10 فروشگاه اینترنتی گل و گیاه برتر ایران در سال 1403

توسط | تیر 24, 1400 | کسب و کار | 0 نظر

17 دقیقه

عشق و علاقه به گل و گیاه، کاشت و پرورش گلها در گلدان یا باغچه و رسیدگی و کمک به رشد آنها در بسیاری از انسانها وجود دارد و از جمله تمایلات شخصی آنها در زندگی است. احساسی که پس از باغبانی و کاشت یک گل یا نهال در خاک به انسان دست می‌دهد و شوری که از دیدن برگ‌های تازه جوانه زده‌ی یک گیاه در قلب او ایجاد می‌شود، لذتی وصف ناشدنی است.

بسیاری از انسانها عاشق گل و گیاه هستند و از دیدن رنگ سبز آنها و شادابی و نشاطی که این گیاهان با حضورشان در محیط ایجاد می‌کنند، سرمست می‌شوند. این افراد همیشه سعی می‌کنند حتی اگر شده گلدان کوچکی را در محل زندگی و کار خود قرار دهند تا از این طریق خود را با طبیعت هم‌فرکانس کنند و از گیاهان انرژی بگیرند.

می‌دانید که امروزه با گسترش فضای مجازی و رونق خرید‌های اینترنتی، بازار خرید و فروش هر محصولی از طریق اینترنت به راه است و دسترسی به هر کالا یا جنسی از این طریق ممکن شده. با این تفاسیر خرید و فروش اینترنتی گل و گیاه هم به این قافله پیوسته و موجب دسترسی راحت‌تر به دنیای زیبای گیاهان شده است.

علاقه‌مندان به گل و گیاه، دیگر نیاز نیست برای خرید یک گل، گلدان، نهال یا هر گونه گیاهی به بازارهای گل محلی یا به گلخانه‌ها سر بزنند و حضوری خرید کنند. امروزه وب‌سایت‌های زیادی از فروش گیاهان راه‌اندازی شده که خرید این گلها را بسیار راحت‌تر و امن‌تر کرده است و شما به صورت اینترنتی می‌توانید با ثبت سفارش خود در این سایت‌ها هر گونه گل و گیاهی که دوست دارید خریداری کنید.

امروز در این مقاله قرار است ده مورد از برترین وب‌سایت‌های ایرانی فروش گل و گیاه را به شما معرفی کنیم. شاید شما هم مایل باشید روزی خرید اینترنتی گل و گیاه را امتحان کنید. اما قبل از هر چیز اجازه دهید شما را کمی بیشتر با دنیای گیاهان آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

گیاه چیست ؟

ارائه‌ی تعریف دقیقی از گیاه کمی مشکل است گرچه گیاه‌شناسان مرزبندی‌های گیاهان را مشخص کرده‌اند؛ اما رده‌بندی گیاهان مختلف فراتر و تخصصی‌تر از تعاریف رایج در این باره است. با این حال  به طور کلی می‌توانیم بگوییم:

گیاهان دسته بندی بزرگی از موجودات زنده هستند که در کشاورزی موثرند و به چرخه‌ی حیات کمک می‌کنند.

گیاهان گروه بزرگی از گونه‌های زنده همچون درختان، علف، سرخس‌ها و خزه‌گیان را شامل می‌شوند اما گیاهانی که ما هر روزه با آنها رو به روهستیم، در دسته‌ی گیاهان آوندی قرار می‌گیرند که ریشه، ساقه و برگ دارند.

گیاهان بیش از 500 میلیون سال پیش یعنی از اوایل دوران پالئو‌زوئیک وجود داشته‌اند. به عقیده‌ی دانشمندان تا‌کنون بیش از 350000 گونه‌ی گیاهی در دنیا شناخته شده است؛ با این حال هنوز بسیاری از گیاهان برای بشر ناشناخته هستند.

آیا گیاهان احساس دارند؟

دنیای گیاهان دنیای عجیب و شگفت‌انگیزی است. در طول تاریخ دانشمندان زیادی به تحقیق و پژوهش در زمینه‌ی گیاهان دست زده و به یافته‌های جالبی هم برخورد کرده‌اند. از جمله‌ی این یافته‌ها این است که گیاهان احساس دارند. این مطلب از جنبه‌ی علمی نیز ثابت شده است.

وجود احساس در گیاهان این‌گونه است که اگر بخشی از برگ یا ساقه‌ی یک گیاه آسیب ببیند،گیاه احساس درد کرده و ارتعاشی از خود ساطع می‌کند. گویی در گیاهان حس لامسه وجود دارد. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که در سطح برگ‌های گیاهان سیگنال‌های درد وجود دارد؛ سیگنال‌هایی که مشابه سیگنال‌های درد موجود در بدن انسان هستند و کارکرد آنها هشدار دادن و آگاه کردن گیاه نسبت به خطر است.

پس می‌توان گفت هر گونه تحریکی نسبت به گیاه منجر به بروز پاسخ در آن می‌شود. یک گیاه حتی نیش حشرات یا رد پای یک حیوان کوچک روی خود را احساس می‌کند. شگفتا از خلقت بی‌نظیر خداوند.

حتما شما هم شنیده‌اید که می‌گویند اگر می‌خواهید گل و گیاه شما شاداب باشند و خوب رشد کنند، با آنها صحبت کنید و بگوئید که دوستشان دارید؛ نوازش‌شان کرده و برایشان موسیقی آرام و ملایم پخش کنید. بله همه‌ی این‌ها واقعیت دارد. خواهید دید که در نتیجه‌ی این کارها، آزادسازی اکسیژن در آنها دو برابر می‌شود و دو برابر بیشتر از قبل دی اکسید کربن مصرف می‌کنند. به این طریق هم رشد گیاه بیشتر می‌شود و هم تصفیه‌ی هوا بهتر صورت می‌گیرد.

معنا و مفهوم گیاهان در نقاط مختلف جهان( هر گیاه سمبل چه چیزی است؟)

در این قسمت از مقاله مطلب جالبی را با شما در میان می‌گذاریم:

آیا می‌دانستید که برخی گیاهان در مناطق مختلف و بین مردم مختلف معنا و مفهوم خاصی دارند و به عنوان سمبل یا نمادی خاص شناخته می‌شوند؟

علت این امر می‌تواند به تاریخ و فرهنگ و ادبیات و سرگذشت ملت‌ها وابسته باشد. به عنوان مثال در هندوستان گیاهان، جزئی مهم در مراسم مذهبی این کشورند. در آمریکا شبدر چهار‌برگ به عنوان نماد خوش‌شانسی به کار می‌رود. در کره‌ی جنوبی از گیاه بامبو برای دور ساختن ارواح استفاده می‌کنند.

به هر حال هر چه که باشد، رنگ سبز گیاهان نشان دهنده‌ی طراوت و تازگی است و تمثیلی از تولد دوباره می‌باشد. به همین علت ما با حضور در طبیعت احساس لذت و نشاط می‌کنیم. حتی برخی معتقد هستند که گیاهان با چاکرای قلب در ارتباطند و دلیل این احساسات خوشایند از همین است.

خب به موضوع خودمان باز می‌گردیم. گفتیم که برخی گیاهان در هر منطقه و جغرافیایی سمبل و نماد برخی چیزها هستند و مردم آن منطقه به این قضیه باور دارند. اگر به تاریخچه‌ی این موضوع نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که این قضیه از زمان یونان باستان وجود داشته و حتی در دوران قرون وسطی و رنسانس هم چنین تفکراتی بوده است.

برخی مردم دوست دارند گیاهی را در منزل یا محل کار خود نگهداری کنند که علاوه بر طراوت و زیبایی، دلیل و منطق یا پیشینه ای در پس آن نهفته باشد. مثلا موجب افزایش ثروت یا برکت در کار و زندگی آنها شود یا برایشان آرامش و خوشبختی بیاورد. کاری به درست و غلط بودن این باورها نداریم. همان‌طور که گفتیم اینها تنها باورها و اعتقادات مردم نسبت به نگهداری این گیاهان است.

در زیر چند مورد از گیاهانی که معنا و مفهوم خاصی در پس خود دارند را به شما معرفی می‌کنیم: دانستن این مطلب و شناختن آنها خالی از لطف نیست.

گیاه بو‌نسای:

این گیاه سمبل هماهنگی و دانش و خرد است و برای آنها که به دنبال تعادل بیشتری در زندگی خود هستند، مناسب می‌باشد.

درخت پول:

یک درختچه‌ی زیبا که سمبل خوش‌شانسی و ثروت است. اگر می‌خواهید به تازگی شغل جدیدی را شروع کنید، این گیاه می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد.

گیاه بامبو:

گیاه همیشه سبز بامبو نماد خوش‌شانسی و طول عمر است. اگر کسی دوست دارد مرحله‌ی جدیدی در زندگی‌اش آغاز کند، این گیاه مناسب حال و احوال او خواهد بود.

گیاه پتوس:

پتوس سمبل پشتکار و ماندگاری است. اگر گلدان آن را به صورت آویز قرار دهید، سمبل فتح قله‌های جدید و پیشرفت و ترقی خواهد بود. این گیاه مناسب کسی است که در حال پیگیری اهداف و آرزوهای خود است.

کاکتوس‌ها:

همه‌ی ما کاکتوس را به دلیل مقاومتی که دارد، سمبل محافظت و تحمل شرایط دشوار می‌دانیم. کاکتوس می‌تواند هدیه‌ای مناسب به افراد مصمم و با اراده باشد که در حال گذراندن دوران سختی در زندگی خود هستند.

گیاه برگ انجیری:

گیاهی محبوب و زیبا که نماد احترام، افتخار و طول عمر است و می‌تواند گیاهی مناسب باشد برای کسانی که به پیشینه‌ی پرافتخار خانوادگی خود می‌نازند.

گیاه سانسوریا:

نماد پاکی و پشتکار است. موجب تصفیه‌ی هوا می‌شود و مناسب افراد خلاق و با پشتکار می‌باشد.

از این گیاهان سمبلیک تعداد زیادی وجود دارد که ما تنها چند نمونه از معروف‌ترین آنها را برایتان ذکر کردیم. اگر می‌خواهید در این باره مطالب بیشتری بخوانید، کافی است در اینترنت سرچی بکنید.

دوستان عزیز حال که با انواع مختلف گیاهان آشنا شدید و اطلاعاتی هر چند مختصر در خصوص این آفریده‌های سبز پرطراوت به دست آوردید، شاید مایل باشید که شما هم یک یا چند گلدان زیبا بخرید و طبیعت را به خانه‌ی خود بیاورید. اکنون زمان آن است که برترین سایت‌های اینترنتی فروش گل و گیاه را به شما معرفی کنیم تا ضمن مطالعه و شناخت بهتر، تصمیم بگیرید.

ده فروشگاه اینترنتی برتر گل و گیاه در ایران

1_ گل‌ستان (https://www.golsetan.com/)

وقتی وارد سایت گل‌ستان می‌شوید، با این جمله مواجه می‌شوید که گلها و گیاهان تازه و شاداب گل‌ستان سور‌پرایزی جذاب برای عزیزان شماست.

در قسمت پایین‌تر سایت، به عنوان راهنما و کمک، دسته‌بندی‌های جالبی از گل و گیاه قرار داده شده و با کلیک روی هر کدام از آنها، آن دسته‌بندی باز شده و گزینه‌های پیشنهادی نشان داده می‌شوند. از جمله: گل تولد، گل زیر 150 هزار تومان، لاکچری، گیاه آپارتمانی و گل رز.

در قسمت‌های بعدی سایت، گل‌های تخفیف‌دار و پر‌فروش‌ترین‌ها، پیشنهادات گل‌ستان و گل و گیاه فصل نمایش داده می‌شود.  خرید از این سایت هم راحت است. کاربر، قصد خرید هر گل یا گلدانی را که داشته باشد، با کلیک روی گزینه‌ی” این گل رو می خوام”   به قسمت توضیحات وارد می‌شود و اطلاعات کلی راجع به آن گل و اطلاعاتی مختص دسته‌گل انتخابی(سایز و اندازه و تعداد و …) به او ارائه خواهد شد.

در این قسمت نظرات مشتریان دیگر نیز در خصوص آن گل نمایش داده می‌شود و برای انتخاب می‌تواند به شما کمک بکند. در ادامه با کلیک روی خرید، به فرایند خرید رهنمون می‌شوید.

2_ ایران‌درخت (https://iranderakht.com/)

سایت ایران‌درخت با تم سبز رنگ خود نمای جالبی دارد. در آن نوشته شده که تمامی محصولات سایت تا 72 ساعت تضمین کیفیت دارند و ارسال گل‌ها بالای 100 هزار تومان در آن رایگان است.

این سایت محصولات خود را که همان انواع گل و گیاه و گلدان می‌باشد، در دسته‌بندی‌های مجزایی قرار داده است تا نمایش آنها، و انتخاب گل مورد نظر برای کاربر سایت راحت‌تر باشد.

دسته‌بندی‌ها شامل: گل و گیاه هدیه، گیاهان آپارتمانی، گل شاخه‌ای، گلدان تبلیغاتی و .. می‌باشد. در سایت ایران‌درخت می‌توانید خاک، کود و گلدان هم خریداری کنید. در این سایت همچنین امکان انتخاب کارت مناسبتی نیز هست.

در سایت ایران‌درخت در خصوص هر گل و گلدانی که قصد خرید آن را داشته باشید، تولید محتوای خوبی توسط سایت انجام شده و مقالات زیادی در این باره هست که با مراجعه به آنها می‌توانید اطلاعات‌تان را در خصوص گل انتخابی خود بالا ببرید.

3_ صبح‌گل (https://sobhgol.com/)

وارد سایت صبح‌گل که می‌شوید، توضیحات مختصری در خصوص خدمات سایت به شما نمایش داده می‌شود.

از جمله این توضیح که در سایت صبح‌گل، شاداب‌ترین و با طراوت‌ترین گل و گیاه آپارتمانی به شما عرضه می‌شود. به علاوه خدمات باغچه‌کاری و مشاوره در زمینه‌ی دکوراسیون هم به کاربران ارائه می‌گردد و با فراهم بودن امکان مشاوره‌ی تلفنی با متخصصین سایت، کاربران می‌توانند سوالات خود را در خصوص گل و گیاه و … از مشاورین بپرسند.

به قسمت مقالات سایت که بروید، مقالات تخصصی زیادی بار‌گذاری شده است که در خصوص معرفی انواع گل و نحوه‌ی نگهداری آنها اطلاعات خوبی به شما می‌دهد.

دسته‌بندی محصولات سایت صبح‌گل شامل موارد زیر است:

خرید بونسای، خرید تراریوم، گل و گیاه سایه دوست، گل و گیاه نور‌دوست و گیاهان بدون گل.

در گل‌فروشی آنلاین صبح‌گل، همراه با هر محصول، کود رایگان ارسال می‌شود و در صورت خرید گل، محصول را با حداقل هزینه به سراسر کشور ارسال می‌کنند.

4_ کافه گلدون (https://cafegoldoon.com/)

سایت کافه گلدون از جمله وب‌سایت‌های خوب و کامل در خصوص فروش اینترنتی گل و گیاه است.

دسته‌بندی محصولات این سایت شامل: گیاهان آپارتمانی، گیاهان بر اساس ویژگی‌ها، هدایا، کاکتوس، بونسای، درختچه و گیاهان گران قیمت، زیور آلات طبیعی و باکس و دسته گل می‌باشد.

در کافه گلدون همچنین ملزومات نگهداری گیاهان همچون کود، سم، بذر، خاک و گلدان به فروش می‌رسد.

در قسمت “همه‌چیز درباره‌ی گل و گیاه”، مقالات خوبی در زمینه‌ی گیاهان بار‌گذاری شده است.

کافه گلدون خدماتی همچون ارسال مطمئن و سریع، خدمات پس از فروش، پرداخت در محل و ضمانت سلامت کالا دارد.

5_گلیتال (https://golital.com/)

وب‌سایت گلیتال نیز از جمله سایت‌های خوب فروش آنلاین گل و گیاه است. محصولات این سایت تنوع زیادی دارد از جمله: سبد‌گل، باکس گل، تاج گل، گل‌های آپارتمانی، گلهای شاخه‌ای و …

در صفحه‌ی اول سایت، محصولات پرفروش و محصولات تخفیف‌دار قابل مشاهده است. حمل رایگان، ارسال شایسته‌ی محصول و ضمانت بازگشت، از جمله خدمات این سایت است.

سایت گلیتال بخشی به نام بلاگ دارد که در این بخش مقالات و محتواهای بسیار خوبی در زمینه‌ی گل و گیاه برای علاقه‌مندان بار‌گذاری شده است.

6_گلخانه ملک (https://malekgreenhouse.ir/shop/)

فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک در فروش گیاهان آپارتمانی و انجام پروژه‌های فضای سبز سال‌ها تجربه‌ی کاری دارد. به عبارتی گلخانه‌ی ملک غیر از طراحی و اجرای پروژه‌های شخصی، به پروژه‌های شهری و سازمانی هم وارد شده است. این فروشگاه آنلاین یک شعار دارد و آن این است: “آرامش بکارید، لذت درو کنید. ”

در صفحه‌ی اصلی سایت، سمت راست، فیلتر قیمت وجود دارد و دسته‌بندی‌های مختلفی بر اساس نام گل‌ها موجود است که شما با مشاهده‌ی آنها می‌توانید گیاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب گل، با کلیک روی افزودن به سبد خرید و سپس اقدام به پرداخت مراحل خرید شما انجام خواهد شد.

7_ دیجی‌گیاه (http://www.digigiyah.com/)

سایت دیجی‌گیاه علاوه بر فروش گل و گیاه، با تولید محتوای مرتبط در مورد گیاهان نیز سایت خود را به روز‌رسانی می‌کند. مقالات زیادی در این سایت وجود دارد که خواندن آنها به علاقه‌مندان نگهداری گل و گلدان توصیه می‌شود.

دسته‌بندی‌های این سایت شامل گیاهان آپارتمانی، بونسای، هدایای مناسبتی و فضای سبز است.

8_ تهران‌گل(https://www.gol6.ir/)

تهران‌گل که دو شعبه در تهران و کرج دارد، یک سایت اینترنتی خوب در زمینه‌ی تولید و فروش انواع گونه‌های گیاهی است و در دسته‌بندی محصولات خود تنوع زیادی دارد از جمله: بونسای، چمن مصنوعی، درختچه، گل‌های آپارتمانی، گل‌های باغچه‌ای، نهال زینتی، نهال میوه و ….

در این سایت با خرید گل‌های آپارتمانی بالای 800 هزار تومان ارسال محصولات رایگان خواهد بود.

9_ رام‌گل (https://www.ramgol.com/)

وب‌سایت رام‌گل یکی از متنوع‌ترین مجموعه‌های گل و گیاه است که نماد اعتماد الکترونیکی هم دارد. این وب‌سایت جذاب محصولات خود را گروه‌بندی کرده است که شامل: گیاهان فضای باز، گیاهان آپارتمانی، فروش درخت و نهال میوه، فروش کاکتوس، بن‌سای، برگ زینتی، فروش خاک، بذر و پیاز و گلدان می‌باشد.

در این سایت اگر وارد قسمت جدیدترین اخبار شوید، اخبار و مقالات زیادی برایتان باز می‌شود که در واقع بانک مقالات این سایت می‌باشد و مطالب بسیار متنوعی در خصوص گل و گیاه در آن قرار داده شده است.

10- گل با ما (https://golbama.com/)

پیدا کردن گل و گیاه مورد نظر در سایت گل با ما بسیار ساده است چون طراحی سایت خوبی دارد و کاربر به راحتی می‌تواند از روی دسته‌بندی‌ها به گلی که مد نظرش است، دست پیدا کند.

دسته‌بندی محصولات این سایت شامل موارد زیر است:

باکس گل، سبد گل، دسته گل، تاج گل، گل آپارتمانی، شاخه گل و اشتراک گل.

در قسمت مقالات سایت هم مطالب بسیار خوبی در خصوص گل و گیاه بار‌گذاری شده است.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت