خود را برای بازدید از صفحه‌ی “درباره‌ی ما” صرف می‌کنند. بازدیدکنندگان علاقه دارند بدانند چه کسی پشت یک وبسایت یا وبلاگ است. بنابراین چنین صفحه‌ای، در روند ایجاد تصویر تجاری قوی، بسیار مهم است. اگر وبلاگ خود را به عنوان مشاغل جدی قلمداد می‌کنید، صفحه‌ی “درباره‌ی ما” باید شامل بیانیه‌ی ماموریت، چشم انداز و اهداف وبلاگ باشد.

 1. شخصیت وبلاگ خود را ایجاد کنید.

این مورد اغلب با وبلاگ نویس اصلی مرتبط است. به این فکر کنید که می‌خواهید دیگران چه برداشتی از وبلاگ شما داشته باشند. این موضوع در محتوای ایجاد شده و همچنین نحوه‌ی تعامل شما با دیگران در وبلاگ و یا سایر بسترهای اجتماعی مرتبط، آشکار خواهد شد.

 1. سبک نوشتاری خود را پیدا کرده و به آن پایبند باشید.

زمانی که نوبت به برندسازی می‌رسد، سبک نوشتاری نقش بسیار مهمی دارد. زیرا محتوای شما، صدای وبلاگ شماست. برای برندسازی یک وبلاگ باید سبک نوشتاری خود را پیدا کنید. آیا می‌خواهید پست‌های طولانی بنویسید یا کوتاه؟ آیا قصد دارید مطالب بحث برانگیز منتشر کنید یا می‌خواهید به هنجار پایبند باشید؟ آیا مطالب شما پرتحرک و خشن خواهند بود؟ پاسخ به چنین سوالاتی به شما کمک می‌کند، سبک نوشتاری خود را پیدا کنید. فونت و سایز آن، چیزهای زیادی در مورد نام تجاری شما می‌گویند. قبل از انتخاب سبک‌های خاص، مطمئن باشید که توسط همه‌ی دستگاه‌ها و از همه مهم‌تر توسط مخاطبان هدف، قابل خواندن باشند.

 1. دستورالعمل‌هایی برای استفاده از سایر فرمت‌های رسانه تنظیم کنید.

آیا شما از ویدئو یا فایل صوتی استفاده خواهید کرد؟ آن‌ها را چگونه و در چه قسمتی از پست خود قرار خواهید داد؟

 1. پست‌ها باید از کیفیت بالا و جذابیت کافی برخوردار باشند.

قطعا دلیل اصلی مراجعه‌ی دوباره‌ی مخاطبان، کیفیت پست‌هاست. ما همگی دچار کمبود زمان هستیم، پس کسی وقت خود را صرف پست‌های بی‌کیفیت نمی‌کند. یک راه حل خوب برای جذب هرچه بیشتر خوانندگان استفاده از موضوعات جذاب است.

 1. یک سبک ارسال مناسب انتخاب کرده و به آن پایبند باشید.

بعد از سبک نوشتاری، نکته‌ی بعدی که باید به آن توجه کنید، سبک ارسال شماست. قرار است هر چند وقت یکبار پست‌های خود را منتشر کنید؟ آیا می‌خواهید روزانه، دو هفته‌ای یا هفتگی پست ارسال کنید؟ شما باید سبک خود را مشخص کرده و به آن پایبند باشید. خوانندگان باید بدانند چه زمانی منتظر مطالب شما باشند. گذشته از این‌، برندسازی تماما در مورد ثبات و قابل پیش بینی بودن است.

 1. در جایگاه خاص خود، اقتدار کسب کنید.

اکثر متخصصان معتقدند یک مرجع معتبر، صرفا توسط افرادی که در اطراف آن فعالیت می‌کنند، مورد شناخت و احترام قرار می‌گیرد. در حالی که یک برند به طور جهانی شناخته می‌شود. راه طبیعی رشد، این است که به یک مقام مسلط تبدیل شوید. همه‌ی افراد در جایگاه مربوطه باید شما را به عنوان یک ایده‌ی غالب ببینند.

 1. به خودتان وفادار بمانید.

بخشی از برندسازی توجه به این نکته است که وفاداری به ارزش‌های خود، امری مهم است. به همین ترتیب یک وبلاگِ برند باید مطابق با سبک شخصی شما باشد.

 1. با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

برقراری ارتباط خوب با خوانندگان، روش مناسبی برای حفظ وبلاگ شناخته شده است. اگر مردم مطمئن نیستند که شما بهترین راه حل هستید، هنوز راه زیادی برای رسیدن به این نقطه در پیش دارید.

 1. در صورت آموزش دادن، اسرار خود را نگه ندارید.

تنها راه موفقیت یک وبلاگ برند، این است که تا حد ممکن برای خواننده ارزشمند باشد. مخاطبان شما هنگامی که بزرگترین اسرار برند خود را از آن‌ها دریغ می‌کنید، آن را حس خواهند کرد. بنابراین، راه حل این است که همه چیز را در اختیار آن‌ها قرار دهید. آن‌ها برای دریافت محتوای بیشتر بازهم به شما مراجعه خواهند کرد و شما هر دو سود خواهید برد.

 1. موضوعاتی را که وبلاگ شما پوشش می‌دهد، تعیین کنید.

در صورت تردید، موضوع خود را محدودتر کنید، چرا که می‌خواهید بر یک جایگاه خاص مسلط شوید. این انتخاب از این نظر که وبلاگ شما چه چیزی را پوشش می‌دهد، بر برند وبلاگ شما تاثیر می‌گذارد. به یاد داشته باشید که شما نمی‌خواهید خارج از حوصله‌ی مخاطب باشید.

 1. دسته بندی مفیدی برای مطالب وبلاگ خود ایجاد کنید.

یک وبلاگ می‌تواند گیج کننده باشد، مخصوصا زمانی که برای مدتی طولانی فعالیت داشته است. عملکرد جستجو در هیچ کجا به اندازه‌ی کافی مفید نیست که به خواننده این امکان را بدهد آنچه را که نیاز دارد، پیدا کند. در عوض، شما برای حل این مشکل می‌توانید محتوای خود را بر اساس دسته بندی، سازمان دهی کنید.

 1. کلمات کلیدی اصلی وبلاگ را انتخاب کنید.

کلمات کلیدی بر روی موضوعات و عناوین پست و همچنین دسته‌ بندی‌های شما تاثیر می‌گذارند.

 1. متمایز و اصیل باشید.

این مورد چیزی بیش از یک نیاز ساده و امری ضروری برای بقا است. مردم با مشاهده‌ی لوگوی شما باید بدانند که چیز جالبی در انتظار آن‌هاست که ارزش کلیک کردن دارد.

 1. از افراد متخصص در زمینه‌ی نام تجاری خود استفاده کنید.

این مورد به بودجه و خواسته‌های شخصی بستگی دارد. وبلاگ معتبری که تعداد پست‌های زیادی دارد و توسط بازدیدکنندگان متعدد خوانده می‌شود، به سختی توسط یک شخص اداره می‌شود. در چنین شرایطی، بهترین راه حل، استخدام کسی است که در این زمینه مهارت کافی را داشته باشد. معمولا یک خطای بزرگ کافی است تا میزان بازدید را کاهش دهد.

 1. قوانین وبلاگ خود را بنویسید.

شرایط شما برای استفاده از محتوا و همچنین زبانی که استفاده می‌کنید، در برند شما منعکس می‌شوند. در مورد اینکه اجازه‌ی دسترسی به محتوا به مخاطبان خواهید داد یا نه، تصمیم بگیرید. همچنین مشخص کنید که تحت چه شرایطی این کار را انجام خواهید داد. علاوه براین، قوانین وبلاگ را برای وبلاگ نویسان مهمان و بخش نظرات نیز مشخص کنید.

بررسی مثال‌هایی از برندسازی وبلاگ!

یافتن منابع اطلاعاتی رایگان، همیشه احساسی عالی است. کشف برخی وبلاگ‌های مفید مربوط به برندهای تجاری، می‌تواند مزایایی در جهت برندسازی وبلاگ، برای شما داشته باشد.

 1. Sticky Branding

Sticky Branding یک شرکت استراتژی تجاری است و وبلاگ آن‌ها برای کمک به خوانندگان در زمینه‌های مختلفِ فرایند برندسازی طراحی شده است.

چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

Sticky Branding دارای انواع موضوعات مفید از جمله پیام رسانی برند، استراتژی‌ها و ایده‌های نامگذاری، بازاریابی محتوا، نام تجاری شخصی و کمی در مورد خود شرکت است. در هر کدام از این بخش‌ها، وبلاگ دارای محتوای گسترده‌ای برای انتخاب است.

برای چه کسانی مفید است؟

محتوای موجود در این وبلاگ، به احتمال زیاد برای کاربرانی سودمند است که به دنبال نوشتن و ایده‌های ساده با دسترسی آسان هستند.

چه چیزی آن را برجسته می‌کند؟

سادگی آن بیش از همه برجسته است. با این حال موارد بیشتری وجود دارند. به عنوان مثال، سازگاری نویسندگان و سبک‌ها یک امتیاز مثبت است.

 1. The Cult Branding

The Cult Branding به مشاغل کمک می‌کند تا دنبال کنندگان خود را افزایش دهند.

چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

این وبلاگ موضوعاتی را شامل می‌شود که بر تقویت عملکرد، متمرکز هستند. مباحث از لحاظ دامنه باریک هستند اما از نظر جزئیات گسترده‌اند.

برای چه کسانی مفید است؟

این وبلاگ به طور کلی برای هر کسی که بخواهد روند برندسازی خود را بهبود ببخشد، سودمند است.

چه چیزی آن را برجسته می‌کند؟

وبلاگ Cult Branding مبتنی بر استراتژی است و دانش زیادی را در مورد چگونگی برندسازی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. برخلاف سایر وبلاگ‌ها که سعی می‌کنند هر موضوعی را پوشش دهند، این وبلاگ موضوعات خود را در حد چند مورد نگه می‌دارد و در عوض جزئیات بیشتری ارائه می‌دهد.

 1. Craig McBreen

وبلاگ Craig McBreen یک متخصص برندسازی است که خدمات خود را به مشاغل نیازمند، وام می‌دهد. این وبلاگ دارای مقالاتی با صدایی منحصربه فرد است که توصیه‌هایی درجه یک ارائه می‌دهد.

چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

اگرچه این وبلاگ موضوعات کمی برای صحبت دارد، اما به طور کلی روی موضوعاتی مانند برندسازی شخصی، خلاقیت و کمک به کارآفرینان تمرکز دارد.

برای چه کسانی مفید است؟

اگرچه توصیه‌های موبوط به برندسازی برای بازاریاب‌ها در یک سازمان بزرگتر مفید است، اما بیشتر مطالب به طور کلی برای کسانی است که این کار را به تنهایی انجام داده و سعی در بهبود برندسازی شخصی خود دارند.

چه چیزی آن را برجسته می‌کند؟

از نظر من، آنچه باعث برجسته شدن این وبلاگ می‌شود، امضای شخصی هر پست است. حس غیرقابل انکاری از نوشتار وجود دارد که باعث می‌شود خوانندگان درک کنند که چیزهای خوب را از متخصصان دریافت می‌کنند.

 1. The Logo Smith

The Logo Smith یک شرکت طراحی لوگو است که وبلاگ مفیدی برای انواع طراحان ایجاد کرده است.

چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

همانطور که از نام آن انتظار داریم، این وبلاگ عناوین مربوط به لوگوها و سایر عناصر تجاری بصری را پوشش می‌دهد.

برای چه کسانی مفید است؟

مطمئنا هر کسی که با ابزارهای مرتبط با طراحی کار می‌کند، از این وبلاگ سود خواهد برد.

چه چیزی آن را برجسته می‌کند؟

باور کنید یا نه، بخش بصری وبلاگ بهترین قسمت‌های آن هستند. تصاویر استفاده شده قسمت اعظم داستان را بیان می‌کنند.

 1. Duct Tape Marketing

Duct Tape Marketing شرکتی است که به مشاغل کوچک کمک می‌کند تا ایده‌های خود را در میان مشتریان بالقوه‌ی خود گسترش دهند. وبلاگ آن‌ها در مورد این ایده‌ها به جزئیات بیشتری می‌پردازد.

چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

این وبلاگ، برخلاف وبلاگ‌های متمرکز، گسترده‌ای از ایده‌ها را شامل می‌شود. از بازاریابی و سئو گرفته تا استراتژی و رسانه‌های اجتماعی.

برای چه کسانی مفید است؟

بازاریاب‌هایی که در زمینه‌های مختلف نیاز به بینش تازه دارند، می‌توانند از طریق مقالات موجود در این وبلاگ، تقریبا تمام آن چیزی را که نیاز دارند بدست آورند.

چه چیزی آن را برجسته می‌کند؟

چیدمان ساده و آسان برای پیمایش و همچنین انواع مختلف مقاله از جمله پادکست و نسخه‌های متنی از جمله چیزهایی هستند که خودنمایی می‌کنند.

 1. Seths.blog

Seth Godin نویسنده‌ای است که دوست دارد چیزهایی جدیدی به خوانندگان یاد دهد. به همین ترتیب، Seths.blog با اطلاعات مفید برندسازی پر شده است.

چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

این وبلاگ با موضوعات منحصربه فردی پر شده است که در سایر وبلاگ‌ها دیده نمی‌شود. بیشتر بر روی مواردی از جمله نکاتی برای کارایی بیشتر، بهبود نوشتن و افزایش قابلیت بازاریابی متمرکز است.

برای چه کسانی مفید است؟

هر کسی که تحت فشار اطلاعات تجاری باشد، یا هر کسی که احساس می‌کند در یک اطلاعات یکنواخت گیر کرده است، باید این وبلاگ را بررسی کند. بینش آن، بسیار خلاقانه و منحصربه فرد است.

چه چیزی آن را برجسته می‌کند؟

پست‌های کوتاهی که بدون گسترده نویسی، نکات مربوط به موضوع را بیان می‌کنند از جمله مواردی هستند که این وبلاگ را از سایرین تمایز می‌دهند. این بدان معنا نیست که کوتاه نویسی همیشه خوب است، اما به نظر می‌رسد در این مورد مفید است.

 1. Brand Struck

Brand Struck یک پایگاه داده‌ی آنلاینِ قابل جستجو برای مقالاتِ استراتژی برند است. وبلاگ آن‌ها با موضوعات و ایده‌های انبوه داده پر شده است.

چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

این وبلاگ رویدادهای فعلی را شامل می‌شود که بر برندها و برندسازی تاثیر می‌گذارند. همچنین استراتژی‌های برندسازی برای هدایت مخاطبان به سمت موفقیت را پوشش می‌دهد.

برای چه کسانی مفید است؟

بازاریاب‌هایی که رویکرد مبتنی بر داده را به مواردی مانند تحقیق و درک روند ترجیح می‌دهند، پست‌های این وبلاگ را دوست دارند.

چه چیزی آن را برجسته می‌کند؟

گذشته از مقالات پرحجم داده، چیزی که باعث برجسته شدن این وبلاگ می‌شود، بیشتر مربوط به لحن و طرح هر مقاله است.

 

https://medium.com/your-brand/brand-your-blog-a-step-by-step-guide-46a71afc259c

https://heidicohen.com/20-tips-to-brand-your-blog/

https://www.shoutmeloud.com/how-to-make-a-brand-for-a-blog.html

https://www.canto.com/blog/branding-blogs/

 

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت