دیوید آلیانس، قدرتی ماورایی

توسط | تیر 28, 1400 | افراد موفق ایرانی, بیوگرافی افراد موفق, موفقیت | 0 نظر

4 دقیقه

فرض کنید که یک قطعه زمین و سرمایه ای هنگفت را در اختیار شما بگذارند. شما قرار است در این زمین به ساخت و ساز بپردازید و ساختمانی مجلل را تحولی مشتریان دهید. به نوعی می توان گفت شما در این کار با چالش های بسیار بحث برانگیزی مواجه نخواهید بود و در واقع قرار است یک فعالیت عادی و معمولی را در پیش بگیرید اما اگر پروژه ای شکست خورده را در اختیارتان بگذارند چطور؟ مدیریت پیشین همه چیز را نا منظم پیش برده تا جایی که شما باید بتوانید با کارگرانی ناامید، شکست های مالی و تجاری و ورشکستگی به معنای واقعی کلمه دست و پنجه نرم کنید تا دوباره همه چیز را به اوج خود برگردانید.

این یک قدرت ماورایی در مدیریت کسب و کار قلمداد می شود. احیای دوباره یک تجارت مرده به مراتب سخت تر از پایه گذاری تجارتی نو است چرا که شما قرار نیست از صفر شروع کنید بلکه برای آغاز باید نیم نگاهی به اعداد زیر صفر داشته باشید.

زندگینامه و داستان موفقیت دیوید آلیانس

دیوید آلیانس که با نام داوود آلیانس معروف است در تاریخ ۱۵ ژوئن ۱۹۳۲ در کاشان چشم به جهان گشود. او تحصیلات خود را در مدرسه یهودی اتحاد به پایان برد و پس از پایان دوران ابتدایی توسط پدرش برای کار به بازار فرستاده و از ادامه تحصیل محروم شد. آلیانس برای ادامه راه تجربه را به درس و تحصیل ترجیح داد.

اغلب کارآفرینان ایرانی در خارج از کشور با پولی اندک به کشور های دیگر مهاجرت کرده اما آلیانس در این میان

به معنای واقعی کلمه با کسب های خالی راهی سفر شد.

وی در سال ۱۹۵۰ میلادی (۱۳۲۹ خورشیدی)  به شهر منچستر انگلستان رفت و بعد از پنج سال توانست کارخانهٔ پارچه بافی ورشکسته ای را در آن شهر خریده و در مدت کوتاهی آن را سودآور کند. او سپس در سال های بعد کارخانه های بیشتری خرید و به تدریج دامنهٔ فعالیت های تجاری اش را به ۶۵ کشور دیگر گسترش داد تا جایی که شمار کارکنان اش به هشتاد هزار نفر رسید و ثروتش از میلیارد گذشت. این را هم می توانیم دریابیم که وی در نجات صنایع رو به افول نساجی شهر منچستر نقش مؤثری بازی کرده و به همین دلیل به لقب سلطان نساجی ملقب گردیده و ملکۀ بریتانیا به او نشان های سلطنتی اعطا کرده و عضو مجلس اعیان شده است.

دیوید آلیانس ۳۳٪ سهام گروه براون را تحت تصاحب خویش دارد. وی همچنین شریک مؤسس کتهای هری جنوگلی و یکی از سهامداران اصلی شرکت اینترنتی سیمیلار وب است. دیوید آلیانس به عضویت هیئت رئیسه شورای صنعت و تحصیلات عالیه، دانشگاه منچستر و انستیتو وایزمن در اسرائیل در آمده بود.

آلیاس دارای مدرک دکترا از دانشگاه هریوت وات و دارای سه فرزند و پنج نوه است.

جوایز و افتخارات دیوید آلیانس

در سال ۲۰۰۹ او در بین ثروتمندان انگلستان در رده ۲۶۷ با ۴۰۸ میلیون پوند ثروت قرار داشت. او در هیئت رئیسه دانشگاه تل آویو در اسرائیل است.

آلیانس در سال ۱۹۸۴ به لقب فرمانده رتبهٔ امپراتوری بریتانیا (CBE) و در سال ۱۹۸۹ به لقب شوالیه ملقب گردید. وی همچنین در سال ۲۰۰۴ توانست با دریافت لقب مادام العمر بارون آلیانس از شهرستان منچستر بر روی کرسی مجلس اعیان بریتانیا بنشیند. وی متمایل به حزب لیبرال دموکرات است.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت