10 تا از بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس

توسط | اسفند 6, 1401 | طراحی سایت, معرفی نرم افزار | 0 نظر

21 دقیقه

پشتیبان‌گیری منظم از وب‌سایت خود یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از آن است. به همین دلیل است که انتخاب یکی از بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس برای هر صاحب وب‌سایتی ضروری است. شما باید از فایل‌های وب‌سایت و پایگاه‌داده خود محافظت کنید تا درصورتی‌که چیزی خراب شود یا با خطایی مواجه شوید که نمی‌توانید آن را برطرف کنید، بتوانید اطلاعات وب‌سایت خود را بازیابی کنید. یک پلاگین پشتیبان می‌تواند در صورت وقوع اتفاق غیرمنتظره به شما آرامش دهد.

پشتیبان‌گیری مانند یک شبکه ایمنی برای وب‌سایت شما عمل می‌کند. هرزمان که وب‌سایت شما به هر دلیلی خراب شد، می‌توانید به‌سرعت سایت خود را بازیابی کنید. اما باید مطمئن شوید که نسخه بک‌آپ‌ شما آخرین تغییرات را دارد وگرنه ممکن است اطلاعات مهمی را از دست بدهید. یک افزونه پشتیبان خوب اطمینان حاصل می‌کند که نسخه پشتیبان شما تا آنجا که می‌تواند جدید باشد.

در این مقاله، بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس را بررسی می‌کنیم تا به شما در انتخاب افزونه‌های مناسب کمک کنیم.

افزونه بک‌آپ‌گیری وردپرس چیست؟

تهیه نسخه پشتیبان از وب‌سایت شما، فرایند دانلود یک کپی از تمام فایل‌های سایت و/یا پایگاه‌داده شما برای حفظ امنیت است. باوجوداینکه شما می‌توانید به‌صورت دستی نسخه پشتیبان از سایت وردپرس تهیه کنید، اما این کاری است که به‌راحتی فراموش می‌شود و اغلب وقت‌گیر است. یک افزونه پشتیبان وردپرس فرایند بک‌آپ‌گیری از سایت شما را به طور خودکار ساده می‌کند. اکثر افزونه‌های پشتیبان‌گیری به شما این امکان را می‌دهند که با ادغام با پلتفرم‌های ذخیره‌سازی شخص ثالث مانند Google Drive یا Dropbox، نسخه‌های پشتیبان را در فضای ابری ذخیره کنید. این کار تضمین می‌کند که در صورت ازکارافتادن کل وب‌سایت شما، بک‌آپ‌های شما ایمن هستند. بدون پشتیبان، ممکن است بتوانید سایت خود را بازیابی کنید و مشکلات خود را برطرف کنید، اما هیچ‌چیز نمی‌تواند جایگزین یک نسخه پشتیبان شود.

انتخاب یک افزونه بک‌آپ خوب وردپرس

بسیاری از افراد تمایل دارند با ارائه‌دهنده هاست خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. شما می‌توانید این کار را انجام دهید، به‌خصوص اگر بخشی از بسته میزبانی وب شما باشد یا به‌صورت رایگان گنجانده شده باشد. اما همیشه بهتر است یک نسخه پشتیبان مستقل داشته باشید.

درصورتی‌که سرور میزبان شما مشکلی داشته باشد یا قادر به دسترسی به پنل wp-admin خود نباشید، باید قادر باشید که نسخه پشتیبان خود را برای بازیابی یا انتقال سایت خود بازیابی کنید.

به همین دلیل است که همیشه باید از یک افزونه پشتیبان‌گیری استفاده کنید. افزونه‌های پشتیبان‌گیری زیادی برای وردپرس وجود دارد، اما اگر بدانید باید به دنبال چه چیزی باشید، به‌راحتی می‌توانید بهترین آن‌ها را شناسایی کنید.

یک افزونه بک‌آپ‌گیری خوب، نه‌تنها پشتیبان‌گیری از سایت شما را آسان می‌کند، بلکه بازیابی آن در زمان مناسب را نیز آسان می‌کند.

مواردی که باید هنگام انتخاب یک پلاگین بک‌آپ‌گیری در نظر بگیریم

در اینجا برای انتخاب یک پلاگین بک‌آپ‌گیری خوب به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

  • بک‌آپ‌گیری کامل از وب‌سایت: نسخه پشتیبان شما باید شامل فایل‌های وب‌سایت و پایگاه‌داده باشد. ممکن است فکر کنید که این یک امر مسلم است، اما تعداد زیادی افزونه وجود دارد که فقط از فایل‌های شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند و نه از پایگاه‌داده؛ بنابراین باید مطمئن شوید که افزونه یک نسخه پشتیبان کامل از تمام اطلاعات وب‌سایت شما می‌گیرد.
  • پشتیبان‌گیری افزایشی: پشتیبان‌گیری از سایت شما می‌تواند بار سنگینی را روی سرور شما وارد کند. این می‌تواند باعث کندشدن وب‌سایت شما شود. اما اگر این افزونه از فناوری افزایشی استفاده کند، وب‌سایت شما را به قطعات کوچک تقسیم می‌کند و یک کپی از سایت شما بدون بارگذاری روی سرور ایجاد می‌کند.
  • ذخیره‌سازی ایمن: یک نسخه پشتیبان تمام داده‌های وب‌سایت شما از جمله اطلاعات حساس را ذخیره می‌کند؛ بنابراین همان‌طور که از وب‌سایت خود محافظت می‌کنید، باید از نسخه پشتیبان خود با رمزگذاری آن و ذخیره آن در مکان‌های امن محافظت کنید. به دنبال افزونه‌هایی باشید که رمزگذاری خودکار و مکان‌های ذخیره‌سازی متعدد را ارائه می‌دهند.
  • ذخیره‌سازی خارج از سایت: برخی از افزونه‌ها و هاست‌ها نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند؛ اما نسخه را در همان سروری که وب‌سایت شما ذخیره می‌کند، ذخیره می‌کنند؛ بنابراین اگر سرور شما از کار بیفتد، هم وب‌سایت و هم نسخه پشتیبان خود را از دست می‌دهید. ایمن‌تر است که یک نسخه خارج از سایت در سرور دیگر یا حافظه لوکال ذخیره شود.
  • پشتیبان‌گیری زمان‌بندی شده: اگر می‌خواهید تغییرات اخیر را به طور مرتب ذخیره کنید، بهترین راه برای انجام این کار این است که بک‌آپ‌گیری‌ها را زمان‌بندی کنید تا خودشان اجرا شوند. این بدان معناست که نسخه‌های پشتیبان جدید به طور خودکار در فواصل زمانی معین گرفته می‌شوند.
  • تهیه نسخه پشتیبان در زمان واقعی: اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، به پشتیبان‌گیری در زمان واقعی نیاز دارید. این کار، اطمینان حاصل می‌کند که هر سفارش جدیدی که ثبت می‌شود بلافاصله ذخیره می‌شود تا هیچ اطلاعات تراکنشی را از دست ندهید. یک پلاگین پشتیبان خوب فقط از تغییرات نسخه پشتیبان تهیه می‌کند و به‌جای اینکه هر بار یک نسخه پشتیبان کامل را اجرا کند، آن را به نسخه پشتیبان اضافه می‌کند.
  • پشتیبانی پاسخگو: برای پشتیبان‌گیری، اغلب باید با تیم پشتیبانی افزونه تماس بگیرید تا بر مشکلاتی که ممکن است در فرایندهای راه‌اندازی، پشتیبان‌گیری و بازیابی با آن مواجه شوید، غلبه کنید. اطمینان حاصل کنید که افزونه شما توسط یک تیم پشتیبانی قابل‌اعتماد پشتیبانی می‌شود.

با درنظرگرفتن این عوامل، وقت آن است که نگاهی به بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس بیندازید.

بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس

در زیر ۱۰ تا از بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس که قابل‌اعتماد و غنی هستند ارائه شده است تا خیالتان را راحت کنند و بدانید که سایت شما همیشه امن است.

Duplicator

1. Duplicator

Duplicator بهترین افزونه پشتیبان‌گیری رایگان برای وردپرس است؛ زیرا کاربرپسند و مقرون‌به‌صرفه است. تهیه نسخه پشتیبان از تمامی فایل‌های وردپرس خود را در قالب فشرده آسان می‌کند؛ بنابراین می‌توانید آنها را به‌صورت آفلاین دانلود کرده و لوکال ذخیره کنید. این افزونه از فضای ذخیره‌سازی ابری برای Dropbox، Google Drive، OneDrive، Amazon S3 و غیره نیز پشتیبانی می‌کند.

این پلاگین به شما این امکان را می‌دهد که بک‌آپ‌گیری را برنامه‌ریزی کنید، آنها را به فضای ذخیره‌سازی ابری ارسال کنید و برای خود اعلان‌های ایمیل ارسال کنید.

همچنین یکی از بهترین افزونه‌ها برای حرکت به سرورهای مشابه یا متفاوت است. هنگامی که یک بسته ایجاد می‌کنید، می‌توانید از آن برای بازنویسی یک سایت قدیمی تنها با یک کلیک استفاده کنید. صفحات جدید شما در دامنه جدید شما منتشر می‌شوند و در یک‌لحظه آماده خواهند شد.

یکی از مزایای منحصربه‌فرد استفاده از این افزونه توانایی آن در شبیه‌سازی سایت‌های از پیش پیکربندی شده شما است.

به‌جای پیکربندی دستی تم‌ها یا افزونه‌های موردعلاقه خود، Duplicator به شما امکان می‌دهد یک سایت را پیکربندی کنید و آن را باندل کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید سایت‌های وردپرس از پیش پیکربندی شده خود را به مکان‌های مختلف منتقل کنید و نیاز به کار مجدد را از بین ببرید.

از ویژگی‌های کلیدی آن می‌توان به امکان بک‌آپ‌گیری نامحدود برنامه‌ریزی‌شده و فوری و بک‌آپ‌گیری دستی اشاره کرد.

شما با این افزونه می‌توانید فایل‌های پشتیبان خاص را حذف کنید. این افزونه با ارسال اعلان و هشدارهای ایمیلی به شما برای یافتن مشکلات و خطاهای پشتیبان‌گیری کمک می‌کند.

Updraftplus

2. UpdraftPlus

UpdraftPlus یکی دیگر از بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس در بازار است. این پلاگین به‌عنوان محبوب‌ترین راه‌حل پشتیبان‌گیری برای وردپرس رتبه‌بندی شده است و بیش از ۳ میلیون سایت وردپرس به آن اعتماد دارند.

حتی با نسخه رایگان این افزونه، می‌توانید به‌راحتی پشتیبان‌گیری دستی یا برنامه‌ریزی‌شده از وب‌سایت خود (فایل‌ها، پایگاه‌داده، پلاگین‌ها و تم‌ها) را تنظیم کنید. این یک گزینه عالی برای مبتدیان است؛ اما همان‌طور که وب‌سایت شما رشد می‌کند، می‌توانید عملکردهای اصلی را با نسخه پریمیوم آن افزایش دهید.

با Updraft Plus Premium، پشتیبان‌گیری اضافی را دریافت می‌کنید که در چندین مکان ریموت ذخیره می‌شوند. حتی قبل از اجرای هرگونه به‌روزرسانی، به طور خودکار از وب‌سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کند.

زمانی که نیاز به بازیابی سایت خود دارید، می‌توانید این کار را با حداقل دانش فنی انجام دهید.

بهتر از همه، این برنامه از چندین گزینه ذخیره‌سازی ابری از جمله Google Drive، Microsoft OneDrive، Microsoft Azure، Rackspace Cloud، Dropbox و Amazon S3 پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد پایگاه‌داده‌های حساس را رمزگذاری کنید تا اطلاعات خود را ایمن نگه دارید. همچنین می‌توانید از این پلاگین با رمز عبور محافظت کنید تا فقط کاربران قابل‌اعتماد بتوانند به نسخه‌های پشتیبان شما دسترسی داشته باشند.

Backupbuddy

3. BackupBuddy

BackupBuddy از اوایل سال 2010 وجود داشته است و از نیم‌میلیون وب‌سایت وردپرس محافظت می‌کند.

تنها با چند کلیک، به شما امکان می‌دهد از کل وب‌سایت خود از داشبورد وردپرس نسخه پشتیبان تهیه کنید. می‌توانید بک‌آپ‌گیری خودکار را برنامه‌ریزی کنید، فایل‌های پشتیبان خود را به یک مکان امن ریموت ارسال کنید و فایل‌های خود را به‌سرعت بازیابی کنید.

توانایی تعمیر و بهینه‌سازی پایگاه‌داده یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این افزونه است. با خرید هر افزونه، ۱ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان Stash Live  (5 گیگابایت در طرح Agency) دریافت خواهید کرد.

Stash Live به طور مداوم از تغییرات پایگاه‌داده شما مانند پست‌های جدید یا اصلاح شده، نسخه پشتیبان تهیه می‌کند و خیال شما را راحت می‌کند. بهتر از همه، حتی اگر سایت شما بر روی هاست اشتراکی ارزان میزبانی می‌شود، کاملاً خوب کار می‌کند.

از ویژگی‌های کلیدی این افزونه این است که می‌توانید محتوای پشتیبان را سفارشی کنید و آن را به‌صورت خودکار و برنامه‌ریزی‌شده انجام دهید.

فرایند بازیابی آسان است و امکان دانلود ایمن خارج از سایت وجود دارد. این افزونه قابلیت پشتیبان‌گیری در زمان واقعی (Real-time backup) را دارد.

Jetpack

4. Jetpack Backups

Jetpack Backups by Automattic یکی از بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس است. این پلاگین به طور خودکار تغییرات سایت شما را در نسخه پشتیبان ذخیره می‌کند؛ بنابراین وقتی وب‌سایت شما خراب شود، می‌توانید آخرین نسخه را با یک کلیک بازیابی کنید.

علاوه بر این، Jetpack Backups دارای یک برنامه تلفن همراه است که به شما امکان می‌دهد وب‌سایت خود را از هرکجا و در هرزمان بازیابی کنید.

با استفاده از این افزونه، وب‌سایت شما تنها در چند دقیقه به حالت عادی بازمی‌گردد. اگر به‌روزرسانی‌های سایت خود را دوست ندارید، می‌توانید تغییرات را برای بازگشت به نسخه قبلی بازگردانید.

حتی یک گزارش فعالیت برای اطلاع از اقدامات انجام شده در سایت شما فراهم می‌کند. به‌این‌ترتیب، متوجه خواهید شد که چه کسی مسئول ورود به سایت شما است.

پشتیبان‌گیری Jetpack یکی از بهترین گزینه‌ها برای سایت‌های WooCommerce است. این به شما امکان می‌دهد تا سایت خود را به هر حالت قبلی بازیابی کنید و درعین‌حال تمام سفارش‌ها و محصولات را به‌روز نگه دارید.

شایان‌ذکر است که در سال ۲۰۱۶، VaultPress با Jetpack ادغام شد؛ بنابراین همه اشتراک‌های VaultPress با Jetpack ترکیب شدند و اکنون فقط می‌توانید مستقیماً در Jetpack مشترک شوید.

از ویژگی‌های کلیدی این افزونه می‌توان به آرشیو پشتیبان نامحدود، پشتیبان‌گیری در زمان واقعی و پشتیبان‌گیری خودکار روزانه اشاره کرد. حتی اگر سایت شما آفلاین است می‌توانید آن را بازیابی کنید.

این افزونه بک‌آپ‌ را در چندین سرور خارج از سایت ذخیره می‌کند.

Wptimecapsule

5. WP Time Capsule

اگر می‌خواهید فقط از فایل‌های اخیر خود پشتیبان‌گیری کنید و نه از کل سایت وردپرس خود، WP Time Capsule یک راه‌حل عالی برای شما است. شما می‌توانید از وب‌سایت خود در سایت‌های ذخیره‌سازی ابری مانند Google Drive، Dropbox یا Amazon S3 نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مزیت اصلی این افزونه این است که منابع سرور به میزان قابل‌توجهی کمتر مصرف می‌شود. درحالی‌که فایل‌های پشتیبان شما را فشرده و زیپ نمی‌کند.

برای شروع کار با این افزونه، باید برای یک حساب کاربری در آن ثبت‌نام کنید، افزونه رایگان را نصب کنید و سپس اپلیکیشن ابری را با افزونه خود متصل کنید تا بتوانید فایل‌های پشتیبان وردپرس خود را به مکان دلخواه خود ارسال کنید. پس از تکمیل یک نسخه پشتیبان کامل، می‌توانید زمانی را برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های اخیراً تغییریافته خود برنامه‌ریزی کنید.

از ویژگی‌های کلیدی این افزونه این است که هم‌زمان با ایجاد تغییرات/ویرایش، پشتیبان‌گیری خودکار انجام می‌شود.

پشتیبان‌گیری در زمان واقعی و یک کلیک برای بازیابی سایت از دیگر مواردی است که این افزونه ارائه می‌دهد. امکان ذخیره‌سازی خارج از سایت به انتخاب شما نیز وجود دارد.

Backwpup

6. BackWPUp

BackWPup یک راه‌حل بک‌آپ‌گیری همه چیز یکجا، برای وردپرس است که ویژگی‌های قدرتمندی را ارائه می‌دهد.

یک نسخه Lite وجود دارد که به شما امکان می‌دهد از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید؛ اما با دسترسی بسیار محدود به ویژگی‌های آن. نسخه پریمیوم به شما امکان می‌دهد تا نسخه‌های پشتیبان را در چندین مکان ذخیره‌سازی مانند Google Drive و Amazon Glacier رمزگذاری و ذخیره کنید.

این افزونه دارای یک فرایند خودکار برای پشتیبان‌گیری و بازیابی است. این باعث می‌شود که برای مبتدیان یک انتخاب عالی باشد.

از ویژگی‌های کلیدی آن می‌توان به امکان تهیه‌کردن پشتیبان در هر بار به چندین مقصد و همگام‌سازی فایل‌ها در مکان پشتیبان‌گیری ریموت مانند Google Drive و Dropbox اشاره کرد.

شما می‌توانید از مسیر فایل خاص سایت خود بر اساس نیاز خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این افزونه یک برنامه اختصاصی برای بازیابی اضطراری دارد.

7. BlogVault

BlogVault یک افزونه بک‌آپ‌گیری قابل‌اعتماد است که محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این یک نرم‌افزار Software as a Service (Saas) است تا یک افزونه وردپرس.

چیزی که این پلتفرم را متمایز می‌کند این است که پس از ثبت‌نام، به یک داشبورد مستقل دسترسی خواهید داشت که می‌توانید پشتیبان‌گیری را برای چندین وب‌سایت مدیریت کنید. شما می‌توانید زمان آپلود وب‌سایت خود را مشاهده کنید، پشتیبان‌گیری را برنامه‌ریزی کنید و وب‌سایت خود را با ۱ کلیک بازیابی کنید. فرایند پشتیبان‌گیری گام‌به‌گام واقعاً آسان است، حتی برای مبتدیان.

این بدان معنی است که اگر دسترسی به وب‌سایت و حساب میزبانی خود را از دست بدهید، همچنان می‌توانید وب‌سایت خود را بازیابی کنید؛ زیرا پلت فرم از هر دو جدا شده است. این پلاگین حتی به شما امکان می‌دهد از کل سایت نسخه پشتیبان تهیه کنید و یک فایل فشرده دانلود کنید که می‌توانید از آن برای بازیابی سایت خود در آینده استفاده کنید.

در مرحله بعد، BlogVault از فناوری اضافی برای بهینه‌سازی عملکرد و سرعت وب‌سایت شما استفاده می‌کند. به‌علاوه، نسخه‌های پشتیبان شما را رمزگذاری می‌کند و آنها را در سرورهای امن خارج از سایت ذخیره می‌کند و می‌توانید هرزمان که بخواهید یک نسخه را دانلود کنید.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید مشکلات موجود در سایت خود را بررسی کنید، یک لاگ تغییر وجود دارد که در آن می‌توانید سریعاً اشتباه را شناسایی کنید.

از ویژگی‌های کلیدی آن می‌توان به توانایی بک‌آپ‌گیری خودکار و برنامه‌های بک‌آپ‌گیری اشاره کرد.

این پلاگین، پشتیبان‌گیری ووکامرس با آرشیو پشتیبان ۳۶۵ روزه را ارائه می‌دهد و از گزینه‌های پشتیبان‌گیری چند سایتی نیز پشتیبانی می‌کند.

BoldgridTotal Upkeep By Boldgrid

8. Total Upkeep by BoldGrid

Total Upkeep by BoldGrid یک پلاگین قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد پشتیبان‌گیری خودکار داشته باشید.

پس از نصب افزونه، می‌توانید تاریخ و زمان را تعیین کنید و نسخه‌های پشتیبان به طور خودکار طبق برنامه اجرا می‌شوند. حتی می‌توانید هرزمان که بخواهید به‌صورت دستی و تنها با کلیک یک دکمه یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

گزینه‌های ذخیره‌سازی ریموت وجود دارد که شامل Amazon S3، Google Drive، FTP/SFTP و موارد دیگر می‌شود.

این پلاگین همراه با یک مجموعه ابزار برای جلوگیری از خرابی وب‌سایت در وهله اول ارائه می‌شود. همچنین سایت شما را از نظر خطاهایی که می‌تواند باعث خرابی شود نظارت می‌کند و برای شما ایمیل می‌فرستد تا بتوانید اقدام کنید.

با استفاده از این افزونه، می‌توانید به‌روزرسانی‌های خودکار را راه‌اندازی کنید که در آن Total Upkeep ابتدا یک نسخه پشتیبان تهیه می‌کند و سپس تم و افزونه‌های وب‌سایت شما را به‌روزرسانی خودکار می‌کند.

از ویژگی‌های کلیدی آن می‌توان به رمزگذاری پایگاه‌داده و به‌روزرسانی خودکار به‌موقع اشاره کرد.

Backupwordpress

9. BackUpWordPress

BackUpWordPress یک افزونه بک‌آپ‌گیری آسان برای استفاده است. پس از فعال‌سازی، فایل‌های شما را مستقیماً پشتیبان‌گیری می‌کند.

به طور پیش‌فرض، فایل‌های پشتیبان در مکان /wp-content/backups وب‌سایت شما ذخیره می‌شوند، اما اگر بخواهید می‌توانید به‌راحتی مسیر را تغییر دهید. ازآنجایی‌که از همه فایل‌ها، از جمله فایل‌های غیر وردپرسی شما، در پوشه اصلی سایت وردپرس شما نسخه پشتیبان تهیه می‌شود، اکیداً توصیه می‌شود مسیر را تغییر دهید تا ایمن باشد.

این افزونه می‌تواند روی سرورهای لینوکس و ویندوز به طور یکسان کار کند. همچنین به شما امکان می‌دهد فایل‌هایی را که نمی‌خواهید از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید حذف کنید.

این پلاگین از هاست‌های اشتراکی با حافظه کم پشتیبانی می‌کند.

BackUpWordPress اکنون از نسخه رایگان با به‌روزرسانی‌های گاه‌به‌گاه پشتیبانی می‌کند.

یکی از ویژگی‌های کلیدی آن این است که شما می‌توانید فایل پشتیبان را به ایمیل خود ارسال کنید.

Backup Migration

10. Backup Migration

Backup Migration یک افزونه پشتیبان‌گیری رایگان وردپرس برای پشتیبان‌گیری دستی و خودکار است. پس از نصب، می‌توانید برای شروع کار پشتیبان‌گیری، روی دکمه create backup کلیک کنید.

همچنین به شما امکان می‌دهد تا پشتیبان‌گیری را به‌صورت روزانه یا ماهانه برنامه‌ریزی کرده و مواردی را که در نسخه پشتیبان اضافه و حذف شده‌اند کنترل کنید.

افزونه Backup Migration دارای چندین پیکربندی پریمیوم است تا مشخص کند کدام فایل‌ها/پایگاه‌های داده باید در پشتیبان‌گیری، مکان پشتیبان‌گیری، نام فایل پشتیبان شما و غیره قرار گیرند.

از ویژگی‌های کلیدی آن می‌توان به گزینه‌های ذخیره‌سازی لوکال، فرایند پشتیبان‌گیری و بازیابی آسان و امکان انتقال سایت به هاست دیگر اشاره کرد.

نتیجه

مهم است که همیشه یک برنامه پشتیبان آماده در صورت بروز مشکل داشته باشید. یکی از مهم‌ترین مراحلی که می‌توانید برای ایمن‌سازی وب‌سایت خود و محافظت از داده‌های آن بردارید، استفاده از یکی از بهترین پلاگین‌های بک‌آپ‌گیری وردپرس باکیفیت بالا است. اطمینان حاصل کنید که افزونه بک‌آپ‌گیری، پشتیبان‌گیری خودکار (روزانه یا هفتگی) ارائه می‌دهد تا نگران ازدست‌دادن جدیدترین نسخه سایت خود نباشید. همچنین داشتن افزونه‌ای که تغییر، شبیه‌سازی و انتقال داده‌ها را بین سرورها امکان‌پذیر می‌کند، اهمیت دارد. به نظر می‌رسد UpdraftPlus همه چیزهایی که برای پشتیبان‌گیری از سایت خود نیاز دارید را دارد.

در پایان، اگر شما برای طراحی سایت خود به دنبال جایی مطمئن می‌گردید، می‌توانید طراحی سایت خود را به ما بسپارید. اگر به طراحی سایت علاقه‌مند هستید نیز می‌توانید آموزش طراحی سایت بدون کد نویسی(مقدماتی) و دوره جامع طراحی سایت(0 تا 100) را از فروشگاه ما خریداری کنید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت