سئو کلاه سفید

توسط | تیر 1, 1400 | آموزش سئو, بازاریابی | 0 نظر

30 دقیقه

برخی اصطلاحات در دنیای کاری اصطلاحاتی عام و کاربردی هستند و یا به تعبیر دیگری زیاد شنیده می‌شوند و مسلم است که تأثیر آنها آن قدری بوده است که شما را وادار به شناخت آن می کند؛ پس باید بگویم مهم نیست که چه مدت است که وارد دنیای سئو شده اید، به احتمال زیاد تا بحال با اصطلاح های سیاه و سفید و خاکستری در این حرفه روبرو شده اید و ما نیز در این مقاله قصد داریم به مطالعه سئو کلاه سفید و یا white hat seo بپردازیم و با ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شویم.

بطور کلی سئو مخفف عبارتsearch engine optimization  به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر می باشد و در معنای دقیق تر “تغییر نتایج گوگل نیز می‌باشد. ” بگذارید در معنایی ساده تر برایتان بگویم ، وقتی عبارتی را در گوگل جستجو می کنید و دکمه  enterرا فشار می دهید صفحاتی برای شما باز می شوند ، زیرا این سایت‌ها با بهره گیری از ترفندهای سئو خود را در مرحله پاسخ به سوال هایتان و برطرف کردن نیازهای مخاطبان قرار داده اند و حال برای شما به عنوان گزینه ای که آماده پاسخ به سوال های تان است نمایش داده می‌شود . از آن جایی که گوگل موتور جستجویی با قابلیت نفوذ بیشتری برای افراد تعریف شده است ، عموما هدف اصلی سئوکاران جلب توجه در این جستجو گر می باشد.

_سئو قادر به انجام این کارها نمی باشد :

_افزایش آمار جستجوی یک عبارت خاص : سئو هرگز قادر به تصمیم‌گیری به جای مخاطب نخواهد بود و حتی نمی تواند آو را به جستجو یک کلمه خاص ترغیب کند . باید بگویم حتی تحت شرایط خاص چون دریافت لینک از یک سایت رده اول هم لزوماً شما  به صفحات اول هدایت نمی شوید . در اصل سئو راهی برای رسیدن به هدفی است که صبوری لازمه اصلی آن است .اهداف شما به هر صورتی که باشند ، می توانند توسط سئو رشد کنند.

_ سئو برندینگ نیست:  بدون شک سئو الگویی است که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می رساند اما هرگز به تنهایی یک سازنده نیست و شما نباید انتظارات خاصی از ان داشته باشید . الگوهای استفاده شده در سئو تنها بر روی موتورهای جستجو تاثیر گذار خواهد بود نه بر روی ساختار کاری شما؛ آنچه که ساختار تجاری شما را می‌سازد ارزش‌هایی است که مخاطبان به برند شما از طریق گذراندن وقت در سایت می دهند. بنابراین مرحله اصلی جذب زمانی است که مخاطبین وارد سایت شده اند و تصمیم نهایی را برای گذراندن وقت خود می گیرند؛ پس برای موفقیت های بیشتر باید سعی در تغییر رفتارهای سایت خود داشته باشید .

_ تبدیل مستقیم مخاطبان به مشتری : همانطور که در بالا نیز مطرح نمودیم سئو هرگز توانایی تغییر رفتارهای مخاطبان را برعهده ندارد اگر چه تاثیری بر روی روند ورود آنها داشته باشد.گاها سئوکاران نتایج خوبی از ترافیک سایت ها گرفتند اما از نظر جذب مخاطبان و تبدیل آنها به مشتریان نتایج خوبی را دریافت نکردند .

_ سئو داستان یک شبه نیست : سئو هرگز نتایجی کوتاه‌مدت به شما نشان نخواهد داد. شاید تصور بر این باشد که سئو نیز به مانند برخی فعالیت ها شرایط لازم برای تاثیر گذاری درکوتاه مدت را داشته باشد، اما این داستان حداقل ۲۴ ماه زمان نیاز دارد تا به سرانجامی کوچک برسد.

سئوی کلاه سفید چیست ؟

مطمئنا اگر تا به حال سری به  بررسی الگوریتم های گوگل زده باشید،  متوجه هدف گوگل شده اید . این هدف چیزی جز برآورده سازی انتظارات کاربران نیست و هر آنچه که در راستای آن نیز انجام می‌شود ، باید از این هدف برای پیشرفت خود استفاده کند ؛ چرا که در غیر این صورت به ارزشهای واقعی نخواهد رسید.

سئو کلاه سفید در اصطلاح روشی برای بهینه سازی یک سایت می باشد که از طرف گوگل تعریف شده است . در این روش تنها هدف شما فراهم آوردن بهترین نتیجه برای کاربران میباشد و هر آنچه غیر از این موضوع باشد شما را چندین مرحله به عقب می‌اندازد؛ پس سعی کنید همگام با گوگل و اهداف آن پیش روید تا به نتایج درستی برسید . در ابتدا باید بدانیم که تمامی الگوریتم های گوگل ربات هستند پس اگر چه که یک محتوای خوب راه فوق‌العاده‌ای برای پیشرفت است اما ، با رعایت اصول سئو در مقاله نویسی اثر محتوای خود را تا حد بسیار زیادی افزایش خواهید داد و گوگل با سرعت بیشتری از اهداف نیک شما اطلاع خواهد داشت .فعالیت هایی که در این راستا انجام می دهید چون :

الف) بهینه سازی سایت های خود برای موتور جستجو ها (با توجه به قوانین گوگل )

ب) سایت خود را برای کاربران بهینه می کنید نه موتورهای جستجو

پ) محتوایی تولید می کنید که مطابق با نیازهای کاربران می باشد

اما سوال اینجا پیش می آید که باید از چه معیار هایی برای دستیابی به این هدف استفاده می‌کنیم؟ برای اینکار کافیست به بخشGoogle webmaster guidelines  مراجعه کنید و از این معیارها  اگاهی پیدا کنید و نهایتاً با ترکیب تجربه های عملی خود با آنها خود را به اهداف تان نزدیک تر کنید .

مخاطبان این مقاله چه کسانی هستند ؟

_کسانی که در ابتدای یادگیری صحیح هستند و قصد دارند به عنوان متخصصان شناخته شوند.

مدیرانی که در مرحله گردهم آوری یک تیم حرفه ای هستند .

_مشتریان سئو به جهت آشنایی با متخصصان و نظارت بر عملکرد آنها .

_افراد تازه وارد تیم های سئو و توسعه دهندگان وب.

مراحل کلیدی دستیابی به رنگ سفید سئو

_ استراتژی سئو : در این کلید شما باید به نتایج مربوط به جستجوها فکر کرده باشید و در ضمن باید بدانید برای رسیدن به آن اهداف از چه راه حل هایی استفاده می کنید. شک نکنید که دستیابی به یک راه حل درست و منطقی همیشه برگ برنده در هر صنعتی بوده است .

_تحقیق و بررسی مراحل انتخاب کلید واژه ها در جهت رسیدن به هدف مورد نظر: انتخاب کلید واژه ها از موارد بسیار مهمی شناخته می‌شود و  از جمله مراحلی است که تاثیر فراوانی بر روی اهداف کاری تان خواهد داشت اما ، عموماً سوال در این بخش این گونه مطرح می‌شود که، چگونه باید این مرحله را شروع و به نتیجه برسانیم ؟

_ تولید محتوای هدفمند و ارزشمند: کوچک ترین نکته ای که می‌شود از عملکردهای گوگل دریافت تهیه محتوای ارزشمند برای مخاطبان است و سئوکاران با انتخاب درست واژه ها قدم بزرگی در جهت موفقیت برمیدارند .

_سئو داخلی :یک سئوکار نباید تنها به مرحله پیش از ورود مخاطب به سایت فکر کرده باشد زیرا، مرحله مهمتر زمانی است که آنها وارد سایت شده اند. هدف صفحه لندینگ، عدم سردرگمی در سایت، جذب مخاطب از طریق lay out مناسب و یا ویژگی های بصری از عواملی است که یک سئوکارباید در روند تصمیم گیری برای این مرحله در نظر بگیرد چرا که ممکن است به دلیل این ناآگاهی مخاطب به سرعت از سایت خارج شود و در اصل تمام تلاش شما برای وارد کردن او به هدر رود.

_ سئو تکنیکال : هر مجموعه بدون حیات زیرمجموعه هایش هدف واحدی را تشکیل نخواهد داد؛ هر سایتی نیز به مانند یک مجموعه و نظام از حیات زیرمجموعه هایش سودمند می شود. مسئله نیز توجه به همین ارگانها به جهت حفظ سلامت سایت می باشد.

_لینک های خارجی: اعتماد سازی از عوامل دیگری است که بوسیله ان گوگل راه را برای شما باز خواهد کرد ؛  به طور مثال اگر سایت‌های دیگر به شما لینک داده باشند گوگل راحت‌تر این اعتماد را دریافت می کند اما ، نباید فراموش کرد که همیشه باید در جهت سلامت سایت خود شرط احتیاط را رعایت کنیم.

_ طراحی استراتژی های سئو :

_گام اول ، توجه به اهداف تجاری :  تکنیک ها و روش های سئو کلاه سفید شیوه‌ای برای تغییر در نتایج جستجو می باشد اما سئو به تنهایی هدف یک کسب و کار نخواهد بود؛ در اصل هدف هیچ کمپانی تازه کاری قرارگیری در یک رتبه بالا در صفحات جستجو نیست ؛ اما قطعا از روش های سئو برای رسیدن به هدف بلندبالای خود بهره خواهد گرفت . به طور مثال ممکن است شرکتی به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده باشد؛  فکر میکنید هدف انها چیست ؟ بله به فروش رساندن هرچه بیشتر محصولات خود با توجه به  تقاضای جامعه در کنار بهره‌گیری از روش‌های سئو . در اصل این موضوع همان پیروی از معیارهایی است که می تواند راه را برای اهداف ما آسان تر نماید.

_ گام دوم ، توجه به اهداف بازاریابی خود : پس از مرحله تعیین اهداف تجاری باید به اهداف بازاریابی فکر کنیم و متناسب ترین روند را برای آن مشخص کنیم. این اهداف شامل : ” ایجاد آگاهی از برند، افزایش ورودی های قیف فروش، تغییر مشتریان بالقوه به خرید می باشد که سئو مستقیماً  بر روی آن تاثیرگذار خواهد بود .

الف) ایجاد آگاهی از برند:  هر برندی به خصوص برندی تازه وارد به دنبال دیده شدن است تا به هدف خود که اهداف بازاریابی و اهداف تجاری محسوب می‌شوند ، برسد.  بگذارید با یک مثال توضیح دهم ؛ دو برند آ و ب را در نظر بگیرید که هیچ آگاهی از هیچ کدام آنها ندارید اما بارها و بارها در صفحه اکسپلور اینستاگرام خود از برند آ تبلیغاتی را دیده اید. گاهی این تبلیغات وسوسه انگیز بوده‌اند و گاهی حتی با دقت به آن نگاه نکرده اید . حال که شما به دنبال محصولی در صفحه خود می گردید ، کدام یک در وهله اول به ذهن شما خطور می کند ؟ مسلماً برند آ، چرا که تبلیغات بهتری را در ذهن شما ثبت کرده است ؛ در اصل اینجاست که تاثیر سئو را در کارهای خود درک خواهید کرد. درنتیجه پیروی از هر معیاری شما را با یک نگاه ساده قدمها جلوتر می برد .

ب) افزایش ورودی های قیف فروش : احتمالاً می‌دانید که هیچ فروشنده‌ای از شلوغ تر شدن مغازه‌اش ناراضی نخواهد بود. همه آنها به دنبال افزایش هر چه بیشتر این افراد هستند چرا که می‌دانند حداقل از هر پنج خریدار سه تای آنها را( در صورتی که از روش‌های درستی استفاده کرده باشند) به خریداران واقعی تبدیل خواهند کرد. باید گفت فروش‌های اینترنتی این روزها نیز همانند فروشگاه ها و روش های فیزیکی است؛ اگر فروشندگان در شرایط واقعی از شماره های تلفن همراه خریداران برای اطلاعات آنها از شرایط بعدی استفاده می کنند،  نوع اینترنتی این موضوع نیز همان notifications خواهد بود.

پ) ترغیب مشتریان بالقوه به خرید:  بهتر است به عنوان صاحب یک کسب و کار که هدف قدرتمندی را دنبال می‌کند به وفادار ماندن مشتریان خود پس از بار اول نیز فکرکنید ؛ چرا که نظر و عقیده مشتریان قدرتمند و وفادار شما کلید قدرتمندی برای پیشرفت های بعدی خواهد بود .اگر برای پیشرفته کسب و کارتان از متخصصان سئو کار دعوت به عمل رسانده اید باید از عملکرد آنها آگاهی درستی پیدا کرده باشید؛ به طور مثال باید بدانید که یک متخصص سه نمونه سوال را از خود میپرسد : ” 1) اهداف تجاری و بازاریابی این نمونه مورد چیست؟ 2)  با توجه به نتایج حاصل از این بررسی تغییرات پس از اعمال راهکارهای صعود آن شامل چه مواردی می شود؟ 3) و نهایتاً کدام راهکار در این نمونه درست خواهد بود؟ .  اگر این روند به هر دلیلی به درستی پیش نرود قطعاً روند رشد شما را به خطر خواهد انداخت ، پس در پیشبرد این امر هرچه بیشتر به کیفیت کار فکر کنید .

_گام سوم ، شروع استراتژی سئو : اگر تمامی مراحل فوق را به درستی پیش برده باشید، حال به مرحله شروع استراتژی وارد خواهیم شد. این مرحله از سه روش تشکیل می شود:

_ استفاده از کلمات کلیدی کم رقابت با نرخ بالا : همیشه نباید به روش‌های دست‌یافتنی فکر کنیم گاهی اوقات نیز روش‌هایی که مخاطبین کمتری دارند هم،  به عنوان پله‌های صعود برای ما تلقی می شوند. بگذارید یک مثال بزنم ريا؛ اگر شما تنها سایتی باشید که نتیجه جستجو در رابطه با کلمه “صعود به قله “را نمایش می دهد ، به عنوان یک نمونه برتر برای مخاطب محسوب خواهید شد و شک نداشته باشید که مخاطب برای جستجو های بعدی خود نیز به سایت شما سری خواهد زد؛  بنابراین در این شرایط شما از مخاطبان واقعی خود اطمینان بیشتری خواهید داشت .

_ استفاده از عباراتی با جستجوی بالا و قابل رقابت: گاهی اوقات نیز شاهد کلمات و کلیدواژه هایی هستیم که شاید سطح تقاضای  برای آنها بالا باشد ولی همچنان رقابتی برای استفاده از آنها صورت نگرفته باشد ؛ به طور مثال، شاید عده زیادی به دنبال یک محصول مرغوب ایرانی باشند اما هرگز کلید واژه ای خاص در رابطه با آن در سایت های متعددی شکل نگرفته باشد؛ بنابراین با توجه به این دسته از کلمات ترافیک سایت خود را به شدت بالا خواهید برد.

_ تولید محتوایی که لینک ها و توجهات بسیاری را به خود جلب می کند: به عنوان یک راهکار فراموش شده شما همواره باید به دنبال تولید محتوایی باشید که افراد و سایتهای دیگر را به( خصوص سایت های معتبر ارزشمند) به تعامل با خود وادار کنید و یا از آنها لینک‌هایی دریافت کنید . با این کار علاوه بر اعتماد بیشتر گوگل به محتوای شما، سایتتان در نتایج جستجو در رتبه بالاتری قرار میگیرد و نهایتاً شما را به عرصه رقابت در این جهت وادار می کند.

سئو در جلب رضایت کاربر :

تا به حال فکر کرده‌اید که چرا برخی از سایت ها همیشه در نظرتان باقی مانده اند ؟ آیا نیازهای شما را برطرف کردند؟ قطعاً خیر ؛ آنها رضایت شما را جلب کرده اند و شما با جستجو کردن در فضای آنها احساس بهتری دارید. حال سوال اینجاست که چگونه سئو باعث این امر می‌شود؟

جلب رضایت کاربر به معنای ” درک درست نیازهای آنها و بررسی عباراتی است که برای رفع نیازهای شان به دنبال انها هستند. با یک مثال کاربردی این امر را برایتان توضیح دهم ؛ تصور کنید در یک روز تعطیل به دنبال یک مکان گردشگری مناسب هستید ؛ پس به سراغ گوگل می‌روید و شروع به جستجوی عباراتی چون ” نزدیک ترین مکان گردشگری من ” “امکانات مکان گردشگری X ” “هزینه ورودی ” و … میکنید . هدف شما از این کار انتخاب یک فضای مناسب برای خود میباشد و در انتظار رسیدن به بهترین نتیجه هستید . بنابراین سایتی که پاسخ های بهتری برای کاربر به نمایش گذاشته باشد رضایت بیشتری از او جلب خواهد کرد و شما به عنوان یک سئوکار دقیقاً وظیفه بررسی تمام این سوال ها را به عهده دارید. به زبانی ساده تر ، همیشه باید خود را به جای تفکرات مخاطب قرار دهید تا او نیز احساس رضایت بیشتری را کسب کند .

امر دیگر بالابردن ارزش سایت خود در نگاه گوگل می باشد ؛ شاید کمی پیش تر نیز به این موضوع اشاره کرده باشیم ؛ تولید یک محتوای معتبر و جامع تاثیر شگفت انگیزی بر روی پیشرفت سایت شما خواهد داشت چرا که گوگل در چند سال اخیر تمرکز خاصی بر روی اهداف کاربران و جستجوهای انان داشته است. حال باید بپرسیم که جامعه بودن یک محتوا به چه معناست؟و گوگل چگونه این جامعیت را شناسایی می کند؟ برای پاسخ به این سوال دوباره به هدف جستجوی آن فرد که قصد گذران روزتعطیل خود را دارد باز می گردیم . وقتی شما شروع به جستجوی عبارات مرتبط با هدف تان میپردازید چه انتظاری دارید؟ مسلماً دستیابی به بهترین نتیجه؛ نتیجه ای کامل که شما را به سوی هدف تان پیش ببرد. جامع بودن یک محتوا نیز به همین معنا می باشد؛ یعنی در بهترین و کامل ترین شکل ممکن به سوالات مخاطبان پاسخ داده باشید. اما پاسخ سوال دوم ، همین امر و محتوای جامع و معتبر توسط الگوریتم های گوگل مورد برسی قرار می گیرد. این موارد شامل :

_ لینک های دریافتی در صفحه شما و ارزشمندی آن‌ها

_ محتوای صفحه و بررسی اعتبار آن

_ کلمات کلیدی موجود در هر صفحه

_ عملکرد هر صفحه در تناسب با رضایت کاربران

و نهایتا بر اساس این فاکتورها الگوریتم ها قادر به رتبه بندی سایت ها خواهند بود و  بهترین نتایج را به کاربر نمایش می‌دهند . حال از خود بپرسید که چه محتوایی موجب این رضایت می شود ؟ و چگونه آن را تولید کنیم؟ این سوال بسیار ساده است شما باید خودتان را به جای آنها بگذارید و سعی کنید به تمامی سوال هایی که به ذهنتان خطور می کند پاسخ دهید. همدلی یکی از الگوهایی است که این روزها گوگل آنها را نشانی از ارزشمندی محتوای شما می‌داند؛  این امر در بسیاری از سایتها اتفاق نیفتاده است بنابراین شما با رعایت همین نکته کوچک و ارزشمند به جایگاه بهتری دست خواهید یافت .

7 نکته کلیدی در جهت تولید محتوایی که رضایت کاربران را جلب می کند  :

_1 سوال اصلی کاربر را به صورت مستند و جامع پاسخگو باشید : تصور کنید محتوایی در رابطه با یک مکان توریستی تهیه کرده اید . شما باید در کنار تمامی روش های سئو برای برنامه ریزی آن صفحه حواستان باشد که سوال اول را به صورت مستند و جامعه پاسخ دهید و اگر این کار را کرده باشید باید

_2 پاسخی برای سوالات فرعی آنها نیز داشته باشید. پس از پاسخگویی به سوال اول که تعیین کننده ارزشمندی محتوای تان برای مخاطب است حفظ انگیزه او برای باقی ماندن در سایتتان امر مهم دیگری است. شما باید با دادن پاسخ هایی به سوالات فرعی آنها مانع از خروج شان از سایت شوید و نهایتاً برای جستجوهای بعدی نیز هر مخاطب را جذب کرده باشید . بطور مثال “کافه های نزدیک به مکان  X”و یا “نزدیکترین هتل به آن” ‏ . سایت هایی که از سئو کلاه سیاه برای برنامه ریزی های شان بهره برده‌اند از این ویژگی ها استفاده نکرده اند بنابراین راه مناسبی را برای پیشرفت شما باز گذاشته اند .

_3 رابط کاربری زیبا + محتوای منحصر به فرد : تصور کنید برای خرید به فروشگاهی وارد شده اید چه چیزهایی باعث آزار شما خواهد بود ؟ و چه چیزهایی به عنوان یک عامل مثبت در ذهن شما ثبت خواهد شد؟ قطعاً فروشندگانی که به استقبال شما می آیند، به سوالات شما پاسخ درست می دهند، به تصمیم تان احترام می گذارند ، ویترین مناسب و یک معماری درستی در فضای خود ایجاد کرده‌اند همگی از عواملی هستند که ، شما را به خرید دوباره ترغیب می‌کنند. بنابراین هرگز یک رابط کاربری استاندارد را فراموش نکنید. برخی از ویژگی هایی که برای رسیدن به این هدف موثر خواهد بود :

_ به سادگی و قابلیت استفاده سایت خود توجه کنید.

_ سرعت بارگذاری بالایی داشته باشید .

_ از طراحی های چشم نواز در آن استفاده کنید.

_ قابلیت تعامل را برای مخاطبان فراهم کنید.

در اصل باید بگویم که هرگاه حس همدلی و تعامل را برای مخاطب ایجاد کنید و به او حس فهمیده شدن را القا کنید در کارتان موفق خواهید بود. شما باید ذهن خود را از چهارچوب‌های عادی خارج کنید تا مخاطب تصور کند که جایی که شما برای او تعریف کرده اید متفاوت از هزاران سایت دیگری است که تا به حال تجربه کرده است. این تعامل و دوستی بین شما و او حس متفاوتی را برایش رقم خواهد زد که باعث ماندگار شدن میشود .

_ 4 مزیتی خلاقانه و دائمی ایجاد کنید : سعی کنید مزایا و امکاناتی را در اختیار کاربران قرار دهید که به آنها فضای جدیدی را معرفی می‌کند و نیازهای آنها را بررسی طرف می کند و یا حتی از ماندن در سایت شما لذت ببرند اگرچه که هدف خاصی را از گردش در آن دنبال نمی‌کنند .  همانطور که در دنیای واقعی ، فروشگاه‌هایی که مزایا و امکاناتی را به جهت یک خرید خوب فراهم می کنند مشتریان بیشتری دارند ، دنیای وب سایت ها نیز از این الگو به خوبی بهره می‌برد و شما با این کار چندین پله از رقبای خود جلوتر خواهید رفت چراکه خلاقیت همیشه عنوانی بوده است که نگاه متفاوتی از افراد را به نمایش گذاشته است و نه یک امر مشابه و در نهایت با بررسی مدت زمانی که مخاطبانتان در سایت سپری می‌کنند گوگل نیز نگاه برتری نسبت به شما خواهد داشت .

 

_ بهبود سئو داخلی با تکنیک های سئو کلاه سفید : تصور عموم همیشه بر روی موضوعی است که فقط تصور شده است که امر مهمی باشد اما در عین حال بسیار مضر خواهد بود؛ به طور مثال شاید فکر کنید که تعداد بک لینک ها در موفقیت سایت تان تاثیر بسزایی خواهد داشت اما این راه‌حل اصلا مناسب نیست ؛ تنها راه حل رسیدن به یک سئو مناسب در صفحات تان و یا بهبود سئو داخلی می باشد که نهایتاً شما را در روند رسیدن به نتایج خوبی هدایت می‌کند . توجه به سوی داخلی از مسائلی است که در اصل به بررسی حیات ارگا‌نهای نظام شما می پردازد و قطعاً با حیات آنها است که نظام شما برای ادامه مسیر جانی پیدا می‌کند. همانطور که در موارد قبلی اشاره کردیم توجه به رابط های کاربری زیبا ، هرچه بیشتر خریدار را در روند برطرف کردن نیازهای خود یاری می رساند و این امر چیزی است که باعث ماندگاری برند شما خواهد شد . پس بگذارید بگویم که فکر کردن در رابطه با کوچک ترین اتفاقات بر روی سایتتان تاثیر  بسزایی خواهد داشت. بطور مثال ، انتخاب یک عنوان مناسب، نام تجاری صحیح ، توجه به لینک ها و …..  از تمامی مواردی است که نگاه مخاطب را متفاوت تر خواهد کرد . در ابتدا باید بدانیم که هدف این موضوع عمدتاً تبدیل مخاطبان به مشتریان است که با رسیدن به جایگاه مناسبی در نتایج جستجو این امر به شما اثبات خواهد شد .

قدم اول :

_ عنوان توصیفی و پر جستجو برای محتوای خود انتخاب کنید : در ابتدا باید بگویم که عنوانی که توسط آن مخاطب به تماشای صفحه تان می آید  Title نام دارد. اما عنوانی که مخاطب پس از ورود به سایت در بالای صفحه و در رابطه با پاسخ مشاهده می‌کند  H نام دارد که در این شرایط با شماره های 1 ، 2 ، و ….  خوانده می‌شوند . پس عناوینی که برای جستجوهای مخاطبین  قرار میدهید، قطعاً از بین کلید واژه های پر جستجو خواهد بود چراکه افراد بیشتری را به سوی خود جذب خواهد کرد؛  به علاوه باید بدانید که هر چه عناوین در صفحه شما جذاب تر باشد، نتایج بهتری را برای شما رقم خواهد زد چراکه آنها را به سوی خواندن ادامه مطالبترغیب میکند.  این عناوین به مانند تابلوهای سر در فروشگاه شما هستند که نمایی از فروشگاه محسوب می شوند بنابراین باید نکاتی چون : عنوان انتخابی به اندازه کافی توصیفی از محتوای شما باشد ، حاوی کلمات کلیدی مناسبی باشد، بیش از اندازه از کلمات کلیدی در آن استفاده نشده باشد.

زیرا اولین چیزی که توجه مخاطبان را به سوی شما جلب می کند همین عناوین هستند بنابراین هرچه بیشتر متقاعد کننده باشند کاربران بیشتری را جذب خواهید کرد.

_2 توضیحات متا : این توضیحات فرصتی کوتاه برای برا مخاطبان استتا بیشتر تحت تاثیر محتوا قرار گیرند .این توضیحات در اصل هیچ تاثیری در رتبه‌بندی شما ندارند و صرفاً می‌توانند به عنوان تبلیغات برای سایتتان محسوب شوند و به طور کلی این توضیحات کوتاه همان چیزی است که کاربر از محتوای شما مطلع می سازد و آنها را به خواندن ادامه مطلب ترغیب می کند. این متن کوتاه فضای زیادی را در اختیار ندارد پس شروع و پایان آن با کلمات جذاب را فراموش نکنید ؛ البته از واضح بودن توضیحات متا هرگز غافل نشوید چرا که واضح بودن آن نیز بخشی از کیفیت کار را نهایی می کند.

_3 کاربران و گوگل را به مارپیچ URL نفرستید: میخواهم از شما سوالی بپرسم ، دوست دارید از چه طریقی با یک فروشگاه ارتباط پیدا کنید؟  آیا بین دو فروشگاه با دسترسی راحت‌تر و سخت تر کدام را می پسندید؟  قطعا آن که دسترسی راحتی دارد برای شما دل انگیز تر خواهد بود . در رابطه با آدرس های اینترنتی هم کاملاً این موضوع صادق است . سعی کنید  از آدرس هایی که دسترسی راحت تری برای کاربران دارند و به آنها حس خوشایندی را میدهد استفاده کنید . پس هرگز افراد را با آدرس های پیچیده سردرگم نکنید. سعی کنید از آدرس های کوتاه ، مفهومی و قابل تشخیص برای عموم استفاده کنید .

_4 در اولین پاراگراف محتوا پاسخ جستجوی مخاطب را بدهید : سعی کنید در اولین پاراگراف محتوای خود به سوال کاربر پاسخ دهید. این راه برای ترغیب کاربران نیز روش مناسبی است البته باید گفت گوگل نیز از همین موضوع برای ارزشمندی سایتتان استفاده می کند و ارتباط آن را با جستجوی مخاطب کشف می‌کند . پس از این موضوع نیز غافل نشوید.

_5 استفاده از کلمات کلیدی هوشمندانه : این موضوع را بارها نیز مطرح کرده ایم که توجه به کلید واژه ها و انتخاب هوشمندانه آنها از تأثیر زیادی بر روی هدف شما برخوردار است اما با یک اشتباه (استفاده بیش از حد از آنها) این امر به عنوان یک موضوع مخرب برداشت خواهد شد. یکی از مواردی که از موضوعات مهم در این راه شناخته می‌شود استفاده از کلمات کلیدی هوشمندانه در بخش عنوان اصلی می باشد که نمایی از کلیت محتوای شما را برای مخاطب نمایش می دهد پس تعریف درست آنها امری صحیح میباشد پس از به سراغ کلمات کلیدی در پاراگراف اول می رویم چرا که این پاراگراف از اهمیت بالایی برخوردار است.

_6 با گوگل و کاربر به زبان خودشان حرف بزنید: استفاده از زبان اسکیما به شما کمک می کند که جایگاه ویژه ای را در پیشنهادات کسب کنید . فرقی نمی کند که چه هدفی را دنبال می کنید و در چه صنعتی مشغول هستید با استفاده از زبان اسکیما گوگل را قادر به شناسایی فعالیت‌های خود خواهید کرد و گوگل نیز شما را در لیست پاسخ‌های کاربران قرار خواهد داد. در این شرایط گوگل نقشه‌هایی از محل کسب و کارتان تصاویری از شما و نظر دهی کاربران را فراهم خواهد کرد که مزیتی بزرگ برایتان محسوب می شود.

_7 بهینه سازی تصاویر برای گوگل : توجه به نکاتی در رابطه با تصاویر آپلود شده بر روی قسمت سرچ تصاویر از جمله عواملی است که این روز ها توانایی جذب بالایی به وب سایت ها را داشته اند . این تصاویر به خودی خود می توانند پاسخی به سوال ها باشند و یا افراد را برای رسیدن به پاسخ هایشان ترغیب کنند پس به نکاتی از جمله : نامگذاری کامل و توصیفی تصاویرتان، بهینه سازی حجم و اندازه تصاویر، متن جایگزین تصاویر و ذخیره سازی تصائیر در دامنه یا ساب دامین وبسایت توجه کنید .

نتیجه گیری :

همنطور که تاکنون متوجه شدید سئو راهی برای رسیدن به هر آنچه که مطلوب مخاطبان است  را ، برای ما نمایان میکند . پیشروی با این معیار ها و نکات به نفع ما است زیرا راهی امن و بهینه را برای مسیر صعودمان مشخص میکند .

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت