سایز انواع پست و استوری در اینستاگرام انتخاب اندازه و نسبت مناسب

توسط | دی 22, 1401 | اینستاگرام, تولید محتوا | 0 نظر

12 دقیقه

اینستاگرام از زمانی که راه‌اندازی شد، دنیا را از پا درآورده است. ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر به‌عنوان بخشی از جامعه خود دارد.

اینستاگرام پلتفرمی است که گزینه‌های محتوای زیادی از پست‌ها گرفته تا استوری‌ها و ریلز و ویدئوهای لایو را ارائه می‌دهد. برای هر نوع محتوا، دستورالعمل‌های تصویری مختلفی وجود دارد که باید به آن‌ها پایبند باشید.

اگرچه اینستاگرام عکس‌ها و ویدئوهای شما را فشرده می‌کند، اما ترجیح داده می‌شود آنها را با وضوح مطلوب به اشتراک بگذارید. به‌این‌ترتیب، حتی پس از فشرده‌سازی، کیفیت آپلودهای شما بدون تحریف باقی می‌ماند.

پیش از اینکه این راهنما را برای سایز انواع پست و استوری در اینستاگرام به شما معرفی کنیم، در اینجا ۲ اصطلاح وجود دارد که باید با آن‌ها آشنا باشید:

نسبت تصویر: عرض یک تصویر به ارتفاع آن است. مثلاً در نسبت 4:5، عدد 4 به معنای عرض و 5 به معنای ارتفاع است.

اندازه: تعداد پیکسل‌هایی است که عرض و ارتفاع هر عکس یا ویدئو را تشکیل می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، 1080 پیکسل در 1920 پیکسل به این معنی است که عرض عکس 1080 پیکسل و ارتفاع آن 1920 پیکسل است.

توجه: اینستاگرام عکس‌ها را با بهترین وضوح ممکن تا عرض 1080 پیکسل آپلود می‌کند. عرض هر عکس باید بین 320 تا 1080 پیکسل باشد. از طرف دیگر، اگر نسبت تصویر پشتیبانی نشود، برش داده می‌شود که ممکن است باعث کاهش کیفیت شود.

در این مقاله همه چیزهایی را که باید در مورد دستورالعمل سایز انواع پست و اینستاگرام بدانید را بررسی خواهیم کرد. ما در مورد رزولوشن‌ها و نسبت ابعاد موردنیاز برای انواع مختلف محتوای اینستاگرام صحبت خواهیم کرد.

راهنمای سایز انواع پست و استوری در اینستاگرام

اینستاگرام تصاویر بین 320 تا 1080 پیکسل را می‌پذیرد، اما دستورالعمل‌های خاصی برای تصاویر اضافه شده به استوری‌ها، پست‌ها و ریلز وجود دارد. اگر تصویر شما کمتر از 320 پیکسل باشد، اینستاگرام آن را بزرگ می‌کند و اگر بالاتر از حد بالا باشد، اندازه آن به 1080 پیکسل یا کمتر تغییر می‌کند؛ بنابراین، احتیاجی نیست زیاد نگران اندازه تصویر باشید؛ زیرا اینستاگرام به طور خودکار آن را تنظیم می‌کند.

بااین‌حال، باید از دستورالعمل‌های سایز انواع پست و استوری اینستاگرام آگاه باشید. در اینجا دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد.

پست‌های تصویری

هر تصویر رسانه اجتماعی باید اندازه فایل و وضوح مناسب برای پست‌ها را داشته باشد. از دید یک دیجیتال مارکتر، مشخصات تصویر رسانه‌های اجتماعی اهمیت دارند؛ زیرا بر کیفیت محتوا، جذابیت و اعتبار حساب و تعامل پست تأثیر می‌گذارند. متأسفانه، اگر اندازه تصاویر را در اینستاگرام بدون رعایت مشخصات فایل مناسب، تغییر دهید، ممکن است تأثیر بصری پست خود را کاهش دهید.

پست‌های سنتی اینستاگرام شامل تصاویر مربعی با نسبت تصویر 1:1 بود. کاربران مجبور بودند تصاویر بزرگ‌تر را برش دهند تا در اندازه تصویر تعیین شده قرار بگیرند. این امر کیفیت فشرده‌سازی تصویر را مختل کرده و منجر به ایجاد تصاویر پیکسلی می‌شود.

اینستاگرام از آن زمان تکامل‌یافته است و این پلتفرم اکنون به شما اجازه می‌دهد تا پرتره‌ها و مناظر را آپلود کنید. نسبت ابعادی که برای پست‌های خود انتخاب می‌کنید ممکن است متفاوت باشد. می‌توانید بین 1:1 مربعی (square)، 1.91:1 منظره (landscape)، یا 4:5 پرتره (portrait) انتخاب کنید.

در اینجا جزئیات بیشتری درباره هر یک از این گزینه‌ها وجود دارد.

4:5 – پرتره

اندازه تصویر ایده‌آل – 1080 پیکسل در 1350 پیکسل

پست‌هایی با نسبت تصویر 4:5 دارای تصاویر با فرمت پرتره هستند. آپلود آنها آسان است؛ زیرا می‌توانید آنها را با دوربین تلفن همراه خود برش دهید. علاوه بر این، حتی اگر تصویر پرتره‌ای داشته باشید که نسبت ابعادی مشابه پست اینستاگرام ندارد، همچنان می‌توانید آن را برای اینستاگرام برش دهید.

همچنین پست‌های کاروسل در اینستاگرام می‌توانند مربع، افقی و عمودی باشند. باید اولین عکس یا ویدئوی خود را انتخاب کنید و نسبت تصویر را برای عکس‌های کاروسل و ویدئوهای حساب کاربری خود تعیین کنید.

1:1 – تصاویر مربعی (Square)

اندازه تصویر ایده‌آل – 1080 پیکسل در 1080 پیکسل

اینها تصاویر مربع سنتی هستند که مشخصه اینستاگرام است. اگر می‌خواهید از این گزینه استفاده کنید، اینستاگرام دارای قابلیت برش خودکار است که آن را بسیار آسان می‌کند.

آپلود عکس‌های مربعی قبلاً دشوار بود؛ زیرا اکثر دوربین‌ها فقط عکس‌های منظره (landscape ) یا پرتره می‌گرفتند. با دستگاه‌ها و برنامه‌های عکس امروزی، می‌توانید مستقیماً با آیفون یا تلفن اندرویدی خود یک عکس مربعی بگیرید.

1.91:1 – منظره (Landscape)

اندازه تصویر ایده‌آل – 1080 پیکسل در 566 پیکسل

اینها عکس‌های افقی هستند که ممکن است در برخی از پست‌های اینستاگرام دیده باشید. افزودن این نوع تصاویر کمی مشکل است؛ زیرا اکثر تصاویر منظره دارای نسبت تصویر 16:9 در مقابل 1.91:1 هستند. هنگامی که عکس آپلود شده خود را به گالری اضافه کنید، یک حاشیه سیاه در اطراف آن خواهید دید.

به‌طورکلی، یک حاشیه سیاه در اطراف یک پست از نظر زیبایی‌شناسی خوشایند نیست. این می‌تواند پست را با سایر پست‌های پروفایل اینستاگرام یا اکانت برند یک فرد ناسازگار کند و باعث شود نامناسب به نظر برسد.

اندازه های پست برای سایز انواع پست و اینستاگرام

اندازه پست ویدئویی اینستاگرام

می‌توانید ویدئوهایی را با محدودیت‌های اندازه زیر با نسبت تصویر بین 1.91:1 و 4:5 آپلود کنید.

پرتره: 1080×1350 پیکسل، نسبت تصویر 4:5

مربع و کاروسل: 1080×1080پیکسل، نسبت تصویر 1:1

منظره: 1080×608 پیکسل، نسبت تصویر 1.91:1

اندازه ایده‌آل افقی فیلم 16:9 است؛ زیرا این فرمتی است که گوشی هوشمند شما هنگام چرخش به پهلو ضبط می‌کند؛ بنابراین ویدئو به طور طبیعی در ابعاد اصلی ظاهر می‌شود.

اندازه ویدئو برای سایز انواع پست و اینستاگرام

سایزاستوری‌ها

زیبایی اینستاگرام این است که می‌توانید انواع مختلفی از محتوا مانند پست‌ها، استوری‌ها و ریلز ایجاد کنید و همه اینها گزینه آپلود تصاویر و دستورالعمل‌های اندازه تصویر متفاوت برای هرکدام را دارند.

اکنون که در مورد اندازه‌های مختلف تصاویر و ویدئوهای مجاز برای پست‌های اینستاگرام صحبت کردیم، بیایید نگاهی به دستورالعمل‌های استوری اینستاگرام بیندازیم.

اندازه ایده‌آل تصویر استوری اینستاگرام 1080 پیکسل در 1920 پیکسل است و نسبت تصویر باید 9:16 باشد. این اندازه تصویر عالی است تا اطمینان حاصل شود که هیچ حاشیه سیاهی وجود ندارد و تصویر کاملاً متناسب با استوری است.

بااین‌حال، استوری‌های اینستاگرام به شما امکان می‌دهد هر تصویری را بین 1.91:1 تا 9:16 اضافه کنید. شما می‌توانید به‌سادگی تصویر را برش دهید تا متناسب با استوری باشد یا به طور خودکار یک حاشیه سیاه اضافه می‌کند تا فضای باقی‌مانده را پر کند.

در حالت ایده‌آل، باید تصاویری به سبک پرتره را برای استوری‌های خود آپلود کنید؛ زیرا استوری‌ها اساساً عمودی هستند و قرار است به این صورت مشاهده شوند. درحالی‌که می‌توانید تصاویر منظره را در استوری‌ها بارگذاری کنید، جذابیت بصری آن آن‌چنان خوب نیست. تاحدامکان همیشه بهتر است از نسبت 9:16 برای نسبت تصویر محتوای خود استفاده کنید. اگر به دلایلی قادر به آپلود تصویری با نسبت ابعاد 9:16 نیستید، می‌توانید یک تصویر عمودی را در هر بعد دیگری آپلود کنید.

علاوه بر این، یک ویدئوی عمودی اینستاگرام از تصاویر می‌تواند به جذب فالوورها و تعامل بیشتر کمک کند، زیرا این نوع محتوا به بینندگان اجازه می‌دهد همه چیز را به یکباره ببینند. حداکثر حجم فایل ویدئوهای ۱۰ دقیقه یا کمتر باید ۶۵۰ مگابایت باشد. از طرف دیگر، فایل‌های ویدئویی تا ۶۰ دقیقه می‌توانند حداکثر حجم فایل ۳٫۶ گیگابایتی داشته باشند.

اندازه استوری برای سایز انواع پست و استوری در اینستاگرام

سایز ریلز

اینستاگرام ریلز را طراحی کرد که به‌صورت عمودی، روی موبایل یا تمام صفحه مشاهده شوند. می‌توانید نسبت تصویر 9:16 را انتخاب کنید، عکس بگیرید و مستقیماً در تلفن خود ویرایش کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. اینستاگرام کپشن ویدئو را در پایین ریلز نمایش می‌دهد؛ بنابراین از افزودن عناصر بصری ضروری در این بخش خودداری کنید.

ریلز اینستاگرام شبیه به ریلز در یوتیوب است. این اساساً ویدئویی است که به داستان‌های کوتاه‌تر (بین ۳۰ تا ۹۰ ثانیه) تقسیم شده است و هدف آن این است که مردم را به یک محصول، برند یا رویداد متوجه کند.

ریلز اینستاگرام را می‌توان با استفاده از ویدئوهای آپلود شده یا ویدئوهای تازه ضبط‌شده که مستقیماً در برنامه ضبط می‌شوند ایجاد کرد. نکته اینجاست: بسیاری از کاربران اینستاگرام ممکن است ندانند که می‌توانند از ریلز برای ایجاد نمایش اسلاید از یک یا چند عکس در حساب خود استفاده کنند. در واقع، در صورت تمایل حتی می‌توانید فیلم‌ها و تصاویر را با هم ترکیب کنید.

اندازه ریلز شما بستگی به طول آن دارد، اینکه آیا می‌خواهید تصاویر ثابت را به‌عنوان بخشی از بسته اضافه کنید یا نه. پس از انتخاب یک عکس پرتره روی جلد، فایل ویدئویی را آپلود کرده و آن را با توضیحات متنی مختصر همراه کنید.

آیا انتخاب اندازه تصویر بر فید شما تأثیر می‌گذارد؟

بسیاری از مردم نگران هستند که اگر از ترکیبی از تصاویر منظره، پرتره و مربع استفاده کنند، ممکن است فید اینستاگرام آنها ناسازگار به نظر برسد. بااین‌حال، این‌طور نیست؛ زیرا همه تصاویر شما به طور خودکار به‌صورت تصاویر مربعی در فید شما ظاهر می‌شوند.

این به این معنی است که اگر شخصی پستی را باز کند، تصاویر به سبک افقی یا عمودی را خواهد دید. اما، کل فید شما به‌عنوان یک کل، سازگار به نظر می‌رسد؛ زیرا تصویر پیش‌نمایش به طور خودکار برای همه پست‌ها مربع خواهد بود.

بنابراین، صرف‌نظر از انتخاب تصویر، شبکه اینستاگرام شما عالی به نظر می‌رسد.

نتیجه

در این مقاله به بررسی سایز انواع پست و استوری در اینستاگرام پرداختیم و برای ریلز اینستاگرام هم ابعاد مناسب را متذکر شدیم. باید به این نکته توجه کنید که اینستاگرام به طور خودکار تصاویر را برش می‌دهد و آنها را در ابعاد مناسب برای هر نوع محتوا قرار می‌دهد. بااین‌حال، برای جلوگیری از آن، باید مراقب اندازه‌های تصویر باشید و مطمئن شوید که تصاویر شما بدون برش کاملاً مطابقت دارند.

تصاویر برش خورده اغلب با حاشیه‌های سیاه نشان داده می‌شوند که جذابیت بصری را از بین می‌برد. برای جلوگیری از آن، باید تصاویر خود را در اندازه مناسب آپلود کنید تا کاملاً با ابعاد پست یا استوری شما مطابقت داشته باشد.

شما می‌توانید برای پیشرفت پیج اینستاگرام خود و بهتر دیده‌شدن در فضای مجازی اینستاگرام، مدیریت پیج اینستاگرام خود را به ما بسپارید. در ضمن می‌توانید برای 5درصدی شدن در اینستا، بسته آموزشی ما را از فروشگاه تهیه بفرمایید.

 

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت