حذف اکانت اینستاگرام مرحله به مرحله و ساده

توسط | دی 24, 1401 | اینستاگرام | 2 نظرات

12 دقیقه

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان است (و یکی از اعتیادآورترین!). اگر می‌خواهید عادات اینستاگرام خود را کاهش دهید، همیشه می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را حذف یا غیرفعال کنید.

تفاوت بین این دو این است که حذف اکانت اینستاگرام دائمی است، درحالی‌که غیرفعال‌کردن، موقتی است و می‌توانید بعداً دوباره وارد شوید.

برای غیرفعال‌کردن یا حذف اکانت اینستاگرام خود می‌توانید از مرورگر وب روی دسکتاپ و موبایل استفاده کنید. کاربران آیفون حتی می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام، اکانت خود را حذف کنند.

در اینجا نحوه حذف اکانت اینستاگرام خود در اپلیکیشن، رایانه یا از طریق مرورگر وب موبایل آورده شده است.

نحوه حذف یک حساب اینستاگرام در iOS

1. در برنامه اینستاگرام به حساب خود بروید. سپس روی نماد منو (۳ خط) در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

وارد شدن به تنظیمات برای حذف اکانت اینستاگرام

2. به تنظیمات بروید، سپس Account را انتخاب کنید.

رفتن به تنظیمات برای حذف اکانت اینستاگرام

3. روی Delete account ضربه بزنید.

قسمت اکانت برای حذف اکانت اینستاگرام

اینستاگرام به‌جای حذف، غیرفعال‌کردن را پیشنهاد می‌کند. Deactivation، حساب شما را پنهان می‌کند و در هر زمان قابل برگشت است. اگر همچنان قصد دارید اکانت اینستاگرام خود را به طور دائم حذف کنید، روی Delete account ضربه بزنید.

دی‌اکتیو یا حذف اکانت اینستاگرام

4. حذف را تأیید کنید.

اینستاگرام دوباره از شما سؤال خواهد کرد: شما در مورد این مطمئن هستید، درست است؟

5. دوباره تأیید کنید.

اینستاگرام این روند را طی می‌کند که از حذف تصادفی یا حذف به دلیل هیجان کاربر جلوگیری کند.

اینستاگرام می‌پرسد که چرا می‌خواهید آن را حذف کنید (در ادامه گزینه‌ها را توضیح می‌دهیم). پاسخ شما الزامی است و به همین ترتیب واردکردن رمز ورود هم اجباری است. با کلیک بر روی دکمه Delete @UserName در این صفحه، حساب شما را به طور دائم حذف می‌کند.

حساب شما دیگر در اینستاگرام قابل‌مشاهده نخواهد بود اما ۳۰ روز فرصت دارید تا تصمیم خود را معکوس کرده و دوباره فعال کنید. پس از آن مدت‌زمان، حساب شما واقعاً حذف می‌شود.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام در اندروید

برنامه بومی اینستاگرام در اندروید در حال حاضر به شما اجازه نمی‌دهد حساب خود را مانند نسخه آیفون حذف کنید؛ اما می‌توانید یک مرورگر را باز کنید و دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام در کامپیوتر

اگر در تلفن همراه فعلی خود به برنامه دسترسی ندارید یا کاربر Android هستید ، می‌توانید حساب اینستاگرام خود را از هر مرورگر وب حذف کنید.

مراحل زیر برای مرورگرهای تلفن همراه نیز کار می‌کند (به‌عنوان‌مثال Safari یا Chrome در تلفن شما).

1. به سایت اینستاگرام بروید و وارد حساب خود شوید.

2. به صفحه Delete Account  بروید.

ورود به سایت برای حذف اکانت اینستاگرام

3. علت حذف خود را تعیین کنید و سپس حذف را تأیید کنید.

دلیل حذف اکانت اینستاگرام

 

اطمینان حاصل کنید که نام کاربری با اکانت موردنظر برای حذف مطابقت دارد. اگر این‌طور نیست، روی  Log out کلیک کنید تا به اینستاگرام برگردید و وارد اکانت صحیح شوید.

در مرحله بعد دلیل حذف حساب اینستاگرام خود را پرکرده و رمز ورود خود را وارد کنید. بر Delete @username در پایین اکانت کلیک کنید و به‌این‌ترتیب اکانت شما را به طور دائم حذف می‌کند.

روش‌های حذف اکانت اینستاگرام بدون رمز عبور یا ایمیل

روش شماره ۱: بازیابی رمز عبور از طریق شماره موبایل

سه‌راه مستقیم برای دسترسی به حساب اینستاگرام شما وجود دارد، یعنی ایمیل، رمز عبور یا شماره‌تلفن. اما این احتمال وجود دارد که دو گزینه اول برای شما قابل‌اجرا نباشد. در این صورت این گزینه آخرین راه‌حل شماست: از طریق شماره‌تلفن ثبت شده وارد شوید.

برای ورود بدون ایمیل و رمز عبور، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • اپلیکیشن اینستاگرام یا صفحه وب را باز کنید.
 • در صفحه ورود بر روی گزینه “Get help logging in” کلیک کنید.
 • شماره‌تلفن ثبت شده خود را در قسمت خالی وارد کرده و Next را بزنید.
 • یک گزینه مناسب، «ارسال ایمیل» یا «ارسال پیامک» را انتخاب کنید.
 • لینک ورود ارسال شده برای شما را دنبال کنید.
 • برنامه اینستاگرام شما باز می‌شود، رمز عبور را بازنشانی کرده و ذخیره می‌کند.
 • پس از تعیین رمز عبور جدید، می‌توانید حساب خود را وارد کنید. این به شما امکان می‌دهد آن را حذف کنید.

روش شماره ۲: بازیابی رمز عبور از طریق فیس‌بوک

اگر اینستاگرام خود را به فیس‌بوک متصل کرده باشید، به‌احتمال زیاد در بازیابی اکانت خود موفق خواهید بود. شما فقط باید این مراحل ساده را انجام دهید:

 • صفحه ورود به اینستاگرام را باز کنید.
 • در زیر تب ورود، گزینه “Login With Facebook” وجود دارد. روی آن کلیک کنید. اگر دستگاه شما وارد حساب فیس‌بوک شما شده باشد، “Continue as Your Name” را نشان می‌دهد. روی یکی از این گزینه‌ها کلیک کنید.
 • به تنظیمات بروید و گزینه Security را باز کنید.
 • روی Password ضربه بزنید و گزینه reset using Facebook را انتخاب کنید.
 • رمز عبور فیس‌بوک خود را وارد کرده و رمز عبور اینستاگرام خود را بازنشانی کنید.
 • پس از انجام مراحل، می‌توانید اکانت خود را با انجام مراحل ذکر شده در بخش بالاتر حذف کنید.

روش شماره ۳: پروفایل خود را ریپورت کنید.

اینستاگرام اجازه گزارش پروفایل‌ها و محتوایی را که مطابق دستورالعمل‌های آن نیست، را می‌دهد. اگر پلتفرم شکایتی را قانونی تشخیص دهد، اکانت را مسدود می‌کند. می‌توانید از این ویژگی محافظتی استفاده کرده و پروفایل قدیمی خود را ریپورت کنید.

برای این کار باید به‌صورت زیر عمل کنید:

 • نام کاربری قدیمی خود را در تب جستجو تایپ کنید و پروفایل را باز کنید.
 • در اندروید، گزینه ⠇ را پیدا کنید. برای وب یا آیفون، به دنبال گزینه ⋯ باشید. روی سه‌نقطه ضربه بزنید.
 • حال بر روی گزینه Report و سپس Report Account کلیک کنید. تظاهر به شخص دیگری را به‌عنوان دلیل گزارش انتخاب کنید.
 • “این وانمود می‌کند که شخص دیگری است” (pretending to be someone else) را انتخاب کنید، سپس “Me” را انتخاب کنید و Next را بزنید.
 • شما با موفقیت یک ریپورت علیه خودتان ارسال کردید.

اینستاگرام پس از ارسال ریپورت، حساب کاربری را فوراً مسدود نمی‌کند.

چه زمانی باید حساب اینستاگرام خود را حذف کنید؟

اگر در مورد حذف پروفایل خود شک دارید، باید به‌جای آن حساب اینستاگرام خود را موقتاً غیرفعال (deactivate) کنید. حساب‌های غیرفعال شده به‌راحتی بازیابی می‌شوند، درحالی‌که اکانت‌های حذف شده برای همیشه از پلتفرم حذف می‌شوند (پس از مهلت ۳۰ روزه).

برای اکثر افراد، ما غیرفعال‌کردن را توصیه می‌کنیم، حتی اگر ماه‌ها یا سال‌ها آن را به همین شکل رها کنید. این همان کار را انجام می‌دهد (هیچ‌کس نمی‌تواند حساب شما را پیدا کند یا ببیند) اما بدون خطر پشیمانی.

گزینه دیگر تغییر به یک حساب خصوصی است. حساب‌های خصوصی همچنان در نتایج جستجو نشان داده می‌شوند، اما پست‌های آن‌ها نشان داده نمی‌شوند و در پروفایل شما به‌صورت عمومی قابل‌مشاهده نیستند. افراد می‌توانند درخواست کنند که شما را فالو کنند، اما شما مجبور نیستید آنها را تأیید کنید. بااین‌حال، دنبال‌کنندگان فعلی همچنان می‌توانند پست‌ها و محتوای شما را ببینند.

برای تغییر به یک حساب خصوصی، به تنظیمات در برنامه، سپس Privacy بروید و روی نوار کناری Private به راست و موقعیت روشن ضربه بزنید.

چرا اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید؟

چند سناریو خاص وجود دارد که حذف اکانت اینستاگرام شما منطقی است. (اگرچه همچنان می‌توانید انتخاب کنید که به طور موقت حساب خود را برای این موارد نیز غیرفعال کنید.)

 • مطمئن نیستید که اینستاگرام نتیجه می‌دهد یا خیر.

آیا اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا به اهداف تجاری خود برسید؟ شما اهداف تجاری را برای اکانت اینستاگرام خود تعیین می‌کنید، درست است؟ و شما مرتب آنها را اندازه می‌گیرید، درست است؟

شاید اینستاگرام بهترین گزینه برای شما نباشد؛ اما اگر مطمئن نیستید، ارزش آن را دارد که ابتدا استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را اصلاح کنید.

از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام ما استفاده کنید و پیشرفت پیج خود را ببینید. در غیر این صورت، اگر هنوز برای چندین فصل نتایج مناسبی را از اینستاگرام نمی‌گیرید، احتمالاً تمرکز بیشتر روی پلتفرم‌های دیگر برای شما بهتر است.

 • مخاطب هدف شما از اینستاگرام استفاده نمی‌کند.

می‌توانید بیشترین ریلز، بهترین کاروسل‌ها و جالب‌ترین استوری‌ها را داشته باشید، اما اگر مخاطبان هدف شما آن را نمی‌بینند، این کارها تلاش هدررفته و در نتیجه بازده بسیار کم است.

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی فقط به‌اندازه استراتژی بازاریابی شما مؤثر هستند. آیا مشتری هدف شما بالای ۷۰ سال سن دارد؟ مطمئناً برخی از آنها در اینستاگرام خواهند بود، اما احتمالاً جایی نیست که شما باید بیشتر وقت یا بودجه خود را صرف کنید.

 • شما بیش از یک اکانت برای برند خود دارید.

حساب‌های تکراری یا اشتباه می‌توانند مخاطبان شما را گیج کنند. به‌خصوص اگر پروفایل اصلی شما علامت آبی در کنار آن نداشته باشد تا صحت آن را نشان دهد. ممکن است افراد در نهایت اکانت اشتباهی را دنبال کنند. با حذف هرگونه پروفایل استفاده نشده، سردرگمی را از بین ببرید.

 • مدیریت اینستاگرام بسیار دشوار است.

آیا برای مدیریت پیج خود با دشواری روبه‌رو هستید؟ اگر جواب مثبت است، این دلیلی برای حذف اکانت اینستاگرام شما نیست.

در عوض، در زمان صرفه‌جویی کنید، سازماندهی کنید و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به ما بسپارید. محتوای خود را برنامه‌ریزی کرده و با تیم خود برای تولید محتوا همکاری کنید.

نتیجه

در این مقاله ما به بررسی روش‌های حذف اکانت اینستاگرام در ios، اندروید و دسکتاپ پرداختیم. با حذف اکانت اینستاگرام خود، در نهایت می‌توانید به خودتان زمان شخصی بدهید و روی کارهای دیگر تمرکز کنید. البته اگر می‌خواهید مدتی از آن دور شوید، غیرفعال‌کردن موقتی اکانت شما، گزینه خوبی است؛ اما در غیر این صورت، برای محافظت از هویت و شخصیت خود، آن را حذف کنید.

اگر شما مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینستاگرام هستید، دوره جامع 5درصدی شدن در اینستا را از فروشگاه ما تهیه بفرمایید.

آیا در مورد حذف حساب اینستاگرام تجربه یا سؤال دارید؟ لطفاً در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

2 دیدگاه ها

 1. Argan

  به قسمت بازیابی رمزعبور خیلی نیاز داشتم. ممنون از مقاله بسیار مفیدتون

  fd

   پاسخ
   • مدیر سایت

    به امید موفقیت روزافزون شما 5 درصدی عزیز

    پاسخ

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
  ×
  اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
  مشاهده‌ی سایت