خابی لیم، منحصر به فرد باش!

توسط | آذر 22, 1401 | افراد موفق خارجی, بیوگرافی افراد موفق, موفقیت | 0 نظر

13 دقیقه

در کار تولید محتوا، اگر به دنبال موفقیتی چشمگیر و شهرتی دست‌نیافتنی هستید؛ باید در تلاش باشید تا تفاوت‌ها را با دیگر تولیدکنندگان محتوا، رقم بزنید.

بسیاری از تولیدکنندگان محتوا، چه در خارج و چه در داخل کشور؛  همواره سعی دارند تا با استفاده از الگوهای قدیمی و همیشگی تولید محتوا کنند. اما چرا؟ چون به‌هرحال این الگوها درس پس داده‌اند و بدیهی است که مخاطب را جذب خواهد کرد. اما انقلابی که می‌تواند اتفاق بیفتد، هرگز صورت نخواهد گرفت؛ چون برای دستیابی به این هدف باید از المان‌های جذب و تازه برای اولین‌بار استفاده کرد.

افرادی که به این مهم دست می‌یابند، خودمان دنبال‌کننده‌شان هستیم و با کارشان سرگرم می‌شویم، می‌خندیم و لذت می‌بریم. یکی از آن‌ها خابی لیم معروف است. کسی که حرکات دستش در همه‌جا دیده می‌شود. تنها در عرض دو سال توانست از سختی و مشقت‌های مختلف به یکی از بهترین تیک تاکرهای معروف بدل شده و ثروتی چشمگیر را برای خود دست‌وپا کند.

 

مروری بر زندگینامه خابی لیم، اونجوری نه؛ این‌جوری!

خابی لیم که به کابی لیم هم معروف است، یک جوان خلاق است که در 9 مارس سال 2000 در سنگال چشم به جهان گشود. خانواده او مسلمان هستند و در یک‌سالگی به همراه اعضای خانواده‌اش به شهر تورین ایتالیا مهاجرت کرد. خابی از آن زمان تاکنون ساکن ایتالیا است؛ ولی هنوز موفق به اخذ پاسپورت ایتالیا نشده و مدارک سنگالی خودش را دارد. او در دوران کودکی در مسکن‌های دولتی رایگان زندگی کرده؛ ولی از این قضیه ابداً ناراحت یا خجالت‌زده نیست. به نظرم انسان تحت هر شرایطی باید به گذشته خود افتخار کند. چه در دوران موفقیت و یا سختی و مشقت.

فعالیت‌های خالی لیم تنها به اینستاگرام و بحث تولید محتوا ختم نمی‌شود. او در زمینه ورزش هم دستی بر آتش دارد و تاکنون در زمینه فوتبال و بسکتبال فعالیت نموده است.

خابی زمانی که مشغول به تحصیل در دبیرستان بود، در مسابقات قهرمانی بسکتبال نوجوانان هم شرکت کرد.

فعالیت‌های خابی قبل از شهرت، کاملاً بی‌ربط به آنچه که امروز از او می‌بینیم است. در واقع خابی لیم کارهای بسیاری را امتحان کرد و پس از آزمون و خطاهای بسیار، وارد کار تولید محتوا در اینستاگرام شد.

آغاز فعالیت‌های خابی

خابی از همان دوران کودکی علاقه خاصی به بازی‌های کامپیوتری داشت. از این رو پس از دوران تحصیل، کار ساخت ویدئوهای گیمینگ را در پیش گرفت. او پس از اینکه مشاغل مختلفی را امتحان کرد در هیچ‌کدام ماندگار نشد. لیم قبل از اینکه وارد عرصه پردرآمد فضای مجازی شود و این درآمد بالا را تجربه کند، اپراتور دستگاه CNC بود. زمانی که کرونا همه‌گیر شد و کارخانه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل شدند، او هم به‌ناچار شغل خود را از دست داد. ازدست‌دادن شغل باعث شد که او با مشکلات مالی مختلفی هم دست‌وپنجه نرم کند.

زمان پس از شکست‌های فراوان را می‌توان نقطه عطف زندگی هر انسان موفقی نامید. زمانی که از همه چیز و همه‌کس بریده‌ای و آتش زندگی تو را سوزانده است.

ایده محتواهای خابی

محتواهای خابی لیم

محتواهای خابی لیم

خابی پس از بازگشت به خانه و در دوران بیکاری تلاش کرد که در فضای مجازی، ویدئو تولید و منتشر کند. ایده او بسیار ساده و پیش پا افتاده بود؛ ولی او باور داشت که این ایده جواب می‌دهد و به ثمر می‌نشیند.

زمانی در فضای مجازی، دور ویدئویی‌هایی بود که به ترفندهای مختلف در انجام کارهای گوناگون می‌پرداختند.

اما نکته‌ای در این میان دیده می‌شد که خالی لیم از همان نکته راه تولید محتوای خود را پیش گرفت. آن احمقانه بودن برخی از این ترفندها بود. میزان احمقانه بودن این ترفندها به‌قدری بود که روش‌های معمول که مردم همیشه با آن کار خود را راه می‌انداختند، هم آسان‌تر و هم عاقلانه‌تر بود.

خابی لیم به همین موضوع پرداخت و با تمسخر این ترفندها، به شهرت جهانی رسید. حرکات دستش را که امروزه همه آن را می‌شناسند را به امضای خود تبدیل نمود.

چگونگی ساخت ویدئوها

برای این کار، او ابتدا در فضای مجازی جستجو می‌کند و ویدئوهای جذاب و جدید افراد مختلف را پیدا می‌کند. معمولاً در این ویدئوها افراد تلاش می‌کنند که یک کار ساده را خیلی مشکل و با یک پیچیدگی خاصی انجام دهند. خابی لیم ابتدا تلاش می‌کند که آن کار را به شکلی ساده و پیش پا افتاده انجام دهد. سپس حالت چهره خودش را طوری نشان می‌دهد که این کار به این سادگی هم انجام می‌شده ولی بعضی افراد بیهوده تلاش می‌کنند تا این کار را خیلی سخت انجام دهند.

او چندین ساعت از روز خود را با جدیت به این کار اختصاص داد و در نهایت به موفقیت رسید. همچنین با گرفتن تیک آبی اینستاگرام توانست شهرت بیشتری پیدا کند.

تیک تاک

وی در 23 مارس سال 2020 فعالیت جدی خودش را در تیک تاک شروع کرد. از آنجایی که ایده او کاملاً جدید و ناب بود خیلی سریع نتیجه گرفت. اتفاقاً خیلی از مخاطبان تیک تاک به ویدئوهای او علاقه‌مند شدند و تصمیم گرفتند که او را دنبال کنند. پشتکار و جدیت او به‌قدری زیاد بود که در همان روزهای نخست، بازدیدهای بسیار بالایی را تجربه کرد. هنوز 15 ماه از فعالیت او در تیک تاک نگذشته بود که 95 میلیون دنبال‌کننده، وی را فالو کردند. وی در حال حاضر یک چهره مشهور جهانی به‌حساب می‌آید و این شهرت را از فعالیت قدرتمند در فضای مجازی خصوصاً اینستاگرام و تیک تاک به دست آورده است.

همه‌گیری ویروس کووید 19

در زمان همه‌گیری ویروس کووید 19 و در دورانی که زندگی عادی مردم هم تیر و تار شد و همه ما مجبور شدیم در خانه قرنطینه شویم؛ خابی لیم این روزهای خاکستری را به‌خوبی برای خود رنگ‌آمیزی کرد و زندگی خود را از فرش به عرش رساند. آن هم با پرداختن به موضوعی ساده که به ذهن هیچ‌کس خطور نمی‌کرد. همه پس از انتشار ویدئوی خالی لیم برای اولین‌بار با خود گفتند: «چرا من این کار رو نکردم؟!»

درآمد خابی لیم

درآمد خابی لیم

درآمد خابی لیم

خابی لیم یکی از بهترین اینستاگرامرهای جهان که در حال حاضر در ایتالیا زندگی می‌کند؛ می‌تواند به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی صحبت کند. منبع درآمد او فعالیت در رسانه‌های اجتماعی است. برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که او به‌خاطر هر پست تبلیغاتی، مبلغی بین پانزده تا بیست و پنج هزار دلار درآمد دارد. او هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد خانواده‌اش منتشر نکرده؛ ولی گفته که پس از به‌دست‌آوردن پول کافی می‌خواهد برای پدر و مادرش خانه خریداری کند.

دنبال کنندگان

وی در حساب instagram خودش که تیک آبی هم برای آن گرفته، 42.7 میلیون دنبال‌کننده دارد. اگر حساب tiktok او را بررسی کنید هم متوجه خواهید شد که 110.9 میلیون حساب او را دنبال کرده‌اند و تمایل دارند که فعالیت‌های جذاب او را به‌صورت مداوم و مستمر دنبال کنند. خابی از سال 2017 تاکنون در اینستاگرام فعالیت دارد؛ ولی در یک سال اخیر توانسته به چنین محبوبیت عظیمی دست پیدا کند. وی در توییتر هم فعالیت دارد. به‌واسطه شهرت زیاد و فعالیت‌های مختلفی که انجام می‌دهد، یک مدیر برنامه استخدام کرده است. ریجو الساندرو مدیر برنامه‌های این شخصیت معروف فضای مجازی است.

فعالیت در زمینه مدلینگ

توجه داشته باشید که خابی لیم این اینستاگرامر مشهور، پس از معروفیت در اینستاگرام و تیک تاک در زمینه مدلینگ هم فعالیت کرده است. برندهای مختلفی از جمله «Ferragamo» با او کار کرده‌اند. فروشگاه‌ها و برندهای مختلفی در زمینه‌های مختلف تمایل دارند که با او همکاری کنند. قطعاً در آینده نه‌چندان دور، اطلاعات بیشتری از او به گوش خواهد رسید. او همچنین در جشنواره کن فرانسه 2021 شرکت نمود.

نظر کارشناسات درباره خابی لیم

تیلور لورنز و جیسون هوروویتز از خبرگزاری نیویورک‌تایمز، موفقیت خابی لیم را به یک کیفیت جهانی برای همه افراد نسبت می‌دهند. ظهور و شهرت او را متفاوت‌تر از بسیاری از ستارگان تیک تاک و کاملاً ارگانیک توصیف می‌کنند. سمیر چادری، بنیان‌گذار The Publish Press (خبرنامه با تمرکز بر اقتصاد پدیدآورنده) اظهار داشت که جذابیت لیم به این دلیل است که او اصالت بر تولید را نشان می‌دهد و بیش از حد تلاش نمی‌کند. کریستینا فرز، بنیان‌گذار آژانس بازاریابی آمریکایی Thirty6Five نیز اظهار داشت: «عصبانیت او قابل ارتباط است و احساساتش جهانی است.»

از اکتبر سال 2021، هشت مورد از 25 ویدئوی پرطرف‌دار در تیک تاک متعلق به خابی لیم معروف است.

 

دارایی و ثروت خابی

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که خابی لیم به دومین سازنده پرطرف‌دار تیک تاک تبدیل شده است. در حال حاضر چالی داملیو (Charli D’amelio) پرطرف‌دارترین تیک تاکر جهان شناخته می‌شود. بسیاری از منابع تلاش کرده‌اند که ثروت خابی را برآورد کنند. اکثر به این نتیجه رسیده‌اند که او حدود 2 میلیون دلار دارایی دارد. می‌توان گفت که خابی لیم ماهانه به طور میانگین حدود 200 هزار دلار درآمد دارد.

همچنین برخی از منابع اعلام کرده‌اند که او برای ضبط یک ویدئوی تبلیغاتی در تیک تاک، بیش از 50 هزار دلار دریافت می‌کند. او در سال 2018 کمتر از 100 هزار دلار دارایی داشته و در سال 2019 توانسته این دارایی را به 100 هزار دلار برساند. در سال 2020 و پس از شروع فعالیت در تیک تاک این دارایی به 500 هزار دلار رسیده و در نهایت در سال 2021 توانسته مرز 2 میلیون دلار را رد کند. بخش زیادی از درآمد و دارایی او مربوط به تبلیغات برای برندهای مختلف است.

دیگر فعالیت‌های خابی لیم

خابی لیم پس از معروفیت تصمیم گرفت یک فروشگاه اینترنتی به نام khabyshop راه‌اندازی کند. او در این فروشگاه همان محصولاتی را می‌فروشد که در ویدئوهای خودش از آن‌ها استفاده می‌کند. وی برای کاربران خود تخفیف‌های خوبی در نظر می‌گیرد؛ از این رو است که این فروشگاه، فروش خوبی دارد و مخاطبان زیادی از این فروشگاه اینترنتی خرید کرده‌اند. وی برای خابی شاپ، پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته فراهم کرده و ضمانت رضایت 100 درصدی از محصولات را به مشتریان خود داده است. درصورتی‌که به‌صورت کامل و 100 درصدی از محصولات این فروشگاه رضایت نداشته باشید، 14 روز فرصت دارید که آن را مرجوع کنید. این فروشگاه هم اخیراً در سال 2021 راه‌اندازی شده است.

 

چند حقیقت درباره خابی لیم

چند حقیقت درباره خابی لیم

چند حقیقت درباره خابی لیم

  • به‌غیر از سایت TikTok، وی طرف‌داران زیادی در سایر شبکه‌های اجتماعی محبوب مانند اینستاگرام و همچنین فیسبوک دارد.
  • در حال حاضر، حساب کاربری اینستاگرام او بیش از 73 میلیون دنبال‌کننده دارد.
  • وی همچنین یک بسکتبالیست حرفه ای است و در دوران نوجوانی، در چندین مسابقه رسمی شرکت کرده است.
  • تیم بسکتبال موردعلاقه او، لیکرز است.
  • وی اولین پست اینستاگرام خود را در 25 ژانویه 2017 پست کرده است.
  • او عاشق سفر به نقاط مختلف جهان به همراه دوستانش است.
  • در دسامبر 2020، خابی فرصتی پیدا کرد تا به‌عنوان مدل برای برخی از مجلات کار کند.

 

آیدی‌های شبکه‌های اجتماعی خابی لیم

اینستاگرام: khaby00

تیک تاک: khaby.lame

توییتر: khabyLame

یوتیوب: khaby.lame

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت