زندگی‌نامه دارن هاردی و فرمول موفقیت او

توسط | بهمن 2, 1399 | افراد موفق خارجی, بیوگرافی افراد موفق, موفقیت | 0 نظر

11 دقیقه

همه‌ی ما در طول زندگی خود، انسان‌های موفق زیادی دیده‌ایم و یا زندگی‌نامه‌ی آن‌ها را مطالعه کرده‌ایم، اما کمتر کسی است که در این بین، کتاب‌های انگیزشی دارن هاردی را نخوانده یا حداقل نامی از او  نشنیده باشد. ما حتی اگر به او لقب بزرگ‌مرد دنیای موفقیت را بدهیم هم مبالغه نکرده‌ایم. دارن هاردی نویسنده، سخنران انگیزشی، مشاور و ناشر سابق مجله‌ی موفقیت است. او نویسنده‌ی مشهور نیویورک تایمز نیز می‌باشد و خالق آثار پر فروشی همچون “اثر مرکب” و “قطار کارآفرینی” است.

زندگی نامه دارن هاردی؛ مرد سختکوش حوزه موفقیت

دوران کودکی و نوجوانی

دارن هاردی در26 فوریه سال1971 میلادی در آمریکا به دنیا آمد. وقتی 18 ماهه بود، والدین‌اش از هم جدا شدند و مادرش سرپرستی او را قبول نکرد؛ به همین دلیل او با پدرش زندگی می‌کرد و در کنار او رشد کرده و بزرگ می‌شد. پس زدگی از طرف مادر و عدم قبول مسئولیت فرزند، ضربه‌ی احساسی سنگینی بر او وارد کرده بود. پدر دارن، فردی سخت‌گیر و منظم بود.

هر وقت پسرش از مشکلی شکایت می‌کرد یا فکر می‌کرد که به اندازه‌ی کافی خوب نیست، پدرش به او می‌گفت: شرایط مهم نیستند، اگر دیگران باهوش‌ترند یا استعداد بیشتری نسبت به تو دارند، تو باز هم می‌توانی پیروز شوی به شرطی که سخت‌تر تلاش کنی، پس بیش‌تر درس بخوان، سخت‌تر تلاش کن و خودت را بیش‌تر از بقیه تحت فشار قرار بده و یک استثنا باش تا پیروز شوی.

دارن در کتاب‌هایش از خاطرات خود با پدرش تعریف می‌کند. او می‌گوید یکی از جملات تاثیرگذار پدرم را در سن شش سالگی شنیدم، همان زمان که انتظار داشتم مرا به دلیل اسکیت سواری خوبم تشویق کند، اما او مرا تشویق نکرد و گفت: اگر از منطقه‌ی امن خود خارج نشویم و خودمان را در معرض چالش‌ها و سختی‌های زندگی نگذاریم، هرگز پیشرفت نخواهیم کرد. پیشرفت کردن به این معنی نیست که هرگز شکست نخوریم، بلکه شکست و ناکامی در واقع بخشی از فرآیند پیروزی ماست.

این جمله، تاثیر زیادی روی هاردی گذاشت؛ چنان که خودش بعدها می‌گوید: همین جمله و نظم و انضباطی که پدرم در زندگی به من آموخت، موفقیت‌های بعدی مرا در زندگی شکل داد.

دوران جوانی

دارن چندان اهل درس و مدرسه نبود و فقط یک ترم در کالج درس خواند. پس از جدا شدن از کالج، در حالی‌که فقط هجده سال داشت، کسب و کار شخصی خود را به راه انداخت. او از طریق آموزه‌های پدرش، دریافته بود که به هر چیزی بخواهد می‌تواند دست پیدا کند و برای او هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت. او در همین سن به موفقیت‌هایی رسید که داشتن خانه‌ای با شکوه و زیبا، ماشینی گران قیمت و بیزنسی پر سود، تنها نمونه‌هایی کوچک از آن هستند. دارن تا قبل از تولد نوزده سالگی‌اش به ثروتی شش رقمی دست پیدا کرد که این میزان ظرف مدت 5 سال به بیش از یک میلیون دلار افزایش یافت.

او اکنون عادت دارد تا زندگی شخصی‌اش را با مخاطبان‌اش به اشتراک بگذارد تا به آن‌ها ثابت کند که هر کس می‌تواند شکست‌ها و ضعف‌های گذشته را به فرصت‌های بزرگ و طلایی تبدیل کند و به موفقیت‌های بزرگ دست یابد. دارایی این شخصیت محبوب در حال حاضر 5/7 میلیون دلار تخمین زده شده است. او تمام ثروت خود را از طریق نویسندگی، سخنرانی‌های انگیزشی، برنامه‌های آموزشی و کنفرانس‌هایش به دست آورده است.

آغاز فعالیت حرفه‌ای

موفقیت‌های دارن به همین‌جا ختم نمی‌شود. او سه شبکه‌ی تلویزیونی را جهت آموزش اصول موفقیت، اداره می‌کند. در سال 2007 به عنوان ناشر مجله‎های مشهوری همچون Media success وSuccess به فعالیت پرداخت. او حتی به عنوان مدیر مسئول مجله‌ی موفقیت انتخاب شد. این مجله شامل نکاتی برای خودسازی بود که از سوی افراد کارآفرین و موفق، به مردم مشاوره‌ها و راهنمایی‌های شغلی ارائه می‌داد و تا سال 2015 همچنان این عنوان را داشت، اما پس از آن از مجله‌ی موفقیت جدا شد تا فرصت‌های جدیدی برای خود ایجاد کند.

او رئیس شبکه‌ی TSTN نیز می‌باشد که تا کنون درآن با افراد موفق زیادی مانند ایلان ماسک، استیو جابز و مارک زاکربرگ مصاحبه کرده است. او در فضای مجازی هم دنبال کنندگان زیادی دارد تا جایی که در یوتیوب، یک کانال مخصوص خودش راه اندازی کرده که به طور مرتب در آن ویدیوهایی از برنامه‌های کاری، سخنرانی‌های انگیزشی و کنفرانس‌هایش به اشتراک می‌‌گذارد. ویدیوهای سخنرانی دارن هاردی نه تنها در یوتیوب، بلکه در تمامی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود که همین امر در افزایش ثروت او بسیار موثر بوده است.

زندگی نامه دارن هاردی : آغاز فعالیت حرفه‌ای

شبکه‌های اجتماعی برای تماشای ویدیوهای دارن هاردی

زندگی شخصی دارن هاردی

هاردی در سال 2001 با زنی زیبا به اسم “جورجیا” آشنا شد و پس از مدتی با او ازدواج کرد؛ جورجیا در حقیقت زن رویاهایش بود و همان ویژگی‌ها را داشت. او در این‌باره می‌گوید: وقتی در کارم به موفقیت‌های زیادی رسیده بودم، این فکر به ذهنم رسید که تا جوان هستم باید شریک زندگی‌ام را انتخاب کرده و ازدواج کنم، به همین خاطر همه ویژگی‌های همسر مورد نظرم را مکتوب کردم. این ویژگی‌ها به چهل صفحه رسید و هیچ موردی را از قلم نینداختم. سرانجام دختری با تمام خصوصیات مورد نظر من پیدا شد. هاردی و جورجیا از سال 2001 با هم زندگی عاشقانه‌ای را آغاز کرده و فرزندی ندارند.

کتاب‌های دارن هاردی

دارن هاردی در طول زندگی‌اش کتاب‌های زیادی را به رشته‌ی تحریر درآورده که در زندگی بسیاری از انسان‌ها تاثیرگذار بوده و به آن‌ها عشق و امید را هدیه کرده است. در زیر  به صورت اجمالی کتاب‌های او و گزیده‌ای از هر کتاب را بررسی می‌کنیم.

1_اثر مرکب: یکی از مشهورترین کتاب‌های هاردی‌ است که سرمشق و سرلوحه‌ی کاری بسیاری از مربیان انگیزشی در جهان بوده است. این کتاب در سال 2010 منتشر شد. او در این کتاب، همواره مردم را به شروعی تازه تشویق می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد تا کارهای نا‌تمام زندگی خود را به پایان برسانند. او می‌گوید اگرچه تصمیمات گذشته، زندگی فعلی ما را شکل داده‌اند و ما دیگر نمی‌توانیم به آن دوران بازگردیم و زندگی سابق خود را اصلاح کنیم، اما با اراده می‌توانیم هر لحظه شروعی دوباره داشته باشیم وزندگی‌مان را از نو بسازیم.

2_ قطار کارآفرینی: این کتاب، مخصوص انسان‎های رویاپردازی‌ست که برای گسترش تجارت شخصی خود، از هیچ‌گونه هیجان و ماجراجویی ترسی به دل راه نمی‌دهند و با آغوش باز به استقبال چالش‌های زندگی می‌روند. بعد از خواندن این کتاب، اعتماد به نفس شما به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

3_ بهترین سال زندگی تو : او در این کتاب تاکید می‌کند که اگر موفقیت پدیده‌ی آسان و پیش پا افتاده ای‌ست، پس چرا همه‌ی مردم به آن نمی‌رسند؟ سوال جالبی است. او اضافه می‌کند: موفقیت در واقع استمرار کارهای ساده‌ی روزانه است به شرطی که به روشی درست انجام شود، به همین دلیل او موضوع رشد و توسعه‌ی فردی را مطرح می‌کند و حتی اولین فصل از کتاب خود را به این بحث اختصاص می‌دهد.

سایر کتابهای دارن هاردی:

  • ۱۰ هفته تا موفقیت بی چون و چرا
  • رهبری در قرن ۲۱
  • استثنا باشید
  • مسیر میلیاردر شدن
  • اتصال فروش
  • کارآفرینی به روش دارن هاردی

زندگی نامه دارن هاردی : کتاب‌ها

درس‌هایی از دارن هاردی

همه‌ی ما شنیده‌ایم که می‌گویند با انسان‌های موفق و ثروتمند معاشرت کنید تا مانند آن‌ها شوید، اما این موضوع در مورد دارن صدق نمی‌کرد. او با دوستان‌اش به موفقیت نرسید. او با شکست‌هایش به موفقیت رسید. هر بار از شکست‌هایش درس می‌گرفت و دیگر آن‌ها را تکرار نمی‌کرد. او اسم شکست‌هایش را “تجارب جدید” گذاشته بود و به همه‌ی آن‌ها به چشم فرصت‌هایی نگاه می کرد که او را به سمت جلو هدایت می‌کنند. امپراطوری دارن هاردی یک شبه به دست نیامده است، بلکه حاصل روزها و شب‌ها  تلاش بی وقفه‌ی اوست. توصیه‌ی او یک زندگی هدفمند و شاد است.

فرمول موفقیت دارن هاردی

او در کتاب بسیار مشهور اثر مرکب، به دو فرمول معجزه آسا اشاره می‌کند:

1_ انتخاب‌های کوچک اما هوشمندانه + زمان + استمرار و پایداری برای رسیدن به هدف = ایجاد تفاوت‌های اساسی

2_ فرمول شانس = آمادگی جهت اقدام + نوع نگرش + فرصت + اقدام به عمل

بر اساس این فرمول، هر انسانی می‌تواند خوش شانس باشد.

جملات تاثیرگذار دارن هاردی:

  • همیشه آماده‌ی موفقیت باشید.
  • بعد از هر موفقیت برای خودتان جشنی ترتیب دهید تا خستگی از تن‌تان به در شود.
  • یک همراه موفق برای خود بیابید تا همیشه کنارتان باشد، از برنامه‌ی کاری‌تان مطلع باشد و در صورت سرپیچی از برنامه‌ی‌تان به شما اطلاع دهد.
  • بین افراد موفق و شکست خورده، فقط یک نقطه‌ی مشترک وجود دارد؛ هر دو دسته از انجام دادن یکسری کارها متنفر هستند، اما تفاوت‌شان در اینجاست که افراد موفق، آن کارها را انجام می‌دهند.

زندگی نامه دارن هاردی : سخن ماندگار

زندگی نامه دارن هاردی : سخن انگیزشی

دانلود PDF زندگی‌نامه دارن هاردی

دانلود پاورپوینت زندگی‌نامه دارن هاردی

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت