مانی خوشبین، هدف‌ات را فراموش نکن

توسط | شهریور 9, 1400 | افراد موفق ایرانی, بیوگرافی افراد موفق, موفقیت | 0 نظر

13 دقیقه

در مقاله‌های مرتبط با زندگینامه‌ی انسان‌های موفق خارج از کشور، به مقوله مهاجرت به منظور زندگی بهتر، به کارگیری استعداد و توانایی‌ها و در نهایت موفقیت، پرداختیم. تا به حال راجع به به سختی‌ها و دشواری‌هایی که شما بعد از مهاجرت باید متحمل شوید، صحبت نکرده‌ایم. در واقع روانشناسان معتقدند که ۳ اتفاق، بزرگ‌ترین ضربه روحی را به انسان وارد می‌کند : طلاق، مرگ عزیز و مهاجرت.

دلتنگ شدن برای عزیزان، عدم تسلط بر زبان رسمی آن کشور، بعضاً تحمل توهین‌های نژادپرستانه، شرایط سخت زندگی، مالی و… همواره برای مهاجران وجود داشته است؛ اما تحمل این همه سختی در ازای موفقیت، ارزشش را دارد.

نمی‌دانم تا به حال کلیپ‌های اینستاگرامی از زندگی لاکچری و کلکسیون خودروهای لوکس مانی خوشبین را تماشا کرده‌اید یا خیر. این کارآفرین برتر و سطح اول جهان، که پس از تحمل مشقت‌های بسیار و شکست‌های غم‌انگیز، حال به درجه‌ای رسیده که ویدیوی زندگی لاکچری‌اش به وفور در حال انتشار است. فردی که در روزهای ناخوش زندگی، همانند نام خانوادگی‌اش همواره خوشبین بوده است.

مروری بر زندگینامه و داستان موفقیت مانی خوشبین

داستان مانی خوشبین از آنجایی آغاز می‌شود که وی به همراه خانواده‌اش تصمیم به مهاجرت به آمریکا گرفتند. مانی ۱۴ ساله، به همراه خانواده‌اش که اقامت رسمی و قانونی نداشتند با پناهندگی در آمریکا شرایط سختی را برای شروع زندگی دوباره متحمل شدند.  آن‌ها پول کافی برای اجاره خانه را نداشتند و چند ماه در خودروی استیشن زیست می‌کردند. شخص مانی خوشبین در این باره گفته است:

«بیچارگی و بدبختی قدرتمندترین انگیزه من بود. خانواده‌‌ام را می‌دیدم که چقدر غرق مشکلات مالی هستند. من مجبور بودم موفق بشم تا بتوانم آن‌ها را از شر این مشکلات نجات بدهم. وقتی انگیزه نداشتم فیلم‌‌های انگیزشی مثل راکی را می‌دیدم و هر روز ورزش می کردم. نمی‌دانستم قراره این ورزش یا این انگیزه دقیقا برام چی‌کار کنه؛ اما می‌دونستم این کاری هست که افراد موفق انجام میدن و من هم باید انجام بدم. برای همین هیچ وقت دست از تلاش برای پیدا کردن فرصت‌‌های بهتر برنداشتم. حتی هنوز هم همین کارو می‌کنم با اینکه به موفقیت نسبی رسیدم اما هنوز برای بهتر شدن، پیشرفت و موفقیت‌‌های بیشتر دارم تلاش می‌کنم.»

ورود به آمریکا‎

مانی خوشبین در ابتدا و زمانی که وارد آمریکا شد با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کرد؛ اصلی‌ترین آن‌ها زبان انگلیسی بود. خوشبین نمی‌توانست به زبان انگلیسی صحبت کند. همین مسئله سبب شده بود تا نتواند به درستی با دیگران ارتباط برقرار کند. او به دلیل اینکه اهل خاورمیانه و ایران بود، بعضاً مورد آزار و اذیت‌های نژادپرستان قرار می‌گرفت؛ اما او به آینده‌ای روشن امیدوار بود. این مشکلات باعث نشد تا او کم بیاورد؛ چون او به یک دلیل از ایران به آمریکا مهاجرت کرده بود که آن هم زندگی بهتر تلقی می‌شد.

مانی ۱۴ ساله که در مدارس آمریکا به درس و تحصیل می‌پرداخت، دست به شروع کاری زد تا بتواند از این طریق به کسب درآمد بپردازد و به نوعی با پرداخت هزینه‌های گوناگون خود، گلیمش را از آب بیرون بکشد.

فروش کالاهای دست دوم

وی در پشت خانه‌شان به فروش کالاهای دست دوم می‌پرداخت و درآمد خود را پس‌انداز می‌نمود. او علاقه خاصی به پس‌انداز کردن پول‌هایش داشت و سنت به سنت درآمد خود را پس‌انداز می‌کرد. شاید یکی از دلایل موفقیت‌های مانی خوشبین تفکر اقتصادی و آینده‌نگری او باشد. همین پس‌اندازهای او سبب شد تا این پول در ادامه مسیر موفقیتش، بسیار کمک کننده باشد.

داستان موفقیت مانی خوشبین

داستان موفقیت مانی خوشبین

اولین شغل رسمی‌

مانی پس از تجاربی که از اولین شغل خود به دست آورد، در سن ۱۶ سالگی موفق شد تا تجربه اولین شغل رسمی‌اش را نیز بچشد. وی در فروشگاه‌های زنجیره ای Kmart مسئول خدمات و محوطه پارکینگ بود و به جمع‌آوری سبد‌های خرید دیگران می‌‌پرداخت. او برای این کار ساعتی ۳ دلار و ۱۵ سنت حقوق دریافت می‌کرد. با توجه به خصوصیات رفتاری و اخلاقی او همه این حقوق را پس‌انداز نمود.

این پسر ۱۶ ساله به خوبی ثابت کرد که حتی می‌توان به عنوان یک کارگر ساده نیز موفق بود. وی در طول یک سال، چهار مرتبه به عنوان کارمند نمونه شناخته شد. او به بهترین نحو ممکن شایستگی‌های خود را به همگان ثابت کرد. موفقیت‌های وی سبب شد تا در همان سال اول فعالیت در فروشگاه کی مارکت، به عنوان دستیار معاون فروش انتخاب شود و بعدها به عنوان معاون فروش کالاهای ورزشی منصوب شد.

ورود به شرکت بازاریابی

مانی خوشبین یک فرد بلند پرواز بود و همواره راه پیشرفت و ترقی در زمینه‌‌های مختلف را جستجو می‌کرد. این بلند پروازی او و تلاش برای رسیدن به آرزو، با کار در کی مارکت در تناقض کامل بود؛ بنابراین خوشبین شغل خود را در کی مارکت رها کرده  و به یک شرکت بازاریابی چند سطحی که کار او فروش خانه به خانه بسته‌های آجیل و شکلات بود پیوست و در آنجا راه خود را ادامه داد. انسان‌های تلاشگر و هدفمند، در هر شغلی، در هر جایی و شرایطی، نبوغ و استعداد خود را به رخ می‌کشند و خود را ثابت می‌نمایند. قطعا مانی خوشبین نیز این خصوصیات را دارا بود؛ چرا که او در دو ماه اول که در این شرکت مشغول بود، به عنوان پردرآمدترین بازاریاب شناخته شد. همین امر باعث شد تا او بتواند از این راه به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کند.

کسب و کار شخصی

مانی خوشبین به معنای واقعی کلمه یک اعجوبه تمام عیار بود چرا که در ۱۸ سالگی، زمانی که اغلب افراد تازه آغاز به کار می‌کنند، او اولین کسب و کار شخصی خود را راه‌اندازی کرد.

وی یک روز به فکر حساب و کتاب درباره آجیل‌‌ها و شکلات‌‌هایی افتاد که با بازاریابی آن‌ها را به فروش می‌رساند. مانی خوشبین با یک حساب سرانگشتی متوجه میزان سود خالص آن‌ها شد و به همین دلیل در سال آخر دبیرستان تصمیم گرفت تا کسب و کاری را برای خود راه‌اندازی نماید. این کسب و کار با خرید آجیل و خشکبار، بسته‌بندی آن‌ها و سپس فروش‌شان به وجود آمد.

او برای گسترش و بهبود کسب و کار خود ابتدا به اجاره دفتری کوچک پرداخت. وی توانست جعبه‌‌های آجیل و خشکبار و بسته‌بندی آن‌ها را خریداری و سپس با آرم و علایم شرکت خود به فروش برساند.  او این محصولات را اغلب به موسسه‌‌ها، خرده‌فروشی‌‌ها و همچنین نمایشگاه‌‌های ماشین می‌‌فروخت. بعد از گذشت مدتی، به دلیل نداشتن وسایل و امکانات استاندارد و بهداشتی بسته‌بندی، هشداری از طریق دپارتمان سلامت آمریکا دریافت کرد که موجب شد خوشبین کسب و کار مستقل و دوست داشتنی خود را کنار بگذارد.

پایان کسب و کار مانی خوشبین

زندگینامه مانی خوشبین

زندگینامه مانی خوشبین

پس از پایان تلخ کسب و کار مانی خوشبین، وی تقریبا ناامید شده بود و انگیزه‌ای برای ادامه نداشت. مدیر یکی از موسسه‌‌ها و شعبه‌‌هایی که از آجیل‌های مانی خوشبین خریداری می‌نمود، از این پسر پرتلاش و شایسته خوشش آمده و او را در موسسه خود به عنوان معاون یکی از بخش‌‌ها استخدام کرد.

یکی از چیزهایی که خوشبین را به این جایگاه رساند، قانع نشدن وی بود. او در هیچ برهه زمانی هدف خود را فراموش نمی‌کرد. پول و حقوق‌ مناسب هم نمی‌توانست مانی خوشبین را قانع کنند. به همین دلیل او به مدت یک سال در این موسسه مشغول به کار شد. بعد از پس‌انداز درآمد خود، در سن ۲۱ سالگی و در سال ۱۹۹۱ از شغل خود کناره‌گیری کرد.

خرید پمپ‌بنزین سیار

وی به پیشنهاد یکی از دوستان پدرش تصمیم گرفت تا به خرید یک پمپ‌بنزین سیار بپردازد تا بتواند از این طریق به درآمد قابل توجه و البته مورد نظر خویش دست پیدا کند.

به او گفته شده بود که می‌‌تواند هر کدام از این پمپ‌بنزین‌‌های سیار را ۱۰ درصد زیر قیمت تهیه کند و از این طریق درآمدی به دست بیاورد. او نیز این فرصت را غنیمت شمرد و به سرمایه‌گذاری تمامی پس‌انداز خود در این حرفه پرداخت. دست بر قضا او شکست خورد و پس از مدتی تمامی پس‌انداز خود را از دست داد؛ زیرا شرکت وام دهنده کلاهبردار از آب درآمد.

ورود به حوزه املاک و مستغلات

خوشبین در شرایطی بدی بود؛ چرا که وی تمام پس‌اندازش به فنا رفته بود. شاید اگر هرکس دیگری جای او بود، امید خود به آینده را از دست می‌داد و به جای رویای پوچ ثروتمند شدن به دنبال شغلی آبرومندانه با حقوقی معمولی می‌گشت؛ اما تفاوت انسان‌ها همواره در  شرایط سخت مشخص می‌شود. خوشبین بیش از پیش قوی‌تر و با انگیزه‌تر بازگشت. مانی خوشبین در سال ۱۹۹۲ جواز املاک و مستغلات خود را گرفت. در یک شرکت مرهونات به عنوان کارمند صدور وام مشغول به فعالیت شد. او بعد از شش ماه فعالیت و کار در این شرکت، توانست شرکت مرهوناتی خود را تاسیس کند و از این طریق بتواند در املاک مصادره و توقیف شده سرمایه‌گذاری کند.

او اولین سرمایه‌گذاری خود را در حوزه املاک با پس‌انداز خود انجام داد و توانست یک خانه کوچک را در گاردنای کالیفرنیا خریداری کند. سپس توانست با تلاش خود به بازسازی و تعمیر این خانه بپردازد و آن را با قیمت بسیار بهتری به فروش برساند. مانی خوشبین توانست بعد از گذشت چند سال به پس‌انداز خوب صد هزار دلار دست پیدا کند. صد هزار دلار در سن او کم پولی نبود؛ چرا که تمامی هم سن و سال‌های او یا در حال تفریح و خوش‌گذرانی بودند یا وقت خود را با تحصیل در دانشگاه می‌گذراندند.

او بعد از موفقیت در زمینه سرمایه‌گذاری بر روی خانه‌های کوچک، به این فکر افتاد که به سرمایه‌گذاری بر روی آپارتمان‌‌ها بپردازد و از این طریق به درآمد بیشتری دست یابد. او مشغول به چنین کاری شد و توانست روز به روز به درآمد خود به صورت تصاعدی بیافزاید. وی در این کار بسیار موفق بود و توانست در شش ایالت آمریکا، شرکت‌های املاک و مستغلات ایجاد کند و در نهایت به آن چه که روزی به خاطرش فیلم راکی را تماشا می‌کرد، برسد.

زندگی شخصی مانی خوشبین

شرکت‌‌های املاک خوشبین

شرکت‌‌های املاک خوشبین

مانی خوشین علاوه بر داشتن شرکت‌‌های املاک خوشبین، در امور کاری دیگر نیز مشغول به فعالیت می‌باشد. او دارای یک خانه چند میلیون دلاری در بورلی‌هیلز است که همراه با خانواده خود در آنجا زندگی می‌کند. این فرد موفق و ثروتمند، دارای دو فرزند از همسر خود لیلا میلانی بازیگر و مدل معروف می‌باشد.

کتاب‌های مانی خوشبین

مانی علاوه بر اینکه در زمینه‌‌های مختلفی با سرمایه‌گذاری دقیق و مناسب، موفق به رسیدن به ثروت زیادی شده، در زمینه نگارش کتاب نیز استعداد خود را به کار گرفته است. کتابی با عنوان و موضوع How to Build Your $100 Million Real Estate Portfolio from the Ground Up توسط مانی به انتشار رسیده که در زمینه سرمایه گذاری در بخش املاک نوشته شده است. کتاب‌های او در زمینه دیگری نیز وجود دارد که با نام Driven: The Never-Give-Up Roadmap to Massive Success شناخته می‌‌شود.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت