هشتگ‌گذاری در اینستاگرام چگونه باعث رشد پیج می‌شود؟

توسط | دی 12, 1401 | اینستاگرام | 0 نظر

17 دقیقه

هشتگ‌گذاری در اینستاگرام می‌تواند استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما را موفق کند یا شکست دهد. شما باید از آنها به‌درستی استفاده کنید. درنتیجه پست‌های شما توسط افراد بیشتری مشاهده خواهد شد.

اما اگر از هشتگ اشتباه استفاده کنید، ممکن است به پیج خود آسیب وارد کنید و توسط الگوریتم اینستاگرام جریمه شوید.

برای استفاده مؤثر از هشتگ‌ها برای اینستاگرام، باید دقیقاً نحوه کارکرد آن‌ها را بدانید و به یک استراتژی فکر کنید.

یک استراتژی خوب رسانه‌های اجتماعی باید ترکیبی از هشتگ‌های محبوب، مرتبط و ترند باشد.

هشتگ‌گذاری در اینستاگرام‌ اساساً راهی برای گروه‌بندی گفتگوها یا مطالب پیرامون یک موضوع خاص است و به افراد کمک می‌کند تا محتوای موردعلاقه خود را پیدا کنند.

هشتگ‌ها تقریباً در هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی قابل‌استفاده هستند، اما در توییتر و اینستاگرام محبوب‌تر می‌باشند. آن‌ها می‌توانند به افزایش دسترسی و تعامل برند شما در رسانه‌های اجتماعی کمک کنند.

در این مقاله نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام شامل تحقیق و ردیابی را خواهید آموخت.

تاریخچه هشتگ

نماد pound (#) روی صفحه‌کلید شما (که اکتوتورپ نیز نامیده می‌شود) در ابتدا برای علامت‌گذاری اعداد استفاده می‌شد.

اولین‌بار در تابستان ۲۰۰۷ توسط کریس مسینا برای هشتگ استفاده شد. این زمانی بود که متخصص بازاریابی وب با ایده‌ای وارد دفتر توییتر شد. او به شرکت پیشنهاد کرد که از نماد پوند برای گروه‌بندی توییت‌های مرتبط با هم استفاده کند.

این اولین استفاده از هشتگ بود.

از آن زمان، استفاده از هشتگ‌ها و دسترسی و اثربخشی آنها، رشد کرده است. هشتگ‌ها راهی برای اتصال محتوای رسانه‌های اجتماعی به یک موضوع، رویداد یا گفتگوی خاص هستند.

آنها دیگر فقط برای توییتر نیستند. هشتگ‌ها در دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز مؤثر هستند.

هشتگ چیست؟

هشتگ یک کلمه یا گروهی از کلمات است که قبل از آن علامت پوند (#) قرار می‌گیرد که برای دسته‌بندی و یافتن مکالمات پیرامون یک موضوع یا گرایش خاص استفاده می‌شود. این عبارت تبدیل به لینک می‌شود و این لینک دارای تمامی مطالبی است که با یک هشتگ تگ شده‌اند.

در اینستاگرام و همچنین توییتر، فیس‌بوک، لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی، هشتگ‌ها تبدیل به پیوندی به مجموعه‌ای از محتوای دیگر می‌شوند که با همان هشتگ مشخص شده‌اند؛ بنابراین این یک راه آسان برای افراد است که نوع محتوای موردعلاقه خود را پیدا کنند.

هشتگ‌ها هدف دیگری را در اینستاگرام انجام می‌دهند. کاربران در واقع می‌توانند آن‌ها را “فالو” کنند تا برخی از آن محتوا را در فید خود مشاهده کنند.

هشتگ‌ها همچنین به اینستاگرام کمک می‌کنند محتوای شما را بفهمند، بنابراین می‌توانند آن را به کاربرانی که به آن علاقه دارند توصیه کنند.

این ۳ ویژگی دلیلی است که شما باید از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید: می‌خواهید محتوای خود را در معرض دید افرادی قرار دهید که به آن اهمیت می‌دهند، آن را لایک کنند و شاید اکانت شما را فالو کنند.

۴ دلیل برای هشتگ‌گذاری در اینستاگرام

هشتگ‌ها می‌توانند به همه چیز از کشف تا تبلیغ کمک کنند و می‌توانند فواید کوتاه‌مدت و بلندمدت داشته باشند. در اینجا اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد هشتگ‌ها و چرایی استفاده از آنها وجود دارد.

1.پیج شما راحت‌تر پیدا می‌شود.

اگر هشتگ را در محتوای اینستاگرام خود قرار دهید، در صفحات هشتگ مربوطه ظاهر می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، وقتی کاربران هشتگ‌های مورداستفاده شما را جستجو می‌کنند، به‌راحتی می‌توانند برند و محتوای شما را کشف کنند.

2.Reach را افزایش می‌دهد.

صفحات هشتگ دارای دکمه فالو هستند. کاربرانی که برای فالوکردن یک هشتگ کلیک می‌کنند، به طور خودکار محتوای حاوی آن کلمه یا عبارت کلیدی را در فیدهای خود مشاهده می‌کنند.

اگر از هشتگ‌هایی استفاده می‌کنید که بسیاری از افراد آن‌ها را دنبال می‌کنند، شانس نمایش محتوای برندتان در فید کاربران را افزایش می‌دهید (حتی اگر هنوز برند شما را فالو نکرده باشند). این بدان معناست که هشتگ‌ها می‌توانند هم برای Reach و هم برای کشف عالی باشند.

3.اضافه‌کردن محتوا

مهم نیست که چه نوع محتوای اینستاگرامی ایجاد می‌کنید، واقعاً فضای کافی برای انتقال پیام شما وجود ندارد. پست‌های فید دارای محدودیت‌های ۲۲۰۰ کاراکتری هستند، درحالی‌که Stories و Reels فرصت‌های زیادی را برای پوشش متن و صداگذاری فراهم می‌کنند.

بااین‌حال، حتی با وجود همه این گزینه‌ها، هنوز هم اینکه دقیقاً محتوای شما در مورد چیست، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. با هشتگ‌ها، می‌توانید زمینه اضافه‌ای فراهم کنید که به شفاف‌سازی موضوع برای کاربران کمک می‌کند و به الگوریتم بگویید که چه زمانی محتوای شما مناسب است به فیدها ارائه شود.

4.تبلیغات کمپین‌ها

علاوه بر ارائه زمینه، هشتگ‌ها برای تبلیغ کمپین‌ها ایده‌آل هستند. با یک هشتگ کمپین منحصربه‌فرد، می‌توانید توجه را به ابتکار یا رویداد برند خود جلب کنید و تمام محتوای ایجاد شده در اطراف آن را پیگیری کنید.

اگر در حال اجرای یک مسابقه یا جمع‌آوری محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) هستید، هشتگ‌های کمپین ضروری هستند. با افزودن هشتگ نام تجاری خود به محتوای خودتان، کاربران می‌توانند وارد مسابقه شما شوند یا UGC خود را ارسال کنند بدون اینکه نگران گم‌شدن پست خود باشند.

به چه طریق در اینستاگرام هشتگ اضافه کنیم؟

وقتی کپشن اینستاگرام می‌نویسید، یک علامت # و سپس کلمه کلیدی یا کلمات خود را تایپ کنید.

همان‌طور که تایپ می‌کنید، اینستاگرام تعدادی هشتگ پیشنهادی محبوب و تعداد پست‌هایی را که قبلاً از آنها استفاده کرده‌اند را نشان می‌دهد.

اگر یکی را می‌بینید که می‌خواهید اضافه کنید، به‌سادگی ضربه بزنید و به پست شما اضافه می‌شود.

شما همچنین می‌توانید هشتگ‌های کاربردی را به کامنت‌ها اضافه کنید، اما فقط در پست‌های خودتان.

Hashtag

از چه تعداد هشتگ می‌توانید در اینستاگرام استفاده کنید؟

می‌توانید تا ۳۰ هشتگ در یک پست معمولی و حداکثر ۱۰ هشتگ در یک استوری قرار دهید. اگر سعی کنید موارد بیشتری را اضافه کنید، کامنت یا پست شما ارسال نخواهد شد.

گفته می‌شود، فقط به این دلیل که می‌توانید از هشتگ‌های زیادی برای اینستاگرام استفاده کنید، به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. تعداد هشتگ‌های لازم برای هر کسب‌وکار یا حتی برای هر پست مشخص نیست.

اتفاق‌نظر این است که حدود ۱۱ هشتگ عدد خوبی برای شروع است. اما متداول‌ترین تعداد هشتگ برای استفاده در اینستاگرام بین ۳ تا ۵ است.

برای تعیین اینکه چه چیزی برای کسب‌وکار خاص شما بهتر عمل می‌کند، باید تست انجام دهید.

چگونه بهترین هشتگ‌ها را برای استفاده پیدا کنیم؟

برای یافتن هشتگ‌هایی که مختص برند، صنعت و مخاطبان شما هستند، باید کمی تحقیق کنید.

1.اینفلوئنسرها و رقبای خود را زیر نظر بگیرید.

با انجام یک تحلیل رقابتی در رسانه‌های اجتماعی شروع کنید. اطلاعاتی را در مورد رقبای خود و هر اینفلوئنسر مرتبط در جایگاه برند خود جمع‌آوری کنید.

توجه داشته باشید که از کدام هشتگ‌ها بیشتر استفاده می‌کنند و چه تعداد هشتگ در هر پست خود قرار می‌دهند. این به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید رقبای شما چگونه با مخاطبان هدف مشترک شما درگیر هستند و از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کنند.

2.جستجو کنید کدام هشتگ‌ها ترند هستند.

اینستاگرام هشتگ‌ها را به ۹ نوع متمایز تقسیم می‌کند:

 • هشتگ‌های محصول یا خدمات

اینها کلمات کلیدی اساسی برای توصیف محصول یا خدمات شما هستند، مانند #کیف_دستی

 • هشتگ‌های زمینه شغلی

اینها کمی دقیق‌تر می‌شوند و نشان می‌دهند که شما در چه زمینه‌ای در صنعت خود قرار دارید، مانند travelblogger# یا foodblogger#

 • هشتگ‌های مربوط به انجمن صنعت اینستاگرام

انجمن‌ها در اینستاگرام هستند و هشتگ‌های آن‌ها به شما کمک می‌کنند که آن‌ها را پیدا کنید و به آنها بپیوندید.

 • رویداد ویژه یا هشتگ‌های فصلی

این‌ها می‌توانند به تعطیلات یا فصول واقعی مانند تابستان# اشاره داشته باشند، یا می‌توانند برای تعطیلات روز عید یا یلدا استفاده شوند.

 • هشتگ‌های مکان

حتی اگر پست اینستاگرام خود را تگ جغرافیایی کنید، همچنان می‌تواند ایده خوبی باشد که هشتگی به موقعیت مکانی شما اشاره کند.

 • هشتگ‌های روزانه

هر روز تعداد زیادی هشتگ مخصوص به خود دارد، مانند صبح زیبا#

 • هشتگ مرتبط

این هشتگ‌ها عناصری از هشتگ‌های محصول، هشتگ‌های خاص و هشتگ‌های انجمن را ترکیب می‌کنند. اساساً، آنها عباراتی هستند که مردم در اینستاگرام برای اتصال به جوامع موجود استفاده می‌کنند.

 • هشتگ‌های مخفف

شاید شناخته‌شده‌ترین هشتگ مخفف TBT# برای Throwback Thursday باشد.

 • هشتگ‌های ایموجی

این هشتگ‌ها می‌توانند به‌تنهایی شامل ایموجی‌ها مانند????#، یا کلمات یا عباراتی با ایموجی‌های پیوست شده باشند.

درضمن سایت‌هایی هستند که تعدادی هشتگ ترند به شما نشان می‌دهند. یکی از این سایت‌ها Sistrix است که به شما امکان می‌دهد روزانه حداکثر ۲۵ هشتگ مرتبط را به‌صورت رایگان انجام دهید. این ابزار لیستی از بهترین ۳۰ هشتگ را بر اساس یک جستجوی هشتگ به شما ارائه می‌دهد.

3.آنالیز کنید که کدام هشتگ‌ها در پست‌های گذشته موفق بوده‌اند.

هشتگ‌هایی که در پست‌های گذشته استفاده کرده‌اید را ردیابی کنید. آنالیز کنید که کدام پست‌ها محبوب‌تر بوده‌اند. سپس ببینید آیا با هشتگ‌هایی که استفاده کرده‌اید، ترندی وجود دارد یا خیر.

اگر متوجه شدید که بعضی از محبوب‌ترین پست‌های شما همیشه حاوی چند هشتگ مشابه هستند، به این نکته توجه کنید که آن‌ها را در پست‌های بعدی خود نیز قرار دهید.

اینسایت اینستاگرام

 

4.از هشتگ‌های ممنوع (banned hashtags) و هشتگ‌های اسپم خودداری کنید.

وقتی محتوای نامناسب با یک هشتگ مرتبط شود، اینستاگرام ممکن است آن هشتگ را ممنوع کند.

برای پیدا کردن هشتگ‌های ممنوع، اگر روی تگ کلیک کنید، فقط پست‌های برتر را خواهید دید. شما پست‌های اخیر را نخواهید دید و هیچ استوری با هشتگ مرتبط نشان داده نخواهد شد.

تنها راه برای اطلاع از ممنوعیت یک هشتگ این است که قبل از استفاده، آن را بررسی کنید. این تمرین خوبی است که هر بار که یک هشتگ جدید اضافه می‌کنید انجام دهید. استفاده از هشتگ‌های ممنوع می‌تواند باعث کاهش تعامل شود و ممکن است در الگوریتم حذف شوید.

حتی اگر ممنوع نشده باشند، باید از هشتگ‌هایی که لایک و فالوور را درخواست می‌کنند اجتناب کنید. به‌عنوان‌مثال می‌توان به followme#، #follow، #like، و غیره اشاره کرد.

استفاده از این موارد باعث جذب ربات‌ها، اسپمرها و سایر کاربران اینستاگرام می‌شود که قصد ندارند با شما در ارتباط باشند.

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، هشتگ desk# پیغامی را نشان می‌دهد که در مورد این است که پست‌های اخیر نشان داده نمی‌شوند.

هشتگ‌های ممنوع

مکان‌های هشتگ‌گذاری در محتوای اینستاگرام

هر نوع محتوای اینستاگرام از هشتگ پشتیبانی می‌کند. این‌ها جاهایی است که آنها بیشترین تأثیر را دارند:

 • پست‌های فید اینستاگرام

هر دو پست فید تصویری و ویدئویی از هشتگ‌ها در هرجایی که بتوان به آنها لینک داد، پشتیبانی می‌کنند؛ اما، آنها را در خود تصویر یا ویدئو قرار ندهید، بلکه آنها را به کپشن اضافه کنید. اگرچه می‌توانید هشتگ‌ها را در متن کپشن بگنجانید، اما این روش همیشه بهترین تجربه خواندن را برای مخاطبان شما به ارمغان نمی‌آورد.

به همین دلیل است که معمولاً بهتر است آنها را در انتهای کپشن فهرست کنید (معمولاً در خطی که از بقیه متن جدا است). برای ایجاد فضای بصری و آسان‌تر خواندن کپشن، می‌توانید یک خط شکسته اضافه کنید یا از نمادها یا ایموجی‌ها برای جداکردن هشتگ‌ها استفاده کنید.

 • ریلز اینستاگرام

ازآنجایی‌که ریلز اینستاگرام بسیار شبیه پست‌های فید هستند، می‌توانید توصیه‌های مشابهی را برای افزودن هشتگ به ویدئوهای کوتاه دنبال کنید. این بدان معناست که از افزودن هشتگ به متن خودداری کنید و در عوض آنها را در کپشن قرار دهید.

 • استوری‌های اینستاگرام

استوری دو گزینه برای هشتگ‌گذاری در اینستاگرام ارائه می‌دهد. اگر هشتگ‌ها را در یک متن قرار دهید، به طور خودکار قابل‌لمس می‌شوند. اگر از استیکر هشتگ استفاده می‌کنید، دقیقاً به همین ترتیب عمل می‌کنند. افرادی که روی آنها ضربه می‌زنند، یک پاپ‌آپ Visit Hashtag را می‌بینند که به صفحه هشتگ منتهی می‌شود.

بنابراین، کدام یک از دو نوع هشتگ استوری منجر به تعامل بیشتر می‌شود؟ هیچ‌کدام لزوماً بهتر از دیگری کار نمی‌کند و هشتگ‌های استوری را بیشتر به یک تصمیم زیبایی‌شناختی تبدیل می‌کند. گنجاندن آنها در متن معمولاً تجربه خواندن روان‌تری است، درحالی‌که با استیکر می‌تواند توجه بیشتری را به خود جلب کند.

مهم نیست که کدام را انتخاب می‌کنید، به‌خاطر داشته باشید که صفحات هشتگ معمولاً استوری را نمایش نمی‌دهند؛ بنابراین افزودن هشتگ به استوری‌ها کمتر به کشف و هدایت فالوورها به یک کمپین منجر می‌شود.

هشتگ‌گذاری در استوری

 • بیو اینستاگرام

همچنین می‌توانید هشتگ‌ها را به بیو اینستاگرام برند خود اضافه کنید؛ اما مهم است که توجه داشته باشید که آنها در بیو شما در مقایسه بامحتوا، کمی متفاوت عمل می‌کنند. افزودن هشتگ به بیو اینستاگرام شانس ظاهرشدن پروفایل شما در جستجو را افزایش نمی‌دهد و همچنین باعث افزایش Reach  شما نمی‌شود.

اما اگر تیم شما از اینستاگرام برای جمع‌آوری UGC یا اجرای کمپین‌های برند استفاده می‌کند، می‌توانید یک هشتگ به بیو خود اضافه کنید. به‌این‌ترتیب، افراد می‌توانند روی هشتگ موجود در بیو شما ضربه بزنند تا همه پست‌های مشتری شما را ببینند و حتی برخی از پست‌های خود را نیز به اشتراک بگذارند.

شدوبن (Shadowban) چیست؟

Shadowban پست‌های اینستاگرام شما را از کاربرانی که شما را فالو نمی‌کنند پنهان می‌کند که می‌تواند برای رشد پیج شما و افزایش فالوور مضر باشد.

اگر در اینستاگرام shadowbane ‌شوید، فقط شما و فالوورهای فعلی‌تان، وقتی هشتگ‌هایی را که استفاده کرده‌اید جستجو می‌کنند، پست شما را می‌بینند. اگر شخصی که اکانت شما را دنبال نمی‌کند، یکی از آن هشتگ‌ها را جستجو کند، پست شما را نخواهد دید.

Shadowbaning اینستاگرام گاهی اوقات نتیجه رفتار اسپم است.

بااین‌حال، برخی از رفتارهای عادی نیز باعث می‌شود کاربران Shadowban شوند:

 • استفاده مکرر از همان گروه هشتگ در عرض ۲۴ ساعت.
 • استفاده از هشتگ‌های «شکسته» یا ممنوع.

گاهی اوقات یک هشتگ معمولی و روزمره نیز ممنوع می‌شود.

با shadowban، به نظر می‌رسد که حتی اگر از یک هشتگ ممنوعه در پست خود استفاده کنید، اینستاگرام از نمایش پست شما در هر یک از هشتگ‌هایی که استفاده کرده‌اید جلوگیری می‌کند؛ بنابراین، می‌توانید هر فید هشتگ را به‌صورت جداگانه برای شواهدی مبنی برشکسته شدن یا ممنوع بودن یک تگ جستجو کنید و از آنها استفاده نکنید.

چند نکته ضروری برای هشتگ اینستاگرام:

 • هشتگ‌های خود را به‌عنوان اولین کامنت پست ارسال کنید تا دنبال‌کنندگان بتوانند بر روی کپشن عالی که نوشته‌اید تمرکز کنند.
 • با یک حساب کاربری بیزینس اینستاگرام، می‌توانید به Insights اینستاگرام دسترسی داشته باشید. سپس می‌توانید ببینید که پروفایل شما از هشتگ‌ها چقدر impression دریافت کرده است.
 • هشتگ‌گذاری در اینستاگرام در انتهای کپشن (یا در یک کامنت) مطمئن‌ترین نکته است.

نتیجه

چه بخواهید Reach را افزایش دهید، چه بخواهید دیده شوید یا یک کمپین را تبلیغ کنید، هشتگ‌ها کلیدی هستند. به‌خصوص اگر بدانید کدام و چه زمانی آنها را اضافه کنید. شما با استفاده از این راهنما، اطلاعات بیشتری را از هشتگ‌های اینستاگرام خود به دست آوردید تا بتوانید آنها را به طور مؤثرتری اعمال کنید و با موفقیت به اهداف بازاریابی خود برسید.

اگر در جستجوی یافتن مدیر قوی برای پیج اینستاگرام خود هستید، می‌توانید از خدمات ما در زمینه مدیریت پیج اینستاگرام استفاده کنید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام، نیاز به راهنمایی دارید؟
×
اگه قصد مهاجرت داری، قبلش حتماً یه سر به این سایت بزن!
مشاهده‌ی سایت