امنیت پیج اینستاگرام+ راهکارهای جلوگیری از هک شدن

توسط | دی 21, 1401 | اینستاگرام | 3 نظرات

فهرست مطالب این مقاله

19 دقیقه

بسیاری از افراد روزانه از اینستاگرام برای تبلیغ برند شخصی یا شرکتی خود یا برای ارتباط با خانواده و دوستان خود استفاده می‌کنند. تبلیغ یک برند در اینترنت فرصت‌های جدید زیادی را به همراه دارد، اما خطرات بیشتری نیز به همراه دارد. به همین دلیل است که اگر از این شبکه اجتماعی برای کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید، باید به امنیت پیج اینستاگرام خود در برابر هکرها اهمیت دهید.

چرا هکرها اکانت‌های اینستاگرام را شکار می‌کنند؟

چرا ممکن است شخصی بخواهد به داده‌های رسانه‌های اجتماعی شما دسترسی داشته باشد؟ در اینجا چهار دلیل احتمالی وجود دارد:

 • هر حساب اینستاگرام ممکن است هک شود تا برای ارسال اسپم استفاده شود. گاهی اوقات پیام‌های اسپم ممکن است به طور قابل‌توجهی درآمد یک شرکت را افزایش دهند. اما محدودیت‌هایی وجود دارد که فراتر از آن باعث مسدودشدن حساب می‌شود. یک شرکت می‌تواند هکرها را برای دسترسی به حساب‌ها و کسب درآمد بیشتر استخدام کند.
 • دلیل دیگر سرقت اطلاعات شخصی شماست. اطلاعات زیادی در اکانت اینستاگرام شما وجود دارد و هکرها می‌دانند که چگونه از آن به نفع خود استفاده کنند. در اینجا فقط چند نمونه آورده شده است. نام کاربری و رمز عبور را می‌توان برای دسترسی به حساب‌های شما در سایر وب‌سایت‌ها استفاده کرد. جزئیات کارت بانکی شما به آنها این امکان را می‌دهد که پول شما را برای آنچه نیاز دارند خرج کنند.
 • باج‌گیری و رقابت. هکرها می‌توانند پیام‌های خصوصی یا عکس‌هایی را که از عموم مخفی می‌کنید در حساب اینستاگرام شما پیدا کنند. از اینها می‌توان برای باج‌گیری استفاده کرد، رقبا ممکن است بخواهند که شهرت شما را خراب کنند.
 • از اکانت‌های دزدیده شده می‌توان برای تبلیغ اکانت‌های دیگر در اینستاگرام استفاده کرد. هکرها یا کسانی که آنها را استخدام کرده‌اند از حساب‌های هک شده برای لایک کردن، ری‌پست و کامنت در صفحاتی که می‌خواهند تبلیغ کنند، استفاده می‌کنند.

البته، این فهرست کامل دلایل نیست، اما اینها شایع‌ترین آنها هستند. هر چه که باشد، شما نمی‌خواهید هکرها به حساب اینستاگرام شما دسترسی پیدا کنند، به همین دلیل باید از آن محافظت کنید.

بنابراین، اکنون بیایید ببینیم چگونه از هک‌شدن حساب خود و از سرقت اطلاعات خود جلوگیری کنیم. این کارها به حفظ امنیت پیج اینستاگرام و سایر رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند.

چرا باید از حساب اینستاگرام خود در برابر هکرها محافظت کنید؟

درحالی‌که پاسخ ممکن است واضح به نظر برسد؛ اما، ارزش دارد که برخی از دلایل محافظت از حساب اینستاگرام شما در برابر هکرها را بررسی کنیم.

از شهرت آنلاین خود محافظت کنید.

هکرهای اینستاگرام ممکن است وارد حساب اینستاگرام کسب‌وکار شما (یا حساب شخصی شما) شوند و به دنبال‌کنندگان شما پست‌های ناخواسته ارسال کنند یا تصاویر یا زیرنویس‌های مخربی را منتشر کنند که ممکن است افراد متوجه نباشند که آن‌ها از کسب‌وکار شما نشئت نمی‌گیرد. هر دوی این نوع پست‌های اینستاگرام می‌توانند شهرت آنلاین شما را خدشه‌دار کنند و باعث شوند فالوورها شما را آنفالو کنند، حساب شما را ریپورت کنند یا شما را بلاک کنند.

محافظت از حساب اینستاگرام خود در برابر هکرها نه‌تنها حساب شما را ایمن نگه می‌دارد، بلکه به شما کمک می‌کند تا تجربه مثبتی را برای مخاطبان خود به‌صورت آنلاین ارائه دهید.

از سرمایه‌گذاری خود محافظت کنید.

هنگامی که شما هر نوع بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را اجرا می‌کنید، این یک نوع سرمایه‌گذاری است (چه در قالب بودجه و چه در قالب زمان شما). شما سخت‌کار کرده‌اید تا فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید، تعامل با پروفایل خود را تشویق کنید و کسب‌وکار خود را به‌عنوان یک مرجع قرار دهید. بااین‌حال، لحظه‌ای که هکرها وارد حساب شما می‌شوند، کار سخت شما را به خطر می‌اندازند. افراد ممکن است حساب شما را آنفالو کنند، ممکن است نتوانید پست کنید و به تعامل ادامه دهید و کمپین‌هایی که اجرا می‌کردید احتمالاً متوقف می‌شوند یا حداقل موفقیت کمتری خواهند داشت.

علاوه بر این، برخی از هکرها حساب شما را برای باج نگه می‌دارند و برای بازگرداندن دسترسی شما درخواست پرداخت پول می‌کنند. شما که نمی‌خواهید برای بازگشت به‌حساب خود پول بپردازید. پس باید به امنیت پیج اینستاگرام خود اهمیت بدهید.

اطلاعات شخصی خود را ایمن نگه دارید.

چه هکرها وارد حساب شخصی یا تجاری شما در اینستاگرام شوند، ممکن است به اطلاعات شخصی، پیام‌ها و رمز عبور شما دسترسی پیدا کنند. این امر حضور آنلاین شما را در معرض خطر قرار می‌دهد و می‌تواند منجر به دسترسی هکرها به اطلاعات حساس در مورد شما یا کسب‌وکار شما شود، از جمله آدرس شما، گذرواژه‌های شما در سایت‌های مهم مانند بانک یا وب‌سایت شما و موارد دیگر.

چگونه بفهمیم اکانت اینستاگرام ما هک شده است؟

این علائم را بررسی کنید تا ببینید آیا شخصی به حساب شما نفوذ کرده است یا قصد هک آن را داشته است یا خیر.

شماره‌تلفن و آدرس ایمیل خود را تأیید کنید.

جزئیات تماس شما موردی است که هکرهای اینستاگرام ابتدا هنگام نفوذ به یک حساب کاربری تغییر می‌دهند؛ زیرا اینستاگرام از این موارد برای اطلاعات ورود و اعلان‌های امنیتی استفاده می‌کند. با بررسی این قسمت مطمئن شوید که این موارد صحیح هستند:

Settings > Account > Personal Information

فعالیت ورود به حساب خود را بررسی کنید.

از پروفایل اینستاگرام خود به Settings > Security > Login Activity بروید. با این کار دستگاه‌هایی که وارد حساب کاربری شما شده‌اند و مکان آنها را نشان می‌دهد. مطمئن شوید که تمام فعالیت‌ها از طرف شما یا یکی از اعضای تیم شما است.

اعلان‌های ایمیل در مورد ورودهای جدید

هنگامی که از یک مکان جدید وارد سیستم می‌شوید یا از دستگاه دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است یک هشدار ایمیل دریافت کنید. اینها یادآورهای مهمی هستند که باید حساب را دوباره چک کنید.

اگر یکی از این هشدارها را نمی‌شناسید، ممکن است حساب شما کاملاً ایمن نباشد.

اطمینان حاصل کنید که ایمیل‌های امنیتی حساب، از اینستاگرام هستند.

آیا نمی‌دانید که آیا یک ایمیل واقعاً از اینستاگرام است؟ اگر مطمئن نیستید بررسی کنید. ایمیل‌های رسمی اینستاگرام در مورد امنیت حساب اینستاگرام شما به مدت ۱۴ روز قابل‌دسترسی هستند. این مراحل را دنبال کنید تا آنها را در حساب خود پیدا کنید.

Setting>Security>Emails from Instagram

اگر اینستاگرام در مورد موارد غیرامنیتی به شما ایمیل زده باشد، این ایمیل‌ها در تب Other پیدا می‌شوند.

توجه: ایمیل‌های اینستاگرام فقط از طریق آدرس ایمیل شما توزیع می‌شوند و از طریق پیام دایرکت ارسال نمی‌شوند.

دریافت ایمیل از اینستاگرام برای امنیت پیج

عکس‌ها، ویدئوها و استوری‌های خود را مرور کنید.

اکانت‌های اینستاگرام با فالوورهای زیاد یا مشارکت برند اغلب توسط هکرهایی هدف قرار می‌گیرند که می‌خواهند لینک‌های فیشینگ را برای جذب مخاطبان خود ارسال کنند.

اکانت‌های تأیید شده اغلب هزاران یا میلیون‌ها دنبال‌کننده دارند. اگر شما عکس، ویدئو یا استوری را که در حسابتان ظاهر شده است را پست نکرده‌اید، ممکن است نقض امنیتی داشته باشید.

کامنت‌های مشکوک یا پیام‌های دایرکت

شاید کامنتی را پیدا کرده باشید که از اکانت خود پست نکرده‌اید یا پیام دایرکتی دریافت کرده‌اید که از شما می‌خواهد روی لینک کلیک کنید. هر دو نشانه‌ای هستند که یک هکر در حال کنترل یا تلاش برای کنترل حساب شما است.

۵ نکته برای حفظ امنیت پیج اینستاگرام خود در برابر هکرها

هیچ‌چیز نمی‌تواند 100٪ جلوگیری از هک‌شدن یک حساب اینستاگرام را تضمین کند، اما مواردی وجود دارند که قطعاً خطر را کاهش می‌دهند. برای محافظت از داده‌های خود در برابر هکرها، توصیه‌های زیر را دنبال کنید:

یک رمز عبور قوی تنظیم کنید.

اولین قدمی که باید برای محافظت از پیج اینستاگرام خود در برابر هکرها بردارید، ایجاد یک رمز عبور قوی است. البته اول‌ازهمه باید منحصربه‌فرد باشد. بیایید ببینیم که چگونه یک پسورد خوب درست کنیم.

یک رمز عبور خوب که باعث حفظ امنیت پیج اینستاگرام شما در برابر هک‌شدن می‌شود، شامل کاراکترهای حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص است. همچنین، آن را طولانی کنید. در این صورت شکستن رمز عبور شما برای هکرها دشوارتر خواهد شد.

از password generation استفاده کنید. به این وسیله می‌توانید به‌سرعت یک رمز عبور خوب و منحصربه‌فرد دریافت کنید. فراموش نکنید که آن را در حساب گوگل خود ذخیره کنید یا در جایی بنویسید تا گم نشود یا فراموش نکنید.

بعد از اینکه رمز عبور قوی پیدا کردید، آن را در تنظیمات به‌روز کنید.

احراز هویت دومرحله‌ای را روشن کنید.

احراز هویت دومرحله‌ای یک لایه دفاعی اضافی در برابر هکرها اضافه می‌کند.

این چگونه کار می‌کند؟ این یک فرایند چندمرحله‌ای است که کاربران را ملزم می‌کند هویت خود را از طریق یک کد امنیتی تأیید کنند. به‌این‌ترتیب، اگر از یک دستگاه ناشناس وارد اینستاگرام شوید، از شما خواسته می‌شود که کد را وارد کرده و تأیید کنید که شما هستید.

برای فعال‌کردن احراز هویت دومرحله‌ای در اینستاگرام، به Settings خود بروید و Security را انتخاب کنید و سپس روی  Two-Factor Authentication ضربه بزنید.

روی Get Started ضربه بزنید و سه گزینه برای انتخاب خواهید داشت: (recommended) Authentication App  و Text Message و Whatsapp.

احراز هویت 2 مرحله ای برای امنیت پیج اینستاگرام

 • گزینه شماره ۱: برنامه احراز هویت

گزینه (recommended) Authentication App یک برنامه احراز هویت شخص ثالث است.

اگر قبلاً یک برنامه احراز هویت نصب کرده‌اید، اینستاگرام به طور خودکار برنامه را پیدا کرده و کدی را برای آن ارسال می‌کند. شما باید کد را بازیابی کنید، آن را در اینستاگرام وارد کنید و احراز هویت دومرحله‌ای روشن می‌شود.

اگر برنامه احراز هویت ندارید، اینستاگرام برنامه‌ای را توصیه می‌کند که قبل از تکمیل فرایند آن را دانلود کنید.

 • گزینه شماره ۲: پیام متنی

اگر حساب شما شماره‌تلفن تأیید شده‌ای ندارد، از شما خواسته می‌شود شماره‌تلفن را وارد کنید. هنگامی که شماره‌تلفن خود را وارد کردید، روی دکمه Next ضربه بزنید.

اکنون زمانی‌که از یک دستگاه ناشناس وارد حساب اینستاگرام خود شوید، از شما خواسته می‌شود که یک کد امنیتی را که از طریق پیامک دریافت می‌کنید، وارد کنید.

 • گزینه شماره 3: واتساپ

اگر این گزینه را انتخاب کنید، یک کد لاگین به شماره واتساپ شما ارسال می‌گردد که برای ورود باید آن کد را وارد کنید.

توجه داشته باشید، هنگامی که احراز هویت دومرحله‌ای را روشن می‌کنید، مهم است که اطلاعات تماس در حساب اینستاگرام خود را به‌روز نگه دارید. در غیر این صورت، ممکن است دسترسی به‌حساب خود را از دست بدهید.

احراز هویت دو مرحله ای برای امنیت پیج اینستاگرام

از برنامه‌های شخص ثالث دوری کنید.

محافظت از پیج اینستاگرام در برابر هکرها نه‌تنها به کارهایی که باید انجام دهید؛ بلکه به کارهایی که نباید انجام دهید نیز مربوط می‌شود. از استفاده از برنامه‌های شخص ثالثی که ادعا می‌کنند در اکانت اینستاگرام به شما کمک می‌کنند خودداری کنید. برخی از آنها قول می‌دهند که فالوورها و لایک‌های بیشتری را به شما بدهند، برخی دیگر قول می‌دهند آنچه که کاربران دیگر پنهان می‌کنند را فاش کنند.

متأسفانه، اکثر این برنامه‌های شخص ثالث نه‌تنها در واقع هیچ کاری انجام نمی‌دهند، بلکه اطلاعات شما را نیز می‌دزدند؛ زیرا باید با حساب اینستاگرام خود در آنها وارد شوید. استفاده از آنها شما را در معرض خطر هک قرار می‌دهد و امنیت پیج اینستاگرام شما را به خطر می‌اندازد.

نشانه‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند بفهمید آیا باید از برنامه استفاده کنید یا نه. رمزگذاری SSL اولین چیزی است که باید به دنبال آن باشید. اگر چنین چیزی در اپلیکیشن وجود ندارد، این اولین نشانه‌ای است که باید برای جلوگیری از هک‌شدن اکانت اینستاگرام خود از آن صرف‌نظر کنید.

برای مدیریت برنامه‌های شخص ثالث خود، پروفایل اینستاگرام خود را در لپ‌تاپ باز کنید، وارد settings شوید و سپس روی Apps and Website کلیک کنید.

در این قسمت فهرستی از برنامه‌هایی که مجوز دسترسی به آن‌ها را داده‌اید، وجود دارد. اگر متوجه برنامه‌های مشکوک شدید، می‌توانید به‌راحتی روی دکمه Revoke Access یا View and edit کلیک کنید.

رمزهای عبور را در مرورگرهای وب و برنامه‌ها ذخیره نکنید.

اقدامات اساسی دیگری وجود دارد که باید برای حفظ امنیت پیج اینستاگرام خود در برابر هک‌شدن انجام دهید. توجه داشته باشید که اکثر مرورگرها و برنامه‌ها رمزهای عبور شما را ذخیره می‌کنند. اگر می‌توانند از همان مرورگر یا برنامه استفاده کنند، برای دسترسی به داده‌های شما حتی لازم نیست هکر باشند.

بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند رمز عبور و اطلاعات ورود به سیستم را در مرورگر ذخیره شود. این به آنها کمک می‌کند تا در آینده به‌راحتی به اکانت‌های رسانه‌های اجتماعی خود دسترسی داشته باشند. در مورد اپلیکیشن‌ها نیز همین‌طور می‌باشد. بااین‌حال، این ساده‌ترین راه برای دسترسی هکرها به حساب اینستاگرام شما است.

اگر با رایانه شخصی، تبلت یا گوشی هوشمند خود در اینترنت جستجو می‌کنید، ذخیره رمزهای عبور در مرورگرها یا برنامه‌ها مشکل بزرگی نیست. اما زمانی که از دستگاه شخص دیگری استفاده می‌کنید، این مشکل ایجاد می‌شود؛ زیرا آنها می‌توانند با رمز عبور ذخیره شده شما، وارد حساب کاربری شما شوند.

بنابراین، برای حفظ امنیت پیج اینستاگرام خود در برابر هکرها و سایر افراد بسیار کنجکاو چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ مطمئن شوید که گذرواژه‌های شما هنگام استفاده از دستگاه‌های دیگران ذخیره نمی‌شوند. ذخیره خودکار را می‌توان در تنظیمات تغییر داد.

و فراموش نکنید که هنگام پس‌دادن دستگاه، از حساب اینستاگرام خود خارج شوید.

از ایمیل خود در برابر هکرها محافظت کنید.

برای محافظت از حساب اینستاگرام خود، از ایمیل خود در برابر هکرها محافظت کنید. آدرس ایمیل اغلب برای ایجاد صفحه پروفایل در شبکه اجتماعی استفاده می‌شود و بنابراین، به‌عنوان یک قاعده، برای بازیابی دسترسی به آن نیز استفاده می‌گردد. اگر کسی بتواند وارد اینباکس شود، می‌تواند حساب شما را بدزدد.

هرکسی که به ایمیل شما دسترسی پیدا کند می‌تواند رمز عبور شما را در اینستاگرام تغییر دهد. آنها می‌توانند از صفحه شما هرطور که می‌خواهند استفاده کنند و شما دیگر نمی‌توانید وارد سیستم شوید. البته همیشه می‌توانید حساب خود را بازیابی کنید، اما زمان می‌برد. به همین دلیل بهتر است از قبل از آن محافظت کنید.

در اینجا چند توصیه برای جلوگیری از هک‌شدن ایمیل شما وجود دارد: از یک رمز عبور منحصربه‌فرد و طولانی که شامل حروف، اعداد و کاراکترهای خاص است استفاده کنید. رمز خود را به دیگران نگویید. از سیستم خارج شوید و رمز عبور ایمیل را در مرورگرها و برنامه‌ها ذخیره نکنید.

همچنین مهم است که از گفتن آدرس ایمیل خود به افرادی که نمی‌شناسید یا به آنها اعتماد ندارید برای محافظت از داده‌های خود اجتناب کنید. اگر ایمیل شما را بدانند، نیمی از اطلاعات ورود به حساب کاربری اینستاگرام یا ایمیل شما را می‌دانند. این اطلاعات ممکن است برای هکرها کافی باشد.

چگونه اکانت اینستاگرام هک شده را بازیابی کنیم؟

اگر مشکوک هستید اکانت اینستاگرام شما هک شده یا به خطر افتاده است، مهم است که دراسرع‌وقت اقدام کنید. مراحل زیر را دنبال کنید تا دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۱: حساب ایمیل خود را برای پیامی از اینستاگرام بررسی کنید.

اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده‌اید – با نام مستعار security@mail.instagram.com – که به شما اطلاع می‌دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است، ممکن است بتوانید با استفاده از گزینه revert this change در آن پیام، این کار را لغو کنید.

مرحله ۲: درخواست لینک ورود از اینستاگرام

اگر اطلاعات اضافی نیز تغییر کرده است (مانند رمز عبور شما)، باید از اینستاگرام درخواست لینک ورود کنید. که نحوه انجام آن به صورت زیر است:

در صفحه ورود به سیستم، روی Forgot password (برای iOS) یا Get help logging in (برای اندروید) ضربه بزنید.

شما به صفحه ؟Trouble Logging In (iOS) یا صفحه Login help (اندروید) وارد می‌شوید.

سپس روی Send Login Link  (iOS) یا Next  (Android) ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

یک آدرس ایمیل امن وارد کنید که فقط شما می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام با مراحل بعدی باشید.

مرحله ۳: درخواست کد امنیتی یا پشتیبانی از اینستاگرام

اگر با انجام مراحل بالا نمی‌توانید اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید، می‌توانید اکانت اینستاگرام هک شده را گزارش دهید.

روی صفحه Help Us Recover Your Account  ضربه بزنید. این بار به‌جای درخواست کد امنیتی، گزینه I can’t access this email or phone number را انتخاب کنید.

در صفحه بعد، فرم را با مشخصات حساب خود پر کنید، My account was hacked را انتخاب کنید و روی Request Support کلیک کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، باید یک ایمیل پاسخ خودکار از تیم امنیتی اینستاگرام دریافت کنید که از شما می‌خواهد برای تأیید هویت خود کمک کنید. یعنی آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید و نوع دستگاهی که در زمان ثبت‌نام استفاده کرده‌اید (به‌عنوان‌مثال: iPhone، Android، iPad، و غیره) را ارائه دهید.

نتیجه

در این مقاله به بررسی دلایل هک‌کردن پیج اینستاگرام و راهکارهای بهبود امنیت پیج اینستاگرام پرداختیم. برای برندها در اینستاگرام، امنیت پیج اینستاگرام بسیار اهمیت دارد. درحالی‌که هیچ راه تضمینی 100% برای جلوگیری از هک‌شدن حساب شما وجود ندارد، می‌توانید با دنبال‌کردن این مراحل ساده کار را برای هکرها بسیار سخت‌تر کنید.

شما می‌توانید برای کنترل و مدیریت بهتر اکانت اینستاگرام خود به طور تضمینی، مدیریت پیج اینستاگرام خود را به ما بسپارید. هم چنین می‌توانید بسته آموزش 5درصدی شدن اینستا را از فروشگاه ما تهیه بفرمایید.

 

3 دیدگاه ها

 1. سعید نصرت پور

  تمام کارهایی که برای ایمن کردن یه پیج لازمه رو با جزئیات توضیح دادید. ممنون از محتوای مفیدتون

  fd

   پاسخ
   • سعید نصرت پور

    با سلام و احترام
    سعید عزیز
    خوشحالیم که براتون مفید واقع شد.
    موفق و پیروز باشید

    پاسخ
   • مدیر سایت

    تشکر از لطف همیشگی شما 5 درصدی عزیز

    پاسخ

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
  ×
  اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
  مشاهده‌ی سایت