آموزش گذاشتن پست در اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

توسط | دی 19, 1401 | اینستاگرام, بازاریابی | 0 نظر

15 دقیقه

اینستاگرام با داشتن بیشتر از ۱ میلیارد کاربر فعال، یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ کسب‌وکار شما، دستیابی به مخاطبان جدید و افزایش آگاهی از برند است. اگر برای شروع به‌اشتراک‌گذاری محتوا از طریق این کانال آماده هستید، در این مقاله، ما یک راهنمای سریع و آسان برای گذاشتن پست در اینستاگرام فراهم کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که شما می‌توانید توجه مخاطبان خود را با بازاریابی از طریق اینستاگرام جلب کنید.

گذاشتن پست در اینستاگرام می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا با مخاطبان خود همراه شده و رشد بهتری داشته باشند، اما انجام صحیح آن به همان اندازه مهم است. در اینجا نحوه گذاشتن پست در اینستاگرام از طریق موبایل و از طریق دسکتاپ به‌صورت مرحله‌به‌مرحله آورده شده است.

 

گذاشتن پست در اینستاگرام از طریق موبایل

در ابتدا باید وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید و نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید. پس از آن مرحله به مرحله موارد زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱. روی نماد [+]  در بالا سمت راست یا پایین وسط صفحه ضربه بزنید.

برای گذاشتن پست در اینستاگرام روی علامت + ضربه بزنید

آن علامت مثبت [+] را در تصویر بالا می‌بینید؟ این نقطه شروع شماست. روی علامت مثبت ضربه بزنید و برای مرحله بعدی در زیر آماده خواهید شد.

مرحله ۲. یک عکس یا ویدئو از آلبوم خود انتخاب کنید یا در برنامه عکس بگیرید.

اینستاگرام عکس‌هایی را که قبلاً در گوشی شما ذخیره شده‌اند به شما نشان می‌دهد. یکی از آنها را انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر قبلاً عکسی ندارید که بخواهید از آن استفاده کنید، می‌توانید روی نماد دوربین برای گرفتن عکس یا ویدئو در خود برنامه اینستاگرام ضربه بزنید.

انتخاب تصویر برای گذاشتن پست در اینستاگرام

پس از انتخاب و برش یک تصویر (یا کاروسل از چندین تصویر)، روی دکمه Next در گوشه سمت راست بالای برنامه ضربه بزنید.

مرحله ۳. چندین تصویر را در اینستاگرام ارسال کنید.

آیا چندین عکس دارید و می‌خواهید همه آنها را پست کنید؟ اینستاگرام با قابلیت کاروسل خود این امکان را به شما می‌دهد.

وقتی روی عکس یا ویدئو ضربه می‌زنید، ابتدا روی نماد بالای عکس‌هایتان در سمت راست که شبیه دو مربع روی‌هم است ضربه بزنید. وقتی روی این گزینه ضربه بزنید، در گوشه هر تصویر یا ویدئویی که روی آن ضربه می‌زنید یک عدد مشاهده می‌کنید. این عدد شماره محل نمایش محتوا در کاروسل را نشان می‌دهد.

مرحله ۴. تصویر را برش دهید.

این‌طور نیست که شما فقط باید تصویر مربع را انتخاب کنید. شما در واقع می‌توانید تصاویر افقی یا عمودی را نیز به اشتراک بگذارید. برای حرکت‌دادن تصویر خود و قراردادن آن در محل مناسب بر روی صفحه، روی تصویر انتخابی فشار دهید و دست خود را نگه داشته و روی صفحه حرکت دهید.

درحالی‌که اینستاگرام به گزینه‌های عمودی و افقی اجازه می‌دهد، تصاویر هنوز باید در برخی ابعاد خاص قرار بگیرند؛ بنابراین، ممکن است هنوز نیاز داشته باشید که کمی از عکس خود را برش دهید تا مناسب شود.

مرحله ۵. یک فیلتر را انتخاب کنید.

اینستاگرام تعداد زیادی فیلتر برای تصویر ارائه می‌دهد.  برای بررسی گزینه‌های موجود به سمت راست بروید و روی یکی ضربه بزنید تا پیش‌نمایش آن را در تصویر خود مشاهده کنید.

به طور پیش‌فرض، فیلتر با شدت کامل اعمال می‌شود. بااین‌حال، اگر می‌خواهید شدت فیلتر را کاهش دهید، روی عکس فیلتر پس از اعمال دو بار کلیک کنید و یک انتخابگر مقیاس ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد جلوه را کم‌وزیاد کنید.

همچنین می‌توانید برای تنظیم بیشتر عکس، روی چوب جادویی در بالای صفحه ضربه بزنید.

استفاده از فیلتر برای گذاشتن پست اینستاگرام

مرحله ۶. عکس خود را ویرایش کنید.

می‌توانید روی Edit در پایین سمت راست کلیک کنید تا تصویر را به اختیار خود تنظیم کنید.

در اینجا گزینه‌های ویرایشی وجود دارند که در اینستاگرام برای شما تعبیه شده است:

Adjust: این گزینه به چرخش تصویر در امتداد خط مرکزی کمک می‌کند و مطابق با مقیاس خطی در پایین صفحه، تصویر را به سمت چپ یا راست شیب می‌دهد.

Brightness: این گزینه به روشن یا تیره‌شدن تصویر کمک می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که انتخابگر را به سمت چپ بکشید تا تیره شود و یا به راست بکشید تا روشن شود.

Contrast: این گزینه به افزایش یا کاهش شدت رنگ‌های تصویر کمک می‌کند. برای کنتراست کمتر، انتخابگر را به سمت چپ بکشید (اثر کدر) یا برای کنتراست بیشتر به سمت راست (افکت با شدت بالاتر) بکشید.

Structure: این گزینه به اضافه‌کردن یک افکت HD مانند، به تصویر کمک می‌کند و جزئیات خاصی را در عکس شما نشان می‌دهد. انتخابگر را به سمت راست بکشید تا تصویر شما شفاف‌تر شود.

Warmth: این گزینه به شما کمک می‌کند تون عکس را تنظیم کنید. انتخابگر را به سمت چپ بکشید تا تون‌های سرد در تصویر افزایش یابد یا انتخابگر را به سمت راست بکشید تا رنگ‌های گرم در تصویر افزایش یابد.

Saturation: این گزینه به شما کمک می‌کند تا اشباع رنگ‌ها را در تصویر خود تنظیم کنید. انتخابگر را به سمت چپ بکشید تا تصویر از حالت اشباع خارج شود (اگر می‌خواهید ظاهری تک‌رنگ داشته باشید تا تمام سمت چپ)، یا برای رنگ‌های بسیار اشباع، انتخابگر را به سمت راست بکشید.

Color: این گزینه به شما تعدادی گزینه رنگی را می‌دهد تا روی تصویر خود برای جلوه‌های رنگی جالب قرار دهید. به‌سادگی رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید و ببینید که چگونه تصویر را در کادر پیش‌نمایش تغییر می‌دهد.

Fade: این کار شدت سیاهی‌ها را در تصویر شما کاهش می‌دهد تا یک جلوه عکس “قدیمی” ایجاد شود. به‌سادگی انتخابگر را به سمت راست بکشید تا میزان محوشدن بیشتر شود.

Highlights: این گزینه به شما کمک می‌کند تا شدت هایلایت‌ها را در تصویر خود کنترل کنید. کشیدن انتخابگر به سمت چپ، هایلایت‌های تصویر شما را تیره می‌کند درحالی‌که با کشیدن انتخابگر به سمت راست، هایلایت‌های تصویر شما روشن می‌شود.

Shadows: این گزینه به شما کمک می‌کند تا شدت سایه‌ها را در تصویر خود کنترل کنید. کشیدن انتخابگر به سمت چپ، سایه‌های تصویر شما را تیره می‌کند درحالی‌که با کشیدن انتخابگر به سمت راست، سایه‌های تصویر شما روشن می‌شود.

Vignette: این گزینه گوشه‌های تصویر را تیره می‌کند و یک شکل دایره‌ای در مرکز باقی می‌ماند. انتخابگر را تا انتها به سمت راست بکشید تا دراماتیک‌ترین حالت شود.

Tilt Shift: این گزینه به محوشدن لبه‌های تصویر به‌صورت شعاعی یا خطی کمک می‌کند و تمرکز را به جزئیات مرکز تصویر جلب می‌کند.

Sharpen: این گزینه به وضوح جزئیات خاصی از تصویر کمک می‌کند و ظاهری دراماتیک به عناصر ظریف‌تر در عکس می‌بخشد.

ادیت عکس برای گذاشتن پست در اینستاگرام

مرحله ۷. کپشن خود را تایپ کنید.

خلاقیت به خرج دهید و یک کپشن زیبا و جالب در اینستاگرام بنویسید تا با عکستان همراه شود. ازآنجایی‌که متن می‌تواند به بهینه‌سازی پست شما در جستجوی اینستاگرام کمک کند، نوشتن چیزی برای تصویر شما مفید است. به یاد داشته باشید که کپشن مرتبط با تصویر بنویسید. به‌این‌ترتیب سایر کاربران می‌توانند بهتر هدف تصویر شما را درک کنند. در صورت نامرتب بودن احتمال دارد کاربران شما متوجه منظور شما نشوند و باعث گمراهی شود.

کپشن برای گذاشتن پست در اینستاگرام

مرحله ۸. از هشتگ‌ها برای بهینه‌سازی پست استفاده کنید.

با قابلیت جستجوی اینستاگرام، کاربران می‌توانند با هشتگ جستجو کنند؛ بنابراین، باید حتماً هشتگ‌های مرتبط را در کپشن خود بنویسید. اگر فردی هشتگی را که در کپشن خود قرار داده‌اید جستجو کند، ممکن است پست شما و سایر مواردی که شامل همین عنوان هستند را پیدا کند. شما می‌توانید برای درک چگونگی استفاده از هشتگ در کپشن خود مقاله هشتگ‌گذاری در اینستاگرام را مطالعه کنید.

مرحله ۹. دوستان را تگ کنید.

آیا می‌خواهید دوستان شما یا دنبال‌کنندگان آنها عکسی که شما از خودتان و دوستتان ارسال کرده‌اید را ببینند؟ آن‌ها را تگ کنید.

در صفحه پست جدید، می‌توانید روی Tag People کلیک کنید تا سایر اکانت‌های اینستاگرام را در پست خود تگ کنید. از طرف دیگر، می‌توانید نام کاربری آنها که با علامت @ شروع می‌شود را در کپشن خود قرار دهید.

مرحله ۱۰. مکان خود را اضافه کنید.

اگر در تعطیلات سرگرم‌کننده یا در یک رویداد هستید و نمی‌خواهید آن اطلاعات را در کپشن خود بگنجانید، می‌توانید جایی که هستید را به روش دیگری مشخص کنید. در صفحه پست جدید، روی Add Location ضربه بزنید تا یک مکان روی تصویر خود قرار دهید (که باعث می‌شود افراد پست شما را راحت‌تر پیدا کنند).

وقتی تصویر یا ویدئویی را با یک مکان پست می‌کنید، نام آن مکان بین نام شما و محتوا در فید نمایش داده می‌شود.

مرحله ۱۱. از ایموجی‌ها استفاده کنید.

ایموجی‌ها سرگرم‌کننده هستند و می‌توانند کپشن شما را چشم‌نوازتر کنند. اگر چند ایموجی مرتبط می‌شناسید که می‌توانند با پست شما مطابقت داشته باشند، آنها را در قسمت کپشن قرار دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر در حال ارسال یک عکس تعطیلات هستید، می‌توانید یک درخت نخل 🏝 یا یک هواپیما ✈ برای نشان‌دادن پرواز شما، در جایی قرار دهید.

زیاده‌روی نکنید و ایموجی‌ها را فقط به‌خاطر ارسال آن‌ها ارسال نکنید. اگر یک ایموجی بولینگ را همراه با عکسی از یک ساحل پست کنید، واضح است که برای مردم منطقی نخواهد بود. به طور مشابه، اگر ۲۰ ایموجی را ارسال کنید که ارتباط کمی با یک پست دارند، ممکن است فقط دنبال‌کنندگان خود را آزار دهید.

مرحله ۱۲. پست را در دیگر رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

در نهایت، اگر می‌خواهید محتوای خود را در دیگر رسانه‌های اجتماعی متصل به خود (مانند فیس‌بوک یا توییتر) به اشتراک بگذارید، به‌سادگی دکمه را از چپ به راست تغییر دهید.

وقتی برای پست‌کردن آماده شدید، روی Share در بالا سمت راست کلیک کنید.

پیش نویس های ذخیره شده اینستاگرام

اگر آماده نیستید فوراً پست کنید، می توانید آن را در پیش نویس های ذخیره شده اینستاگرام خود ذخیره کنید. به سادگی به مرحله فیلتر کردن و ویرایش برگردید، روی فلش عقب در بالا سمت چپ ضربه بزنید و از منو ارائه شده، Save Draft را انتخاب کنید.

مرحله ۱۳. پست خود را ویرایش کنید.

اشتباهات تایپی برای همه اتفاق می‌افتد! اگر به‌تازگی چیزی پست کردید و متوجه یک اشتباه املایی شدید، وحشت نکنید. به‌سادگی روی سه‌نقطه که در سمت راست بالا روبروی نام شما ظاهر می‌شود ضربه بزنید، سپس روی Edit ضربه بزنید.

تنظیماتی را که مناسب می‌دانید انجام دهید و آنها را ذخیره کنید تا در اینستاگرام شما ثبت شود. در نهایت، پست شما کامل و زنده است تا همه ببینند.

گذاشتن پست در اینستاگرام از طریق دسکتاپ

۱. با مرورگر دسکتاپ به وب‌سایت اینستاگرام بروید و وارد اکانت خود شوید.

وارد شدن به سایت اینستاگرام برای گذاشتن پست در اینستاگرام

۲. برای شروع یک پست روی علامت [+] در بالای صفحه کلیک کنید.

انتخاب گزینه + برای گذاشتن پست در اینستاگرام دسکتاپ

۳. فایل‌های تصویری یا ویدئویی را به پنجره پاپ‌آپی که ظاهر می‌شود بکشید یا روی Select from computer کلیک کنید.

انتخاب تصویر در اینستاگرام دسکتاپ برای گذاشتن پست در اینستاگرام

۴. تصویر انتخابی شما در پنجره ظاهر می‌شود. از ذره‌بین در گوشه پایین سمت چپ برای بزرگ‌نمایی روی تصویر و برش آن استفاده کنید، یا از نماد دو فلش در سمت چپ آن برای انتخاب نسبت تصویر خاص برای پست خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید تصاویر بیشتری اضافه کنید، روی دایره با مربع‌های روی‌هم در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید و برای افزودن رسانه، روی علامت مثبت ضربه بزنید. وقتی کارتان تمام شد، روی Next کلیک کنید.

۵. برای تنظیم سطوح روشنایی، کنتراست و سایر عناصر، فیلتری را انتخاب کنید یا روی تب Adjustments کلیک کنید. بعد از آن روی Next کلیک کنید.

انتخاب فیلتر در دسکتاپ برای گذاشتن پست اینستاگرام

۶. شما می‌توانید روی عکس کلیک کنید تا اکانت‌ها را تگ‌گذاری کنید یا از فرم سمت راست تصویر برای افزودن کپشن، مکان یا متن جایگزین (از طریق منوی کشویی Accessibility)، یا غیرفعال‌کردن کامنت دادن (از طریق منوی کشویی Advanced settings) استفاده کنید. سپس روی Share کلیک کنید تا عکس خود را در فید اینستاگرام خود پست کنید.

نتیجه

در این مقاله نحوه گذاشتن پست در اینستاگرام در موبایل و دسکتاپ ارائه شد. انجام مرحله‌به‌مرحله این کار بسیار ساده است و شما با کمی تمرین و تکرار می‌توانید تمامی این مراحل را به‌خاطر بسپارید.

حالا که گذاشتن پست در اینستاگرام را یاد گرفتید، می‌توانید شروع به تولید محتوا برای پلتفرم خود کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. اگر یک کسب‌وکار یا برند هستید، باید یک استراتژی محکم برای به‌دست‌آوردن تعامل و آگاهی داشته باشید. در این مورد بررسی استراتژی محتوا اهمیت می‌یابد. شما می‌توانید برای یادگیری تولید محتوا، بسته کسب درآمد از نویسندگی ما را تهیه بفرمایید.

برای ایجاد محتوای جذاب و در دسترس باید سعی کنید از کپشن‌ها و ایموجی‌های مرتبط با پست خود استفاده کنید. ضمناً هشتگ‌ها را فراموش نکنید و حتماً در پایین کپشن‌های خود از آن‌ها استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که شما می‌توانید مدیریت پیج اینستاگرام خود را به ما بسپارید. اگر می‌خواهید خودتان مدیریت پیج خود را داشته باشید و نیاز به راهنمایی دارید، هم می‌توانید از خدمات مشاوره ما بهره‌مند شوید و هم می‌توانید بسته آموزش 5درصدی شدن در اینستا را تهیه بفرمایید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت